mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Ewa Robak

psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeutka

mgr Aleksandra Baca-Marzecka

psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Ewa Wróblewska

psycholog, psychoterapeuta integratywny, pracuje z zaburzeniami odżywiania oraz interesuje się psychodietetyką

mgr Monika Witkowska-Kubas

pedagog, psychoterapeutka uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień czynnościowych behawioralnych (Internet, gry, hazard, zakupy, sex, modyfikacje ciała, inne), certyfikowany specjalista pomocy ofiarom przemocy, trenerka treningu psychologicznego, socjoterapeutka.

mgr Renata Kusińska -Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk i specjalista zaburzeń odżywiania, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, socjoterapeuta, edukator zdrowego stylu życia, motywator pozytywnej zmiany

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Agnieszka Bogusz

psycholog, psychoterapeuta, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Alicja Podolak

psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Anna Rudowicz

psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Marta Morawiak

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia, psychodietetyk, dietetyk

Łukasz Łysiak

Terapeuta uzależnień

mgr Mariola Łuka

psychoterapeuta, coach

Anna Cygan

pedagog, coach, nauczyciel Montessori, trener umiejętności społecznych (TUS), edukator psychodietetyki dziecięcej

mgr Małgorzata Zięta

psychoterapeuta
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

Pomysłodawczyni oraz inicjatorka Centrum Psychoterapii, Psychodietetyki i edukacji Rymkiewicz system oraz Rymkiewicz system Academy. Kreatorka zdrowego stylu życia. Zdeterminowana do zarażania innych wyzwaniami dotyczącymi odżywiania. Pracuje indywidulanie z dorosłymi, parami oraz rodzinami w nurcie systemowo-eriksonowskim oraz integracyjnym. Integruje wiedzę z zakresu psychodietetyki z psychoterapią tak by pomagać pacjentom w zaburzeniach odżywiania oraz wszelkich odczuwanych trudnościach na tle żywieniowym.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Olga Rymkiewicz - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Trenerów w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel. Ukończyłam psychoterapię w nurcie systemowo-eriksonowskim we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii.

W pracy wykorzystuję umiejętności dietocoachingu. Członek Towarzystwa Psychodietetyki oraz członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie
Rozpoczęłam zdobywanie swojego doświadczenia stażem na klinicznym oddziale psychiatrycznym i leczenia stresu bojowego w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym na Weigla we Wrocławiu. Od początku swojej pracy pracowałam w gabinecie, indywidualnie z pacjentem. Wiele lat prowadziłam zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym na studiach podyplomowych z Psychodietetyki oraz wykłady i prelekcje popularnonaukowe szerzące świadomość społeczną z zakresu psychodietetyki oraz psychologii odżywiania. Pracuję również grupowo prowadząc warsztaty tematyczne z zakresu zdrowego żywienia w powiązaniu z psychologicznymi uwarunkowaniami odżywiania się. Stale poszerzam swoją wiedzę na temat psychodietetyki, skutecznej i trwałej zmiany nawyków prozdrowotnych biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach oraz konferencjach. I tak powstało Rymkiewicz system Academy, czyli nasza oferta szkoleniowa dla specjalistów z zakresu psychodietetyki, dietetyki i psychoterapii. W ramach tego projektu uruchomiliśmy Studium Psychodietetyki jako roczny kurs doszkalający specjalistów właśnie z zakresu Psychodietetyki.

Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Pracuje wedle przekonania, że ciało to owoc mądrości, a umysł to przyjemność bycia w zgodzie ze sobą.
Pasje
Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Jestem pasjonatką podróży, sportu, a odpoczywam otaczając się przyrodą. Interesuje się nowoczesnymi technologiami, aranżacją wnętrz oraz wschodnią filozofią życia. Pisze wiersze i metafory, głównie dla swoich pacjentów.
Przeczytaj kawałek historii
Od lat szkolnych planowałam zostać psychologiem i tak też się stało. Już wtedy czułam, że to właśnie ta droga, którą wybieram na życie… Przepełniało mnie silne i nieustające przez lata przekonanie co do tego wyboru. Wcale nie żałuje☺. Zwieńczeniem nauki była praca dyplomowa “Związek ja cielesnego z zachowaniami jedzeniowymi” - przygotowując się do napisania magistra i obrony, poznałam i zafascynowałam się tematem związku umysłu i ciała.

Odkryłam, że jedzenie to ważny kawałek w psychologii. Przenika się dosłownie jak neurony w sieć połączeń na płaszczyznach medycyny, zdrowia, fitnessu, urody, a nawet odpoczynku i rekreacji. Psychodietetyka to synteza moich zainteresowań i spełnienie zawodowe. Uczestnicząc w różnych miejskich oraz ogólnopolskich eventach, konferencjach, piknikach, szkoleniach oraz pisząc artykuły krok po kroku uświadamiałam ludzi czym jest Psychodietetyka.

Sporo energii włożyłam w szerzenie tego, jakie może mieć zastosowanie w codziennym życiu. Gdy powstawała Poradnia niewiele osób słyszało o tym zagadnieniu. Dziś wraz z naszym zespołem specjalistów patrzymy na temat coraz szerzej, wyjątkowo i kompleksowo. Nasze działania mocno kierujemy w stronę psychoterapii. Na tej drodze przydały się również zapędy w stronę aranżacji wnętrz. Szukałam mebli, przerabiałam je na rustykalny styl, dbając o detale by pacjent, przekraczając drzwi gabinetu poczuł się dobrze i bezpiecznie.

I tak, zadbałam o to by stworzyć przyjazne otoczenie, w którym pacjenci mogą lepiej siebie poznać i dokonywać zmian na lepsze w swoim życiu.

Dlaczego to robię? Mam poczucie, że mogę pomóc. Mam przed oczami uśmiechnięte twarze osób po terapii zakończonej sukcesem. Bezcenne. Mogę dawać szczęście, czasem po prostu ulgę, zatem czemu nie?
Barbara Wińska

mgr Ewa Robak

psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi. Oferuję konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękami, nerwicą, zaburzeniami odżywiana. Wspieram osoby mające trudności w relacjach międzyludzkich, doświadczające kryzysów.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również Krakowskie Centrum Psychodymaniczne. Jestem dyplomowanym psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Uczestniczę w licznych konferencjach, seminariach i wykładach organizowanych przez ISPHS oraz PTPPa. Swoją pracę pracę regularnej superwizji indywidualnej oraz grupowej.
Doświadczenie
Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi w PZP w Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie oraz z dziećmi i ich rodzinami w PZP dla Dzieci i Młodzieży przy Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałam w ZSP im. Unicef w Bielanach Wrocławskich, na Oddziale Psychiatrii Dzieci i młodzieży w DCZ im. J. Korczaka, Przedszkolach SkyFun i Guliwer we Wrocławiu, Oddziale Leczenia Nerwic w Szpitalu MSWiA w Jeleniej Górze.

Pasje
Interesuje mnie kino niezależne, związki psychoanalizy z filmem, sztuką, literaturą.
Przeczytaj kawałek historii
Na studia psychologiczne postanowiłam pójść w liceum. Potrafiłam słuchać, byłam ciekawa drugiego człowieka, jego przeżyć, tego jak widzi świat, innych ludzi. Czułam, że dawanie porad nie jest dobrym pomysłem, bo skąd mogę wiedzieć, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla danej osoby? Miałam poczucie, że każdy człowiek potrafi sam znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, ale czasami z jakiegoś powodu jest to trudniejsze.

O wyborze ścieżki psychoterapeutycznej zdecydowały praktyki i roczny staż na oddziale psychiatrii dziecięcej. Były tam przyjmowane dzieci z bardzo różnymi zaburzeniami, ale to, co wydawało się je łączyć, był ogromny, niewypowiedziany i niewysłuchany przez nikogo ból emocjonalny. Do dzisiaj pamiętam niektóre z tych dzieci… jedne zbuntowane i agresywne, inne wystraszone, opuszczone, skrajnie wycofane, a jeszcze inne odmawiające sobie nawet jedzenia... Była to praca, która mnie ukształtowała i bardzo dużo nauczyła. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęłam swoją pierwszą płatną pracę jako psycholog w ośrodku dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podjęłam się także 4-letniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Teraz, po ponad 10 latach pracy w różnych wrocławskich i pozawrocławskich ośrodkach, przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego.
Anna Cygan

Anna Cygan

pedagog, coach, nauczyciel Montessori, trener umiejętności społecznych (TUS), edukator psychodietetyki dziecięcej

Jestem pedagogiem, coachem, nauczycielem Montessori, trenerem umiejętności społecznych. Wiele lat aktywnie pracuję w zawodzie jako opiekun, nauczyciel, wychowawca grup dziecięcych, trener i edukator dzieci w różnym wieku. W poradni pracuję z dziećmi oraz rodzicami w przestrzeni emocjonalnych związków z jedzeniem, czyli zajadanie stresu, smutków i niepowodzeń. Aktywizuję dzieci bierne społecznie, które bezpieczeństwa szukają przy stole.

Pracuję wg filozofii Montessori i komunikacji bez przemocy opartej na filozofii Tomasa Gordona. W pracy z dziećmi do każdego dziecka podchodzę indywidualnie i program pracy dostosowuje do jego potrzeb. W pracy wykorzystuję elementy arteterapii, sensoplastyki i sensoryki. Jako trener TUS pomagam dzieciom w zdobywaniu kompetencji efektywnego radzenia sobie w sytuacjach społecznych, trudnych i stresujących. Pracując z dziećmi nieodłącznym elementem sukcesu jest współpraca z rodzicami i budowanie ich świadomości wychowawczej i rozwojowej.

W tej przestrzeni zapraszam rodziców na :

-TŚR-RDD czyli Trening Świadomego Rodzica- rozszerzanie diety dziecka

-SI (integracja sensoryczna) w żywieniu dzieci

-GordonTSN - Trening Skutecznego Rodzica, czyli jak budować most porozumienia w oparciu o wpływ zamiast władzy

-AlterEdu, czyli Edukacja alternatywna- elementy Montessori w rozwoju i wychowaniu. W trakcie tych spotkań powiem Ci co to jest polaryzacja uwagi i fazy wrażliwe, jak budować u dziecka samodzielność i pewność siebie, dzięki kontroli błędu, jak unikać frustracji dzięki izolacji trudności czy jak ułatwić dziecku przyswajanie nowych zagadnień dzięki lekcji trójstopniowej.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
- ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Jestem absolwentką :

I LO we Wrocławiu i Akademii Humanistyczno Ekonomicznej w Łodzi na kierunku pedagogika / specjalizacja coaching. Swoje kompetencje przez rok zdobywałam również w Skagit Valley College, Mt Vernon, WA, USA Oraz w CUD Montessori w Poznaniu, gdzie ukończyłam roczny kurs nauczyciela Montessori.

Posiadam:

Certyfikat zawodowy Trenera TUS-SST z zachodniopomorskiego centrum szkoleń i wspierania przedsiębiorczości i certyfikat trenerski "sensoplastyka-plastyka sensoryczna" z pracowni twórczej edukacji i rozwoju Inkubator Inspiracji.

Ponadto ukończyłam :

Kurs Arteterapii w NPDN centrum terapii i edukacji psychologiczno-pedagogicznej Anima Kurs Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela specjalisty w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju Motylek.
Doświadczenie
Doświadczenie w pracy z dziećmi zaczęłam zdobywać jako niania. Wiele lat prowadziłam opiekę domową i wówczas podjęłam kurs opiekuna dziennego oraz opiekuna dzieci w żłobku i klubie dziecięcym, w trakcie którego miałam praktyki w państwowym przedszkolu. Kolejnym krokiem były placówki, w których podejmowałam zatrudnienie: American School of Wrocław, gdzie byłam nauczycielem prowadzącym grupę oraz koordynatorem oddziału żłobkowego czy Ziarenko Happy Home, gdzie również byłam nauczycielem wiodącym. Tu zdobyłam doświadczenie również w pracy z dziećmi wyjątkowymi. Zetknęłam się z potrzebami edukacyjnymi, społecznymi i emocjonalnymi dziecka niedowidzącego, dziecka z implantem słuchowym, mutyzmem wybiórczym czy ZD. Będąc przez 2,5 roku indywidualnym asystentem chłopca z ZD zdobyłam wiele bezcennych kompetencji i miałam możliwość brać udział w wielu terapiach i czerpać z nich dla siebie: między innymi SI i logopeda. Jako właściciel punktu opieki i kreatywności oraz pracownik GOKiS mogłam również zdobywać doświadczenie w organizacji zajęć, warsztatów, eventów czy spotkań kulturalnych. Pracuję od lat również indywidualnie z dziećmi w różnym wieku i z rożnymi potrzebami, z dziećmi z dysfunkcjami intelektualnymi i ze spektrum. To one najwięcej uczą, pokazują jak odmiennie myślą dorośli, jak czasami sami utrudniamy coś co dla dzieci jest proste. Dzieci są naszymi najlepszymi nauczycielami, pozwalają nam wykorzystać nasze kompetencje w nietuzinkowy sposób, ale też często zmuszają nas do zdobycia pewnych umiejętności tu i teraz.
Pasje
Od zawsze kocham taniec. Tańczę salsę i dzięki temu ładuję swoje baterie, czerpię pozytywną energię i rozładowuje negatywne emocje. Oddaję się również pracom rękodzielniczym w różnym zakresie. Wypalanie w drewnie, czasami maluję czy też tworzę ozdoby świąteczne różnymi technikami. Lubię również majsterkować.
Przeczytaj kawałek historii
Kiedy 22 lata temu zostałam mamą pierwsze lata poświęciłam córkom i to dzięki nim zaczęłam zdobywać doświadczenie w relacjach z dziećmi. Aby połączyć pracę z macierzyństwem postanowiłam prowadzić dzienną opiekę domową i tak mogłam być mamą i nianią zarazem. Ja realizowałam się zawodowo,a moje dzieci rozwijały społecznie w domowym środowisku i rodzicielskiej bliskości. Kiedy obie strony były gotowe na kolejny krok rozwojowy podjęłam pracę poza domem. W tych latach byłam asystentem w interwencyjnym domowym pogotowiu opiekuńczym. Potem zaczęłam się szkolić, podejmować kursy, zdobywać kolejne umiejętności i podjęłam krok samorealizacji zakładając spółkę, w której opiekę nad dziećmi połączyłyśmy z rękodziełem, kulturą, wydarzeniami i spotkaniami rodzinnym. Od zawsze w pracy z dziećmi wplatałam swoje zamiłowanie do prac manualnych i artystycznych i zawsze też czułam, że moim celem jest praca z rodziną,nie tylko z dzieckiem,aby budować świadomość rodziców i pomagać im rozwijać swoje rodzicielskie kompetencje.
mgr Mariola Łuka

mgr Mariola Łuka

psychoterapeuta, coach

Jestem psychoterapeutką pracującą w dziedzinie terapii ciała i psychiki w nurcie Core Energetics. Moja praca opiera się o założenie, że ciało, emocje i duch są ze sobą powiązane i wzajemnie na siebie oddziałują. W pracy z drugim człowiekiem skupiam się na odkrywaniu i uwalnianiu blokad w ciele, które wpływają na jego emocje, myśli i zachowania. To z kolei pomaga osobie w odzyskaniu kontroli nad swoim życiem, uwolnieniu się od blokad emocjonalnych i psychicznych, a także w uzyskaniu harmonii w swoim życiu. W temacie zaburzeń odżywiania pomagam Klientom zrozumieć i przepracować emocje, które przyczyniają się do niezdrowych nawyków żywieniowych. Terapia skupia się również na uświadomieniu sobie związku między ciałem, umysłem i emocjami, co pomaga w utrzymaniu zdrowego stylu życia. Pracuję z osobami dorosłymi wykorzystując między innymi somatyczne techniki pracy z ciałem. Typowe problemy, z którymi zgłaszają się pacjenci to problemy związane z relacjami, trudności emocjonalne, brak pewności siebie, lęki, depresja, trauma rozwojowa i zaburzenia związane z odżywianiem. Terapia Core Energetics sprawdzi się również w pracy rozwojowej, poszukiwaniu celu, sensu i głębszego znaczenia własnego życia. Pracuje również w języku angielskim.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Edukacja psychoterapeutyczna:

2020 - 2024 4 letnia Szkoła Psychoterapii w nurcie CORE Energetics (zrealizowano 350h, 2,5 roku szkolenia)

2023 Mindfulness Introductory Training

2022 Zaawansowane szkolenie w zakresie leczenia złożonego PTSD, 16h, Robert Rhoton, Trauma Institute

2022 DBT Terapia zorientowana na rozwiązania, 11h, Aman Varma

2021 - 2022 Techniki oddechowe, 60h, Prana Visions School

2018 Warsztat pracy z ciałem, 20h, Instytut Analizy Bioenergetycznej

Edukacja Coachingowa:

2022 Mistrzostwo w wyznaczaniu celów, 2h, Himesh Trivedi Coach, Mówca, Trener

2022 Naucz się w pełni korzystać z życia, 3h, Tom Rath Badacz, Naukowiec, Autor StrengthsFinder 2.0

2022 Odkryj swój cel, 6h, Vic Strecher, Profesor na Uniwersytecie w Michigan

2020 Soul Body Fusion, 20h, Berit Hague

2014 Metoda Silvy, 16h, Zbigniew Królicki

2013 ICF Coach (coaching możliwości rozwoju, świadomości, kompetencji), 60h, Profi Biznes Group, ICF USA

2012 Clean Coaching (coaching rozwojowy i terapeutyczny), 84h, Bożena Pieskiewicz
Doświadczenie
Moje doświadczenie zawodowe zdobyte jest w oparciu o pracę terapeutyczną online oraz w gabinecie z klientami indywidualnymi oraz praktykę coachingową i wsparcie Liderów w międzynarodowych organizacjach.

- sesje terapeutyczne z klientami indywidualnymi, ponad 300h

- sesje coachingowe z klientami indywidualnymi, ponad 600h

- warsztaty coachingowe i szkolenia, ponad 80h

Posiadam doświadczenie własne udziału w psychoterapii indywidualnej oraz coachingu:

2020 - 2022 2,5 roku pracy własnej w nurcie Core Energetics, 75h

2021 - 2022 1 rok pracy w terapii grupowej w nurcie Core Energetics, 40h

2020 - 2022 2 lata pracy w terapii grupowej w ramach szkolenia psychoterapeutycznego, 64h

2018 - 2020 2 lata pracy w terapii indywidualnej w nurcie analizy bioenergetycznej, 96h
Pasje
Moją pasją od zawsze jest rozwój osobisty i duchowy człowieka. Uwielbiam spędzać czas z książką oraz na warsztatach rozwojowych doświadczając różnorodnych metod poznania siebie. Moją pasją są również dalekie podróże, które jak nic innego poszerzają horyzonty myślowe i zostają w doświadczeniu już na zawsze, są bogactwem, z którego można czerpać przez resztę życia.
Przeczytaj kawałek historii
Chociaż moja ścieżka zawodowa nie od zawsze była związana z psychoterapią, to patrząc z perspektywy czasu - człowiek był zawsze w centrum mojego zainteresowania. Pracując na stanowiskach kierowniczych od ponad 10 lat, zdobywałam doświadczenie, wiedzę i zrozumienie tego jak kształtuje się dynamika interakcji i relacji międzyludzkich i jaki może mieć wpływ na powodzenie lub porażkę w życiu zawodowym i prywatnym. Na tej drodze napotkałam wiele niepewności, lęku, frustracji, unikania, wycofania czy depresji w ludziach, w zespołach, którym towarzyszyłam. Zrozumiałam, że człowiek działa sprawnie i czuje się spełniony w warunkach wspierających jego wysiłki, stymulujących do rozwoju i wzmacniających poczucie wartości. Oczywistym stało się dla mnie, że dla zwiększenia wydajności i produktywności biznesowej kluczowe znaczenie ma dobrostan ludzi i ich świadoma zdolność do zmiany i adaptacji. Bez względu na narodowość, kulturę, wiarę –ludzie przeżywają swoje rozterki, mierzą się z trudnościami, dążą do spełnienia lub po prostu pragną lepszego czy spokojniejszego życia.

Rok 2018 to początek mojej pracy nad zmianą swojej ścieżki zawodowej i rozpoczęcie przygotowań do zawodu psychoterapeutki. A to wszystko po to, aby pełniej wspierać ludzi w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi i relacyjnymi. Dla mnie samej jest to inspirująca podróż, która pozwala mi odkrywać moje wnętrze, swoją pasję i zmieniać siebie oraz życie innych na lepsze. Z radością i empatią towarzyszę swoim klientom, wnosząc spokój, zrozumienie i szacunek do naszej relacji terapeutycznej.
mgr Anna Rudowicz

mgr Anna Rudowicz

psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, wykładowca Studium Psychodietetyki

Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. W swojej codziennej pracy kieruję się podejściem poznawczo-behawioralnym i systemowym. Udzielam wsparcia dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom doświadczających trudności rozwojowych, zaburzeń lękowych, zaburzeń zachowania i emocji. Coraz częściej obserwuję problemy emocjonalne dzieci i nastolatków wynikających z izolacji społecznej. Pracuję również z dziećmi, które zmagają się z różnego rodzajami zaburzeniami odżywiania m.in. wybiórczością jedzeniową, awersją pokarmową. Podczas spotkań w gabinecie psychologa dziecięcego najważniejsze jest dla mnie budowanie bezpiecznej, empatycznej relacji, która umożliwi fundamenty do budowania dobrej zmiany w życiu młodego człowieka.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Anna Rudowicz (Wolnicka) - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Poza studiami magisterskimi na kierunku Psychologia ukończyłam także Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej dzieci i młodzieży, Studium socjoterapii i psychoterapii psychodynamicznej oraz Studia Podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne. Jestem także w trakcie 4-letniego Szkolenia z Psychoterapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Psychoterapii Systemowej oraz Studiów Podyplomowych na kierunku Psychodietetyka organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Ukończyłam także specjalistyczne szkolenia m.in.: z zakresu uzależnień behawioralnych oraz z pomocy dziecku krzywdzonemu i jego rodzinie.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz placówkach żłobkowo-przedszkolnych, a także w placówkach szkolnych. W placówkach tych zajmowałam się diagnozą i terapią dzieci, a także udzielałam wsparcia psychologicznego rodzicom, opiekunom prawnym, wychowawcom i nauczycielom. Odbyłam także staż na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. W swojej pracy zawsze myślę przede wszystkim o potrzebach dziecka. Pracuję zgodnie z etyką zawodu psychologa.
Pasje
Cenię sobie równowagę w życiu, stąd chętnie łączę życie zawodowe z moimi zainteresowaniami. W wolnej chwili spaceruję, żegluję czy też jeżdżę na nartach. Uwielbiam słuchać muzyki, która daje mi wiele radości i odprężenia. Z przyjemnością tańczę taniec towarzyski. W każdej wolnej chwili staram się pamiętać o czasie spędzonym z rodziną i najbliższymi.
Przeczytaj kawałek historii
Swoją ścieżkę zawodową wiązałam z chęcią pomagania innym, budowania pozytywnych relacji i wzorców. Już w trakcie studiów odkryłam, że fascynuje mnie psychologia rozwojowa, etapy rozwoju od małego dziecka aż po dorosłość. W trakcie praktyk wnikliwie obserwowałam zachowania, emocje dzieci i młodzieży. Szczególnie interesowały mnie relacje rodzinne, modele wychowawcze, a także zagadnienie psychodietetyki, powstawania zaburzeń odżywiania w kontekście wychowania młodego człowieka. Dziś tę wiedzę przekładam na pracę z rodziną, gdyż skupiam się na tym, co najważniejsze, czyli pomocy najmłodszym.
Tomasz Matkowski

mgr Alicja Podolak

psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

Specjalizuję się w psychodietetyce oraz psychoterapii. Integruję podejście psychodynamiczne i poznawczo- behawioralne. Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą oraz parami. Prowadzę terapię indywidualną m. in. zaburzeń odżywiania, zaburzeń nastroju (w tym depresji) oraz zaburzeń lękowych. Pomagam osobom znajdującym się w kryzysie emocjonalnym oraz mających problem z niską samooceną. Korzystając z narzędzi oraz technik z zakresu psychodietetyki, pomagam także w zmianie nawyków żywieniowych oraz uczę zasad świadomego odżywiania oraz pomagam uzyskać zdrową i komfortową masę ciała. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z Pacjentem, oparta na wzajemnym zaufaniu i poczuciu komfortu, dająca przestrzeń na odkrycie potencjału i ukrytych zasobów. Jako konsultant merytoryczny biorę udział w tworzeniu kampanii dotyczącej zdrowia psychicznego "Zrozum. Poczuj. Działaj!" organizowanej przez Pracodawców RP we współpracy z Agencją ArteMis. Piszę artykuły o tematyce żywieniowo-zdrowotnej oraz współtworzę szkolenia z zakresu psychodietetyki.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem psychoterapeutką w trakcie doskonalenia zawodowego w 4- letniej szkole Psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, a także specjalistą dietetykiem, psychodietetykiem. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Na tej samej uczelni ukończyłam, również studia podyplomowe z Psychodietetyki, na których szkoliłam się pod okiem m.in. Olgi Rymkiewicz. Ukończyłam liczne szkolenia specjalistyczne z zakresu psychodietetyki, dietetyki oraz technik pracy terapeutycznej.
Doświadczenie
Zdobywanie doświadczenia zawodowego rozpoczęłam od prowadzenia zajęć psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz rodziców, w placówkach oświatowych na terenie Wrocławia i pobliskich miast. Jako psychodietetyk uczestniczyłam, również w stażu zawodowym organizowanym przez Wrocławski Instytut Psychodietetyki, w ramach którego rozwijałam praktyczne umiejętności, niezbędne w pracy psychodietetyka. W dalszych etapach mojej pracy zawodowej zdobywałam doświadczenie pracując w specjalistycznych poradniach psychologiczno- terapeutycznych, we Wrocławiu, gdzie pracowałam głównie z osobami cierpiącymi na nadmierną masę ciała oraz prowadziłam terapię zaburzeń odżywiania. Pracowałam także w prywatnym gabinecie dietetycznym we Wrocławiu, gdzie jako dietetyk i psychodietetyk uczyłam zasad świadomego odżywiania oraz pracowałam z Pacjentami nad zmianą nawyków żywieniowych i bezpieczną redukcją masy ciała.

Biorę udział w tworzeniu kursów szkoleniowych z zakresu psychodietetyki oraz piszę artykuły tematyczne m.in. dla Fundacji Insulinooporności we Wrocławiu. Na co dzień uczestniczę w projektach społecznych poświęconych szeroko pojętej tematyce zdrowia oraz zdrowia psychicznego. Aktualnie, jako ekspert merytoryczny, nadzoruję tworzenie kampanii społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego "Zrozum. Poczuj. Działaj!".

Jako psychoterapeuta poddaję moją pracę regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz ściśle przestrzegam etyki zawodowej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje z zakresu psychoterapii i psychodietetyki, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych.
Pasje
Joga i pilates to moje dwie ogromne pasje, które oprócz kondycji i zdrowia fizycznego dają mi także poczucie komfortu i spokoju ducha. Oprócz tego- maluję, szkicuję, tańczę i uwielbiam spędzać czas przy książce i gorącej herbacie.
Przeczytaj kawałek historii
Od zawsze interesowała mnie praca w kontakcie z ludźmi. Praca, która oprócz swojej podstawowej funkcji, wnosiłaby coś więcej w życie moje i osób, które mnie otaczają. Praca psychoterapeuty, psychodietetyka jest właśnie dla mnie takim zajęciem. W gabinecie, siedząc na przeciw Pacjenta czuje, że chce poznać jego historię i pomóc mu ją zrozumieć. Mam w sobie duże pokłady empatii, zrozumienia i akceptacji dla drugiego człowieka. Wiem, że za każdym z nas kryje się jakaś historia. Chcę ją poznać. Osobiście, od zawsze więcej słuchałam, niż mówiłam. Myślę, że obok empatii, ta umiejętność uważnego słuchania to jedna z tych cech, które bardzo pomagają mi w pracy zawodowej, ale również w osobistym, codziennym życiu. Oprócz tego cieszę się, ze mogę wciąż się dokształcać, szkolić i poznawać to, co nowe. Ciągły rozwój to jedna z kilku podstawowych zasad w moim życiu.
Martyna Wielochowska

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeutka, psychodietetyk, socjoterapeutka, edukator zdrowego stylu życia, motywator pozytywnej zmiany

W swojej pracy kieruje się podejściem holistycznym w pracy z pacjentem. Poszukuje potencjałów i sił aby zachować równowagę i zdrowie. Pracuje indywidualnie z młodzieżą, osobami dorosłymi i z parami. Potrafi słuchać i trafnie zidentyfikować potrzeby pacjenta oraz zaproponować wysoce skuteczne rozwiązanie. Wychodzi poza schematy wykorzystując w procesie terapeutycznym podejście integracyjne. Skutecznie łączy psychoterapie psychodynamiczną z podejściem systemowym, doradztwem psychologicznym, profilaktyką zdrowia oraz psychodietetyką.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauki Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia. Swoje umiejętności oraz wiedzę psychoterapeutyczną w nurcie psychodynamicznym zdobyłam w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Wykształcenie swoje uzupełniłam na studium z Socjoterapii, Treningu Interpersonalnego Profilaktyki i Proporcji Zdrowia we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii Plus. Wiedzę psychologiczną systematycznie poszerzam licznymi szkoleniami i kursami zawodowymi, co umożliwia mi integracyjne podejście w pracy z pacjentem.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie jako socjoterapeutka i psycholog zaczęłam zdobywać już w trakcie studiów podejmując współpracę w świetlicy środowiskowej „Iskierki” we Wrocławiu, w której przygotowywałam i realizowałam autorskie programy zajęć profilaktycznych: „Diagnoza potrzeb dzieci i rozwijanie ich potencjału” oraz jako stażysta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 we Wrocławiu, gdzie pod okiem specjalisty uczyłam się technik socjoterapeutycznych prowadząc grupy młodzieżowe.
Następnym krokiem w mojej karierze zawodowej było podjęcie pracy w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu, gdzie zdobyłam doświadczanie i umiejętności terapeutyczne w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracowałam również w Gimnazjum nr 22 we Wrocławiu jako psycholog szkolny. W dotychczasowych ośrodkach zapewniałam profesjonalne wsparcie oraz poprawną diagnozę młodzieży z różnego rodzaju problemami. Prowadziłam terapie grupowe i indywidualne dla dzieci i ich rodzin. Diagnozowałam problemy, przeprowadzałam rozmowy wspierające, rekomendowałam konkretne działania oraz pomagałam rodzinom w poradzeniu sobie z sytuacją.
Posiadam doświadczenie w pracy z pacjentami z zaburzeniami odżywiania w szczególności z anoreskcją, bulimią i ortoreksją. Swoją wiedzę i umiejętności stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach psychologicznych, psychoterapeutycznych, psychodietetycznych.
Swoją wiedzę i umiejętności stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach psychologicznych. W mojej pracy terapeutycznej wykorzystuję podejście integracyjne co oznacza, że elastycznie ustalam interwencje, które będą najkorzystniejsze dla pacjenta uwzględniając specyfikę jego problemów. Wierzę, że dobra relacja z terapeutą jest szczególną podstawą doświadczenia, które może zmienić niewłaściwe i trudne relacje z ważnymi dla pacjenta osobami.
Proces terapeutyczny prowadzę z najwyższym poszanowaniem etyki zawodu psychoterapeuty oraz poddaje go regularnej superwizji.
Pasje
W wolnym czasie uwielbiam długie spacery wśród przyrody, gdyż cenię sobie kontakt z naturą. Głęboki relaks i utrzymanie harmonii wewnętrznej uzyskuję poprzez gimnastykę i praktykowanie jogi. Jestem miłośniczką zdrowego podejścia do gotowania, a w szczególności wegetariańskiego i wegańskiego. Oprócz literatury psychologicznej zaczytuję się w książkach przyrodniczych i zielarskich.
Przeczytaj kawałek historii
Spoglądając wstecz i myśląc jak to się zaczęło, że moje ścieżki podążały w kierunku zawodu psychologa i psychoterapeuty rozpocząć należy od tego, iż bardzo wcześnie, jako młoda osoba, zastanawiałam się nad różnymi aspektami życia społecznego i samego funkcjonowania człowieka. Obserwując i analizując moje najbliższe otoczenie zadawałam pytania: o zachowanie człowieka, jego postępowanie, emocje, o tym jak ludzie rozwiązują problemy i jak radzą sobie z cierpieniem, żalem czy też stratą, jaki to ma wpływ na nich, najbliższych, rodzinę oraz w jaki sposób można pomóc w trudnych i kryzysowych sytuacjach pojawiających się w życiu człowieka. Wówczas jeszcze nie do końca miałam świadomość , że dziedzina psychologii i jej całe spektrum wiedzy dotyczącej pomocy psychologicznej jest tym, czym będę zajmowała się. Przełomowym momentem, jeszcze poszukującego człowieka, było otrzymanie w prezencie pierwszej psychologicznej książki: „Człowiek istota społeczna” autorstwa Aronsona Elliota. Lektura ta otworzyła mnie na ścieżki spostrzegania i rozumienia człowieka w obszarach dotąd mi nieznanych. Następnie lawinowo zaczęłam czytać książki psychologiczne, a w szczególności naszego wybitnego psychiatry Antoniego Kępińskiego, który stał się moją inspiracją i przewodnikiem na następne lata. Psychologia stała się dla mnie wyznawaniem, zainteresowaniem i pasją. Od tej pory szukanie i zgłębianie książek związanych z psychologią przekształciło się zarówno w zamiłowanie, zdobywanie wiedzy jak i poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań. Przyszedł czas, że rozpoczęłam studia psychologiczne we Wrocławiu, jednocześnie mając już wewnętrzne przekonanie, że bycie profesjonalnym i odpowiedzialnym psychologiem wymaga solidnej wiedzy, a także doświadczenia. Dlatego w czasie studiów rozpoczęłam Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Podjęcie stażu w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii sprawiło, że pod okiem doświadczonych specjalistów, a zarazem moich mentorów, uczyłam się technik socjoterapeutycznych w grupach młodzieżowych. Umocniło mnie to w przekonaniu o wyborze specjalizacji i rozwoju w kierunku psychoterapii psychodynamicznej.
Obecnie jako doświadczony psycholog, psychoterapeuta, zetknęłam się z kolejnym ważnym aspektem w życiu każdego z nas, a mianowicie związkiem pomiędzy emocjami, zdrowiem psychicznym a stylami odżywiania. Od wielu lat edukuję się w obszarze zdrowego jedzenia, profilaktyki zdrowia, zmiany szkodliwy nawyków w konstruktywne działania.
Aleksandra Baca-Marzecka

mgr Aleksandra Baca-Marzecka

psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez

Polskie Towarzystwo Psychologiczne, wykładowca Studium Psychodietetyki

W swej pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi integruje elementy Gestaltu i terapii psychodynamicznej. Pracuje indywidualnie z dorosłymi. Pasjonatka asertywności. Entuzjastka tezy, że rozwój człowieka trwa przez całe życie.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Aleksandra Baca-Marzecka - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam także: Roczny Programu Edukacji Psychologicznej, Studium Psychologicznego Treningu Grupowego i Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych oraz Studium Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie. Posiadam rekomendację trenerską Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie
Pracuję terapeutycznie z osobami dorosłymi. Udzielam konsultacji psychologicznych dla nastolatków i ich rodziców w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych "PoZdro!". Mam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów rozwojowych i treningów umiejętności wychowawczych, które w sposób praktyczny rozwijają umiejętności ich uczestników.
Pasje
W górach jest wszystko co kocham.
Przeczytaj kawałek historii
Studia psychologiczne to jeden z moich ważniejszych życiowych wyborów. Rozpoczynałam z gotowością do pracy przede wszystkim z dziećmi, jednak w toku zawodowego (i osobistego) rozwoju nabrałam przekonania, że moją drogą jest pomoc osobom dorosłym, które z takiego czy innego powodu znajdują się w kryzysie, doświadczają cierpienia, czy zwyczajnie (a właściwie niezwyczajnie 😉 chcą się rozwijać. Od kilkunastu lat prowadząc różnego rodzaju grupy, tworzę przyjazne mikroświaty wzbogacające wewnętrznie ich tymczasowych członków. Pracując w gabinecie wspieram pacjentów, motywując ich do wychodzenia poza własną strefę komfortu.
mgr Arkadiusz Łysiak

Łukasz Łysiak

terapeuta uzależnień

Pracuje w nurcie humanistycznym opartym na relacji i podmiotowości człowieka, poprzez motywację, która motywuje go do zmiany. W mojej pracy staram się towarzyszyć w procesie rozwoju i pomagać osiągać określone przez pacjenta cele. Szacunek i zgoda dla autonomicznych decyzji pacjenta jest dla mnie bardzo ważna. Czynniki zewnętrzne mogą hamować rozwój człowieka, ale siła znajdujaca się we wnętrzu jego samego jest decydujaca. Dlatego uważam, że terapeuta powinien być towarzyszem przy którym pacjent odnajdzie i odzyska swoją sprawczość. Kieruje się ideą, że każda pozytywna zmiana jest sukcesem terapeutycznym. Pracuje indywidualnie lub z grupami, z młodzieżą i osobami dorosłymi.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłem szkołę Terapii Uzależnień “CARE BROK”. Obecnie jestem w procesie certyfikacji. Ukończyłem szkolenie “ Program Ograniczenia Picia”.

Ukończyłem kurs uprawniający do prowadzenia szkoleń w zakresie podstawowej wiedzy o HIV i AIDS, w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV, Opieki nad Żyjącymi z HIV i Chorymi AIDS; Kraków, 03. 2003 r.

Ukończyłem kurs pod tytułem: „Budowanie efektywnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w zakresie zintegrowanych usług pomocy społecznej z wykorzystaniem zasad partnerstwa lokalnego”; Kraków, 02. 2004 r.

Brałem udział w programie warsztatowo – stażowym dla kandydatów do pracy profilaktycznej w Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej; Kraków, 12. 2004

Ukończyłem szkolenie „Program Ograniczenia Picia” upoważniającego do prowadzenia zajęć w placówkach leczenia uzależnień i innych instytucjach Brok 01.03.23
Doświadczenie
Swoje doświadczenie zdobywałem w Krakowskim Towarzystwie Pomocy Uzależnionym/ MONAR Kraków. Pracując jako Streetworker– brałem udział w programie redukcji szkód z pacjentami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.

Pracowałem również jako Edukator- do moich obowiązków należało prowadzenie zajęć profilaktyczno-edukacyjnych dla szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz poszczególnych grup zawodowych (nauczycieli, policji) pod tytułem: ”Narkotyki- uwaga zagrożenie”. Prowadziłem również zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w zakresie profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych dla szkół wyższych. Pracowałem też w telefonie zaufania HIV i AIDS.

Odbyłem Staż kliniczny w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i współuzależnienia- Ośrodek Terapii Odwykowej w Toruniu jak i w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Radzimowicach.

Obecnie pracuje w Ośrodku Terapii Uzależnień „Nadzieja” Siedlec trzebnicki- prowadzę terapię grupową i indywidualną jak i w Punkcie konsultacyjnym i informacyjnym w Gminie Długołęka. Prowadzę również zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla szkół.
Pasje
Interesuje się gastronomią i szeroko pojętą duchowością człowieka. Lubię czytać, ale nie pogardzę też dobrym kinem. W wolnych chwilach uwielbiam pracować w ogrodzie lub udać się na spacer po lesie ze swoim psem, gdzie mogę poskładać myśli i cieszyć się bogactwem przyrody.
Przeczytaj kawałek historii
Człowiek zawsze był dla mnie bardzo ważny, zawsze intrygowało mnie dlaczego tyle osób sięga po różnego rodzaju używki. Dlaczego niektórzy się od nich uzależniają, a niektórzy nie. Skąd bierze się w człowieku poczucie pustki i dlaczego tak trudno odnaleźć ten brakujący element i jak on się nazywa. Na początku mojej pracy z osobami uzależnionymi zauważyłem jak wielka mają oni potrzebę drugiego człowieka, jak ważna jest dla nich bliskość, relacja i poczucie bezpieczeństwa. Empatia i uważność pomagają mi zrozumieć historię osób zmagających się z problem uzależnienia. Szkoła Terapeutów Uzależnień “CARE BROK”, którą ukończyłem potwierdziła że wybrałem odpowiedni kierunek, a słowo CARE to właśnie opieka, uważność, ostrożność, dbałość, pielęgnacja. Tak też rozumiem swoją pracę. Nurt humanistyczny jest bardzo bliski mojemu sercu i w tym nurcie też chce się szkolić i rozwijać.
mgr Ewa Wróblewska

mgr Ewa Wróblewska

psycholog, psychoterapeuta integratywny, pracuje z zaburzeniami odżywiania oraz interesuje się psychodietetyką

Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą i rodzinami w nurcie Gestalt integrując elementy psychoterapii psychodynamicznej i systemowej. Patrzy holistycznie starając się jak najpełniej zrozumieć naturę problemów klienta i wspólnie z nim poszukiwać optymalnych rozwiązań. Interesuje się zagadnieniami psychosomatyki i psychologii zdrowia. Bazuje na potencjale i mocnych stronach. Zwolenniczka przekonania, że optymizmu można się nauczyć.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyłam Roczny Program Edukacji Psychologicznej, Studium Psychologicznego Treningu Grupowego i Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych oraz Studium Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie.
Doświadczenie
Pracuję w Domach dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom oraz w Ośrodku Wsparcia dla Rodzin PORT gdzie prowadzę poradnictwo psychologiczne i psychoterapię dla osób dorosłych, młodzieży oraz rodzin. Odbyłam staż kliniczny w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu, w ramach którego prowadziłam terapię indywidualną dla pacjentów oddziału oraz grupowe zajęcia psychoedukacyjne i terapeutyczne. Uczestniczyłam w naradach zespołu lekarzy dotyczących diagnoz i projektowaniu planu leczenia. W ramach wolontariatu uczestniczyłam w prowadzeniu grup terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi oraz brałam udział w terapii rodzin prowadzonej na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży przy ul Białowieskiej we Wrocławiu. Prowadziłam kursy szybkiego uczenia, z wykorzystaniem technik pamięciowych, w szkołach ponadpodstawowych.
Pasje
Prywatnie jestem domatorką z okresowymi tendencjami do ciekawych podróży 🙂 Cenię czas w gronie rodziny i przyjaciół. Otaczam się roślinami z przekonaniem, że im bardziej zielono tym lepiej. Chętnie sięgam po książkę, zaopatrzona w kubek czarnej kawy lub dobrej herbaty. Pasjonuje mnie zdrowy styl życia, na najlepsze pomysły wpadam podczas długich spacerów.
Przeczytaj kawałek historii
Odkąd pamiętam interesowały mnie rozmowy z ludźmi, przyglądanie się emocjom, rozpatrywanie dylematów, szukanie rozwiązań. Wybrałam studia psychologiczne a następnie psychoterapeutyczne w nadziei, że pasja może stać się pracą i nie zawiodłam się. Rozpoczęłam od wspierania osób dorosłych, co szybko doprowadziło mnie do przekonania, że potrzebuję kontekstu rodzinnego i spojrzenia systemowego by widzieć w pełni zarówno ich trudności jak i mocne strony. W miarę zdobywania doświadczenia zdecydowałam się na pracę również z młodzieżą i rodzinami. Staram się widzieć problemy moich klientów w sposób holistyczny co umożliwia osiąganie dobrze ugruntowanych zmian. Dziś, po 12 latach pracy terapeutycznej, jestem tak samo ciekawa drugiego człowieka jak na początku mojej drogi zawodowej, napotykane trudności motywują mnie do działania, mam w sobie spokój i akceptację, którymi chcę się dzielić.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Agnieszka Bogusz

psycholog, psychoterapeuta, wykładowca Studium Psychodietetyki

Pracuje z pacjentami w kryzysach emocjonalnych i relacyjnych. Obejmuje wsparciem młodzież, pary i rodziny. Specjalizuje się we wspieraniu w wychodzeniu z depresji, zaburzeń lękowych, epizodów przeciążeń emocjonalnych, problemach w radzeniu sobie z emocjami. Pomaga budować sprawność komunikacyjno – emocjonalną. Pracuje systemowo i holistycznie zarówno indywidualnie jak i grupowo. Łączy metody pracy z umysłem i z ciałem. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców i wychowawców. Uśmiechnięta, empatyczna pasjonatka tego co w życiu najważniejsze – czyli relacji międzyludzkich.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na wrocławskim SWPS. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Obecnie kończę kurs terapeutyczny w ramach Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Ukończyłam również szereg kursów kierunkujących mnie na efektywną pomoc pacjentom:

 • • Mindfulness – zastosowanie w praktyce
 • Skuteczne metody terapii uzależnień
 • • Terapia poznawczo – behawioralna – praktyczne narzędzia
 • • Trening umiejętności społecznych w pracy z młodzieżą
 • • Aktywna Imaginacja – śladami Junga
 • • Umiejętności osobiste
 • • Hard Trainer – roczna szkoła trenerów
 • • Public Relations – kurs podyplomowy
 • • Droga Artysty – kreatywne metody pracy w terapii
 • • Co się dzieje w głowie nastolatka?
 • • • Metody interwencji kryzysowej
 • • • Poradnictwo psychologiczne w praktyce
 • • • Filologia polska – jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim
Doświadczenie
Swoje doświadczenie w pracy psychologa zdobywałam pracując w Poradni Rodzinnej prowadzonej przez fundację „Promyk Słońca” a także w gabinetach psychologa szkolnego. Od 2 lat prowadzę też własny gabinet poradnictwa psychologicznego. Udzielam konsultacji w formie stacjonarnej oraz online. Mam bogate doświadczenie w prowadzeniu form grupowych – superwizji, grup wsparcia, warsztatów nakierowanych na rozwój kompetencji miękkich i społecznych. Jestem autorką warsztatów dla rodziców „Siódme niebo”, dla par „Bo kłócimy się z miłości” i dla wychowawców „Nauczycielskie SPA”. Pracowałam przy wdrażaniu programu prof. Zimbardo „Szkoła bohaterów” – tworząc scenariusze lekcji wychowawczych o ogólnopolskim zasięgu.
Pasje
Uwielbiam kino alternatywne, muzykę jazzową, spotkania z bliskimi. Słucham wraz z moimi uczniami hip-hopu. Czytam poezję z okresu Młodej Polski. Dużo spaceruję po lasach, parkach odkrywając przyrodę wraz z moją 4,5 letnią córeczka Alicją.
Przeczytaj kawałek historii
Jestem bardzo szczęśliwa, że pracuję w zawodzie psychologa i psychoterapeuty. Łączenie zawodu z pasją pomaga mi być otwartą i życzliwą w kontakcie z druga osobą. Mam w sobie dużo empatii i spokoju co czyni mnie dobrym rozmówcą. Możliwość ciągłego doskonalenie się w tym kierunku daje mi ogromną radość w życiu. Psychologiem chciałam być od kiedy pamiętam. Słowa i emocje zawsze stanowiły obszary mojej refleksji. Jako filolog polski i psycholog łączę pracę na pogłębianiu słów i ich znaczeń w naszym życiu – pomagam przeformułowywać je na takie, które nas wspierają i umacniają w rozwoju i osiąganiu pełni życiowego potencjału. Po blisko 10ciu latach praktyki w tym zawodzie ciągle jestem ciekawa następnych historii, przeżyć i doświadczeń.

mgr Monika Witkowska-Kubas

pedagog, psychoterapeutka uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień czynnościowych behawioralnych (Internet, gry, hazard, zakupy, sex, modyfikacje ciała, inne), certyfikowany specjalista pomocy ofiarom przemocy, trenerka treningu psychologicznego, socjoterapeutka.

Specjalizuję się w prowadzeniu terapeutycznym młodzieży i dorosłych zarówno w kontakcie indywidualnym, grupowym i pracy z rodziną. Interesuję się psychosomatyką oraz psychodietetyką, włączając je do pracy psychoterapeutycznej. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy w obszarach: kompulsji w tym kompulsywnego objadania się; uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze oraz uzależnień behawioralnych m.in uzależnienie od sexu, pornografii, gier komputerowych, smartfonów, modyfikacji ciała, pożyczek itp.) przemocy, kłopotów z zapanowaniem nad złością lub innymi emocjami czy też pracy z osobami przeżywającymi różne trudności w życiu codziennym oraz z rodzicami w obszarach trudności wychowawczych. Pracuję w oparciu o model poznawczo – behawioralny i integratywny. Przyjmuje również pacjentów w języku angielskim.

Wykształcenie
Magister pedagogiki resocjalizacyjnej, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany specjalista pomocy osobom doświadczającym przemocy, absolwentka Studium Socjoterapii i Psychoterapii, absolwentka Szkoły trenera treningu psychologicznego Integra, trener programu korekcyjno- edukacyjnego the Duluth model, trener Programu Wzmacniania Rodziny, interwent kryzysowy
Doświadczenie
Specjalizuję się w prowadzeniu terapeutycznym młodzieży i dorosłych zarówno w kontakcie indywidualnym, grupowym i pracy z rodziną. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy w obszarach: kompulsji w tym kompulsywnego objadania się; uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze oraz uzależnień behawioralnych m.in uzależnienie od sexu, pornografii, gier komputerowych, smartfonów, modyfikacji ciała, pożyczek itp.) przemocy, kłopotów z zapanowaniem nad złością lub innymi emocjami czy też pracy z osobami przeżywającymi różne trudności w życiu codziennym oraz z rodzicami w obszarach trudności wychowawczych. Pracuję w oparciu o model poznawczo – behawioralny i integratywny. W pracy terapeutycznej skupiam się na relacji i słuchaniu, wsparciu i towarzyszeniu. Moje wieloletnie doświadczenia pokazały mi, że problemy rzadko kiedy są płaskie i jednowymiarowe, dające zakwalifikować się do jednej diagnozy, najczęściej trudności zgłaszane przez osoby są kombinacją wielu aspektów i należy je traktować wielowymiarowo poszukując skutecznych metod zwiększenia komfortu funkcjonowania psychicznego.
Pasje
Moją pasją jest człowiek i psychosmatyka.
Przeczytaj kawałek historii
Swoją przygodę z pomaganiem innym rozpoczęłam od pracy w stowarzyszeniu Monar Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz w Centrum Psychologii Zdrowia.
mgr Marta Morawiak

mgr Marta Morawiak

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia, psychodietetyk, dietetyk

Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą, u których pojawiają się: kompulsywne jedzenie, zachowania bulimiczne i inne niespecyficzne zaburzenia odżywiania. Wspieram osoby, które borykają się z niskim poczuciem własnej wartości, trudnościami z wyznaczaniem granic i asertywnością oraz trudnościami w relacjach międzyludzkich. Pomagam również w nauce rozpoznawania i przeżywania emocji w bezpieczny sposób, jak również w budowaniu elastyczności psychologicznej oraz pogłębianiu samoświadomości.

W swojej pracy opieram się na podejściu integratywnym oraz systemowym. Uwzględniam elementy zaczerpnięte ze wzmocnionej terapii poznawczo-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania, dialogu motywującego oraz terapii narracyjnej. Oznacza to, że staram się znaleźć w rozmowie równowagę pomiędzy spokojnym tempem pracy, dopasowanym do potrzeb i możliwości osoby na dany moment życia, a nadawaniu pewnej struktury naszym spotkaniom. Gdyby porównać to do podróży to narzędzia byłyby mapą lub kompasem, natomiast tempo w jakim przejdziemy drogę będzie zależeć od Ciebie. Dzięki temu zmiany, które będą pojawiały się w trakcie procesu będą mogły zostać z Tobą na długo. Wierzę, że spokojne tempo pracy, dopasowane do Twoich potrzeb i wartości, otwartość w komunikacji i zasoby, które w sobie masz pozwolą nam znaleźć się w miejscu, którego dla siebie potrzebujesz. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Marta Morawiak - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Aktualnie realizuję akredytowany kurs psychoterapii integratywnej, systemowej we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Jestem absolwentką pięcioletnich studiów magisterskich dietetyki klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoją wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii pogłębiałam na studiach podyplomowych z Psychodietetyki na SWPS, stażu szkoleniowym Instytutu Psychodietetyki oraz na licznych kursach i konferencjach.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania oraz z chorobami dietozależnymi zdobywałam na licznych praktykach zawodowych w szpitalach i poradniach dietetycznych, a także prowadząc współprace indywidualne jako członkini interdyscyplinarnych zespołów specjalistów zajmujących się żywieniem. Dzięki temu moja praca podlega regularnej interwizji, czyli konsultacjom wewnątrzzespołowym, dzięki którym wsparcie pacjenta mogło być bardziej holistyczne i skuteczne.
Pasje
Pasją, której od lat niezmiennie się oddaję jest psychologia oraz od niedawna psychoterapia. Przewodniczką tej podróży jest ciekawość- siebie i drugiego człowieka w różnych kontekstach i z różnych perspektyw, tych indywidualnych, ale też społecznych i kulturowych. Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest psychologia analityczna Junga, terapia narracyjna, humanistyczno-egzystencjalna oraz terapia akceptacji i zaangażowania. Jestem miłośniczką kolarstwa szosowego, czytania książek i przebywania w otoczeniu natury.
Przeczytaj kawałek historii
Moja ścieżka do znalezienia się w miejscu, w którym obecnie jestem była dość zawiła. Na początku marzyłam o tym żeby zostać lekarką. Długie lata nauki i wysiłku, by to marzenie zrealizować zakończyły się zwątpieniem i zmienieniem kursu - na dietetykę. Czy wtedy pokochałam zgłębianie tajników wytycznych żywieniowych dla różnych jednostek chorobowych i grup wiekowych? Nie do końca. Lubimy się, ale to, co zawsze stanowiło dla mnie najciekawszy kawałek pracy z drugim człowiekiem to jego procesy psychiczne. Podążając za tą wiedzą o sobie najpierw ukończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki, a później rozpoczęłam szkolenie psychoterapeutyczne. Czuję, że dzięki takiemu spotkaniu dwóch dziedzin - dietetyki i psychologii, a także psychoterapii towarzyszenie osobie w zmianie w obszarze żywienia zyskuje zupełnie inny, pogłębiony wymiar.

mgr Małgorzata Zięta

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutką psychodynamiczną wykorzystującą w swojej pracy technikę TFP (Transference-Focused Psychotherapy), czyli skoncentrowaną na przeniesieniu.

Pracuję z osobami dorosłymi i wchodzącymi w dorosłość (16+), wspierając w przepracowaniu trudnych, czasami traumatycznych doświadczeń, szeroko rozumianych strat (jak śmierć, poronienie, rozstanie, utrata pracy), trudności w relacjach (rodzicielskich, małżeńskich, partnerskich, rodzinnych, przyjacielskich, zawodowych). Zajmuję się leczeniem m.in. zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, depresyjnych, zaburzeń psychosomatycznych, lękowych, nerwic, czy natręctw.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł magistra pielęgniarstwa. W toku studiów przeszłam intensywne kursy m.in. psychologii, psychologii stosowanej, pedagogiki, psychiatrii, farmakologii, czy podstaw psychoterapii. Aktualnie jestem w trakcie całościowego, czteroletniego Szkolenia Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwa Psychologiczne i Psychiatryczne, a także członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Na bieżąco aktualizuję i poszerzam swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach, sympozjach i konferencjach.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie zdobywałam na Oddziale Psychiatrycznym Stacjonarnym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, na Oddziale Klinicznym Dziennym Psychiatrycznym Ogólnym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu (pracując z pacjentami indywidualnie i grupowo), dodatkowo prowadząc prywatną praktykę własną, a w niej pacjentów indywidualnych, a także będąc we współpracy, jako psychoterapeuta, z Kliniką Zdrowego Umysłu.

Posiadam doświadczenie psychoterapii własnej prowadzonej w nurcie psychodynamicznym.

Przez trzy lata byłam wolontariuszką Fundacji Mam Marzenie, aktualnie wolontaryjnie współpracuję z Fundacją Teraz Człowiek, przy projekcie „niewypalsię” szerząc wiedzę dotyczącą m.in. profilaktyki wypalenia zawodowego.
Pasje
Pasjonuję się psychologią rozwoju dziecka, tym że każde jego zachowanie ma swoje rozwojowe wyjaśnienie, a także tym, co utrwalenie poszczególnych wzorców może przynieść w przyszłości, u już dorosłego człowieka.

Neuroplastyczność mózgu i jego zdolność adaptacji jest dla mnie niezwykle fascynująca, dlatego zgłębiam również ten temat. Lubię czytać i słuchać podcastów. Relaksuję się praktykując jogę, spacerując wśród zieleni, celebrując odgłosy przyrody i ciszę.
Przeczytaj kawałek historii
Człowiek, patrząc holistycznie, intryguje mnie od zawsze. Zainteresowanie psychologią i medycyną towarzyszy mi od czasów nastoletnich. Kiedy stałam przed wyborem studiów, wybór ten, z jednej strony był oczywisty - chciałam leczyć, wspierać, rozmawiać, uczyć się anatomii, psychiatrii, psychologii, poznać świat zabiegowy, z innej trudny - zastanawiałam się jaki kierunek wybrać, żebym mogła spełniać swoje marzenia. Zdecydowałam się na pielęgniarstwo, które połączyło moją pasję do medycyny (a głównie chirurgii i medycyny ratunkowej) z psychologią, bo kiedy człowiek cierpi, boi się, umiera, potrzebuje wsparcia psychologicznego, do którego idealistycznie przygotowywały mnie studia, i co starałam się z całych sił wdrażać w swoją praktykę.

Coraz częściej zadawałam sobie pytania, dlaczego dokonujemy takich, a nie innych wyborów, czym się kierujemy, co ma na nie wpływ? Co spowodowało, że nasz charakter ukształtował się w taki, a nie inny sposób, czy możemy to zmienić? Postanowiłam odbyć psychoterapię własną, a fascynacja ludzkim umysłem, psychoanalizą i psychiatrią pochłonęła mnie tak bardzo, że zdecydowałam się na dalszy rozwój w kierunku psychoterapii.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

W ramach przygotowania się do konsultacji dietetycznej warto zrobić: morfologię z rozmazem, lipidogram, glukozę i insulinę na czczo, mocz ogólny, próby wątrobowe (ASPAT, ALAT, GGTP), żelazo, ferrytyna, TSH, FT3, FT4 lub przynieść najbardziej aktualne wyniki badań dotyczące swojej jednostki chorobowej.

Od 13 lat jestem dietetykiem i psychodietetykiem, praktykiem specjalizującym się w ciężkich jednostkach chorobowych jakimi są m.in: (choroby układu pokarmowego) uchyłki jelit, nadżerki, stany zapalne, wrzody, gastropatię, opieka po operacjach bariatrycznych, a od 7 lat bardzo intensywnie pracuję z pacjentami chorymi na anoreksję, bulimię oraz kompulsywnie objadającymi się.

Jestem osobą dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka wszechstronnie szukając przyczyny powstawania chorób i problemu. Jestem przeciwnikiem leczenia objawów, które może być podłożem do rozwoju innych jednostek chorobowych.

Sam będąc zawodnikiem biegów górskich, prowadzę zawodników i osoby aktywne fizycznie w ułożeniu planów żywieniowych pod trening lub zawody, aby czerpać maksymalne korzyści fizjologiczne. Doświadczenie zdobywałem i nadal zdobywam na górskich szlakach uczestnicząc w zawodach w dystansach 100 km, 240 km i 330 km.

Motywują mnie wyzwania i praca z trudnymi pacjentami. Praktykuje w przychodni od 2010 roku mając również pod swoją opieką pacjentów, którym pomogłem zgubić nawet 65 kg. Od kilku lat prowadzę pacjentów po operacjach bariatrycznych.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentem poznańskiego AWF na wydziale gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz oraz wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Dietetyka oraz Psychodietetyka.
Doświadczenie
Specjalizuje się w ciężkich jednostkach chorobowych jakimi są m.in:

 • (choroby układu pokarmowego) uchyłki jelit, nadżerki, stany zapalne, wrzody, gastropatię,
 • opieka po operacjach bariatrycznych,
 • pracuję z pacjentami chorymi na anoreksję, bulimię oraz kompulsywnie objadającymi się.
 • praca ze sportowcami ( piłkarze wyższych lig dorośli i młodzież, biegacze górscy i uliczni , siłownia, zawody i osiąganie wagi do zawodów )

W tym miejscu możesz uzyskać wsparcie specjalisty- praktyka oraz aktywnego zawodnika sportowego. Wiedza z zakresu żywienia w połączeniu ze współpracą aktywnego zespołu Centrum, w tym również psychologa daje możliwość trwałej zmiany nawyków oraz pozwoli osiągać lepsze wyniki.

Zgłoś się też jeżeli:

 • masz problem z regeneracją lub utrzymującym się zmęczeniem po treningach
 • często dopadają Cię kontuzję lub przetrenowanie,
 • chcesz osiągać lepsze wyniki w zawodach,
 • masz problem z przybraniem i utrzymaniem masy mięśniowej,
 • masz problem z nadwagą,
 • masz zaburzenia hormonalne,
 • przewlekłe zmęczenie.
Pamiętaj:
Sport to nie tylko trening…
Pasje
Uwielbiam poznawać organizm w ekstremalnych zawodach wytrzymałościowych.
Przeczytaj kawałek historii
Moja przygoda z aktywnością od dzieciństwa była związana ze sportem i niekoniecznie z przemyślanym odżywianiem, co skończyło się niestety zapaleniem trzustki. Chcąc, nie chcąc dieta w moim schorzeniu była konieczna, ale przyniosła po 6 miesiącach wygraną. Aby być blisko sportu i mieć solidną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biochemii podjąłem studia na AWF-e w Poznaniu. Grałem w piłkę nożną w 3 lidze, studia nie pozwoliły mi na systematyczne treningi i wymusiły wybór, który dla wielu był niepojęty, również dla mnie. Podjąłem dorosłą i poważną decyzję– sport ma być przyjemnością, a nie sposobem na życie.

Pojawiły się biegi uliczne, górskie, w których sam ustalałem sobie treningi, plan i co ważne byłem niezależny. Treningi dawały mi satysfakcję i spełnienie oraz dużo dzikości (potrzebnej w dzisiejszych czasach) na górskich szlakach zwłaszcza na zawodach kilkudniowych 240 km i 330 km w Szwajcarskich Alpach ponieważ wtedy żywienie i głowa to 50%-70% sukcesu. Kiedy pojawiały się trudniejsze biegi górskie podchodziłem do nich bardzo profesjonalnie w przygotowaniach. Regeneracja– jak najszybsza, jak najmniej kontuzji poprzez przemyślany i wszechstronny trening. Aby posiadać wiedzę, która pozwoli osiągnąć mój cel– podjąłem studia na UP we Wrocławiu z dietetyki. Zobaczyłem, że wiedza, którą wykorzystuję w praktyce daje niesamowite rezultaty i utwierdziło mnie w przekonaniu, że przemyślane jedzenie i dobre wchłanianie ma ogromy wpływ na wyniki w sporcie i nie tylko. Niby oczywiste, ale do pewnych wniosków trzeba po prostu dojrzeć i nie chodzi mi o pełnoletniość 🙂 Moja praktyka przynosi sukcesy, ale w pewnym momencie zabrakło mi narzędzi do głębszego zrozumienia i szerszej pomocy pacjentom. Pojawiły się kolejne studia na UP we Wrocławiu na kierunku psychodietetyka, która pokazała nowe spojrzenie na głębszy proces odżywienia i kierunkowego myślenia, aby pacjent po uzyskaniu założonego celu pozostał w nim nadal.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Renata Kusińska - Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk i specjalista zaburzeń odżywiania, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

Jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem, absolwentką studiów pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, studiów drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych (na kierunku psychodietetyka) na Wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Ukończyłam także pierwszy stopień szkolenia w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Rozwiązań w Toruniu oraz Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania w modelu psychologicznym.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, psychodietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z dziećmi i ich rodzicami. Obecnie współpracuję z poradniami psychodietetycznymi zapewniającymi opiekę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Specjalizuję się w pracy z osobami chorującymi na zaburzenia odżywiania, ale pracuję także z dziećmi i dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależnymi (nadwaga, otyłość, cukrzyca, alergie i nietolerancje pokarmowe itp.), z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie.

Pracuję z pacjentami indywidualnymi, ale także prowadzę warsztaty psychodietetyczne w grupach terapeutycznych (dla pacjentów chorujących na zaburzenia odżywiania). Prowadzę szkolenia i warsztaty dla specjalistów z zakresu pracy z osobami chorującymi za zaburzenia odżywiania oraz osobami mającymi zaburzoną relację z jedzeniem.

W pracy z pacjentem stawiam na indywidualne podejście oraz pracę opartą na zasadach partnerstwa. Pracuję w duchu dialogu motywującego, korzystam z technik terapii poznawczo-behawioralnej, ACT oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu dietetyki, psychodietetyki oraz psychologii, duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Renata Kusińska-Sitarz - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Jestem dietetykiem klinicznym, ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz studia drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach z zakresu dietetyki i psychodietetyki duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam jeszcze podczas studiów magisterskich w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami. Obecnie współpracuję z Centrum Zdrowia Mama i Ja, Gabinetami Skwierzyńska oraz Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Jestem również jednym ze specjalistów polecanych insulinoopornym, wpisanym na listę stworzoną przez Fundację Insulinooporność.

Pracuję z dziećmi oraz z osobami dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależymi, zaburzeniami odżywiania, z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla osób rozpoczynających swoją drogę w zawodzie dietetyka oraz dla osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia.

Jestem dietetykiem- praktykiem- uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Stworzyłam stronę internetową, na której umieszczam przepisy i wskazówki dla pacjentów- zarówno dla tych gotujących, oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę. W pracy stawiam na indywidualne podejście oraz edukację żywieniową- razem z pacjentem ustalam odpowiedni plan działania i pomagam w jego realizacji. Dla każdej osoby opracowuję inne- „szyte na miarę” zalecenia. Moim podstawowym celem jest poprawa stanu zdrowia poprzez wdrożenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.
Pasje
Prywatnie jestem miłośniczką kuchennych eksperymentów (zwłaszcza tworzenia zdrowszych wersji słodyczy), kolekcjonerką książek (nie tylko kucharskich) i pasjonatką kina.
Przeczytaj kawałek historii
Nie mogę powiedzieć, że dietetyka, zdrowe odżywianie, było od zawsze moją pasją, bo to po prostu nie byłaby prawda. 🙂 Dorastając byłam typowym niejadkiem- unikałam warzyw, za to uwielbiałam pączki i bułki słodkie. Nie myślałam wtedy o jedzeniu w kontekście zdrowia, być może dlatego, że nie miałam problemów zdrowotnych. Bo choć pączki kochałam szczerą miłością, to byłam też aktywna fizycznie- ten zdrowy nawyk chyba mnie uratował :).

Właśnie z taką kiepską kartoteką żywieniową wylądowałam na studiach. Dietetykę wybrałam dlatego, że chciałam wykonywać zawód, który przynosiłby mi satysfakcję i pozwalał na pracę z ludźmi. Praca w służbie zdrowia wydała mi się wyborem idealnym, a ze wszystkich kierunków dostępnych na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym (wtedy Akademii Medycznej), to właśnie dietetyka zapowiadała się najciekawiej.

Podczas studiów zmieniałam swoje nawyki żywieniowe, oraz, co najważniejsze, swoje podejście do jedzenia. Dlaczego dopiero wtedy? Bo dopiero wtedy ktoś mi uświadomił, jak fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia ma to, co i w jaki sposób jemy. Doświadczenie tego na własnej skórze, tylko umacnia mnie w przekonaniu, że zmiana nawyków żywieniowych to proces, którego kluczowym elementem jest edukacja żywieniowa. Każdy z nas powinien wiedzieć nie tylko jak jeść, ale również dlaczego należy jeść w określony sposób. Wiedza to potęga. 🙂 A przekazywanie tej wiedzy stało się podstawowym celem mojej pracy.

Podczas studiów magisterskich rozpoczęłam od pracy z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami- czyli od samego początku. 🙂 Po jakimś czasie zaczęłam współpracować również z osobami dorosłymi, pomagając nie tylko w pozbyciu się nadmiernych kilogramów, ale także w walce z chorobami dietozależnymi. W 2016 roku rozpoczęłam pracę z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania- pracę niosącą ogromne wyzwania, ale również wiele radości i satysfakcji.

Dużo czasu poświęcam na swoją edukację- dużo czytam, uczestniczę w kursach i szkoleniach- tak by móc pomagać jak najefektywniej. Chętnie pomogę i Tobie!
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram