Psychoterapeuta psychodynamiczny Wrocław

Napisała dla Was nasza specjalistka: Olga Rymkiewicz- psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk
 

JAK PRACUJE PSYCHOTERAPEUTA PSYCHODYNAMICZNY?

Psychoterapeuta psychodynamiczny kładzie duży nacisk na badanie nieświadomych procesów psychicznych, takich jak przeniesienie (przenoszenie emocji i oczekiwań związanych z wcześniejszymi relacjami na terapeutę) i przeciwprzeniesienie (reakcje terapeuty na przeniesienie pacjenta). Terapeuta pomaga pacjentowi w identyfikowaniu i zrozumieniu tych nieświadomych wzorców i ich wpływu na aktualne problemy i relacje. Psychoterapeuta psychodynamiczny pomaga pacjentowi w zgłębianiu i rozumieniu wpływu doświadczeń z przeszłości na obecną sytuację. Analizuje wczesne relacje, traumy, konflikty i sposoby radzenia sobie, które mogą mieć znaczenie dla obecnych problemów pacjenta.

Terapeuta psychodynamiczny wykorzystuje interpretację, aby pomóc pacjentowi w lepszym zrozumieniu swoich nieświadomych motywacji, konfliktów i emocji. Stawia hipotezy dotyczące ukrytych znaczeń i wzorców zachowań, które mogą się ukazywać w relacji terapeutycznej. Terapeuta zachęca pacjenta do refleksji, aby rozwinąć głębszą świadomość siebie. Terapeuta psychodynamiczny stara się integrować różne aspekty osobowości pacjenta i pomaga w rozwinięciu zdrowej tożsamości i funkcjonowania.

ILE TRWA PSYCHOTERAPIA PSYCHODYNAMICZNA?

Praca terapeutyczna skupia się na ujawnianiu i zrozumieniu nieświadomych konfliktów, aby przyczynić się do większej integralności i harmonii w życiu pacjenta. Terapia psychodynamiczna jest często długoterminowa, co umożliwia głębsze zgłębianie i przekształcanie trudności pacjenta. Ważne jest, aby zauważyć, że praktyka terapeuty psychodynamicznego może różnić się w zależności od jego szkoły psychodynamicznej i indywidualnych preferencji terapeuty.

Olga Rymkiewicz- psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk

Poznaj wartość różnych nurtów terapeutycznych, w jakich pracują nasi specjaliści:

  1. PSYCHOTERAPEUTA POZNAWCZO-BEHAWIORALNY
  2. PSYCHOTERAPEUTA GESTALT
  3. PSYCHOTERAPEUTA INTEGRACYJNY
  4. PSYCHOTERAPEUTA SYSTEMOWY
  5. PSYCHOTERAPEUTA ERIKSONOWSKI
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram