mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

mgr Anna Chanik-Kowalska

psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzin, par, dzieci i młodzieży, pedagog- doradca rodzinny, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, logopeda kliniczny

mgr Aleksandra Baca-Marzecka

psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne

mgr Barbara Wińska

psycholog, psychodietetyk, edukator zdrowego stylu życia, superwizor psychodietetyczny

dr Tomasz Matkowski

psychoterapeuta, psychoterapeuta uzależnień

mgr Renata Kusińska -Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

mgr Martyna Wielochowska

psycholog, psychoterapeutka, socjoterapeutka

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk, superwizor psychodietetyczny

mgr Agnieszka Kiełbik

psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk dzieci, młodzieży oraz dorosłych, superwizor psychodietetyczny

mgr Magdalena Andrzejewska

psycholog, pedagog specjalny, doradca zawodowy
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

Pomysłodawczyni oraz inicjatorka Poradni Psychodietetycznej Rymkiewicz system. Kreatorka zdrowego stylu życia. Zdeterminowana do zarażania innych wyzwaniami dotyczącymi odżywiania.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego oraz Szkołę Trenerów w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel. Ukończyłam psychoterapie we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii.

W pracy wykorzystuję umiejętności dietocoachingu. Członek Towarzystwa Psychodietetyki oraz członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie
Jestem wykładowcą na uczelni wyższej, Uniwersytecie Przyrodniczym na studiach podyplomowych z Psychodietetyki. Wykładam również na konferencjach oraz prowadzę prelekcje popularno-naukowe szerząc świadomość społeczną z zakresu psychodietetyki, psychologii odżywiania. Pracuję indywidualnie w gabinecie oraz grupowo prowadząc warsztaty tematyczne z zakresu zdrowego żywienia w powiązaniu z psychologicznymi uwarunkowaniami odżywiania się. Stale poszerzam swoją wiedzę na temat psychodietetyki, skutecznej i trwałej zmiany nawyków prozdrowotnych biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach oraz konferencjach.

Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Pracuje wedle przekonania, że ciało to owoc mądrości, a umysł to przyjemność bycia w zgodzie ze sobą.
Pasje
Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Jestem pasjonatką podróży, sportu, a odpoczywam otaczając się przyrodą. Interesuje się nowoczesnymi technologiami, aranżacją wnętrz oraz wschodnią filozofią życia. Pisze wiersze i metafory, głównie dla swoich pacjentów.
Przeczytaj kawałek historii
Od lat szkolnych planowałam zostać psychologiem i tak też się stało. Już wtedy czułam, że to właśnie ta droga, którą wybieram na życie… Przepełniało mnie silne i nieustające przez lata przekonanie co do tego wyboru. Wcale nie żałuje ☺. Zwieńczeniem nauki była praca dyplomowa “Związek ja cielesnego z zachowaniami jedzeniowymi” - przygotowując się do napisania magistra i obrony, poznałam i zafascynowałam się tematem związku umysłu i ciała.

Odkryłam, że jedzenie to ważny kawałek w psychologii. Przenika się dosłownie jak neurony w sieć połączeń na płaszczyznach medycyny, zdrowia, fitnessu, urody, a nawet odpoczynku i rekreacji. Psychodietetyka to synteza moich zainteresowań i spełnienie zawodowe. Uczestnicząc w różnych miejskich oraz ogólnopolskich eventach, konferencjach, piknikach, szkoleniach oraz pisząc artykuły krok po kroku uświadamiałam ludzi czym jest Psychodietetyka.

Sporo energii włożyłam w szerzenie tego, jakie może mieć zastosowanie w codziennym życiu. Gdy powstawała Poradnia mało kto słyszał o tym zagadnieniu. Dziś wraz z naszym zespołem specjalistów patrzymy na temat co raz szerzej, wyjątkowo i kompleksowo. Nasze działania mocno kierujemy w stronę psychoterapii. Na tej drodze przydały się również zapędy w stronę aranżacji wnętrz. Szukałam mebli, przerabiałam je na rustykalny styl, dbając o detale by pacjent, przekraczając drzwi gabinetu poczuł się dobrze i bezpiecznie.

I tak, zadbałam o to by stworzyć przyjazne otoczenie, w którym pacjenci mogą lepiej siebie poznać i dokonywać zmian na lepsze w swoim życiu.

Dlaczego to robię? Mam poczucie, że mogę pomóc. Mam przed oczami uśmiechnięte twarze osób po terapii zakończonej sukcesem. Bezcenne. Mogę dawać szczęście, czasem po prostu ulgę, zatem czemu nie? ☺
Barbara Wińska

mgr Barbara Wińska

psycholog, psychoterapeuta, specjalistka psychodietetyki, superwizor psychodietetyczny

Integruje wiedzę z zakresu psychodietetyki z psychoterapią w nurcie Gestalt, uwzględniając wzajemny wpływ umysłu, ciała i emocji. Specjalizuje się w tematyce związków psychiki z odżywianiem. Pracuje z dorosłymi oraz młodzieżą, którzy chcą dokonać zmian w swoim życiu, czy to w zakresie relacji z jedzeniem, relacji międzyludzkich czy w ogólnym samopoczuciu i funkcjonowaniu. Prowadzi warsztaty i wykłady psychodietetyczne, realizuje projekty edukujące.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem psychologiem, specjalistką psychodietetyki, psychoterapeutką w trakcie doskonalenia zawodowego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe z Psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie zdobywam już od wielu lat. Jako psycholog rozpoczynałam praktykę w 2010 roku pracując z młodzieżą w Ośrodku Leczenia Uzależnień Monar NZOZ we Wrocławiu oraz w Młodzieżowym Ośrodku w Nysie. Wspierałam także psychologiczne pacjentów Centrum Dializ Fresenius we Wrocławiu. Jako absolwentka psychodietetyki zdobywałam swoje praktyczne umiejętności we Wrocławskim Instytucie Psychodietetyki, gdzie odbyłam certyfikowany staż zawodowy oraz trzystopniowy kurs „Psychodietetyka w praktyce”. Od 2015 prowadzę konsultacje i sesje indywidualne. Prowadzę także autorskie warsztaty i wykłady o tematyce związanej min. z psychologicznymi aspektami odchudzania czy zmianą nawyków żywieniowych zarówno na konferencjach czy wydarzeniach poświęconym zdrowemu stylowi życia, jak i udzielając się w projektach społecznych.

Regularnie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach naukowych, szkoleniach i warsztatach. Swoją pracę wykonuję zgodnie z etyką zawodową oraz poddaję superwizji.

Pasje
Praca psychologa przynosi mi dużo satysfakcji. Jestem zaciekawiona drugim człowiekiem i zafascynowana procesem, jaki dzieje się w relacji z drugim człowiekiem. Prywatnie kocham podróże, które mnie bardzo rozwijają. Jestem miłośniczką wszelkich wypraw i wypadów, uwielbiam poznawać inne kultury, odkrywać nieznane miejsca i nowe smaki. Szczególnie cieszy mnie kontakt z przyrodą i czas spędzany z bliskimi. Poza tym, jestem fanką sztuki, zwłaszcza kina i melodii z różnych zakątków świata.
Przeczytaj kawałek historii
Studiując psychologię nie od razu wiedziałam, że będę chciała zajmować się psychodietetyką. Ta dziedzina jest stosunkowo młoda, jeszcze kilka lat temu mało kto podejrzewał, że psychologia znajdzie swoje zastosowanie w odchudzaniu czy kształtowaniu nawyków żywieniowych. Z takimi „sprawami” chodziło się tylko do dietetyków. Wtedy też „modna” była bardziej psychologia biznesu niż zdrowia, i być może w ostatnich latach ludziom faktycznie lepiej powodzi się w biznesach, ale problemów ”życiowych” czy zdrowotnych nie przestało im ubywać. Wręcz przeciwnie. Mierzymy się z chorobami cywilizacyjnymi, przeżywamy kryzysy, doświadczamy smutku, bezradności i cierpienia. Choruje nasze ciało, emocje, relacje.

W moim życiu pojawił moment zwrotny, w którym okazało się, że zmiana sposobu odżywiania pomoże mi odzyskać zdrowie i lepsze samopoczucie. Dzięki temu doświadczeniu, doskonale rozumiem jak trudny jest proces zmiany i dlatego oferuję wsparcie, które sama kiedyś chciałam uzyskać, kładąc nacisk na podejście „ludzkie”, pełne uważności i akceptacji, a nie „biznesowe”, nastawione na szybkie efekty i gonieniem za sukcesem. Dostrzegając powiązanie naszego ciała z psychiką, czy naszych emocji z jedzeniem, zrozumiałam, że sama wiedza na temat odżywiania nie wystarczy, aby w pełni rozumieć problem. To świadomość siebie (swoich uczuć, myśli, zachowań) pozwala na dokonywanie odpowiednich w życiu wyborów i osiągnięcie trwałych i głębokich zmian w funkcjonowaniu, czy to w obszarach związanych z odżywianiem, czy każdym innym, który może wpływać na jakość naszego życia. Dlatego po ukończeniu studiów z psychodietetyki, kolejnym moim krokiem było rozpoczęcie szkoły psychoterapii w nurcie Gestalt. To pozwala mi jeszcze skuteczniej pomagać ludziom w rozwijaniu ich osobistego potencjału, niezależnie od obszaru zgłaszanych problemów.
Anna Chanik-Kowalska

mgr Anna Chanik-Kowalska

psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzin, par, dzieci i młodzieży, pedagog- doradca rodzinny, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, logopeda kliniczny

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Gestalt oraz Terapii Systemowej. Pracuje indywidualnie, z rodzinami, dziećmi i młodzieżą oraz parami. Nieobce są jej tematy interwencji kryzysowej oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Logopedia kliniczna pozwala szeroko spojrzeć na temat diagnozy rozwoju dziecka. Jest otwarta, empatyczna i ciepła, co buduje odczucie, że można jej zaufać.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Anna Chanik-Kowalska - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne. Pracę magisterską pisałam z problematyki psychoonkologii badając wpływ wsparcia społecznego na jakość życia i pomoc osobom chorującym na choroby nowotworowe. Praca ta została nagrodzona przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w VIII Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą pracę magisterską lub doktorską OTWARTE DRZWI.

Podyplomowo ukończyłam Logopedię Kliniczną na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Program Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Stowarzyszeniu Niebieska Linia w Warszawie, wiele szkoleń z zakresu interwencji kryzysowej i wsparcia rodziny doświadczającej przemocy domowej. Swoją wiedzę poszerzałam także w zakresie tematyki pracy z ciałem m.in. w Polskim Instytucie Ericksonowskim, pracy z klientem za pomocą psychodramy w podejściu Gestalt oraz pracy z genogramem w podejściu systemowym.

W terapii z dziećmi wykorzystuję wiedzę ze szkoleń: Setting w pudełku, czyli o psychoterapii psychodynamicznej dzieci, Podejście Gestalt w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi doświadczającymi przemocy w rodzinie, Diagnoza psychologiczna sytuacji rodzinnej klienta w oparciu o teorię systemowej terapii rodzin oraz szkolenia z zakresu: Mutyzmu wybiórczego organizowane przez Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku, Opóźnionego rozwoju mowy oraz Jąkania.
Doświadczenie
W pracy pomocowej mam wieloletnie doświadczenie. Od ośmiu lat pracuję z osobami znajdującymi się w kryzysie. Praktykę zawodową zdobywałam we Wrocławskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej i w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla osób doświadczających przemocy, gdzie nadal pracuję i prowadzę interwencję kryzysową, poradnictwo oraz psychoterapię indywidualną.

Moje doświadczenie zawodowe poszerzałam także w Centrum Praw Kobiet, gdzie współprowadziłam grupę wsparcia dla kobiet. Natomiast we Wrocławskim Ośrodku Psychoterapii oraz w Poradni Rodzinnej Bajka prowadziłam praktykę psychoterapeutyczną. Pracowałam także jako trener grupowy oraz udzielałam pomocy psychologicznej on-line dla osób znajdujących się w kryzysie emocjonalnym.

Przez rok byłam członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Odbywałam również staż w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych, gdzie uczyłam się diagnozy i pracy z dziećmi oraz ich rodzinami.

W swoim doświadczeniu mam także pracę jako logopeda kliniczny, dzięki czemu potrafię w szeroki sposób spojrzeć i zdiagnozować rozwój dziecka.

Swoją pracę zawodową regularnie superwizuję u certyfikowanych superwizorów. Biorę udział w wielu szkoleniach, konferencjach i warsztatach, co pozwala mi nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i uaktualniać wiedzę z zakresu psychologii i psychoterapii.
Pasje
Lubię równowagę w życiu, dlatego tak ważne jest dla mnie łączenie życia zawodowego z moimi pasjami. W wolnym czasie podróżuję, żegluję, smakuję życia. Odprężają mnie długie spacery i wycieczki rowerowe. Uwielbiam sztukę – malarstwo, teatr, kino i taniec, w szczególności tango, a wieczorową porą obowiązkowo książka i dobra herbata.
Przeczytaj kawałek historii
Ciekawość spotkania z drugą osobą, dialog, spojrzenie na daną sytuację z tak wielu perspektyw- to przede wszystkim zaciekawiło mnie w zawodzie psychoterapeuty. Poczułam, że to jest moja przestrzeń, którą chcę poznawać, zgłębiać i praktykować. Już na studiach ukierunkowywałam moje działania tak, by mieć jak największy kontakt z praktycznym pomaganiem i zdobywaniem możliwości pracy z ludźmi potrzebującymi pomocy. Pierwsze kroki w zawodzie pomagacza stawiałam w ośrodku adopcyjnym, poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz w stowarzyszeniu, które umożliwiło mi realny spotkanie z klientem i jego potrzebami.
Po studiach rozpoczęłam roczne szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. To doświadczenie upewniło mnie, że praca w tym podejściu jest bliska mojemu sercu. Umożliwia zobaczenie człowieka i jego przeżyć jako całości, w której przenikają się uczucia, sygnały z ciała, a wszystko to dzieje się w egzystencjonalnym spotkaniu dwóch osób terapeuty i klienta.

Następnie zainteresowałam się jak systemy rodzinne i ludzkie wpływają na każdego z Nas. Ta ciekawość doprowadziła mnie do szukania wiedzy i inspiracji do pracy terapeutycznej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej . Aktualnie jestem w procesie certyfikacji w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Moja praca zawodowa jest dla mnie zarówno pasją jak i wyzwaniem. Każde spotkanie z nową osobą jest zaproszeniem do niepowtarzalnej, wspólnej podróży, która może przynieść wiele pytań i odpowiedzi, zaciekawień a także możliwości własnego rozwoju.

Bardzo lubię pracować z rodzinami i dziećmi. Z rodzinami pracuję od kilku lat, wspierając je w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Pomoc rodzinie jest dla mnie ważnym obszarem pracy zawodowej. Podczas wspólnego spotkania staram się stworzyć przestrzeń, w której każda z osób ma możliwość przyjrzenia się trudnościom, z którymi przychodzi oraz odkrycia nowych sposobów komunikacji, wyrażania własnych potrzeb i oczekiwań w atmosferze wzajemnego szacunku.

W pracy z dziećmi najcudowniejsze jest towarzyszenie im w rozwoju, nauce nowych umiejętności i przełamywaniu trudności, a wszystko to odbywa się poprzez zabawę i budowanie wzajemnej i bezpiecznej relacji.
Tomasz Matkowski

dr Tomasz Matkowski

psychoterapeuta, psychoterapeuta uzależnień

Pracuje w nurcie integracyjnym. Prowadzi terapię z osobami dorosłymi i z młodzieżą, indywidualnie oraz grupowo. Specjalizuje się również w prowadzeniu terapii uzależnień oraz w pracy z osobami współuzależnionymi. Wykorzystuje w pracy psychoterapeutycznej swoją wiedzę z filozofii.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Tomasz Matkowski - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Ukończyłem filozoficzne studia wyższe na Uniwersytecie Wrocławskim, następnie otrzymałem tytuł doktora. W mojej pracy głownie analizowałem zagadnienia dotyczące konfrontacji miedzy człowiekiem, a światem, tudzież miejsca człowieka w świecie oraz jego stosunek do samego siebie i innych. Ukończyłem także studia licencjackie na kierunku Kulturoznawstwo. Podczas studiów byłem żywo zaangażowany w życie akademickie, jako założyciel i przewodniczący Koła Naukowego Filozofii Fryderyka Nietzschego oraz założyciel i wiceprzewodniczący Koła Naukowego Filozofii Religii. Jestem też autorem kilkunastu artykułów filozoficznych. Obecnie uczestniczę w czteroletnim kursie Szkoły Psychoterapii, organizowanej przez Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, certyfikuję się też, jako Specjalista Terapii Uzależnień. Ukończyłem Szkołę Psychoterapii Uzależnień organizowanej przez Centrum Edukacji Doradztwa i Rozwoju (posiadający akredytację PARPA), a także liczne kursy, np. Akademię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych (komputer, hazard, praca, seks, zakupy) czy programy szkoleniowe organizowane przez Fundację Błękitny Krzyż. Odbyłem również szkolenie z Programu Ograniczenia Picia (POP), mogę więc prowadzić terapię tych osób, które nie są zdecydowane na pełną abstynencję, chcą jednak wprowadzić zmianę w swoim schemacie spożywania alkoholu bądź zażywania innych substancji psychoaktywnych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Doświadczenie
We Wrocławiu pracuję w dwóch poradniach, należących do Centrum Neuropsychiatrii „NEUROMED”: w Poradni Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia oraz w Poradni Terapii Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży; pracuję też w Poradni Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia NZOZ „Ikar” oraz przyjmuję pacjentów we własnym gabinecie. Terapię uzależnień prowadzę również w Rawiczu, w poradni należącej do Centrum Pielęgniarsko-Opiekuńczego.

Prowadzę terapię z osobami dorosłymi i z młodzieżą. Zajmuję się nie tylko uzależnieniami od substancji, ale również behawioralnymi, np. uzależnieniem od komputera czy od pracy; prowadziłem grupy dla młodzieży nałogowo grającej w gry komputerowe, a także grupy dla hazardzistów. Mam bogate doświadczenie w terapii z osobami współuzależnionymi oraz dotkniętymi tzw. „syndromem DDA”. Pierwsze doświadczenia zawodowe zbierałem podczas wolontariatów i praktyk, w ramach których prowadziłem terapię odwykową (grupową) w Dziennym Oddziale Uzależnień w Kamiennej Górze oraz w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze, a także w Poradni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia we Wrocławiu (indywidualną). Następnie pracowałem w prywatnym ośrodku odwykowym, przechodząc stopniowo na pracę w poradniach. Uczestniczę w Miejskim Programie Profilaktyki Uzależnień, prowadzę w jego ramach zajęcia edukacyjne w szkołach oraz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Pracuję nie tylko z osobami uzależnionymi i dotkniętymi uzależnieniem osób bliskich, ale prowadzę również pracę psychoterapeutyczną z pacjentami cierpiącymi na liczne zaburzenia: depresyjne, lękowe, obsesyjno-kompulsywne; również z zaburzeniami osobowości. Psychoterapię prowadzę w nurcie integracyjnym, co oznacza, że korzystam z wielu metod terapeutycznych, najbliżej mi jest jednak do pracy skoncentrowanej na relacji z pacjentem.
Pasje
Mam to szczęście, że przedmiot moich studiów, filozofia, jest zarazem przedmiotem mojej najgłębszej i nieustającej życiowej pasji – powiedziałbym, że psychoterapia stanowi dla mnie najlepszą formę jej realizacji.

Od młodych lat interesowałem się również muzyką, to zainteresowanie rozwijało się przez lata i, na szczęście, nie przeszło. Wciąż znajduję przyjemność w chodzeniu na koncerty i festiwale, sam też gram na gitarze elektrycznej w zespole, jestem też zapalonym kolekcjonerem płyt i kaset. Blisko mi przede wszystkim do ciężkiej muzyki spod znaku rozmaitych odmian metalu, uwielbiam też jednak choćby rock progresywny z lat 70tych, przede wszystkim jego niemiecką odmianę – krautrock. Nieobce są mi również klimaty muzyki industrialnej, noisowej czy neofolkowej, przez niemal całe życie towarzyszy mi również pociąg do muzyki poważnej. Interesują mnie też inne niż muzyka formy sztuki, lubię choćby dobre (zazwyczaj stare) kino.

Ze spraw mniej górnolotnych– lubię eksperymentować w kuchni, niekiedy z opłakanym skutkiem. Czyli zawsze z jakimś.
Przeczytaj kawałek historii
Psychoterapia ma wiele wspólnego z filozofią, wątki psychoterapeutyczne i egzystencjalne były dla mnie w moich studiach najbardziej interesujące. Popularne wyobrażenie na temat filozofii głosi, że jest to „bujanie w obłokach”, mające niewiele wspólnego z codziennym życiem. Moim jednak zdaniem nie istnieje dziedzina, która potrafiłaby bardziej niż filozofia człowieka urealnić, a do tego nadać sens jego życiu. Dzięki temu, że zajmuje się ona właściwie każdym wymiarem egzystencji (aby wymienić kilka: wartościami, poznawaniem, cielesnością, znaczeniami), pozwala temu, kto się nią zajmuje, poznać siebie i świat w możliwie najgłębszy sposób. Umożliwia też zachowanie tzw. „otwartego umysłu” wobec drugiej osoby, co w kontekście terapeutycznym oznacza umiejętność nieoceniającego, a pełnego empatii słuchania opowieści pacjenta i szacunku wobec jego sposobu przeżywania świata.

Licząc sobie już ponad dwa i pół tysiąca lat, myśl filozoficzna przeszła wiele; jednym z jej ostatnich dzieci jest psychoterapia. Chęć zostania psychoterapeutą narastała we mnie powoli, choć nieustępliwie, coraz jaśniej uświadamiałem sobie, że wszystko, co jest dla mnie ważne w filozofii, rozgrywa się na sesji terapeutycznej. Struktury przeżywania, sposoby wchodzenia w relacje, zależność między życiem emocjonalnym a intelektualnym, wreszcie kwestie wartości – zainteresowanie tymi zagadnieniami doprowadziło mnie ostatecznie do podjęcia studiów w Szkole Psychoterapii Uzależnień, a następnie w czteroletniej Szkole Psychoterapii. Umiejętności nabyte podczas studiów wciąż wykorzystuję. Nawiązując znów do motywu „bujania w obłokach” powiedziałbym, że psychoterapia nie musi zawsze służyć temu, aby z obłoków zejść, lecz aby zrozumieć, na jakim obłoku i z jakiego powodu na tym właśnie akurat się przebywa.
Tomasz Matkowski

mgr Agnieszka Kiełbik

psycholog , psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny

Specjalizuję się w nurcie psychoterapii Gestalt zintegrowanej z podejściem systemowym, z elementami podejścia poznawczo-behawioralnego. Pracuję indywidualnie z dorosłymi oraz młodzieżą w zakresie zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń zachowania, nadwagi i otyłości oraz zaburzeń odżywiania. Prowadzę również terapię par. Udzielam również wsparcia psychologicznego kobietom w okresie poporodowym.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Agnieszka Kiełbik - ZnanyLekarz.pl
Wykształcenie
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu oraz trzy letni kurs psychoterapii Gestalt zintegrowanej z innymi podejściami w Ośrodku Edukacji Psychologicznej Psyched we Wrocławiu, a także przeszłam szkolenie z Terapii Poznawczo - Behawioralnej Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.
Doświadczenie
Oprócz pracy jako psychoterapeuta, pracuje również w Szkole Podstawowej w Radwanicach jako psycholog szkolny. Zajmuje się tu głównie terapią i wsparciem dzieci, konsultacjami psychologicznymi rodziców. Prowadzę również zajęcia psychoedukacyjne oraz indywidualne konsultacje dla nauczycieli. Doświadczenie w terapii i diagnozie psychologicznej zdobywałam w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zgorzelcu oraz w trakcie pracy w Szkole Podstawowej w Żernikach Wrocławskich.
Pasje
Joga, to zdecydowanie moja kolejna miłość, po psychoterapii. Lubię się czuć tu i teraz dzięki regularnej praktyce. Ponadto jestem fanką kina i wieczorów przy ciekawej literaturze.
Przeczytaj kawałek historii
Każdy mój życiowy wybór, jest podyktowany wyższym celem. Psychologia, ponieważ zawsze chciałam móc odpowiedzieć sobie na pytanie: Co ludźmi kieruje? Dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej? Co rządzi naszym życiem? Jaka siła motywuje nas do działania? Praca w szkole-, ponieważ sama jako dziecko borykałam się z różnego rodzaju problemami i wiem, jak ważne dla harmonijnego rozwoju, jest zauważenie trudności dziecka w środowisku szkolnym i udzielenie mu pomocy psychologicznej. Psychodietetyka, ponieważ problemy z odżywianiem to tylko czubek góry lodowej i zawsze za niewłaściwym odżywianiem jest głębszy sens trudności. Psychoterapia, bo profesjonalna pomoc jest kluczem do sukcesu terapeutycznego.
Martyna Wielochowska

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeutka, socjoterapeutka

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje indywidualnie z młodzieżą, osobami dorosłymi i z parami. Potrafi słuchać i trafnie zidentyfikować potrzeby pacjenta oraz zaproponować wysoce skuteczne rozwiązanie. Wychodzi poza schematy wykorzystując w procesie terapeutycznym podejście integracyjne.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauki Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia. Swoje umiejętności oraz wiedzę psychoterapeutyczną w nurcie psychodynamicznym zdobyłam w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Wykształcenie swoje uzupełniłam na studium z Socjoterapii, Treningu Interpersonalnego Profilaktyki i Proporcji Zdrowia we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii Plus. Wiedzę psychologiczną systematycznie poszerzam licznymi szkoleniami i kursami zawodowymi, co umożliwia mi integracyjne podejście w pracy z pacjentem.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie jako socjoterapeutka i psycholog zaczęłam zdobywać już w trakcie studiów podejmując współpracę w świetlicy środowiskowej „Iskierki” we Wrocławiu, w której przygotowywałam i realizowałam autorskie programy zajęć profilaktycznych: „Diagnoza potrzeb dzieci i rozwijanie ich potencjału” oraz jako stażysta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 we Wrocławiu, gdzie pod okiem specjalisty uczyłam się technik socjoterapeutycznych prowadząc grupy młodzieżowe.
Następnym krokiem w mojej karierze zawodowej było podjęcie pracy w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu, gdzie zdobyłam doświadczanie i umiejętności terapeutyczne w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracowałam również w Gimnazjum nr 22 we Wrocławiu jako psycholog szkolny. W dotychczasowych ośrodkach zapewniałam profesjonalne wsparcie oraz poprawną diagnozę młodzieży z różnego rodzaju problemami. Prowadziłam terapie grupowe i indywidualne dla dzieci i ich rodzin. Diagnozowałam problemy, przeprowadzałam rozmowy wspierające, rekomendowałam konkretne działania oraz pomagałam rodzinom w poradzeniu sobie z sytuacją.
Swoją wiedzę i umiejętności stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach psychologicznych. W mojej pracy terapeutycznej wykorzystuję podejście integracyjne co oznacza, że elastycznie ustalam interwencje, które będą najkorzystniejsze dla pacjenta uwzględniając specyfikę jego problemów. Wierzę, że dobra relacja z terapeutą jest szczególną podstawą doświadczenia, które może zmienić niewłaściwe i trudne relacje z ważnymi dla pacjenta osobami.
Proces terapeutyczny prowadzę z najwyższym poszanowaniem etyki zawodu psychoterapeuty oraz poddaje go regularnej superwizji.
Pasje
W wolnym czasie uwielbiam długie spacery wśród przyrody, gdyż cenię sobie kontakt z naturą. Głęboki relaks i utrzymanie harmonii wewnętrznej uzyskuję poprzez gimnastykę i praktykowanie jogi. Jestem miłośniczką zdrowego podejścia do gotowania, a w szczególności wegetariańskiego i wegańskiego. Oprócz literatury psychologicznej zaczytuję się w książkach przyrodniczych i zielarskich.
Przeczytaj kawałek historii
Spoglądając wstecz i myśląc jak to się zaczęło, że moje ścieżki podążały w kierunku zawodu psychologa i psychoterapeuty rozpocząć należy od tego, iż bardzo wcześnie, jako młoda osoba, zastanawiałam się nad różnymi aspektami życia społecznego i samego funkcjonowania człowieka. Obserwując i analizując moje najbliższe otoczenie zadawałam pytania: o zachowanie człowieka, jego postępowanie, emocje, o tym jak ludzie rozwiązują problemy i jak radzą sobie z cierpieniem, żalem czy też stratą, jaki to ma wpływ na nich, najbliższych, rodzinę oraz w jaki sposób można pomóc w trudnych i kryzysowych sytuacjach pojawiających się w życiu człowieka. Wówczas jeszcze nie do końca miałam świadomość , że dziedzina psychologii i jej całe spektrum wiedzy dotyczącej pomocy psychologicznej jest tym, czym będę zajmowała się. Przełomowym momentem, jeszcze poszukującego człowieka, było otrzymanie w prezencie pierwszej psychologicznej książki: „Człowiek istota społeczna” autorstwa Aronsona Elliota. Lektura ta otworzyła mnie na ścieżki spostrzegania i rozumienia człowieka w obszarach dotąd mi nieznanych. Następnie lawinowo zaczęłam czytać książki psychologiczne, a w szczególności naszego wybitnego psychiatry Antoniego Kępińskiego, który stał się moją inspiracją i przewodnikiem na następne lata. Psychologia stała się dla mnie wyznawaniem, zainteresowaniem i pasją. Od tej pory szukanie i zgłębianie książek związanych z psychologią przekształciło się zarówno w zamiłowanie, zdobywanie wiedzy jak i poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań. Przyszedł czas, że rozpoczęłam studia psychologiczne we Wrocławiu, jednocześnie mając już wewnętrzne przekonanie, że bycie profesjonalnym i odpowiedzialnym psychologiem wymaga solidnej wiedzy, a także doświadczenia. Dlatego w czasie studiów rozpoczęłam Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Podjęcie stażu w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii sprawiło, że pod okiem doświadczonych specjalistów, a zarazem moich mentorów, uczyłam się technik socjoterapeutycznych w grupach młodzieżowych. Umocniło mnie to w przekonaniu o wyborze specjalizacji i rozwoju w kierunku psychoterapii psychodynamicznej.
Obecnie jako doświadczony psycholog, psychoterapeuta, zetknęłam się z kolejnym ważnym aspektem w życiu każdego z nas, a mianowicie odżywianiem się człowieka. Od wielu lat edukuję się w obszarze zdrowego jedzenia.
Aleksandra Baca-Marzecka

mgr Aleksandra Baca-Marzecka

psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez

Polskie Towarzystwo Psychologiczne

W swej pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi integruje elementy Gestaltu i terapii psychodynamicznej. Pracuje indywidualnie z dorosłymi. Pasjonatka asertywności. Entuzjastka tezy, że rozwój człowieka trwa przez całe życie.

Wykształcenie
Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam także: Roczny Programu Edukacji Psychologicznej, Studium Psychologicznego Treningu Grupowego i Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych oraz Studium Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie. Posiadam rekomendację trenerską Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie
Pracuję terapeutycznie z osobami dorosłymi. Udzielam konsultacji psychologicznych dla nastolatków i ich rodziców w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych "PoZdro!". Mam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, warsztatów rozwojowych i treningów umiejętności wychowawczych, które w sposób praktyczny rozwijają umiejętności ich uczestników.
Pasje
W górach jest wszystko co kocham.
Przeczytaj kawałek historii
Studia psychologiczne to jeden z moich ważniejszych życiowych wyborów. Rozpoczynałam z gotowością do pracy przede wszystkim z dziećmi, jednak w toku zawodowego (i osobistego) rozwoju nabrałam przekonania, że moją drogą jest pomoc osobom dorosłym, które z takiego czy innego powodu znajdują się w kryzysie, doświadczają cierpienia, czy zwyczajnie (a właściwie niezwyczajnie 😉 chcą się rozwijać. Od kilkunastu lat prowadząc różnego rodzaju grupy, tworzę przyjazne mikroświaty wzbogacające wewnętrznie ich tymczasowych członków. Pracując w gabinecie wspieram pacjentów, motywując ich do wychodzenia poza własną strefę komfortu.
Magdalena Andrzejewska

mgr Magdalena Andrzejewska

psycholog, pedagog specjalny, doradca zawodowy

Specjalizuję się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Oferuję także konsultacje i wsparcie psychologiczne dla ich rodziców. Wykorzystuję elementy podejścia systemowego i poznawczo-behawioralnego. Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami emocjonalnymi, lękowymi, zachowania, rozwojowymi oraz trudnościami w relacjach społecznych, zaniżoną samooceną, przeżywającymi niepowodzenia szkolne. Pracuję również z dziećmi, które zmagają się z różnego rodzajami zaburzeniami odżywiania m.in. wybiórczością jedzeniową, awersją pokarmową. W procesie indywidualnej terapii ważnym jest dla mnie budowanie pozytywnej relacji z dzieckiem oraz poszukiwanie możliwości jego optymalnego rozwoju.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również studia podyplomowe z Edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz Doradztwa zawodowego. Ponadto ukończyłam kurs pod nazwą „Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych”. Stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w różnego rodzaju konferencjach naukowych, szkoleniach, warsztatach.
Doświadczenie
Swoją przygodę z psychologią zaczęłam pełniąc obowiązki diagnosty i psychologa w Zakładzie Poprawczym Ministerstwa Sprawiedliwości w Sadowicach. Uczestniczyłam w realizacji kilku projektów edukacyjnych finansowanych ze środków UE. Do moich obowiązków należało m.in. przeprowadzanie diagnoz psychologicznych, prowadzenie indywidualnych konsultacji oraz warsztatów psychoedukacyjnych dla uczniów i ich rodziców. Rozwijałam swój warsztat pracy w gabinecie terapeutycznym, gdzie prowadziłam indywidualne konsultacje i terapie dzieci przedszkolnych, szkolnych oraz młodzieży. Pomagałam rodzicom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i wspierałam ich w pełnieniu funkcji rodzicielskich. Od kilku lat pracuję jako psycholog w szkołach podstawowych. Pełnię również funkcję koordynatora ds.kształcenia specjalnego. W szkole specjalnej prowadziłam zajęcia rewalidacyjne i terapeutyczne dla dzieci z różnego rodzaju trudnościami w rozwoju. Budowanie pozytywnej relacji z dzieckiem jest dla mnie podstawą procesu terapeutycznego.
Pasje
Interesuje mnie muzyka filmowa, poznawanie odmiennych kultur i podróże, szczególnie rowerowe. Cenię sobie chwile spędzone z bliskimi osobami.
Przeczytaj kawałek historii
Do podjęcia studiów z zakresu psychologii skłoniła mnie chęć znalezienia odpowiedzi na pytania dotyczące zachowań ludzi i łączących ich relacji. Z czasem nabrałam przekonania, że interesuje mnie psychologia rozwojowa i świat dziecka oraz dzieciństwo jako etap w rozwoju człowieka, w którym kształtują się w sposób dynamiczny podstawy wszystkich jego kompetencji. Podczas praktyk zwróciły moją uwagę dzieci doświadczające trudności rozwojowych oraz to jakie wynikają z tego konsekwencje choćby w funkcjonowaniu w grupie rówieśniczej, nabywaniu nowych umiejętności. Spostrzegam dziecko jako integralną część systemu rodzinnego dlatego bliskie jest mi podejście systemowe. Analizując sytuację dziecka szukam przyczyn trudności i możliwości rozwoju. Staram się by moja praca cechowała się dużą starannością oraz uważnością.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk, superwizor psychodietetyczny

Agent od dietetycznych zadań specjalnych. Uwielbiający wyzwania. Nawet najtrudniejsze zadanie w udzielanej pomocy pacjentom mobilizuje go do wytężonej pracy. Ponieważ jest ultramaratończykiem nic mu nie straszne- ani szlaki górskie, ani choroby, ani nadmierne kilogramy. Czuje zachowania organizmu jak własną skórę. Dodatkowo pomaga w odnoszeniu rezultatów u par długo starających się o dziecko. Ma doświadczenie w dietetycznym wspomaganiu leczenia niepłodności. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentem poznańskiego AWF na wydziale gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz oraz wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Dietetyka oraz Psychodietetyka.
Doświadczenie
Jestem dietetykiem praktykującym od 9 lat z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Jestem osobą, dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka holistycznie szukając przyczyny powstawania chorób i problemu. Jestem przeciwnikiem leczenia objawów, które mogą być podłożem do rozwoju innych chorób. Uwielbiam wyzwania i pracę z pacjentami, którzy otrzymali wyrok chorób nieuleczalnych pokazując, że niemożliwe nie istnieje. Praktykuje w przychodni od 2010 roku mając również pod swoją opieką pacjentów, którym pomogłem zgubić nawet 65 kg.

Nieustannie zdobywam doświadczenie na górskich szlakach uczestnicząc w zawodach na 100 km i więcej. Jestem ultramaratończykiem praktykującym naturalne odżywianie w czasie biegu. Układam również plany żywieniowe dla biegaczy krótko i długodystansowych, pływaków, triatlonistów, piłkarzy oraz kulturystów.

W tym miejscu możesz uzyskać wsparcie specjalisty- praktyka oraz aktywnego zawodnika sportowego. Wiedza z zakresu żywienia w połączeniu ze współpracą aktywnego zespołu Poradni, w tym również psychologa daje możliwość trwałej zmiany nawyków oraz pozwoli osiągać lepsze wyniki.

Zgłoś się jeżeli:

  • masz problem z regeneracją,
  • często dopadają Cię kontuzję lub przetrenowanie,
  • chcesz osiągać lepsze wyniki w zawodach,
  • masz problem z przybraniem i utrzymaniem masy mięśniowej,
  • masz problem z nadwagą,
  • masz zaburzenia hormonalne,
  • przewlekłe zmęczenie.
Pamiętaj:
Sport to nie tylko trening…
Pasje
Uwielbiam poznawać organizm w ekstremalnych zawodach wytrzymałościowych.
Przeczytaj kawałek historii
Moja przygoda z aktywnością od dzieciństwa była związana ze sportem i niekoniecznie z przemyślanym odżywieniem, co skończyło się niestety zapaleniem trzustki. Chcąc, niechcąc dieta w moim schorzeniu była konieczna, ale przyniosła po 6 miesiącach wygraną. Aby być blisko sportu i mieć solidną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biochemii podjąłem studia na AWF-e w Poznaniu. Grałem w piłkę nożną w 3 lidze, studia nie pozwoliły mi na systematyczne treningi i wymusiły wybór, który dla wielu był niepojęty, również dla mnie. Podjąłem dorosłą i poważną decyzję– sport ma być przyjemnością, a nie sposobem na życie.

Pojawiły się biegi uliczne, górskie, w których sam ustalałem sobie treningi, plan i co ważne byłem niezależny. Treningi dawały mi satysfakcję i spełnienie oraz dużo dzikości (potrzebnej w dzisiejszych czasach) na górskich szlakach. Kiedy pojawiały się trudniejsze biegi górskie podchodziłem do nich bardzo profesjonalnie w przygotowaniach. Regeneracja– jak najszybsza, jak najmniej kontuzji. Aby posiadać wiedzę, która pozwoli osiagnąć mój cel– podjąłem studia na UP we Wrocławiu z dietetyki. Zobaczyłem, że wiedza, którą wykorzystuję w praktyce daje niesamowite rezultaty i utwierdziło mnie w przekonaniu, że przemyślane jedzenie i dobre wchłanianie ma ogromy wpływ na wyniki w sporcie i nie tylko. Niby oczywiste, ale do pewnych wniosków trzeba poprostu dojrzeć i nie chodzi mi o pełnoletniość 🙂 Moja praktyka przynosi sukcesy, ale w pewnym momencie zabrakło mi narzędzi do głębszego zrozumienia i szerszej pomocy pacjentom. Pojawiły się kolejne studia na UP we Wrocławiu na kieruku psychodietetyka, która pokazała nowe spojrzenie na głębszy proces odżywienia i kierunkowego myślenia, aby pacjent po uzyskaniu założonego celu pozostał w nim nadal. Swoją wiedzą i praktyką dzielę się z pacjentami od 9 lat. Mogę pomóc również Tobie.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Renata Kusińska - Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

Podejmie się leczenia chorób, pomoże osiągnąć pożądaną sylwetkę, ale też specjalizuje się w prowadzeniu pacjentów z zaburzeniami odżywiania. Jest praktykiem pełną parą- uwielbia gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Wspólna droga z nią to czysta przyjemność, bo relacja z pacjentem jest dla niej bardzo ważna. Pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. Przyjmuje pacjentów w języku angielskim.

Wykształcenie
Jestem dietetykiem klinicznym, ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz studia drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach z zakresu dietetyki i psychodietetyki duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam jeszcze podczas studiów magisterskich w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami. Obecnie współpracuję z Centrum Zdrowia Mama i Ja, Gabinetami Skwierzyńska oraz Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Jestem również jednym ze specjalistów polecanych insulinoopornym, wpisanym na listę stworzoną przez Fundację Insulinooporność.

Pracuję z dziećmi oraz z osobami dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależymi, zaburzeniami odżywiania, z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla osób rozpoczynających swoją drogę w zawodzie dietetyka oraz dla osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia.

Jestem dietetykiem- praktykiem- uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Stworzyłam stronę internetową, na której umieszczam przepisy i wskazówki dla pacjentów- zarówno dla tych gotujących, oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę. W pracy stawiam na indywidualne podejście oraz edukację żywieniową- razem z pacjentem ustalam odpowiedni plan działania i pomagam w jego realizacji. Dla każdej osoby opracowuję inne- „szyte na miarę” zalecenia. Moim podstawowym celem jest poprawa stanu zdrowia poprzez wdrożenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.
Pasje
Prywatnie jestem miłośniczką kuchennych eksperymentów (zwłaszcza tworzenia zdrowszych wersji słodyczy), kolekcjonerką książek (nie tylko kucharskich) i pasjonatką kina.
Przeczytaj kawałek historii
Nie mogę powiedzieć, że dietetyka, zdrowe odżywianie, było od zawsze moją pasją, bo to po prostu nie byłaby prawda. 🙂 Dorastając byłam typowym niejadkiem- unikałam warzyw, za to uwielbiałam pączki i bułki słodkie. Nie myślałam wtedy o jedzeniu w kontekście zdrowia, być może dlatego, że nie miałam problemów zdrowotnych. Bo choć pączki kochałam szczerą miłością, to byłam też aktywna fizycznie- ten zdrowy nawyk chyba mnie uratował :).

Właśnie z taką kiepską kartoteką żywieniową wylądowałam na studiach. Dietetykę wybrałam dlatego, że chciałam wykonywać zawód, który przynosiłby mi satysfakcję i pozwalał na pracę z ludźmi. Praca w służbie zdrowia wydała mi się wyborem idealnym, a ze wszystkich kierunków dostępnych na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym (wtedy Akademii Medycznej), to właśnie dietetyka zapowiadała się najciekawiej.

Podczas studiów zmieniałam swoje nawyki żywieniowe, oraz, co najważniejsze, swoje podejście do jedzenia. Dlaczego dopiero wtedy? Bo dopiero wtedy ktoś mi uświadomił, jak fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia ma to, co i w jaki sposób jemy. Doświadczenie tego na własnej skórze, tylko umacnia mnie w przekonaniu, że zmiana nawyków żywieniowych to proces, którego kluczowym elementem jest edukacja żywieniowa. Każdy z nas powinien wiedzieć nie tylko jak jeść, ale również dlaczego należy jeść w określony sposób. Wiedza to potęga. 🙂 A przekazywanie tej wiedzy stało się podstawowym celem mojej pracy.

Podczas studiów magisterskich rozpoczęłam od pracy z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami- czyli od samego początku. 🙂 Po jakimś czasie zaczęłam współpracować również z osobami dorosłymi, pomagając nie tylko w pozbyciu się nadmiernych kilogramów, ale także w walce z chorobami dietozależnymi. W 2016 roku rozpoczęłam pracę z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania- pracę niosącą ogromne wyzwania, ale również wiele radości i satysfakcji.

Dużo czasu poświęcam na swoją edukację- dużo czytam, uczestniczę w kursach i szkoleniach- tak by móc pomagać jak najefektywniej. Chętnie pomogę i Tobie!