Psychoterapia on-line

Napisała dla Was nasza specjalistka: Paulina Grzelczak- dietetyk, doradca żywieniowy przy współpracy z psychoterapeutą Olgą Rymkiewicz

Początkowo rozmowa z terapeutą w formie on-line może być niekomfortowa, jednak nie zniechęcaj się- to absolutnie normalne na początku. Nie rezygnuj z terapii, zwłaszcza w razie kryzysu zdecydowanie warto sięgnąć po pomoc i spróbować różnych form komunikacji. Poniżej odpowiadamy na pytania jak przebiega taka terapia, do kogo jest skierowana, co możesz zyskać dzięki niej oraz jak umówić się na spotkanie on-line.

Kilka wskazówek dotyczących jak się przygotować do terapii zdalnej:

1. Ustal z terapeutą, w jakiej formie będzie odbywać się terapia, zasady dotyczące spotkania, punktualności, płatności czy odwoływanych spotkań.

2. Zadbaj o sprzęt, przez który będziesz się komunikować (komputer, mikrofon, słuchawki lub głośnik) oraz dany komunikator, dzięki którym będzie odbywać się współpraca.

3. Dodatkowo zadbaj o komfortowe warunki pracy tak, aby nikt Ci nie przeszkadzał i nie słyszał rozmowy z terapeutą.

Jak przebiega terapia online?

Terapia on-line jest również indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta tak jak w przypadku osobistej formy spotkań z psychoterapeutą. Jednak sesje terapeutyczne odbywają się przy pomocy Internetu i odpowiedniego komunikatora, na którym pracuje dany specjalista.

Co możesz zyskać korzystając z usług on-line?

Wygodę i komfort terapii bez wychodzenia z domu. Otwartość na poszukiwanie nowych możliwości w udzielaniu pomocy. Dodatkowo połączenie nowoczesnych technologii z udzielaniem potrzebnego wsparcia przez zespół specjalistów, a przy tym swobodę, jaką daje współpraca on-line. Dzięki internetowemu systemowi rezerwacji booksy zawsze otrzymasz powiadomienie po wizycie o kolejnej rezerwacji on-line. Będziesz mógł przełożyć wizytę oraz uregulować płatność za odbytą wizytę.

Do kogo skierowane są usługi on-line?

-obecnie do wszystkich osób szukających pomocy podczas epidemii

-osoby posiadające takie godziny pracy, które uniemożliwiają tradycyjne skorzystanie z usług

-osób ceniących elastyczność

-osób przebywających za granicą

-osób często podróżujących

Jak umówić spotkanie on-line?

1. Możesz wejść na naszą stronę internetową lub aplikację booksy i bezpośrednio umówić się na wizytę. Możesz też zadzwoń do nas w celu ustaleniu terminu- zaznacz, że będzie to wizyta on-line.

2. Opłać spotkanie on-line poprzez przelew bankowy (numer konta widnieje w stopce na naszej stronie internetowej) wpisz swoje imię, nazwisko oraz terapeutę.

3. Terapeuta skontaktuje się z Tobą i wybierzecie odpowiednią formę komunikacji.

4. W umówionym terminie terapeuta wykona połączenie.

Spróbuj z Nami zadbać o swoje zdrowie 😉

Olga Rymkiewicz- psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk

Paulina Grzelczak- dietetyk, doradca żywieniowy

 

Skorzystaj z terapii online w Centrum Psychoterapii i Psychodietetyki Rymkiewicz system. +48 882 794 249 Zarezerwuj
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram