Z pamiętnika pacjenta- metamorfoza Pana Marcina

Swoją historią dzisiaj podzielił się z nami Pan Marcin

Co było Pana motywacją, aby schudnąć?

Główną motywacją do podjęcia pracy nad sobą były obawy związane ze stanem zdrowia. Otyłość to coś, z czym borykam się od wielu lat i stopniowo pojawiało się coraz więcej ograniczeń i problemów; takich jak gorsza kondycja i niska samoocena.

Czy wierzył Pan, że się uda?

Dotychczas trudno mi było uwierzyć w możliwość schudnięcia, ponieważ jako sukces uznawałem jedynie w miarę stabilne utrzymywanie masy ciała i we własnym myśleniu postrzegałem sytuację, jako niemożliwą do zmiany. Kiedy konsekwencje otyłości wymagały wizyty u lekarza zdałem sobie sprawę, że jeśli nadal będę utrzymywał dotychczasowe nawyki i „nie stracę na wadze” czeka mnie czarno rysująca się przyszłość.

Kto nakłonił Pana do podjęcia próby walki z nadmiernymi kilogramami?

Analizując rozmowę z lekarzem i bliskimi osobami uznałem, że należy podjąć próbę zrzucenia kilogramów. Udałem się do dietetyka. Dzięki pomocy ze strony pana D.Milewicza, który przekazał mi wiedzę związaną ze zdrowymi nawykami żywieniowymi, przygotował odpowiedni dla mnie jadłospis i zmotywował do fizycznej aktywności, udało mi się osiągnąć sukces.

Co było zaskakujące dla Pana w tej nowej sytuacji?

Zaskakującym elementem procesu było to, że pomimo początkowych trudności ze zmianą nawyków stopniowo coraz bardziej automatycznie stosowałem się do zasad zdrowego żywienia. Przygotowana dieta nie miała ścisłego wykluczającego charakteru, w jadłospisie znalazło się miejsce na różne rodzaje dań oraz odpowiednia elastyczność pozwalająca na modyfikacje, ale w oparciu o zasady zdrowego żywienia.

Co z tą aktywnością fizyczną?

Pan Daniel zmotywował mnie również do fizycznej aktywności dobranej do ówczesnej masy ciała, w efekcie aktywność fizyczna oparta głównie o szybkie spacerowanie dała dobre efekty. Jeśli pojawiały się wątpliwości lub trudności z wprowadzaniem diety miałem możliwość łatwego kontaktu i wprowadzania ewentualnych zmian.

Czy Pana starania przyniosły widoczne efekty?

Efektem wsparcia ze strony poradni i własnego zaangażowania jest strata blisko 30 kilogramów od jesieni 2019 roku do czerwca roku bieżącego. Nadal jednak pracuję nad osiągnięciem optymalnej masy ciała i sylwetki, ale najtrudniejszy etap został już zrealizowany.

Pan Marcin

 

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram