mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Anna Chanik-Kowalska

psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzin, par, dzieci i młodzieży, pedagog- doradca rodzinny, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, logopeda kliniczny

mgr Aleksandra Baca-Marzecka

psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Barbara Wińska

psycholog, psychodietetyk, edukator zdrowego stylu życia, superwizor psychodietetyczny

mgr Kornela Kowalska

psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta psychodynamiczny

mgr Renata Kusińska -Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk, wykładowca, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeuta, socjoterapeuta, edukator zdrowego stylu życia, motywator pozytywnej zmiany

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Agnieszka Kiełbik

psycholog , psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny

mgr Magdalena Andrzejewska

psycholog, pedagog specjalny, doradca zawodowy, edukator Psychodietetyki dziecięcej

mgr Ewa Wróblewska

psycholog, psychoterapeuta integratywny, pracuje z zaburzeniami odżywiania oraz interesuje się psychodietetyką

mgr Joanna Cimke-Łącka

psycholog, psychoterapeuta integratywny, psychodietetyk, superwizor psychodietetyczny

mgr Agnieszka Bogusz

psycholog, psychoterapeuta, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Alicja Podolak

psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

mgr Anna Rudowicz

psycholog, psychoterapeuta, edukator Psychodietetyki dziecięcej, wykładowca Studium Psychodietetyki
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

Pomysłodawczyni oraz inicjatorka Centrum Psychoterapii, Psychodietetyki i edukacji Rymkiewicz system oraz Rymkiewicz system Academy. Kreatorka zdrowego stylu życia. Zdeterminowana do zarażania innych wyzwaniami dotyczącymi odżywiania. Pracuje indywidulanie z dorosłymi, parami oraz rodzinami w nurcie systemowo-eriksonowskim oraz integracyjnym. Integruje wiedzę z zakresu psychodietetyki z psychoterapią tak by pomagać pacjentom w zaburzeniach odżywiania oraz wszelkich odczuwanych trudnościach na tle żywieniowym.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Trenerów w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel. Ukończyłam psychoterapię w nurcie systemowo-eriksonowskim we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii.

W pracy wykorzystuję umiejętności dietocoachingu. Członek Towarzystwa Psychodietetyki oraz członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie
Rozpoczęłam zdobywanie swojego doświadczenia stażem na klinicznym oddziale psychiatrycznym i leczenia stresu bojowego w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym na Weigla we Wrocławiu. Od początku swojej pracy pracowałam w gabinecie, indywidulanie z pacjentem. Mam 7 lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć na Uniwersytecie Przyrodniczym na studiach podyplomowych z Psychodietetyki. Wykładam również na konferencjach oraz prowadzę prelekcje popularno-naukowe szerząc świadomość społeczną z zakresu psychodietetyki oraz psychologii odżywiania. Pracuję rownież grupowo prowadząc warsztaty tematyczne z zakresu zdrowego żywienia w powiązaniu z psychologicznymi uwarunkowaniami odżywiania się. Stale poszerzam swoją wiedzę na temat psychodietetyki, skutecznej i trwałej zmiany nawyków prozdrowotnych biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach oraz konferencjach. I tak powstało Rymkiewicz system Academy, czyli nasza oferta szkoleniowa dla specjalistów z zakresupsychodietetyki, dietetyki i psychoterapii. W ramach tego projektu uruchomiliśmy Studium Psychodietetyki jako roczny kurs doszkalający specjalistów właśnie z zakresu Psychodietetyki.

Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Pracuje wedle przekonania, że ciało to owoc mądrości, a umysł to przyjemność bycia w zgodzie ze sobą.
Pasje
Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Jestem pasjonatką podróży, sportu, a odpoczywam otaczając się przyrodą. Interesuje się nowoczesnymi technologiami, aranżacją wnętrz oraz wschodnią filozofią życia. Pisze wiersze i metafory, głównie dla swoich pacjentów.
Przeczytaj kawałek historii
Od lat szkolnych planowałam zostać psychologiem i tak też się stało. Już wtedy czułam, że to właśnie ta droga, którą wybieram na życie… Przepełniało mnie silne i nieustające przez lata przekonanie co do tego wyboru. Wcale nie żałuje☺. Zwieńczeniem nauki była praca dyplomowa “Związek ja cielesnego z zachowaniami jedzeniowymi” - przygotowując się do napisania magistra i obrony, poznałam i zafascynowałam się tematem związku umysłu i ciała.

Odkryłam, że jedzenie to ważny kawałek w psychologii. Przenika się dosłownie jak neurony w sieć połączeń na płaszczyznach medycyny, zdrowia, fitnessu, urody, a nawet odpoczynku i rekreacji. Psychodietetyka to synteza moich zainteresowań i spełnienie zawodowe. Uczestnicząc w różnych miejskich oraz ogólnopolskich eventach, konferencjach, piknikach, szkoleniach oraz pisząc artykuły krok po kroku uświadamiałam ludzi czym jest Psychodietetyka.

Sporo energii włożyłam w szerzenie tego, jakie może mieć zastosowanie w codziennym życiu. Gdy powstawała Poradnia niewiele osób słyszało o tym zagadnieniu. Dziś wraz z naszym zespołem specjalistów patrzymy na temat coraz szerzej, wyjątkowo i kompleksowo. Nasze działania mocno kierujemy w stronę psychoterapii. Na tej drodze przydały się również zapędy w stronę aranżacji wnętrz. Szukałam mebli, przerabiałam je na rustykalny styl, dbając o detale by pacjent, przekraczając drzwi gabinetu poczuł się dobrze i bezpiecznie.

I tak, zadbałam o to by stworzyć przyjazne otoczenie, w którym pacjenci mogą lepiej siebie poznać i dokonywać zmian na lepsze w swoim życiu.

Dlaczego to robię? Mam poczucie, że mogę pomóc. Mam przed oczami uśmiechnięte twarze osób po terapii zakończonej sukcesem. Bezcenne. Mogę dawać szczęście, czasem po prostu ulgę, zatem czemu nie?
Barbara Wińska

mgr Barbara Wińska

psycholog, psychoterapeuta, specjalistka psychodietetyki, superwizor psychodietetyczny

Integruje wiedzę z zakresu psychodietetyki z psychoterapią w nurcie Gestalt, uwzględniając wzajemny wpływ umysłu, ciała i emocji. Specjalizuje się w tematyce związków psychiki z odżywianiem. Pracuje z dorosłymi oraz młodzieżą, którzy chcą dokonać zmian w swoim życiu, czy to w zakresie relacji z jedzeniem, relacji międzyludzkich czy w ogólnym samopoczuciu i funkcjonowaniu. Prowadzi warsztaty i wykłady psychodietetyczne, realizuje projekty edukujące.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem psychologiem, specjalistką psychodietetyki, psychoterapeutką w trakcie doskonalenia zawodowego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z Psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie zdobywam już od wielu lat. Jako psycholog rozpoczynałam praktykę w 2010 roku pracując z młodzieżą w Ośrodku Leczenia Uzależnień Monar NZOZ we Wrocławiu oraz w Młodzieżowym Ośrodku w Nysie. Wspierałam także psychologiczne pacjentów Centrum Dializ Fresenius we Wrocławiu. Jako absolwentka psychodietetyki zdobywałam swoje praktyczne umiejętności we Wrocławskim Instytucie Psychodietetyki, gdzie odbyłam certyfikowany staż zawodowy oraz trzystopniowy kurs „Psychodietetyka w praktyce”. Od 2015 prowadzę konsultacje i sesje indywidualne. Prowadzę także autorskie warsztaty i wykłady o tematyce związanej min. z psychologicznymi aspektami odchudzania czy zmianą nawyków żywieniowych zarówno na konferencjach czy wydarzeniach poświęconym zdrowemu stylowi życia, jak i udzielając się w projektach społecznych.

Regularnie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach naukowych, szkoleniach i warsztatach. Swoją pracę wykonuję zgodnie z etyką zawodową oraz poddaję superwizji.

Pasje
Praca psychologa przynosi mi dużo satysfakcji. Jestem zaciekawiona drugim człowiekiem i zafascynowana procesem, jaki dzieje się w relacji z drugim człowiekiem. Prywatnie kocham podróże, które mnie bardzo rozwijają. Jestem miłośniczką wszelkich wypraw i wypadów, uwielbiam poznawać inne kultury, odkrywać nieznane miejsca i nowe smaki. Szczególnie cieszy mnie kontakt z przyrodą i czas spędzany z bliskimi. Poza tym, jestem fanką sztuki, zwłaszcza kina i melodii z różnych zakątków świata.
Przeczytaj kawałek historii
Studiując psychologię nie od razu wiedziałam, że będę chciała zajmować się psychodietetyką. Ta dziedzina jest stosunkowo młoda, jeszcze kilka lat temu mało kto podejrzewał, że psychologia znajdzie swoje zastosowanie w odchudzaniu czy kształtowaniu nawyków żywieniowych. Z takimi „sprawami” chodziło się tylko do dietetyków. Wtedy też „modna” była bardziej psychologia biznesu niż zdrowia, i być może w ostatnich latach ludziom faktycznie lepiej powodzi się w biznesach, ale problemów ”życiowych” czy zdrowotnych nie przestało im ubywać. Wręcz przeciwnie. Mierzymy się z chorobami cywilizacyjnymi, przeżywamy kryzysy, doświadczamy smutku, bezradności i cierpienia. Choruje nasze ciało, emocje, relacje.

W moim życiu pojawił moment zwrotny, w którym okazało się, że zmiana sposobu odżywiania pomoże mi odzyskać zdrowie i lepsze samopoczucie. Dzięki temu doświadczeniu, doskonale rozumiem jak trudny jest proces zmiany i dlatego oferuję wsparcie, które sama kiedyś chciałam uzyskać, kładąc nacisk na podejście „ludzkie”, pełne uważności i akceptacji, a nie „biznesowe”, nastawione na szybkie efekty i gonieniem za sukcesem. Dostrzegając powiązanie naszego ciała z psychiką, czy naszych emocji z jedzeniem, zrozumiałam, że sama wiedza na temat odżywiania nie wystarczy, aby w pełni rozumieć problem. To świadomość siebie (swoich uczuć, myśli, zachowań) pozwala na dokonywanie odpowiednich w życiu wyborów i osiągnięcie trwałych i głębokich zmian w funkcjonowaniu, czy to w obszarach związanych z odżywianiem, czy każdym innym, który może wpływać na jakość naszego życia. Dlatego po ukończeniu studiów z psychodietetyki, kolejnym moim krokiem było rozpoczęcie szkoły psychoterapii w nurcie Gestalt. To pozwala mi jeszcze skuteczniej pomagać ludziom w rozwijaniu ich osobistego potencjału, niezależnie od obszaru zgłaszanych problemów.
Anna Chanik-Kowalska

mgr Anna Chanik-Kowalska

psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzin, par, dzieci i młodzieży, pedagog- doradca rodzinny, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, logopeda kliniczny

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Gestalt oraz Terapii Systemowej. Pracuje indywidualnie, z rodzinami, dziećmi i młodzieżą oraz parami. Nieobce są jej tematy interwencji kryzysowej oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Logopedia kliniczna pozwala szeroko spojrzeć na temat diagnozy rozwoju dziecka. Jest otwarta, empatyczna i ciepła, co buduje odczucie, że można jej zaufać.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Anna Chanik-Kowalska - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne. Pracę magisterską pisałam z problematyki psychoonkologii badając wpływ wsparcia społecznego na jakość życia i pomoc osobom chorującym na choroby nowotworowe. Praca ta została nagrodzona przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w VIII Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą pracę magisterską lub doktorską OTWARTE DRZWI.

Podyplomowo ukończyłam Logopedię Kliniczną na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Program Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Stowarzyszeniu Niebieska Linia w Warszawie, wiele szkoleń z zakresu interwencji kryzysowej i wsparcia rodziny doświadczającej przemocy domowej. Swoją wiedzę poszerzałam także w zakresie tematyki pracy z ciałem m.in. w Polskim Instytucie Ericksonowskim, pracy z klientem za pomocą psychodramy w podejściu Gestalt oraz pracy z genogramem w podejściu systemowym.

W terapii z dziećmi wykorzystuję wiedzę ze szkoleń: Setting w pudełku, czyli o psychoterapii psychodynamicznej dzieci, Podejście Gestalt w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi doświadczającymi przemocy w rodzinie, Diagnoza psychologiczna sytuacji rodzinnej klienta w oparciu o teorię systemowej terapii rodzin oraz szkolenia z zakresu: Mutyzmu wybiórczego organizowane przez Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku, Opóźnionego rozwoju mowy oraz Jąkania.
Doświadczenie
W pracy pomocowej mam wieloletnie doświadczenie. Od ośmiu lat pracuję z osobami znajdującymi się w kryzysie. Praktykę zawodową zdobywałam we Wrocławskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej i w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla osób doświadczających przemocy, gdzie nadal pracuję i prowadzę interwencję kryzysową, poradnictwo oraz psychoterapię indywidualną.

Moje doświadczenie zawodowe poszerzałam także w Centrum Praw Kobiet, gdzie współprowadziłam grupę wsparcia dla kobiet. Natomiast we Wrocławskim Ośrodku Psychoterapii oraz w Poradni Rodzinnej Bajka prowadziłam praktykę psychoterapeutyczną. Pracowałam także jako trener grupowy oraz udzielałam pomocy psychologicznej on-line dla osób znajdujących się w kryzysie emocjonalnym.

Przez rok byłam członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Odbywałam również staż w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych, gdzie uczyłam się diagnozy i pracy z dziećmi oraz ich rodzinami.

W swoim doświadczeniu mam także pracę jako logopeda kliniczny, dzięki czemu potrafię w szeroki sposób spojrzeć i zdiagnozować rozwój dziecka.

Swoją pracę zawodową regularnie superwizuję u certyfikowanych superwizorów. Biorę udział w wielu szkoleniach, konferencjach i warsztatach, co pozwala mi nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i uaktualniać wiedzę z zakresu psychologii i psychoterapii.
Pasje
Lubię równowagę w życiu, dlatego tak ważne jest dla mnie łączenie życia zawodowego z moimi pasjami. W wolnym czasie podróżuję, żegluję, smakuję życia. Odprężają mnie długie spacery i wycieczki rowerowe. Uwielbiam sztukę – malarstwo, teatr, kino i taniec, w szczególności tango, a wieczorową porą obowiązkowo książka i dobra herbata.
Przeczytaj kawałek historii
Ciekawość spotkania z drugą osobą, dialog, spojrzenie na daną sytuację z tak wielu perspektyw- to przede wszystkim zaciekawiło mnie w zawodzie psychoterapeuty. Poczułam, że to jest moja przestrzeń, którą chcę poznawać, zgłębiać i praktykować. Już na studiach ukierunkowywałam moje działania tak, by mieć jak największy kontakt z praktycznym pomaganiem i zdobywaniem możliwości pracy z ludźmi potrzebującymi pomocy. Pierwsze kroki w zawodzie pomagacza stawiałam w ośrodku adopcyjnym, poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz w stowarzyszeniu, które umożliwiło mi realny spotkanie z klientem i jego potrzebami.
Po studiach rozpoczęłam roczne szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. To doświadczenie upewniło mnie, że praca w tym podejściu jest bliska mojemu sercu. Umożliwia zobaczenie człowieka i jego przeżyć jako całości, w której przenikają się uczucia, sygnały z ciała, a wszystko to dzieje się w egzystencjonalnym spotkaniu dwóch osób terapeuty i klienta.

Następnie zainteresowałam się jak systemy rodzinne i ludzkie wpływają na każdego z Nas. Ta ciekawość doprowadziła mnie do szukania wiedzy i inspiracji do pracy terapeutycznej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej . Aktualnie jestem w procesie certyfikacji w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Moja praca zawodowa jest dla mnie zarówno pasją jak i wyzwaniem. Każde spotkanie z nową osobą jest zaproszeniem do niepowtarzalnej, wspólnej podróży, która może przynieść wiele pytań i odpowiedzi, zaciekawień a także możliwości własnego rozwoju.

Bardzo lubię pracować z rodzinami i dziećmi. Z rodzinami pracuję od kilku lat, wspierając je w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Pomoc rodzinie jest dla mnie ważnym obszarem pracy zawodowej. Podczas wspólnego spotkania staram się stworzyć przestrzeń, w której każda z osób ma możliwość przyjrzenia się trudnościom, z którymi przychodzi oraz odkrycia nowych sposobów komunikacji, wyrażania własnych potrzeb i oczekiwań w atmosferze wzajemnego szacunku.

W pracy z dziećmi najcudowniejsze jest towarzyszenie im w rozwoju, nauce nowych umiejętności i przełamywaniu trudności, a wszystko to odbywa się poprzez zabawę i budowanie wzajemnej i bezpiecznej relacji.
Kornela Kowalska

mgr Kornela Kowalska

psycholog, specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta psychodynamiczny

Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Specjalizuję się w prowadzeniu zarówno indywidualnych, jak i grupowych terapii uzależnień, a także z osobami współuzależnionymi. Wsparciem obejmuję osoby dorosłe, młodzież, pary, rodziny. Ponadto pracuję z osobami zmagającymi się z depresją, lękami, nerwicą, zaburzeniami osobowości, zaburzanymi odżywiania oraz różnymi trudnościami w życiu codziennym. Pracuje z osobami, które chcą dokonać zmian również w zakresie relacji z jedzeniem. Skutecznie łączę psychoterapię psychodynamiczną z profilaktyką zdrowia oraz psychodietetyką.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Kornela Kowalska - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Jestem absolwentką kierunku Psychologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłam szkolenie na Specjalistę Psychoterapii Uzależnień akredytowaną przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Jestem psychoterapeutą psychodynamicznym w trakcie doskonalenia zawodowego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Kwalifikacje i wiedzę psychologiczną systematycznie poszerzam poprzez uczestnictwo w różnych szkoleniach i kursach zawodowych, które wykorzystuję w pracy z pacjentami. Ukończyłam również Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Swoją pracę psychoterapeutyczną poddaję stałej superwizji.
Doświadczenie
Jako specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnień pracuje z osobami uzależnionymi od alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz uzależnionych behawioralnie (hazard, nadmiernie korzystającymi z komputera, Internetu, pracoholizm, seksoholizm, zakupoholizm); współuzależnionymi, a także z syndromem DDA ( Dorosłych Dzieci Alkoholików). Zajmuje się pomocą nie tylko osobom indywidualnym, ale również parom i rodzinom. Ponadto pracuję z osobami zmagającymi się z depresją, lękami, nerwicą, zaburzeniami osobowości oraz różnymi trudnościami w życiu codziennym.

Obecnie pracuje w Ośrodkach Leczenia Uzależnień, Karan NZOZ Centrum Interwencji Kryzysowej we Wrocławiu na Oddziale Leczenia Uzależnień od Alkoholu.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie zawodowe jako psycholog na Oddziale Leczenia Nerwic Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Jeleniej Górze oraz specjalista psychoterapii uzależnień w Poradni Leczenia Uzależnień przy Szpitalu Specjalistycznym MSWiA w Jeleniej Górze. Ponadto pracowałam w Stowarzyszenie MONAR Poradnia Profilaktyki, Leczenia i Terapii Uzależnień w Jeleniej Górze, Domu Pomocy Społecznej w Mirsku, Ośrodku Leczenia Uzależnień Promaind w Miłkowie.

Prowadziłam punkty konsultacyjne przy MOPS w Bolkowie oraz przy SP ZOZ Szpital Specjalistyczny MSWiA w Kowarach, w których każdy kto potrzebował pomocy psychologicznej mógł skorzystać.

Jest członkiem Jeleniogórskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju SODALIS, którego celem jest inicjowanie, wspieranie, organizowanie oraz prowadzenie działalności związanej z ochroną zdrowia psychicznego, wspieraniem wszechstronnego rozwoju jednostki ludzkiej oraz wspieraniem jej w sytuacjach trudnych, uwzględniając wymiar biologiczny, psychiczny i społeczny. Prowadzę profilaktykę dla młodzieży oraz dla rodziców poprzez organizowanie pogawędek i warsztatów.
Pasje
Relaksuje się na łonie natury, dlatego też bardzo lubię górskie wędrówki. Uwielbiam poznawać nowe miejsca, ludzi, stąd też jak mam tylko możliwość to podróżuję. Cenię sobie spędzanie czasu z rodziną, zwłaszcza z moją 1,5 roczną córeczką. Od czasu do czasu dobra książka czy też film.
Przeczytaj kawałek historii
Od zawsze chciałam pracować z ludźmi, ciekawiły mnie relacje, zachowania ludzi. Postanowiłam więc podjąć studia z psychologii. Moje pierwsze doświadczenia zawodowe zaczęły skupiać się wokół osób uzależnionych i współuzależnionych. Zobaczyłam, że jest to trudne wyzwanie, jednocześnie dające dużo satysfakcji w momentach, kiedy ludzie, z którymi pracuje osiągają efekty. Praca w Stowarzyszeniu MONAR uświadomiła mi, że w tym obszarze zawodowo chcę się rozwijać. Cenię sobie satysfakcję w wykonywanej pracy, a taką możliwość mam jako psychoterapeuta. Łączę to co lubię, czyli pracę z ludźmi oraz możliwość pomocy i wsparcia.
Tomasz Matkowski

mgr Agnieszka Kiełbik

psycholog , psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny

Specjalizuję się w nurcie psychoterapii Gestalt zintegrowanej z podejściem systemowym oraz elementami terapii poznawczo-behawioralnej, terapii schematów oraz psychodietetyce. Pracuję indywidualnie z dorosłymi oraz prowadzę terapię par. Prowadzę również konsultacje psychodietetyczne oraz wychowawcze dla rodziców, kierując się nurtem rodzicielstwa bliskości, self- reg. Udzielam również wsparcia kobietom w okresie okołoporodowym.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Agnieszka Kiełbik - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu oraz kurs psychoterapii Gestalt w Ośrodku Edukacji Psychologicznej Psyched we Wrocławiu. Przeszłam szkolenie z Terapii Poznawczo - Behawioralnej Dzieci i Młodzieży oraz z Terapii Schematów w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.
Doświadczenie
Oprócz pracy jako psychoterapeuta, pracuje również w Szkole Podstawowej w Radwanicach jako psycholog szkolny. Zajmuje się tu głównie terapią i wsparciem dzieci, konsultacjami psychologicznymi rodziców. Prowadzę również zajęcia psychoedukacyjne oraz indywidualne konsultacje dla nauczycieli. Doświadczenie w terapii i diagnozie psychologicznej zdobywałam w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zgorzelcu oraz w trakcie pracy w Szkole Podstawowej w Żernikach Wrocławskich.
Pasje
Joga, to zdecydowanie moja kolejna miłość, po psychoterapii. Lubię się czuć tu i teraz dzięki regularnej praktyce. Ponadto jestem fanką mocnego kina i wieczorów przy „mrożącej krew w żyłach” literaturze.
Przeczytaj kawałek historii
Każdy mój życiowy wybór, jest podyktowany wyższym celem. Psychologia, ponieważ zawsze chciałam móc odpowiedzieć sobie na pytanie: Co ludźmi kieruje? Dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej? Co rządzi naszym życiem? Jaka siła motywuje nas do działania? Psychoterapia, ponieważ tylko profesjonalna pomoc ma sens. Praca w szkole-, ponieważ sama jako dziecko borykałam się z różnego rodzaju problemami i wiem, jak ważne dla harmonijnego rozwoju, jest zauważenie trudności dziecka w środowisku szkolnym i udzielenie mu pomocy psychologicznej. Psychodietetyka, ponieważ problemy z odżywianiem to tylko czubek góry lodowej i zawsze za niewłaściwym odżywianiem jest głębszy sens trudności.
Martyna Wielochowska

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeutka, socjoterapeutka, edukator zdrowego stylu życia, motywator pozytywnej zmiany

W swojej pracy kieruje się podejściem holistycznym w pracy z pacjentem. Poszukuje potencjałów i sił aby zachować równowagę i zdrowie. Pracuje indywidualnie z młodzieżą, osobami dorosłymi i z parami. Potrafi słuchać i trafnie zidentyfikować potrzeby pacjenta oraz zaproponować wysoce skuteczne rozwiązanie. Wychodzi poza schematy wykorzystując w procesie terapeutycznym podejście integracyjne. Skutecznie łączy psychoterapie psychodynamiczną z podejściem systemowym, doradztwem psychologicznym, profilaktyką zdrowia oraz psychodietetyką.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauki Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia. Swoje umiejętności oraz wiedzę psychoterapeutyczną w nurcie psychodynamicznym zdobyłam w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Wykształcenie swoje uzupełniłam na studium z Socjoterapii, Treningu Interpersonalnego Profilaktyki i Proporcji Zdrowia we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii Plus. Wiedzę psychologiczną systematycznie poszerzam licznymi szkoleniami i kursami zawodowymi, co umożliwia mi integracyjne podejście w pracy z pacjentem.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie jako socjoterapeutka i psycholog zaczęłam zdobywać już w trakcie studiów podejmując współpracę w świetlicy środowiskowej „Iskierki” we Wrocławiu, w której przygotowywałam i realizowałam autorskie programy zajęć profilaktycznych: „Diagnoza potrzeb dzieci i rozwijanie ich potencjału” oraz jako stażysta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 we Wrocławiu, gdzie pod okiem specjalisty uczyłam się technik socjoterapeutycznych prowadząc grupy młodzieżowe.
Następnym krokiem w mojej karierze zawodowej było podjęcie pracy w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu, gdzie zdobyłam doświadczanie i umiejętności terapeutyczne w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracowałam również w Gimnazjum nr 22 we Wrocławiu jako psycholog szkolny. W dotychczasowych ośrodkach zapewniałam profesjonalne wsparcie oraz poprawną diagnozę młodzieży z różnego rodzaju problemami. Prowadziłam terapie grupowe i indywidualne dla dzieci i ich rodzin. Diagnozowałam problemy, przeprowadzałam rozmowy wspierające, rekomendowałam konkretne działania oraz pomagałam rodzinom w poradzeniu sobie z sytuacją.
Posiadam doświadczenie w pracy z pacjentami z zaburzeniami odżywiania w szczególności z anoreskcją, bulimią i ortoreksją. Swoją wiedzę i umiejętności stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach psychologicznych, psychoterapeutycznych, psychodietetycznych.
Swoją wiedzę i umiejętności stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach psychologicznych. W mojej pracy terapeutycznej wykorzystuję podejście integracyjne co oznacza, że elastycznie ustalam interwencje, które będą najkorzystniejsze dla pacjenta uwzględniając specyfikę jego problemów. Wierzę, że dobra relacja z terapeutą jest szczególną podstawą doświadczenia, które może zmienić niewłaściwe i trudne relacje z ważnymi dla pacjenta osobami.
Proces terapeutyczny prowadzę z najwyższym poszanowaniem etyki zawodu psychoterapeuty oraz poddaje go regularnej superwizji.
Pasje
W wolnym czasie uwielbiam długie spacery wśród przyrody, gdyż cenię sobie kontakt z naturą. Głęboki relaks i utrzymanie harmonii wewnętrznej uzyskuję poprzez gimnastykę i praktykowanie jogi. Jestem miłośniczką zdrowego podejścia do gotowania, a w szczególności wegetariańskiego i wegańskiego. Oprócz literatury psychologicznej zaczytuję się w książkach przyrodniczych i zielarskich.
Przeczytaj kawałek historii
Spoglądając wstecz i myśląc jak to się zaczęło, że moje ścieżki podążały w kierunku zawodu psychologa i psychoterapeuty rozpocząć należy od tego, iż bardzo wcześnie, jako młoda osoba, zastanawiałam się nad różnymi aspektami życia społecznego i samego funkcjonowania człowieka. Obserwując i analizując moje najbliższe otoczenie zadawałam pytania: o zachowanie człowieka, jego postępowanie, emocje, o tym jak ludzie rozwiązują problemy i jak radzą sobie z cierpieniem, żalem czy też stratą, jaki to ma wpływ na nich, najbliższych, rodzinę oraz w jaki sposób można pomóc w trudnych i kryzysowych sytuacjach pojawiających się w życiu człowieka. Wówczas jeszcze nie do końca miałam świadomość , że dziedzina psychologii i jej całe spektrum wiedzy dotyczącej pomocy psychologicznej jest tym, czym będę zajmowała się. Przełomowym momentem, jeszcze poszukującego człowieka, było otrzymanie w prezencie pierwszej psychologicznej książki: „Człowiek istota społeczna” autorstwa Aronsona Elliota. Lektura ta otworzyła mnie na ścieżki spostrzegania i rozumienia człowieka w obszarach dotąd mi nieznanych. Następnie lawinowo zaczęłam czytać książki psychologiczne, a w szczególności naszego wybitnego psychiatry Antoniego Kępińskiego, który stał się moją inspiracją i przewodnikiem na następne lata. Psychologia stała się dla mnie wyznawaniem, zainteresowaniem i pasją. Od tej pory szukanie i zgłębianie książek związanych z psychologią przekształciło się zarówno w zamiłowanie, zdobywanie wiedzy jak i poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań. Przyszedł czas, że rozpoczęłam studia psychologiczne we Wrocławiu, jednocześnie mając już wewnętrzne przekonanie, że bycie profesjonalnym i odpowiedzialnym psychologiem wymaga solidnej wiedzy, a także doświadczenia. Dlatego w czasie studiów rozpoczęłam Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Podjęcie stażu w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii sprawiło, że pod okiem doświadczonych specjalistów, a zarazem moich mentorów, uczyłam się technik socjoterapeutycznych w grupach młodzieżowych. Umocniło mnie to w przekonaniu o wyborze specjalizacji i rozwoju w kierunku psychoterapii psychodynamicznej.
Obecnie jako doświadczony psycholog, psychoterapeuta, zetknęłam się z kolejnym ważnym aspektem w życiu każdego z nas, a mianowicie związkiem pomiędzy emocjami, zdrowiem psychicznym a stylami odżywiania. Od wielu lat edukuję się w obszarze zdrowego jedzenia, profilaktyki zdrowia, zmiany szkodliwy nawyków w konstruktywne działania.
Aleksandra Baca-Marzecka

mgr Aleksandra Baca-Marzecka

psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez

Polskie Towarzystwo Psychologiczne, wykładowca Studium Psychodietetyki

W swej pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi integruje elementy Gestaltu i terapii psychodynamicznej. Pracuje indywidualnie z dorosłymi. Pasjonatka asertywności. Entuzjastka tezy, że rozwój człowieka trwa przez całe życie.

Wykształcenie
Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam także: Roczny Programu Edukacji Psychologicznej, Studium Psychologicznego Treningu Grupowego i Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych oraz Studium Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie. Posiadam rekomendację trenerską Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie
Pracuję terapeutycznie z osobami dorosłymi. Udzielam konsultacji psychologicznych dla nastolatków i ich rodziców w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych "PoZdro!". Mam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów rozwojowych i treningów umiejętności wychowawczych, które w sposób praktyczny rozwijają umiejętności ich uczestników.
Pasje
W górach jest wszystko co kocham.
Przeczytaj kawałek historii
Studia psychologiczne to jeden z moich ważniejszych życiowych wyborów. Rozpoczynałam z gotowością do pracy przede wszystkim z dziećmi, jednak w toku zawodowego (i osobistego) rozwoju nabrałam przekonania, że moją drogą jest pomoc osobom dorosłym, które z takiego czy innego powodu znajdują się w kryzysie, doświadczają cierpienia, czy zwyczajnie (a właściwie niezwyczajnie 😉 chcą się rozwijać. Od kilkunastu lat prowadząc różnego rodzaju grupy, tworzę przyjazne mikroświaty wzbogacające wewnętrznie ich tymczasowych członków. Pracując w gabinecie wspieram pacjentów, motywując ich do wychodzenia poza własną strefę komfortu.
Magdalena Andrzejewska

mgr Magdalena Andrzejewska

psycholog, pedagog specjalny, doradca zawodowy, edukator Psychodietetyki dziecięcej

Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Oferuję także konsultacje i wsparcie psychologiczne dla ich rodziców. Wykorzystuję elementy podejścia systemowego i poznawczo-behawioralnego. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, zachowania, rozwojowymi oraz trudnościami w relacjach społecznych, zaniżoną samooceną, przeżywającymi niepowodzenia szkolne. Pracuję również z dziećmi, które zmagają się z różnego rodzajami zaburzeniami odżywiania m.in. wybiórczością jedzeniową, awersją pokarmową. Skutecznie łączy wiedzę o psychologii rozwoju dziecka z psychodietetyką. W procesie indywidualnej terapii ważnym jest dla mnie budowanie pozytywnej relacji z dzieckiem oraz poszukiwanie możliwości jego optymalnego rozwoju.

Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz Doradztwa zawodowego. Ponadto ukończyłam kurs pod nazwą „Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych”. Stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach naukowych, szkoleniach, warsztatach.
Doświadczenie
Swoją przygodę z psychologią zaczęłam pełniąc obowiązki diagnosty i psychologa w Zakładzie Poprawczym Ministerstwa Sprawiedliwości w Sadowicach. Uczestniczyłam w realizacji kilku projektów edukacyjnych finansowanych ze środków UE. Do moich obowiązków należało m.in. przeprowadzanie diagnoz psychologicznych, prowadzenie indywidualnych konsultacji oraz warsztatów psychoedukacyjnych dla uczniów i ich rodziców. Rozwijałam swój warsztat pracy w gabinecie terapeutycznym, gdzie prowadziłam indywidualne konsultacje i terapie dzieci przedszkolnych, szkolnych oraz młodzieży. Pomagałam rodzicom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i wspierałam ich w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Od kilku lat pracuję jako psycholog w szkołach podstawowych. Pełnię również funkcję koordynatora ds.kształcenia specjalnego. W szkole specjalnej prowadziłam zajęcia rewalidacyjne i terapeutyczne dla dzieci z różnego rodzaju trudnościami w rozwoju. Budowanie pozytywnej relacji z dzieckiem jest dla mnie podstawą procesu terapeutycznego.
Pasje
Interesuje mnie muzyka filmowa, poznawanie odmiennych kultur i podróże, szczególnie rowerowe. Cenię sobie chwile spędzone z bliskimi osobami.
Przeczytaj kawałek historii
Do podjęcia studiów z zakresu psychologii skłoniła mnie chęć znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące zachowań ludzi i łączących ich relacji. Z czasem nabrałam przekonania, że interesuje mnie psychologia rozwojowa i świat dziecka oraz dzieciństwo jako etap w rozwoju człowieka, w którym kształtują się w sposób dynamiczny podstawy wszystkich jego kompetencji. Podczas praktyk zwróciły moją uwagę dzieci doświadczające trudności rozwojowych oraz to jakie wynikają z tego konsekwencje choćby w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, nabywaniu nowych umiejętności. Spostrzegam dziecko jako integralną część systemu rodzinnego dlatego bliskie jest mi podejście systemowe. Analizując sytuację dziecka szukam przyczyn trudności i możliwości rozwoju. Staram się by moja praca cechowała się dużą starannością oraz uważnością.
mgr Ewa Wróblewska

mgr Ewa Wróblewska

psycholog, psychoterapeuta integratywny, pracuje z zaburzeniami odżywiania oraz interesuje się psychodietetyką

Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą i rodzinami w nurcie Gestalt integrując elementy psychoterapii psychodynamicznej i systemowej. Patrzy holistycznie starając się jak najpełniej zrozumieć naturę problemów klienta i wspólnie z nim poszukiwać optymalnych rozwiązań. Interesuje się zagadnieniami psychosomatyki i psychologii zdrowia. Bazuje na potencjale i mocnych stronach. Zwolenniczka przekonania, że optymizmu można się nauczyć.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyłam Roczny Program Edukacji Psychologicznej, Studium Psychologicznego Treningu Grupowego i Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych oraz Studium Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie.
Doświadczenie
Pracuję w Domach dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom oraz w Ośrodku Wsparcia dla Rodzin PORT gdzie prowadzę poradnictwo psychologiczne i psychoterapię dla osób dorosłych, młodzieży oraz rodzin. Odbyłam staż kliniczny w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu, w ramach którego prowadziłam terapię indywidualną dla pacjentów oddziału oraz grupowe zajęcia psychoedukacyjne i terapeutyczne. Uczestniczyłam w naradach zespołu lekarzy dotyczących diagnoz i projektowaniu planu leczenia. W ramach wolontariatu uczestniczyłam w prowadzeniu grup terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi oraz brałam udział w terapii rodzin prowadzonej na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży przy ul Białowieskiej we Wrocławiu. Prowadziłam kursy szybkiego uczenia, z wykorzystaniem technik pamięciowych, w szkołach ponadpodstawowych.
Pasje
Prywatnie jestem domatorką z okresowymi tendencjami do ciekawych podróży 🙂 Cenię czas w gronie rodziny i przyjaciół. Otaczam się roślinami z przekonaniem, że im bardziej zielono tym lepiej. Chętnie sięgam po książkę, zaopatrzona w kubek czarnej kawy lub dobrej herbaty. Pasjonuje mnie zdrowy styl życia, na najlepsze pomysły wpadam podczas długich spacerów.
Przeczytaj kawałek historii
Odkąd pamiętam interesowały mnie rozmowy z ludźmi, przyglądanie się emocjom, rozpatrywanie dylematów, szukanie rozwiązań. Wybrałam studia psychologiczne a następnie psychoterapeutyczne w nadziei, że pasja może stać się pracą i nie zawiodłam się. Rozpoczęłam od wspierania osób dorosłych, co szybko doprowadziło mnie do przekonania, że potrzebuję kontekstu rodzinnego i spojrzenia systemowego by widzieć w pełni zarówno ich trudności jak i mocne strony. W miarę zdobywania doświadczenia zdecydowałam się na pracę również z młodzieżą i rodzinami. Staram się widzieć problemy moich klientów w sposób holistyczny co umożliwia osiąganie dobrze ugruntowanych zmian. Dziś, po 12 latach pracy terapeutycznej, jestem tak samo ciekawa drugiego człowieka jak na początku mojej drogi zawodowej, napotykane trudności motywują mnie do działania, mam w sobie spokój i akceptację, którymi chcę się dzielić.
mgr Anna Rudowicz

mgr Anna Rudowicz

psycholog, psychoterapeuta, edukator Psychodietetyki dziecięcej, wykładowca Studium Psychodietetyki

Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami. W swojej codziennej pracy kieruję się podejściem poznawczo-behawioralnym i systemowym. Udzielam wsparcia dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom doświadczających trudności rozwojowych, zaburzeń lękowych, zaburzeń zachowania i emocji. Coraz częściej obserwuję problemy emocjonalne dzieci i nastolatków wynikających z izolacji społecznej. Pracuję również z dziećmi, które zmagają się z różnego rodzajami zaburzeniami odżywiania m.in. wybiórczością jedzeniową, awersją pokarmową. Podczas spotkań w gabinecie psychologa dziecięcego najważniejsze jest dla mnie budowanie bezpiecznej, empatycznej relacji, która umożliwi fundamenty do budowania dobrej zmiany w życiu młodego człowieka.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Poza studiami magisterskimi na kierunku Psychologia ukończyłam także Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej dzieci i młodzieży, Studium socjoterapii i psychoterapii psychodynamicznej oraz Studia Podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne. Jestem także w trakcie 4-letniego Szkolenia z Psychoterapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Psychoterapii Systemowej oraz Studiów Podyplomowych na kierunku Psychodietetyka organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Ukończyłam także specjalistyczne szkolenia m.in.: z zakresu uzależnień behawioralnych oraz z pomocy dziecku krzywdzonemu i jego rodzinie.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując w poradniach psychologiczno-pedagogicznych oraz placówkach żłobkowo-przedszkolnych, a także w placówkach szkolnych. W placówkach tych zajmowałam się diagnozą i terapią dzieci, a także udzielałam wsparcia psychologicznego rodzicom, opiekunom prawnym, wychowawcom i nauczycielom. Odbyłam także staż na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. W swojej pracy zawsze myślę przede wszystkim o potrzebach dziecka. Pracuję zgodnie z etyką zawodu psychologa.
Pasje
Cenię sobie równowagę w życiu, stąd chętnie łączę życie zawodowe z moimi zainteresowaniami. W wolnej chwili spaceruję, żegluję czy też jeżdżę na nartach. Uwielbiam słuchać muzyki, która daje mi wiele radości i odprężenia. Z przyjemnością tańczę taniec towarzyski. W każdej wolnej chwili staram się pamiętać o czasie spędzonym z rodziną i najbliższymi.
Przeczytaj kawałek historii
Swoją ścieżkę zawodową wiązałam z chęcią pomagania innym, budowania pozytywnych relacji i wzorców. Już w trakcie studiów odkryłam, że fascynuje mnie psychologia rozwojowa, etapy rozwoju od małego dziecka aż po dorosłość. W trakcie praktyk wnikliwie obserwowałam zachowania, emocje dzieci i młodzieży. Szczególnie interesowały mnie relacje rodzinne, modele wychowawcze, a także zagadnienie psychodietetyki, powstawania zaburzeń odżywiania w kontekście wychowania młodego człowieka. Dziś tę wiedzę przekładam na pracę z rodziną, gdyż skupiam się na tym, co najważniejsze, czyli pomocy najmłodszym.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Agnieszka Bogusz

psycholog, psychoterapeuta, wykładowca Studium Psychodietetyki

Pracuje z pacjentami w kryzysach emocjonalnych i relacyjnych. Obejmuje wsparciem młodzież, pary i rodziny. Specjalizuje się we wspieraniu w wychodzeniu z depresji, zaburzeń lękowych, epizodów przeciążeń emocjonalnych, problemach w radzeniu sobie z emocjami. Pomaga budować sprawność komunikacyjno – emocjonalną. Pracuje systemowo i holistycznie zarówno indywidualnie jak i grupowo. Łączy metody pracy z umysłem i z ciałem. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców i wychowawców. Uśmiechnięta, empatyczna pasjonatka tego co w życiu najważniejsze – czyli relacji międzyludzkich.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na wrocławskim SWPS. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Obecnie kończę kurs terapeutyczny w ramach Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Ukończyłam również szereg kursów kierunkujących mnie na efektywną pomoc pacjentom:

 • • Mindfulness – zastosowanie w praktyce
 • Skuteczne metody terapii uzależnień
 • • Terapia poznawczo – behawioralna – praktyczne narzędzia
 • • Trening umiejętności społecznych w pracy z młodzieżą
 • • Aktywna Imaginacja – śladami Junga
 • • Umiejętności osobiste
 • • Hard Trainer – roczna szkoła trenerów
 • • Public Relations – kurs podyplomowy
 • • Droga Artysty – kreatywne metody pracy w terapii
 • • Co się dzieje w głowie nastolatka?
 • • • Metody interwencji kryzysowej
 • • • Poradnictwo psychologiczne w praktyce
 • • • Filologia polska – jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim
Doświadczenie
Swoje doświadczenie w pracy psychologa zdobywałam pracując w Poradni Rodzinnej prowadzonej przez fundację „Promyk Słońca” a także w gabinetach psychologa szkolnego. Od 2 lat prowadzę też własny gabinet poradnictwa psychologicznego. Udzielam konsultacji w formie stacjonarnej oraz online. Mam bogate doświadczenie w prowadzeniu form grupowych – superwizji, grup wsparcia, warsztatów nakierowanych na rozwój kompetencji miękkich i społecznych. Jestem autorką warsztatów dla rodziców „Siódme niebo”, dla par „Bo kłócimy się z miłości” i dla wychowawców „Nauczycielskie SPA”. Pracowałam przy wdrażaniu programu prof. Zimbardo „Szkoła bohaterów” – tworząc scenariusze lekcji wychowawczych o ogólnopolskim zasięgu.
Pasje
Uwielbiam kino alternatywne, muzykę jazzową, spotkania z bliskimi. Słucham wraz z moimi uczniami hip-hopu. Czytam poezję z okresu Młodej Polski. Dużo spaceruję po lasach, parkach odkrywając przyrodę wraz z moją 4,5 letnią córeczka Alicją.
Przeczytaj kawałek historii
Jestem bardzo szczęśliwa, że pracuję w zawodzie psychologa i psychoterapeuty. Łączenie zawodu z pasją pomaga mi być otwartą i życzliwą w kontakcie z druga osobą. Mam w sobie dużo empatii i spokoju co czyni mnie dobrym rozmówcą. Możliwość ciągłego doskonalenie się w tym kierunku daje mi ogromną radość w życiu. Psychologiem chciałam być od kiedy pamiętam. Słowa i emocje zawsze stanowiły obszary mojej refleksji. Jako filolog polski i psycholog łączę pracę na pogłębianiu słów i ich znaczeń w naszym życiu – pomagam przeformułowywać je na takie, które nas wspierają i umacniają w rozwoju i osiąganiu pełni życiowego potencjału. Po blisko 10ciu latach praktyki w tym zawodzie ciągle jestem ciekawa następnych historii, przeżyć i doświadczeń.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Alicja Podolak

psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

Specjalizuję się w psychodietetyce oraz psychoterapii. Integruję podejście psychodynamiczne i poznawczo- behawioralne. Pracuję z osobami dorosłymi, młodzieżą oraz parami. Prowadzę terapię indywidualną m. in. zaburzeń odżywiania, zaburzeń nastroju (w tym depresji) oraz zaburzeń lękowych. Pomagam osobom znajdującym się w kryzysie emocjonalnym oraz mających problem z niską samooceną. Korzystając z narzędzi oraz technik z zakresu psychodietetyki, pomagam także w zmianie nawyków żywieniowych oraz uczę zasad świadomego odżywiania oraz pomagam uzyskać zdrową i komfortową masę ciała. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z Pacjentem, oparta na wzajemnym zaufaniu i poczuciu komfortu, dająca przestrzeń na odkrycie potencjału i ukrytych zasobów. Jako konsultant merytoryczny biorę udział w tworzeniu kampanii dotyczącej zdrowia psychicznego "Zrozum. Poczuj. Działaj!" organizowanej przez Pracodawców RP we współpracy z Agencją ArteMis. Piszę artykuły o tematyce żywieniowo-zdrowotnej oraz współtworzę szkolenia z zakresu psychodietetyki.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem psychoterapeutką w trakcie doskonalenia zawodowego w 4- letniej szkole Psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, a także specjalistą dietetykiem, psychodietetykiem. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Na tej samej uczelni ukończyłam, również studia podyplomowe z Psychodietetyki, na których szkoliłam się pod okiem m.in. Olgi Rymkiewicz. Ukończyłam liczne szkolenia specjalistyczne z zakresu psychodietetyki, dietetyki oraz technik pracy terapeutycznej.
Doświadczenie
Zdobywanie doświadczenia zawodowego rozpoczęłam od prowadzenia zajęć psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz rodziców, w placówkach oświatowych na terenie Wrocławia i pobliskich miast. Jako psychodietetyk uczestniczyłam, również w stażu zawodowym organizowanym przez Wrocławski Instytut Psychodietetyki, w ramach którego rozwijałam praktyczne umiejętności, niezbędne w pracy psychodietetyka. W dalszych etapach mojej pracy zawodowej zdobywałam doświadczenie pracując w specjalistycznych poradniach psychologiczno- terapeutycznych, we Wrocławiu, gdzie pracowałam głównie z osobami cierpiącymi na nadmierną masę ciała oraz prowadziłam terapię zaburzeń odżywiania. Pracowałam także w prywatnym gabinecie dietetycznym we Wrocławiu, gdzie jako dietetyk i psychodietetyk uczyłam zasad świadomego odżywiania oraz pracowałam z Pacjentami nad zmianą nawyków żywieniowych i bezpieczną redukcją masy ciała.

Biorę udział w tworzeniu kursów szkoleniowych z zakresu psychodietetyki oraz piszę artykuły tematyczne m.in. dla Fundacji Insulinooporności we Wrocławiu. Na co dzień uczestniczę w projektach społecznych poświęconych szeroko pojętej tematyce zdrowia oraz zdrowia psychicznego. Aktualnie, jako ekspert merytoryczny, nadzoruję tworzenie kampanii społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego "Zrozum. Poczuj. Działaj!".

Jako psychoterapeuta poddaję moją pracę regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz ściśle przestrzegam etyki zawodowej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje z zakresu psychoterapii i psychodietetyki, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych.
Pasje
Joga i pilates to moje dwie ogromne pasje, które oprócz kondycji i zdrowia fizycznego dają mi także poczucie komfortu i spokoju ducha. Oprócz tego- maluję, szkicuję, tańczę i uwielbiam spędzać czas przy książce i gorącej herbacie.
Przeczytaj kawałek historii
Od zawsze interesowała mnie praca w kontakcie z ludźmi. Praca, która oprócz swojej podstawowej funkcji, wnosiłaby coś więcej w życie moje i osób, które mnie otaczają. Praca psychoterapeuty, psychodietetyka jest właśnie dla mnie takim zajęciem. W gabinecie, siedząc na przeciw Pacjenta czuje, że chce poznać jego historię i pomóc mu ją zrozumieć. Mam w sobie duże pokłady empatii, zrozumienia i akceptacji dla drugiego człowieka. Wiem, że za każdym z nas kryje się jakaś historia. Chcę ją poznać. Osobiście, od zawsze więcej słuchałam, niż mówiłam. Myślę, że obok empatii, ta umiejętność uważnego słuchania to jedna z tych cech, które bardzo pomagają mi w pracy zawodowej, ale również w osobistym, codziennym życiu. Oprócz tego cieszę się, ze mogę wciąż się dokształcać, szkolić i poznawać to, co nowe. Ciągły rozwój to jedna z kilku podstawowych zasad w moim życiu.

mgr Joanna Cimke-Łącka

psycholog, psychoterapeuta integratywny, psychodietetyk, superwizor psychodietetyczny

Pracuję w nurcie psychoterapii integratywnej i systemowej, łączącej różne metody i techniki w pracy z pacjentem. Indywidualne podejście do każdego pacjenta sprawia, że jest ona jeszcze bardziej skuteczna oraz dopasowana do jego potrzeb. Specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi oraz parami.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu Psychodietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Obecnie kończę 4-letnie Studium Psychoterapii w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej w Krakowie.

Ukończyłam również szereg szkoleń z zakresu psychologii i psychoterapii:

 • Integratywna Systemowa Psychoterapia Zaburzeń Depresyjnych
 • Hipnoza kliniczna – kurs podstawowy i zaawansowany
 • Psychoterapia jedzących za dużo
 • Integratywna Systemowa Psychoterapia Zaburzeń Lękowych i Posttraumatycznych
 • Integratywna Systemowa psychoterapia krótkoterminowa
 • Diagnoza kliniczna DSM-IV-TR i nowości w DSM V
 • Studium Interwencji Kryzysowej
 • Terapia psychologiczno - seksuologiczna dorosłych ofiar nadużyć seksualnych
 • Praca terapeutyczna z osobami z zaburzeniami psychotycznymi - terapia indywidualna , terapia grupowa, treningi umiejętności
 • Poradnictwo Psychologiczne w Praktyce
Doświadczenie
Swoje doświadczenie w pracy psychologa zdobywałam, pracując w Przychodni Kardiologicznej w Legnicy, na Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu oraz w Schronisku św. Brata Alberta dla Kobiet we Wrocławiu. Pracuje jako psychoterapueta w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, we Wrocławskim Centrum Zdrowia Psychicznego oraz w swoim prywatnym gabinecie.
Pasje
Prywatnie lubię podróże i poznawanie nowych miejsc. W wolnym czasie często sięgam po książki, a relaksować lubię się również przy dobrym filmie. Ponadto, cieszę się również chwilami spędzanymi z rodziną. Jestem właścicielką pięknego wyżła weimarskiego o imieniu Toffi. Która dba o to, abym aktywnie spędzała czas, zgłębiając zakamarki urokliwych wrocławskich parków.
Przeczytaj kawałek historii
Szeroko pojęta psychoterapia stanowi nie tylko mój obszar zainteresowania, ale jest elementem mojego życia codziennego, w tym w szczególności życia zawodowego. Zdobyte doświadczenie, ponad dwuletni staż pracy na stanowisku Psychologa oraz satysfakcja z tego płynąca utwierdziły mnie w przekonaniu, że w celu udoskonalania swojego warsztatu i jakości swojej pracy, chciałabym skupić się na indywidualnej pracy z pacjentami, prowadząc prywatną praktykę psychoterapeutyczną. W związku z tym podjęłam decyzję o rozpoczęciu studium psychoterapii, zgłębiając metody i techniki pracy z pacjentem.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

Agent od dietetycznych zadań specjalnych. Uwielbiający wyzwania. Nawet najtrudniejsze zadanie w udzielanej pomocy pacjentom mobilizuje go do wytężonej pracy. Ponieważ jest ultramaratończykiem nic mu nie straszne- ani szlaki górskie, ani choroby, ani nadmierne kilogramy. Czuje zachowania organizmu jak własną skórę. Dodatkowo pomaga w odnoszeniu rezultatów u par długo starających się o dziecko. Ma doświadczenie w dietetycznym wspomaganiu leczenia niepłodności. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentem poznańskiego AWF na wydziale gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz oraz wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Dietetyka oraz Psychodietetyka.
Doświadczenie
Jestem dietetykiem praktykującym od 9 lat z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Jestem osobą, dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka holistycznie szukając przyczyny powstawania chorób i problemu. Jestem przeciwnikiem leczenia objawów, które mogą być podłożem do rozwoju innych chorób. Uwielbiam wyzwania i pracę z pacjentami, którzy otrzymali wyrok chorób nieuleczalnych pokazując, że niemożliwe nie istnieje. Praktykuje w przychodni od 2010 roku mając również pod swoją opieką pacjentów, którym pomogłem zgubić nawet 65 kg.

Nieustannie zdobywam doświadczenie na górskich szlakach uczestnicząc w zawodach na 100 km i więcej. Jestem ultramaratończykiem praktykującym naturalne odżywianie w czasie biegu. Układam również plany żywieniowe dla biegaczy krótko i długodystansowych, pływaków, triatlonistów, piłkarzy oraz kulturystów.

W tym miejscu możesz uzyskać wsparcie specjalisty- praktyka oraz aktywnego zawodnika sportowego. Wiedza z zakresu żywienia w połączeniu ze współpracą aktywnego zespołu Poradni, w tym również psychologa daje możliwość trwałej zmiany nawyków oraz pozwoli osiągać lepsze wyniki.

Zgłoś się jeżeli:

 • masz problem z regeneracją,
 • często dopadają Cię kontuzję lub przetrenowanie,
 • chcesz osiągać lepsze wyniki w zawodach,
 • masz problem z przybraniem i utrzymaniem masy mięśniowej,
 • masz problem z nadwagą,
 • masz zaburzenia hormonalne,
 • przewlekłe zmęczenie.
Pamiętaj:
Sport to nie tylko trening…
Pasje
Uwielbiam poznawać organizm w ekstremalnych zawodach wytrzymałościowych.
Przeczytaj kawałek historii
Moja przygoda z aktywnością od dzieciństwa była związana ze sportem i niekoniecznie z przemyślanym odżywieniem, co skończyło się niestety zapaleniem trzustki. Chcąc, niechcąc dieta w moim schorzeniu była konieczna, ale przyniosła po 6 miesiącach wygraną. Aby być blisko sportu i mieć solidną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biochemii podjąłem studia na AWF-e w Poznaniu. Grałem w piłkę nożną w 3 lidze, studia nie pozwoliły mi na systematyczne treningi i wymusiły wybór, który dla wielu był niepojęty, również dla mnie. Podjąłem dorosłą i poważną decyzję– sport ma być przyjemnością, a nie sposobem na życie.

Pojawiły się biegi uliczne, górskie, w których sam ustalałem sobie treningi, plan i co ważne byłem niezależny. Treningi dawały mi satysfakcję i spełnienie oraz dużo dzikości (potrzebnej w dzisiejszych czasach) na górskich szlakach. Kiedy pojawiały się trudniejsze biegi górskie podchodziłem do nich bardzo profesjonalnie w przygotowaniach. Regeneracja– jak najszybsza, jak najmniej kontuzji. Aby posiadać wiedzę, która pozwoli osiagnąć mój cel– podjąłem studia na UP we Wrocławiu z dietetyki. Zobaczyłem, że wiedza, którą wykorzystuję w praktyce daje niesamowite rezultaty i utwierdziło mnie w przekonaniu, że przemyślane jedzenie i dobre wchłanianie ma ogromy wpływ na wyniki w sporcie i nie tylko. Niby oczywiste, ale do pewnych wniosków trzeba poprostu dojrzeć i nie chodzi mi o pełnoletniość 🙂 Moja praktyka przynosi sukcesy, ale w pewnym momencie zabrakło mi narzędzi do głębszego zrozumienia i szerszej pomocy pacjentom. Pojawiły się kolejne studia na UP we Wrocławiu na kieruku psychodietetyka, która pokazała nowe spojrzenie na głębszy proces odżywienia i kierunkowego myślenia, aby pacjent po uzyskaniu założonego celu pozostał w nim nadal. Swoją wiedzą i praktyką dzielę się z pacjentami od 9 lat. Mogę pomóc również Tobie.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Renata Kusińska - Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk, wykładowca, superwizor psychodietetyczny, wykładowca Studium Psychodietetyki

Podejmie się leczenia chorób, pomoże osiągnąć pożądaną sylwetkę, ale też specjalizuje się w prowadzeniu pacjentów z zaburzeniami odżywiania. Jest praktykiem pełną parą- uwielbia gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Wspólna droga z nią to czysta przyjemność, bo relacja z pacjentem jest dla niej bardzo ważna. Pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. Przyjmuje pacjentów w języku angielskim.

Wykształcenie
Jestem dietetykiem klinicznym, ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz studia drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach z zakresu dietetyki i psychodietetyki duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam jeszcze podczas studiów magisterskich w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami. Obecnie współpracuję z Centrum Zdrowia Mama i Ja, Gabinetami Skwierzyńska oraz Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Jestem również jednym ze specjalistów polecanych insulinoopornym, wpisanym na listę stworzoną przez Fundację Insulinooporność.

Pracuję z dziećmi oraz z osobami dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależymi, zaburzeniami odżywiania, z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla osób rozpoczynających swoją drogę w zawodzie dietetyka oraz dla osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia.

Jestem dietetykiem- praktykiem- uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Stworzyłam stronę internetową, na której umieszczam przepisy i wskazówki dla pacjentów- zarówno dla tych gotujących, oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę. W pracy stawiam na indywidualne podejście oraz edukację żywieniową- razem z pacjentem ustalam odpowiedni plan działania i pomagam w jego realizacji. Dla każdej osoby opracowuję inne- „szyte na miarę” zalecenia. Moim podstawowym celem jest poprawa stanu zdrowia poprzez wdrożenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.
Pasje
Prywatnie jestem miłośniczką kuchennych eksperymentów (zwłaszcza tworzenia zdrowszych wersji słodyczy), kolekcjonerką książek (nie tylko kucharskich) i pasjonatką kina.
Przeczytaj kawałek historii
Nie mogę powiedzieć, że dietetyka, zdrowe odżywianie, było od zawsze moją pasją, bo to po prostu nie byłaby prawda. 🙂 Dorastając byłam typowym niejadkiem- unikałam warzyw, za to uwielbiałam pączki i bułki słodkie. Nie myślałam wtedy o jedzeniu w kontekście zdrowia, być może dlatego, że nie miałam problemów zdrowotnych. Bo choć pączki kochałam szczerą miłością, to byłam też aktywna fizycznie- ten zdrowy nawyk chyba mnie uratował :).

Właśnie z taką kiepską kartoteką żywieniową wylądowałam na studiach. Dietetykę wybrałam dlatego, że chciałam wykonywać zawód, który przynosiłby mi satysfakcję i pozwalał na pracę z ludźmi. Praca w służbie zdrowia wydała mi się wyborem idealnym, a ze wszystkich kierunków dostępnych na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym (wtedy Akademii Medycznej), to właśnie dietetyka zapowiadała się najciekawiej.

Podczas studiów zmieniałam swoje nawyki żywieniowe, oraz, co najważniejsze, swoje podejście do jedzenia. Dlaczego dopiero wtedy? Bo dopiero wtedy ktoś mi uświadomił, jak fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia ma to, co i w jaki sposób jemy. Doświadczenie tego na własnej skórze, tylko umacnia mnie w przekonaniu, że zmiana nawyków żywieniowych to proces, którego kluczowym elementem jest edukacja żywieniowa. Każdy z nas powinien wiedzieć nie tylko jak jeść, ale również dlaczego należy jeść w określony sposób. Wiedza to potęga. 🙂 A przekazywanie tej wiedzy stało się podstawowym celem mojej pracy.

Podczas studiów magisterskich rozpoczęłam od pracy z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami- czyli od samego początku. 🙂 Po jakimś czasie zaczęłam współpracować również z osobami dorosłymi, pomagając nie tylko w pozbyciu się nadmiernych kilogramów, ale także w walce z chorobami dietozależnymi. W 2016 roku rozpoczęłam pracę z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania- pracę niosącą ogromne wyzwania, ale również wiele radości i satysfakcji.

Dużo czasu poświęcam na swoją edukację- dużo czytam, uczestniczę w kursach i szkoleniach- tak by móc pomagać jak najefektywniej. Chętnie pomogę i Tobie!