mgr Kamila Koziara

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta

mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk

mgr Katarzyna Cieśla

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, arteterapeuta

mgr Dominika Radomska- Talar

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, socjoterapeuta

mgr Aneta Jakubiec- Pińczuk

psycholog, psycholog dzieci i młodzieży, psychodietetyk, psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzinny i par, oligofrenopedagog

mgr Kamila Putyło

psycholog, psychoterapeuta, coach

mgr Renata Kusińska-Sitarz

dietetyk kliniczny, wykładowca
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca

Pomysłodawczyni oraz założyciel Rymkiewicz system- Psychodietetyka. Kreatorka programów zdrowego stylu życia. Agentka od zadań specjalnych. Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Integracyjnej ze specjalnością systemowo-ericksonowską. Pracuje z dorosłymi, rodzinami oraz parami.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe z Psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz Szkołę Trenerów w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel.

Jestem w trakcie doskonalenia zawodowego w psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Swoją pracę regularnie poddaje superwizji.
Doświadczenie
Pracuję terapeutycznie z dorosłymi, parami i rodzinami. Jestem wykładowcą oraz współautorem programu zajęć na Psychodietetyce, studiach podyplomowych Uniwersytetu Przyrodniczego. Wykładam również na konferencjach, ale też różnorodnych eventach szerząc nowatorskie rozwiązania z zakresu psychodietetyki, psychologii oraz rozwoju osobistego.

Jako praktyk, autor specjalistycznych szkoleń i warsztatów psychologicznych, współpracuje z ośrodkami oraz firmami lokalnie oraz w całej Polsce. Pracuje wedle przekonania, że ciało to owoc mądrości, a umysł to przyjemność bycia w zgodzie ze sobą.
Pasje
Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Jestem pasjonatką podróży, sportu, a odpoczywam otaczając się przyrodą. Interesuje się nowoczesnymi technologiami, aranżacją wnętrz oraz wschodnią filozofią życia. Pisze wiersze i metafory, głównie dla swoich pacjentów.
Przeczytaj kawałek historii
Od lat szkolnych planowałam zostać psychologiem i tak też się stało. Już wtedy czułam, że to właśnie ta droga, którą wybieram na życie… Przepełniało mnie silne i nieustające przez lata przekonanie co do tego wyboru. Wcale nie żałuje ☺. Zwieńczeniem nauki była praca dyplomowa “Związek ja cielesnego z zachowaniami jedzeniowymi” - przygotowując się do napisania magistra i obrony, poznałam i zafascynowałam się tematem związku umysłu i ciała.

Odkryłam, że jedzenie to ważny kawałek w psychologii. Przenika się dosłownie jak neurony w sieć połączeń na płaszczyznach medycyny, zdrowia, fitnessu, urody, a nawet odpoczynku i rekreacji. Psychodietetyka to synteza moich zainteresowań i spełnienie zawodowe. Uczestnicząc w różnych miejskich oraz ogólnopolskich eventach, konferencjach, piknikach, szkoleniach oraz pisząc artykuły krok po kroku uświadamiałam ludzi czym jest Psychodietetyka.

Sporo energii włożyłam w szerzenie tego, jakie może mieć zastosowanie w codziennym życiu. Gdy powstawała Poradnia mało kto słyszał o tym zagadnieniu. Dziś wraz z naszym zespołem specjalistów patrzymy na temat co raz szerzej, wyjątkowo i kompleksowo. Nasze działania mocno kierujemy w stronę psychoterapii. Na tej drodze przydały się również zapędy w stronę aranżacji wnętrz. Szukałam mebli, przerabiałam je na rustykalny styl, dbając o detale by pacjent, przekraczając drzwi gabinetu poczuł się dobrze i bezpiecznie.

I tak, zadbałam o to by stworzyć przyjazne otoczenie, w którym pacjenci mogą lepiej siebie poznać i dokonywać zmian na lepsze w swoim życiu.

Dlaczego to robię? Mam poczucie, że mogę pomóc. Mam przed oczami uśmiechnięte twarze osób po terapii zakończonej sukcesem. Bezcenne. Mogę dawać szczęście, czasem po prostu ulgę, zatem czemu nie? ☺
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Kamila Koziara

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Pracuje indywidulanie z dorosłymi i młodzieżą. Prowadzi grupy wsparcia oraz warsztaty psychodietetyczne. Autorka książki „Pracując z rodziną dziecka otyłego”.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe o kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu. Jestem w trakcie doskonalenia zawodowego w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej.
Doświadczenie
Pracuję w Poradni Zrowia Psychicznego oraz w Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia Curatus. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania oraz doświadczającymi kryzysu psychicznego. Prowadzę indywidualną terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym dla osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Wspieram oraz edukuję osoby w procesie zmiany nawyków żywieniowych. Pomagam osobom cierpiących na kompulsywne objadanie. Realizuję warsztaty psychodietetyczne oraz konsultacje indywidualne w Programie Wrocławskiej Akademii Odchudzania. Jestem opiekunem grup wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi oraz doświadczających kryzysu psychicznego. Ponadto realizuje warsztaty dla specjalistów pracujących z osobami cierpiącymi na otyłość. Autorka publikacji dotyczącej struktury pracy z rodziną dziecka otyłego. Autor bloga kulinarnego promującego zmianę nawyków żywieniowych (http://psychologia-zywienia.blogspot.com).
Pasje
Prywatnie eksperymentuje w kuchni. Czas wolny spędzam na poszukiwaniu nowych smaków, lubię szyć ubrania oraz przebywać w teatrze.
Przeczytaj kawałek historii
Podczas praktyk studenckich natknęłam się na Stowarzyszenie zajmujące się aktywizacją osób z rozpoznaniem choroby psychicznej. Po ukończeniu obowiązkowych praktyk zostałam tam na rocznym wolontariacie. Kontakt oraz praca z osobami chorującymi na depresję, zaburzenia afektywne oraz schizofrenię dawały mi ogromną satysfakcję. Po ukończeniu psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczęłam pracę w Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji Zdrowia Curatus, gdzie rozwijałam swoje umiejętności terapeutyczne. Praca była wyzwaniem, ponieważ oprócz wiedzy psychologicznej wymagała ode mnie kreatywności oraz zdolności manualnych. Moją drugą pasją w tym czasie było tworzenie ubrań, postanowiłam to połączyć. Jednym z efektów naszych działań był pokaz mody w Akademii Muzycznej, gdzie pacjenci mieli możliwość pokonania własnych obaw przed oceną społeczną oraz w efekcie nabyć większą pewność siebie prezentując się publiczności.

Po roku pracy postanowiłam wyspecjalizować się w pracy z zaburzeniami odżywiania. Podjęłam naukę na kierunku Psychodietetyka przy SWPS. Pasja do eksperymentowania w kuchni w połączeniu z nowo nabytą wiedzą dała mi możliwość organizacji warsztatów kulinarnych oraz grup wsparcia dla osób odchudzających się na terenie Wrocławia jak i poza.

Widząc potrzebę indywidualnej pracy terapeutycznej podjęłam naukę w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. Nabyte umiejętności dają mi możliwość prowadzenia terapii z osobami cierpiącymi z powodu depresji, zaburzeń odżywiania, zaburzeń lękowych, schizofrenii oraz doświadczającymi kryzysów psychicznych.

Możliwość obserwacji rozwoju drugiej osoby cieszy mnie najbardziej. Staram się łączyć nabytą wiedzę z żywym zainteresowaniem drugą osobą siadającą przede mną w gabinecie. Zapraszam do kontaktu.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Katarzyna Cieśla

psycholog, psychodietetyk, arteterapeuta, psychoterapeuta

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Gestalt. Pracuje indywidualnie z dorosłymi, młodzieżą oraz prowadzi autorskie warsztaty z zakresu m.in. zmiany nawyków żywieniowych. Arteterapia jest kropką nad i w pomocy pacjentom w pozytywnej trwałej zmianie spostrzegania siebie. Autorka książki „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, Arteterapię w Studium Kształcenia Bibliotekarzy i Animatorów Kultury- SKiBa oraz studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu. Odbyłam Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. W trakcie doskonalenia zawodowego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
Doświadczenie
Oprócz pracy jako psychodietetyk, zasilam zespół psychologów Kliniki Mentalnej Przylądka Nadziei, gdzie wspieram dzieci chore onkologicznie, ich rodziców i opiekunów prowadząc krótkoterminowe formy pracy terapeutycznej, konsultacje indywidualne oraz warsztaty.

Moi pacjenci to osoby borykające się z nieprawidłowościami w obszarze odżywiania, ale też doświadczające trudności w sferze emocjonalnej, obniżenia nastroju czy depresji.

Prowadzę autorskie warsztaty dla kobiet zwiększające świadomość w zakresie związku emocji i ciała z odżywianiem oraz w obszarze zmiany nawyków żywieniowych. Jestem autorką zbioru scenariuszy dla dzieci „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”, których wdrażanie ma na celu kształtowanie odpowiedzialnego i zdrowszego odżywiania u dzieci, w tym  umiejętności adekwatnego odpowiadania na potrzeby swojego ciała.

Moje metody pracy stanowią połączenie doświadczenia i praktyki psychologicznej z wiedzą z zakresu psychologii żywienia, terapii Gestalt oraz metodami arteterapeutycznymi. Swoją pracę poddaje regularnie superwizji.
Pasje
Jestem jaroszką- często włączam do swojego menu chwasty, które sama zbiorę. Podróżuję- najchętniej rowerem. Dążę do zrównoważonego rozwoju.
Przeczytaj kawałek historii
Czasami podejmujemy wybory w poczuciu, że coś wyższego nami kieruje… To nie przypadek, że spośród tylu możliwości– m.in.technologia żywienia, biologia, kognitywistyka- wybrałam studia psychologiczne. To jedna z tych decyzji, która konsekwentnie zmieniła i wciąż zmienia mnie i moje życie.

Rozpoczęłam u źródła- kolebki uniwersyteckiej psychologii w Polsce- w Opolu. Później przyszedł czas na Wrocław, a w międzyczasie Uniwersytet w Glamorgan. Zawsze gnało mnie gdzieś w życiu...

Po studiach postanowiłam podróżować i muszę przyznać, że to dopiero była niezła szkoła psychologii stosowanej. Nie da się ukryć, że nasza osobowość kształtuje się w oparciu o kontekst kulturowy. Czy żyjąc w innym punkcie naszego globu byłabym jeszcze tą samą osobą?– to pytanie nurtowało i motywowało mnie do pogłębionych obserwacji ludzi, relacji, uwarunkowań kulturowych, rodzinnych, społecznych. Można powiedzieć, że na własną rękę prowadziłam mini badania jakościowe.

Wróciłam. Trochę z tęsknoty, trochę po to, by moje doświadczenia i obserwacje wykorzystać już oficjalnie w warsztacie pracy psychologa. Rozpoczęłam przygodę z warsztatami, uczeniem- w najlepszy- bo niefomalny sposób miękkich umiejętności psychologicznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie uciekałam od zawodowych wyzwań i pracy w trudnych warunkach jak praca w ośrodku geriatrycznym, grupy wsparcia dla osób z depresją, wizyty domowe u osób przewlekle chorych. W pracy ratowało mnie podejście łaczące arteterapię z wiedzą psychologiczną oraz nieodparta potrzeba samorozwoju.

Odnalazłam psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i nie zastanawiałam się ani chwili- to kierunek, który połączył moją miłość do zdrowego odżywiania, pozwolił holistycznie spojrzeć na kondycję naszego ciała i psyche. Rozpoczęłam pracę w gabinecie.

Szybko zapragnęłam więcej. Rozpoczęłam kształcenie do zawodu psychoterapeuty w Instytucie Gestalt w Krakowie. W swojej pracy wspólnie z pacjentem, szukamy optymalnej zmiany. Pomagam odkryć i zmieniać nieprawidłowe nawyki żywieniowe, a jeśli zachodzi taka potrzeba, zaglądamy głębiej. Przyglądamy się przyczynom, skutkom, a przede wszystkim wspólnie kreujemy nowe możliwości.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Aneta Jakubiec- Pińczuk

psycholog, psycholog dzieci i młodzieży, psychodietetyk, psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzinny i par, oligofrenopedagog

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Systemowej oraz Gestalt. Pracuje indywidualnie z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, rodzinami oraz parami. Udzielanie się w różnych miejscach w Polsce pozwoliło zdobyć szerokie doświadczenie sprawiające, że po prostu można jej zaufać.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeutą systemowym w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu.

Ukończyłam studia podyplomowe z Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Terapię Poznawczo-Behawioralną dzieci i młodzieży w Centrum Poznawczo-Behawioralnym CBT w Warszawie, Studium Pedagogiczne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, Oligofrenopedagogikę w Centrum Kształcenia Kadr w Opolu, szkolenia z zakresu mutyzmu wybiórczego organizowane przez Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku. Odbyłam Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, a w przyszłości planuje dalej kształcić się w tym nurcie psychoterapii.
Doświadczenie
Oprócz pracy jako psychodietetyk jestem również psychologiem szkolnym w ZSP w Smolcu. W Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Empatio we Wrocławiu oraz we Wrocławskim Ośrodku Psychoterapii zajmuję się psychoterapią indywidualną, par oraz rodzin.

Doświadczenie zdobywałam pracując z kobietami i dziećmi jako psycholog w Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie we Wrocławiu. W Fundacji „Dobrze, że jesteś”, jako psycholog/terapeuta na oddziale Radioterapii Ogólnej i Ginekologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii, oraz na Oddziale Hematologii w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu towarzyszyłam pacjentom w walce o powrót do zdrowia, motywowałam do przestrzegania zaleceń dietetycznych. Na stanowisku psychologa pracowałam również z dziećmi i młodzieżą w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej typu Interwencyjnego, Socjoterapeutycznego oraz Specjalistyczno- Terapeutycznego w Kątach Wrocławskich, w Zespole Szkół Specjalnych w Oławie, w Szkole Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu, w Logopedycznym Centrum Terapii i Rozwoju Octopus.

Udzielałam pomocy psychologicznej poprzez e-mail w Punkcie Pomocy Online w Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy. Prowadziłam terapię grupową oraz indywidualną w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Zgorzelcu. Odbyłam staż w Centrum Psychiatrii i psychologii w Lubinie oraz na Oddziale III Dziennym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.
Pasje
Kocham podróże! Podróż to wyprawa nie tylko w głąb miejsca, które odwiedzamy, ale również w głąb siebie. Z zaciekawieniem kosztuje lokalne potrawy, poznaję nowe smaki i przyglądam się różnicom kulturowym. Zaczytuje się w reportażach oraz biografiach. Serialoholik 😉.
Przeczytaj kawałek historii
Dlaczego psychologia? Lubię ludzi, z zainteresowaniem słucham ich historii, jestem otwarta na to, co wnoszą w przestrzeń. Ta ciekawość pomaga mi w pracy terapeutycznej, sprawia, że lubię to, co robię. Wybierając studia zastanawiałam się nad kierunkami, które w tamtym czasie, w mojej opinii mogłyby ułatwić mi poznawanie świata/ podróżowanie, a psychologią. Teraz, kiedy mam za sobą pracę w zawodzie w tak wielu miejscach, wiem, że wybór takiej ścieżki zawodowej jest dla mnie najlepszy.

Między innymi dzięki psychologii mam otwartą głowę na świat i mogę nie tylko poznawać i zwiedzać, ale też wnosić coś od siebie, z większym wglądem uczestniczyć w tym, co dzieje się wokół mnie.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Dominika Radomska- Talar

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, socjoterapeuta

Specjalizuje się w psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię w języku angielskim. Pasjonatka zdrowego stylu życia. Prowadzi bloga psychodietetycznego soofit.pl

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem magistrem psychologii ze specjalnością kliniczną, dyplomowanym psychoterapeutą, socjoterapeutą oraz filologiem z wykształceniem pedagogicznym. Jestem absolwentką SWPSu Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, ukończyłam również Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego, a także Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej.

Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na SWPSie Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu, pogłębiając wiedzę z zakresu zaburzeń odżywiania z możliwością prowadzenia poradnictwa żywieniowego dla osób z nadwagą i otyłością.
Doświadczenie
Pracuję w Niepublicznym Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie prowadzę terapię indywidualną, poradnictwo psychologiczne oraz daję wsparcie zarówno dorosłym jak i młodzieży. Ponadto na SWPSie Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu prowadzę zajęcia z psychologicznego angielskiego ze studentami.

Doświadczenie z zakresu diagnozy oraz terapii zdobywałam m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego w Ząbkowicach Śląskich, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Domu Dziecka -Wielofunkcyjnej Placówce w Górcu, Strzelin, na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, a także na oddziale Rehabilitacji Zaburzeń Psychosomatycznych w Świeradowie Zdrój.

Stale rozwijam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach, sympozjach i szkoleniach zawodowych. W trosce o wysoką jakość swojej pracy poddaję ją również regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Oznacza to, że praca terapeutyczna jest poddawana systematycznej kontroli pod względem oceny jej skuteczności oraz poprawności zastosowanych metod i interwencji. 

Prowadzę terapię również w języku angielskim.

Swoją pomoc w zakresie poradnictwa psychologicznego bądź terapii krótko- lub długoterminowej kieruję do osób dorosłych i młodzieży z:
 • zaburzeniami odżywiania; anoreksja, bulimia, napadowym objadaniem się, nadwagą i otyłością
 • zaburzeniami nastroju depresją
 • zaburzeniami nerwicowymi, inaczej nazywanymi zaburzeniami lękowymi
 • zaburzeniami psychosomatycznymi
 • zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (inaczej; nerwica natręctw)
 • zaburzeniami lękowymi w postaci fobii
 • zaburzeniami stresu pourazowego (PTSD),
 • zaburzeniami osobowości
Pasje
Joga metodą Iyengara, narciarstwo oraz scrapbooking.
Przeczytaj kawałek historii
Wszystko, czym się zajmuje w życiu zawodowym wynika z mojej pasji i zainteresowań, którymi lubię dzielić się z innymi, mając poczucie, że zmienia to również ich życie na lepsze. Moje wykształcenie i doświadczenia zawodowe rozwijały się trój-torowo. Jednocześnie zgłębiałam tajniki psychologii i psychoterapii, szlifowałam język angielski i metodykę nauczania oraz pielęgnowałam swoją miłość do zdrowego życia i pełnowartościowego jedzenia. Od zawsze fascynowała mnie ludzka psychika i potrzeba, by zrozumieć, co stoi u podstaw ludzkich zachowań, decyzji, wyborów a także ograniczeń. Studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS dały mi mocne podstawy, utwierdziły w przekonaniu, że wybrałam właściwą drogę i w tym obszarze chcę się doskonalić. Nauczyły mnie poprawnie stawiać diagnozy. Nie odpowiedziały jednak na pytanie, jak problem, z którym przychodzi pacjent powstał i jaką drogę musimy razem pokonać, aby go rozwiązać. Na te pytania i wiele innych znalazłam odpowiedź na studiach psychoterapeutycznych w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Sztukę psychoterapii i swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania ludzkiej psychiki gromadziłam w pracy z dziećmi z Domu Dziecka, pomagając kobietom doświadczającym przemocy w rodzinie, słuchając opowieści pacjentów geriatrycznych na wizytach domowych, a przede wszystkim prowadząc i uczestnicząc w procesie terapeutycznym moich pacjentów w poradniach i gabinecie prywatnym. W międzyczasie równie ważną rolę w moim rozwoju i życiu zawodowym odgrywała praca na Uczelni Wyższej ze studentami. Ja uczyłam ich psychologicznego angielskiego, a oni pokazywali mi, jakie procesy zachodzą w grupie i jak ogromny wpływ ma nasza interakcja na cały proces edukacyjny.

Przez 9 lat pracy zawodowej miałam okazję zajmować się różnorodnymi problemami moich pacjentów, jednak to właśnie psychodietetyka okazała się łączyć to, co fascynuje mnie najbardziej – wpływ psychiki na apetyt i wybory żywieniowe. Sama jestem pasjonatką zdrowego stylu życia i wiem, że możliwe jest czerpanie radości ze zdrowego, pełnowartościowego jedzenia przy jednoczesnym dbaniu o wygląd i ciało. Czerpię dużo przyjemności z możliwości dzielenia się swoją wiedzą z zakresu dietetyki i psychologii. Psychoterapia umożliwiła mi i moim pacjentom na lepsze poznanie siebie, a dzięki temu na pełniejsze wykorzystywanie własnego potencjału i zasobów. Nie mogłabym zajmować się czymś i proponować tego swoim pacjentom, gdybym sama nie przeszła podobnego procesu z uczuciem, że wysiłek zarówno ten emocjonalny jak i finansowy włożony w terapię naprawdę ma głęboki sens i procentuje. Moje doświadczenia i doświadczenia moich pacjentów utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w siebie. Psychoterapia daje zrozumienie i poczucie sensu, a tylko rozumiejąc siebie i czując się dobrze ze sobą można wszystko! Dlatego zapraszam Cię do wspólnej pracy.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Kamila Putyło

psycholog, psychoterapeuta, coach

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Gestalt. Pracuje indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą oraz prowadzi warsztaty kompetencji osobistych i społecznych. W swojej pracy łączy różne podejścia biorąc pod uwagę zgłaszaną trudność. Jej uważność i ciepło powoduje, że jest godna zaufania.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe na dwóch kierunkach: Socjoterapię przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz Coaching w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

W Profi Biznes Group przygotowywałam się do uzyskania zawodu coacha, gdzie otrzymałam międzynarodową akredytację International Coach Federation na poziomie ACC. Kolejnym krokiem w rozwoju zawodowym było ukończenie Szkoły Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego s.c. we Wrocławiu, gdzie przygotowywałam się do wykonywania zawodu psychoterapeuty w nurcie psychoterapii Gestalt.
Aktualnie jestem w trakcie doskonalenia zawodowego w 4 letniej szkole Psychoterapii zorganizowanej przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Kurs posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Nieustannie rozwijam się i podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i pracując pod superwizją.
Doświadczenie
Ukończyłam staż na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego sp. z o.o. we Wrocławiu. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam jeszcze w trakcie studiów w Ośrodku Profilaktyki Środowiskowej Agencji Doradztwa Personalnego AD współprowadząc grupę socjoterapeutyczną dla młodzieży.

W kolejnych latach prowadziłam liczne warsztaty kompetencji osobistych i społecznych oraz wsparcie indywidualne dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i niepełnosprawnych. W trakcie pracy wykorzystywałam eklektyczne podejście do klienta czerpiąc z wcześniej zdobytego doświadczenia oraz wiedzy terapeutycznej otrzymanej w trakcie licznych szkoleń.

Obecnie pracuję indywidualnie z pacjentem w gabinecie oraz prowadzę warsztaty dla niepełnosprawnych z wykorzystaniem metod arteterapii w centrum Wspierania Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Swoją ofertę kieruje do osób dorosłych doświadczających zaburzeń odżywiania, kryzysów życiowych, lęków i obniżonego nastroju, cierpiących z powodu dolegliwości o charakterze psychosomatycznym, trudności w relacjach międzyludzkich, nieradzących sobie ze stresem oraz z zaniżoną samooceną.
Pasje
Prywatnie interesuję się literaturą, lubię gotować i aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną.
Przeczytaj kawałek historii
Studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia rozpoczęłam w 2002 roku w wyniku zainteresowania naturą człowieka, jego złożonością, bogactwem i możliwościami twórczego przystosowania się do skrajnie trudnych sytuacji. Już wówczas zastanawiałam się nad pytaniami kim jest człowiek? Jakie motywy nim kierują? w jaki sposób został ukształtowany? Najważniejsze jednak wydawało mi się pytanie dotyczące możliwości pomocy jednostce w powrocie do równowagi psychicznej, w rozwoju i zmianie mechanizmów powodujących cierpienie i niemożność realizacji potencjału, który posiada każdy człowiek. W takcie studiów sięgałam do oryginalnych dzieł przewodników duchowych, filozofów i badaczy ludzkiej natury. Chyba jeszcze wtedy nie wiedziałam w jak pasjonującą podróż wybieram się.

Po studiach rozpoczęłam dalszą przygodę i poszukiwania na nurtujące mnie pytania. Rozpoczęłam podyplomowe studia socjoterapii i coachingu. Spotkałam na swojej drodze wielu inspirujących ludzi, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z pacjentami, przeżywającymi trudności, wpisanymi w ludzie życie. Wówczas wykonałam także intensywna pracę nad sobą, dzięki czemu jeszcze bardziej zbliżyłam się do drugiego człowieka i całym sercem mogłam poczuć trud jaki jednostka pokonuje w drodze do urzeczywistnienia swojego „ja”. Od tego czasu pojawiło się wiele emocji w pracy z drugim człowiekiem, były łzy, była radość, okresowa bezsilność, ale nigdy nie traciłam nadziei, że zawsze można pomóc człowiekowi, pod warunkiem oczywiście, że on także tego chce.

Kolejne etapy mojego rozwoju zawodowego i osobistego to udział w szkole Pomocy Psychologicznej, gdzie pod okiem doświadczonych superwizorów stawiałam swoje pierwsze kroki w tzw. „pomaganiu”. Intensywnie uczyłam się siebie i drugiego człowieka. Największą satysfakcją w pracy z ludźmi był zaszczyt w towarzyszeniu im w pokonywaniu trudności, odkrywaniu wewnętrznych zasobów i odkrywaniu miłości do siebie i bliskich. W trakcie kursu przekonałam się, że „bez korzeni nie ma skrzydeł” i w polu moich zainteresowań pojawiła się psychoterapia systemowa, która przyniosła odpowiedzi na wiele wcześniej zadawanych sobie pytań. W tamtym czasie rozpoczęłam też pracę z osobami niepełnosprawnymi, zagrożonymi wykluczeniem społecznym. To był bardzo intensywny okres w moim życiu, który zbiegł się z założeniem własnej rodziny. Prowadziłam wówczas tzw. warsztaty kompetencji osobistych i społecznych, gdzie wykorzystywałam szeroko pojętą twórczość do pełnej integracji społecznej i zawodowej klientów. Prowadziłam także sesje indywidualne, gdzie łączyłam różne podejścia do pracy z ludźmi, od terapii, poprzez doradztwo i coaching.

Ostatnim etapem w podjęciu decyzji o pracy z pacjentem w gabinecie był staż na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Mogłam tam pod okiem doświadczonych terapeutów i superwizorów pogłębiać wiedzę dotyczącą pomagania i uprawiania sztuki psychoterapii. Jestem wdzięczna, że mogłam tak wiele nauczyć się od osób zaangażowanych w pracę na oddziale. Od tego czasu w polu moich zainteresowań stała się praca z ludźmi doświadczającymi kryzysu, depresji, niepokoju, trudności w relacjach z innymi ludźmi, z problemami psychosomatycznymi, zaburzeniami odżywiania, przeżywającymi nadmierny stres, które mają trudności z radzeniem sobie z emocjami.

Aktualnie jestem w trakcie kolejnych studiów Psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji i dokonuję dalszych odkryć, wszystko po to, aby pełniej towarzyszyć człowiekowi w drodze do rozwoju i znajdywania źródeł miłości do siebie i świata. Zapraszam do kontaktu.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk

Agent od dietetycznych zadań specjalnych. Uwielbiający wyzwania. Nawet najtrudniejsze zadanie w udzielanej pomocy pacjentom mobilizuje go do wytężonej pracy. Ponieważ jest ultramaratończykiem nic mu nie straszne- ani szlaki górskie, ani choroby, ani nadmierne kilogramy. Czuje zachowania organizmu jak własną skórę. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentem poznańskiego AWF na wydziale gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz oraz wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Dietetyka oraz Psychodietetyka.
Doświadczenie
Jestem dietetykiem praktykującym od 9 lat z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Jestem osobą, dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka holistycznie szukając przyczyny powstawania chorób i problemu. Jestem przeciwnikiem leczenia objawów, które mogą być podłożem do rozwoju innych chorób. Uwielbiam wyzwania i pracę z pacjentami, którzy otrzymali wyrok chorób nieuleczalnych pokazując, że niemożliwe nie istnieje. Praktykuje w przychodni od 2010 roku mając również pod swoją opieką pacjentów, którym pomogłem zgubić nawet 65 kg.

Nieustannie zdobywam doświadczenie na górskich szlakach uczestnicząc w zawodach na 100 km i więcej. Jestem ultramaratończykiem praktykującym naturalne odżywianie w czasie biegu. Układam również plany żywieniowe dla biegaczy krótko i długodystansowych, pływaków, triatlonistów, piłkarzy oraz kulturystów.

W tym miejscu możesz uzyskać wsparcie specjalisty- praktyka oraz aktywnego zawodnika sportowego. Wiedza z zakresu żywienia w połączeniu ze współpracą aktywnego zespołu Poradni, w tym również psychologa daje możliwość trwałej zmiany nawyków oraz pozwoli osiągać lepsze wyniki.

Zgłoś się jeżeli:

 • masz problem z regeneracją,
 • często dopadają Cię kontuzję lub przetrenowanie,
 • chcesz osiągać lepsze wyniki w zawodach,
 • masz problem z przybraniem i utrzymaniem masy mięśniowej,
 • masz problem z nadwagą,
 • masz zaburzenia hormonalne,
 • przewlekłe zmęczenie.
Pamiętaj:
Sport to nie tylko trening…
Pasje
Uwielbiam poznawać organizm w ekstremalnych zawodach wytrzymałościowych.
Przeczytaj kawałek historii
Moja przygoda z aktywnością od dzieciństwa była związana ze sportem i niekoniecznie z przemyślanym odżywieniem, co skończyło się niestety zapaleniem trzustki. Chcąc, niechcąc dieta w moim schorzeniu była konieczna, ale przyniosła po 6 miesiącach wygraną. Aby być blisko sportu i mieć solidną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biochemii podjąłem studia na AWF-e w Poznaniu. Grałem w piłkę nożną w 3 lidze, studia nie pozwoliły mi na systematyczne treningi i wymusiły wybór, który dla wielu był niepojęty, również dla mnie. Podjąłem dorosłą i poważną decyzję– sport ma być przyjemnością, a nie sposobem na życie.

Pojawiły się biegi uliczne, górskie, w których sam ustalałem sobie treningi, plan i co ważne byłem niezależny. Treningi dawały mi satysfakcję i spełnienie oraz dużo dzikości (potrzebnej w dzisiejszych czasach) na górskich szlakach. Kiedy pojawiały się trudniejsze biegi górskie podchodziłem do nich bardzo profesjonalnie w przygotowaniach. Regeneracja– jak najszybsza, jak najmniej kontuzji. Aby posiadać wiedzę, która pozwoli osiagnąć mój cel– podjąłem studia na UP we Wrocławiu z dietetyki. Zobaczyłem, że wiedza, którą wykorzystuję w praktyce daje niesamowite rezultaty i utwierdziło mnie w przekonaniu, że przemyślane jedzenie i dobre wchłanianie ma ogromy wpływ na wyniki w sporcie i nie tylko. Niby oczywiste, ale do pewnych wniosków trzeba poprostu dojrzeć i nie chodzi mi o pełnoletniość 🙂 Moja praktyka przynosi sukcesy, ale w pewnym momencie zabrakło mi narzędzi do głębszego zrozumienia i szerszej pomocy pacjentom. Pojawiły się kolejne studia na UP we Wrocławiu na kieruku psychodietetyka, która pokazała nowe spojrzenie na głębszy proces odżywienia i kierunkowego myślenia, aby pacjent po uzyskaniu założonego celu pozostał w nim nadal. Swoją wiedzą i praktyką dzielę się z pacjentami od 9 lat. Mogę pomóc również Tobie.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Renata Kusińska- Sitarz

dietetyk kliniczny, wykładowca

Podejmie się leczenia chorób, pomoże osiągnąć pożądaną sylwetkę, ale też specjalizuje się w prowadzeniu pacjentów z zaburzeniami odżywiania. Jest praktykiem pełną parą- uwielbia gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Wspólna droga z nią to czysta przyjemność, bo relacja z pacjentem jest dla niej bardzo ważna. Pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi.

Wykształcenie
Jestem dietetykiem klinicznym, ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz studia drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach z zakresu dietetyki i psychodietetyki duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam jeszcze podczas studiów magisterskich w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami. Obecnie współpracuję z Centrum Zdrowia Mama i Ja, Gabinetami Skwierzyńska oraz Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Jestem również jednym ze specjalistów polecanych insulinoopornym, wpisanym na listę stworzoną przez Fundację Insulinooporność.

Pracuję z dziećmi oraz z osobami dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależymi, zaburzeniami odżywiania, z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla osób rozpoczynających swoją drogę w zawodzie dietetyka oraz dla osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia.

Jestem dietetykiem- praktykiem- uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Stworzyłam stronę internetową, na której umieszczam przepisy i wskazówki dla pacjentów- zarówno dla tych gotujących, oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę. W pracy stawiam na indywidualne podejście oraz edukację żywieniową- razem z pacjentem ustalam odpowiedni plan działania i pomagam w jego realizacji. Dla każdej osoby opracowuję inne- „szyte na miarę” zalecenia. Moim podstawowym celem jest poprawa stanu zdrowia poprzez wdrożenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.
Pasje
Prywatnie jestem miłośniczką kuchennych eksperymentów (zwłaszcza tworzenia zdrowszych wersji słodyczy), kolekcjonerką książek (nie tylko kucharskich) i pasjonatką kina.
Przeczytaj kawałek historii
Nie mogę powiedzieć, że dietetyka, zdrowe odżywianie, było od zawsze moją pasją, bo to po prostu nie byłaby prawda. 🙂 Dorastając byłam typowym niejadkiem- unikałam warzyw, za to uwielbiałam pączki i bułki słodkie. Nie myślałam wtedy o jedzeniu w kontekście zdrowia, być może dlatego, że nie miałam problemów zdrowotnych. Bo choć pączki kochałam szczerą miłością, to byłam też aktywna fizycznie- ten zdrowy nawyk chyba mnie uratował :).

Właśnie z taką kiepską kartoteką żywieniową wylądowałam na studiach. Dietetykę wybrałam dlatego, że chciałam wykonywać zawód, który przynosiłby mi satysfakcję i pozwalał na pracę z ludźmi. Praca w służbie zdrowia wydała mi się wyborem idealnym, a ze wszystkich kierunków dostępnych na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym (wtedy Akademii Medycznej), to właśnie dietetyka zapowiadała się najciekawiej.

Podczas studiów zmieniałam swoje nawyki żywieniowe, oraz, co najważniejsze, swoje podejście do jedzenia. Dlaczego dopiero wtedy? Bo dopiero wtedy ktoś mi uświadomił, jak fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia ma to, co i w jaki sposób jemy. Doświadczenie tego na własnej skórze, tylko umacnia mnie w przekonaniu, że zmiana nawyków żywieniowych to proces, którego kluczowym elementem jest edukacja żywieniowa. Każdy z nas powinien wiedzieć nie tylko jak jeść, ale również dlaczego należy jeść w określony sposób. Wiedza to potęga. 🙂 A przekazywanie tej wiedzy stało się podstawowym celem mojej pracy.

Podczas studiów magisterskich rozpoczęłam od pracy z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami- czyli od samego początku. 🙂 Po jakimś czasie zaczęłam współpracować również z osobami dorosłymi, pomagając nie tylko w pozbyciu się nadmiernych kilogramów, ale także w walce z chorobami dietozależnymi. W 2016 roku rozpoczęłam pracę z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania- pracę niosącą ogromne wyzwania, ale również wiele radości i satysfakcji.

Dużo czasu poświęcam na swoją edukację- dużo czytam, uczestniczę w kursach i szkoleniach- tak by móc pomagać jak najefektywniej. Chętnie pomogę i Tobie!
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Google Plus
Google Plus
Google Plus
Instagram
Instagram
Instagram