Psychodietetyka- piękna sztuka zdrowego życia

12 grudnia 2014 Technicy IP 0 Comment

Chciałabym osobiście powitać Was na blogu Poradni Psychodietetycznej oraz zaznaczyć, że skoro czytacie ten wpis to znaczy, że jesteście w bardzo dobrym miejscu. Dlaczego? Ponieważ dokonujemy wszelkich starań żebyście mogli odnaleźć w jednym miejscu odpowiedź na pytania dotyczące zdrowego stylu życia, w tym: odżywiania, aktywności fizycznej, przepisów kulinarnych, potwierdzonych badań naukowych o zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Obecnie wzrasta świadomość społeczna na temat zdrowego odżywiania, ale nie idzie to w parze z wynikami badań w Polsce i na świecie dotyczących wskaźników nadwagi i otyłości. Wskaźniki wzrastają, dlatego warto się zastanowić, gdzie popełniany jest błąd skoro rośnie liczba ludzi z nadwagą i otyłością. 90% osób będących na diecie po roku wraca do swojej wagi ciała lub ją przekracza. Wynika to między innymi z faktu, że podchodzą do tematu nieumiejętnie, a zaczyna się już na początku: od błędnego wyznaczenia celu. Skutek to dobra waga na chwilę, negatywne emocje i wciąż spadająca motywacja. To właśnie Psychodietetyka zakłada podejście do tematu w szerszym kontekście uwzględniającym twój styl życia, potrzeby, motywacje oraz realistyczne cele. Psychodietetyk pomaga przejść przez tą drogę. Drogą kroczysz sam, ale dostajesz drogowskazy jak nie pomylić trasy.

Jestem pasjonatką zdrowego żywienia od lat, kreatorką pewnej filozofii towarzyszącej nam w pracy każdego dnia i wiem z doświadczenia jedno. Jeśli nie jesteś w stanie stosować Twojej diety do końca życia to szkoda czasu. Przyjemność czerpana z jedzenia opieczętowana mądrą edukacją prozdrowotną dostosowaną do twoich potrzeb to klucz do sukcesu.

Psychodietetyka to po prostu piękna sztuka zdrowego życia

mgr Olga Rymkiewicz- psycholog, psychodietetyk, trener warsztatu psychologicznego

Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram