mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca

mgr Katarzyna Cieśla

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, arteterapeuta

mgr Dominika Radomska - Talar

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, socjoterapeuta

mgr Aneta Jakubiec - Pińczuk

psycholog, psycholog dzieci i młodzieży, psychodietetyk, psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzinny i par, oligofrenopedagog

mgr Kamila Putyło

psycholog, psychoterapeuta, coach

mgr Barbara Wińska

psycholog, psychodietetyk, edukator zdrowego stylu życia

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeutka, socjoterapeutka

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk

mgr Renata Kusińska -Sitarz

dietetyk kliniczny, wykładowca

mgr Anna Chanik-Kowalska

psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzin, par, dzieci i młodzieży, pedagog- doradca rodzinny, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, logopeda kliniczny

dr Tomasz Matkowski

psychoterapeuta, psychoterapeuta uzależnień

mgr Agnieszka Kiełbik

psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk dzieci, młodzieży oraz dorosłych

mgr Katarzyna Ciupider

pedagog, psychoterapeuta, socjoterapeuta

mgr Maja Stryjska-Łoś

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, seksuolog, socjoterapeuta
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Olga Rymkiewicz

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca

Pomysłodawczyni oraz założyciel Rymkiewicz system- Psychodietetyka. Kreatorka programów zdrowego stylu życia. Agentka od zadań specjalnych. Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Integracyjnej ze specjalnością systemowo-ericksonowską. Pracuje z dorosłymi, rodzinami oraz parami.

Wykształcenie
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe z Psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz Szkołę Trenerów w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel.

Jestem w trakcie doskonalenia zawodowego w psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Swoją pracę regularnie poddaje superwizji.
Doświadczenie
Pracuję terapeutycznie z dorosłymi, parami i rodzinami. Jestem wykładowcą oraz współautorem programu zajęć na Psychodietetyce, studiach podyplomowych Uniwersytetu Przyrodniczego. Wykładam również na konferencjach, ale też różnorodnych eventach szerząc nowatorskie rozwiązania z zakresu psychodietetyki, psychologii oraz rozwoju osobistego.

Jako praktyk, autor specjalistycznych szkoleń i warsztatów psychologicznych, współpracuje z ośrodkami oraz firmami lokalnie oraz w całej Polsce. Pracuje wedle przekonania, że ciało to owoc mądrości, a umysł to przyjemność bycia w zgodzie ze sobą.
Pasje
Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Jestem pasjonatką podróży, sportu, a odpoczywam otaczając się przyrodą. Interesuje się nowoczesnymi technologiami, aranżacją wnętrz oraz wschodnią filozofią życia. Pisze wiersze i metafory, głównie dla swoich pacjentów.
Przeczytaj kawałek historii
Od lat szkolnych planowałam zostać psychologiem i tak też się stało. Już wtedy czułam, że to właśnie ta droga, którą wybieram na życie… Przepełniało mnie silne i nieustające przez lata przekonanie co do tego wyboru. Wcale nie żałuje ☺. Zwieńczeniem nauki była praca dyplomowa “Związek ja cielesnego z zachowaniami jedzeniowymi” - przygotowując się do napisania magistra i obrony, poznałam i zafascynowałam się tematem związku umysłu i ciała.

Odkryłam, że jedzenie to ważny kawałek w psychologii. Przenika się dosłownie jak neurony w sieć połączeń na płaszczyznach medycyny, zdrowia, fitnessu, urody, a nawet odpoczynku i rekreacji. Psychodietetyka to synteza moich zainteresowań i spełnienie zawodowe. Uczestnicząc w różnych miejskich oraz ogólnopolskich eventach, konferencjach, piknikach, szkoleniach oraz pisząc artykuły krok po kroku uświadamiałam ludzi czym jest Psychodietetyka.

Sporo energii włożyłam w szerzenie tego, jakie może mieć zastosowanie w codziennym życiu. Gdy powstawała Poradnia mało kto słyszał o tym zagadnieniu. Dziś wraz z naszym zespołem specjalistów patrzymy na temat co raz szerzej, wyjątkowo i kompleksowo. Nasze działania mocno kierujemy w stronę psychoterapii. Na tej drodze przydały się również zapędy w stronę aranżacji wnętrz. Szukałam mebli, przerabiałam je na rustykalny styl, dbając o detale by pacjent, przekraczając drzwi gabinetu poczuł się dobrze i bezpiecznie.

I tak, zadbałam o to by stworzyć przyjazne otoczenie, w którym pacjenci mogą lepiej siebie poznać i dokonywać zmian na lepsze w swoim życiu.

Dlaczego to robię? Mam poczucie, że mogę pomóc. Mam przed oczami uśmiechnięte twarze osób po terapii zakończonej sukcesem. Bezcenne. Mogę dawać szczęście, czasem po prostu ulgę, zatem czemu nie? ☺
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Katarzyna Cieśla

psycholog, psychodietetyk, arteterapeuta, psychoterapeuta

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Gestalt. Pracuje indywidualnie z dorosłymi, młodzieżą oraz prowadzi autorskie warsztaty z zakresu m.in. zmiany nawyków żywieniowych. Arteterapia jest kropką nad i w pomocy pacjentom w pozytywnej trwałej zmianie spostrzegania siebie. Autorka książki „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”.

Wykształcenie
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, Arteterapię w Studium Kształcenia Bibliotekarzy i Animatorów Kultury- SKiBa oraz studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu. Odbyłam Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. W trakcie doskonalenia zawodowego w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.
Doświadczenie
Oprócz pracy jako psychodietetyk, zasilam zespół psychologów Kliniki Mentalnej Przylądka Nadziei, gdzie wspieram dzieci chore onkologicznie, ich rodziców i opiekunów prowadząc krótkoterminowe formy pracy terapeutycznej, konsultacje indywidualne oraz warsztaty.

Moi pacjenci to osoby borykające się z nieprawidłowościami w obszarze odżywiania, ale też doświadczające trudności w sferze emocjonalnej, obniżenia nastroju czy depresji.

Prowadzę autorskie warsztaty dla kobiet zwiększające świadomość w zakresie związku emocji i ciała z odżywianiem oraz w obszarze zmiany nawyków żywieniowych. Jestem autorką zbioru scenariuszy dla dzieci „Nadwaga to więcej niż złe odżywianie”, których wdrażanie ma na celu kształtowanie odpowiedzialnego i zdrowszego odżywiania u dzieci, w tym  umiejętności adekwatnego odpowiadania na potrzeby swojego ciała.

Moje metody pracy stanowią połączenie doświadczenia i praktyki psychologicznej z wiedzą z zakresu psychologii żywienia, terapii Gestalt oraz metodami arteterapeutycznymi. Swoją pracę poddaje regularnie superwizji.
Pasje
Jestem jaroszką- często włączam do swojego menu chwasty, które sama zbiorę. Podróżuję- najchętniej rowerem. Dążę do zrównoważonego rozwoju.
Przeczytaj kawałek historii
Czasami podejmujemy wybory w poczuciu, że coś wyższego nami kieruje… To nie przypadek, że spośród tylu możliwości– m.in.technologia żywienia, biologia, kognitywistyka- wybrałam studia psychologiczne. To jedna z tych decyzji, która konsekwentnie zmieniła i wciąż zmienia mnie i moje życie.

Rozpoczęłam u źródła- kolebki uniwersyteckiej psychologii w Polsce- w Opolu. Później przyszedł czas na Wrocław, a w międzyczasie Uniwersytet w Glamorgan. Zawsze gnało mnie gdzieś w życiu...

Po studiach postanowiłam podróżować i muszę przyznać, że to dopiero była niezła szkoła psychologii stosowanej. Nie da się ukryć, że nasza osobowość kształtuje się w oparciu o kontekst kulturowy. Czy żyjąc w innym punkcie naszego globu byłabym jeszcze tą samą osobą?– to pytanie nurtowało i motywowało mnie do pogłębionych obserwacji ludzi, relacji, uwarunkowań kulturowych, rodzinnych, społecznych. Można powiedzieć, że na własną rękę prowadziłam mini badania jakościowe.

Wróciłam. Trochę z tęsknoty, trochę po to, by moje doświadczenia i obserwacje wykorzystać już oficjalnie w warsztacie pracy psychologa. Rozpoczęłam przygodę z warsztatami, uczeniem- w najlepszy- bo niefomalny sposób miękkich umiejętności psychologicznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nie uciekałam od zawodowych wyzwań i pracy w trudnych warunkach jak praca w ośrodku geriatrycznym, grupy wsparcia dla osób z depresją, wizyty domowe u osób przewlekle chorych. W pracy ratowało mnie podejście łaczące arteterapię z wiedzą psychologiczną oraz nieodparta potrzeba samorozwoju.

Odnalazłam psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i nie zastanawiałam się ani chwili- to kierunek, który połączył moją miłość do zdrowego odżywiania, pozwolił holistycznie spojrzeć na kondycję naszego ciała i psyche. Rozpoczęłam pracę w gabinecie.

Szybko zapragnęłam więcej. Rozpoczęłam kształcenie do zawodu psychoterapeuty w Instytucie Gestalt w Krakowie. W swojej pracy wspólnie z pacjentem, szukamy optymalnej zmiany. Pomagam odkryć i zmieniać nieprawidłowe nawyki żywieniowe, a jeśli zachodzi taka potrzeba, zaglądamy głębiej. Przyglądamy się przyczynom, skutkom, a przede wszystkim wspólnie kreujemy nowe możliwości.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Aneta Jakubiec - Pińczuk

psycholog, psycholog dzieci i młodzieży, psychodietetyk, psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzinny i par, oligofrenopedagog

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Systemowej oraz Gestalt. Pracuje indywidualnie z dorosłymi, młodzieżą, dziećmi, rodzinami oraz parami. Udzielanie się w różnych miejscach w Polsce pozwoliło zdobyć szerokie doświadczenie sprawiające, że po prostu można jej zaufać.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeutą systemowym w trakcie certyfikacji w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu. W trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Ukończyłam studia podyplomowe z Psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, Studium Interwencji Kryzysowej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii, Terapię Poznawczo-Behawioralną dzieci i młodzieży w Centrum Poznawczo-Behawioralnym CBT w Warszawie, Studium Pedagogiczne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu, Oligofrenopedagogikę w Centrum Kształcenia Kadr w Opolu, szkolenia z zakresu mutyzmu wybiórczego organizowane przez Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku. Odbyłam Roczny Program Rozwoju Osobistego w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie, a w przyszłości planuje dalej kształcić się w tym nurcie psychoterapii.
Doświadczenie
Oprócz pracy jako psychodietetyk jestem również psychologiem szkolnym w ZSP w Smolcu. W Poradni Psychologiczno-Psychiatrycznej Empatio we Wrocławiu oraz we Wrocławskim Ośrodku Psychoterapii zajmuję się psychoterapią indywidualną, par oraz rodzin.

Doświadczenie zdobywałam pracując z kobietami i dziećmi jako psycholog w Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie we Wrocławiu. W Fundacji „Dobrze, że jesteś”, jako psycholog/terapeuta na oddziale Radioterapii Ogólnej i Ginekologicznej w Dolnośląskim Centrum Onkologii, oraz na Oddziale Hematologii w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku we Wrocławiu towarzyszyłam pacjentom w walce o powrót do zdrowia, motywowałam do przestrzegania zaleceń dietetycznych. Na stanowisku psychologa pracowałam również z dziećmi i młodzieżą w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej typu Interwencyjnego, Socjoterapeutycznego oraz Specjalistyczno- Terapeutycznego w Kątach Wrocławskich, w Zespole Szkół Specjalnych w Oławie, w Szkole Mistrzostwa Sportowego Junior we Wrocławiu, w Logopedycznym Centrum Terapii i Rozwoju Octopus.

Udzielałam pomocy psychologicznej poprzez e-mail w Punkcie Pomocy Online w Wrocławskiej Kampanii Przeciwdziałania Przemocy. Prowadziłam terapię grupową oraz indywidualną w Powiatowym Ośrodku Wsparcia w Zgorzelcu. Odbyłam staż w Centrum Psychiatrii i psychologii w Lubinie oraz na Oddziale III Dziennym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.
Pasje
Kocham podróże! Podróż to wyprawa nie tylko w głąb miejsca, które odwiedzamy, ale również w głąb siebie. Z zaciekawieniem kosztuje lokalne potrawy, poznaję nowe smaki i przyglądam się różnicom kulturowym. Zaczytuje się w reportażach oraz biografiach. Serialoholik 😉.
Przeczytaj kawałek historii
Dlaczego psychologia? Lubię ludzi, z zainteresowaniem słucham ich historii, jestem otwarta na to, co wnoszą w przestrzeń. Ta ciekawość pomaga mi w pracy terapeutycznej, sprawia, że lubię to, co robię. Wybierając studia zastanawiałam się nad kierunkami, które w tamtym czasie, w mojej opinii mogłyby ułatwić mi poznawanie świata/ podróżowanie, a psychologią. Teraz, kiedy mam za sobą pracę w zawodzie w tak wielu miejscach, wiem, że wybór takiej ścieżki zawodowej jest dla mnie najlepszy.

Między innymi dzięki psychologii mam otwartą głowę na świat i mogę nie tylko poznawać i zwiedzać, ale też wnosić coś od siebie, z większym wglądem uczestniczyć w tym, co dzieje się wokół mnie.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Dominika Radomska - Talar

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, socjoterapeuta

Specjalizuje się w psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi terapię w języku angielskim. Pasjonatka zdrowego stylu życia. Prowadzi bloga psychodietetycznego soofit.pl

Wykształcenie
Jestem magistrem psychologii ze specjalnością kliniczną, dyplomowanym psychoterapeutą, socjoterapeutą oraz filologiem z wykształceniem pedagogicznym. Jestem absolwentką SWPSu Uniwersytetu Humanistycznospołecznego, ukończyłam również Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego, a także Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej.

Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na SWPSie Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu, pogłębiając wiedzę z zakresu zaburzeń odżywiania z możliwością prowadzenia poradnictwa żywieniowego dla osób z nadwagą i otyłością.
Doświadczenie
Pracuję w Niepublicznym Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu, gdzie prowadzę terapię indywidualną, poradnictwo psychologiczne oraz daję wsparcie zarówno dorosłym jak i młodzieży. Ponadto na SWPSie Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu prowadzę zajęcia z psychologicznego angielskiego ze studentami.

Doświadczenie z zakresu diagnozy oraz terapii zdobywałam m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego w Ząbkowicach Śląskich, w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Domu Dziecka -Wielofunkcyjnej Placówce w Górcu, Strzelin, na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu, a także na oddziale Rehabilitacji Zaburzeń Psychosomatycznych w Świeradowie Zdrój.

Stale rozwijam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach, sympozjach i szkoleniach zawodowych. W trosce o wysoką jakość swojej pracy poddaję ją również regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego. Oznacza to, że praca terapeutyczna jest poddawana systematycznej kontroli pod względem oceny jej skuteczności oraz poprawności zastosowanych metod i interwencji. 

Prowadzę terapię również w języku angielskim.

Swoją pomoc w zakresie poradnictwa psychologicznego bądź terapii krótko- lub długoterminowej kieruję do osób dorosłych i młodzieży z:
 • zaburzeniami odżywiania; anoreksja, bulimia, napadowym objadaniem się, nadwagą i otyłością
 • zaburzeniami nastroju depresją
 • zaburzeniami nerwicowymi, inaczej nazywanymi zaburzeniami lękowymi
 • zaburzeniami psychosomatycznymi
 • zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi (inaczej; nerwica natręctw)
 • zaburzeniami lękowymi w postaci fobii
 • zaburzeniami stresu pourazowego (PTSD),
 • zaburzeniami osobowości
Pasje
Joga metodą Iyengara, narciarstwo oraz scrapbooking.
Przeczytaj kawałek historii
Wszystko, czym się zajmuje w życiu zawodowym wynika z mojej pasji i zainteresowań, którymi lubię dzielić się z innymi, mając poczucie, że zmienia to również ich życie na lepsze. Moje wykształcenie i doświadczenia zawodowe rozwijały się trój-torowo. Jednocześnie zgłębiałam tajniki psychologii i psychoterapii, szlifowałam język angielski i metodykę nauczania oraz pielęgnowałam swoją miłość do zdrowego życia i pełnowartościowego jedzenia. Od zawsze fascynowała mnie ludzka psychika i potrzeba, by zrozumieć, co stoi u podstaw ludzkich zachowań, decyzji, wyborów a także ograniczeń. Studia psychologiczne na Uniwersytecie SWPS dały mi mocne podstawy, utwierdziły w przekonaniu, że wybrałam właściwą drogę i w tym obszarze chcę się doskonalić. Nauczyły mnie poprawnie stawiać diagnozy. Nie odpowiedziały jednak na pytanie, jak problem, z którym przychodzi pacjent powstał i jaką drogę musimy razem pokonać, aby go rozwiązać. Na te pytania i wiele innych znalazłam odpowiedź na studiach psychoterapeutycznych w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Sztukę psychoterapii i swoją wiedzę z zakresu funkcjonowania ludzkiej psychiki gromadziłam w pracy z dziećmi z Domu Dziecka, pomagając kobietom doświadczającym przemocy w rodzinie, słuchając opowieści pacjentów geriatrycznych na wizytach domowych, a przede wszystkim prowadząc i uczestnicząc w procesie terapeutycznym moich pacjentów w poradniach i gabinecie prywatnym. W międzyczasie równie ważną rolę w moim rozwoju i życiu zawodowym odgrywała praca na Uczelni Wyższej ze studentami. Ja uczyłam ich psychologicznego angielskiego, a oni pokazywali mi, jakie procesy zachodzą w grupie i jak ogromny wpływ ma nasza interakcja na cały proces edukacyjny.

Przez 9 lat pracy zawodowej miałam okazję zajmować się różnorodnymi problemami moich pacjentów, jednak to właśnie psychodietetyka okazała się łączyć to, co fascynuje mnie najbardziej – wpływ psychiki na apetyt i wybory żywieniowe. Sama jestem pasjonatką zdrowego stylu życia i wiem, że możliwe jest czerpanie radości ze zdrowego, pełnowartościowego jedzenia przy jednoczesnym dbaniu o wygląd i ciało. Czerpię dużo przyjemności z możliwości dzielenia się swoją wiedzą z zakresu dietetyki i psychologii. Psychoterapia umożliwiła mi i moim pacjentom na lepsze poznanie siebie, a dzięki temu na pełniejsze wykorzystywanie własnego potencjału i zasobów. Nie mogłabym zajmować się czymś i proponować tego swoim pacjentom, gdybym sama nie przeszła podobnego procesu z uczuciem, że wysiłek zarówno ten emocjonalny jak i finansowy włożony w terapię naprawdę ma głęboki sens i procentuje. Moje doświadczenia i doświadczenia moich pacjentów utwierdzają mnie w przekonaniu, że nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w siebie. Psychoterapia daje zrozumienie i poczucie sensu, a tylko rozumiejąc siebie i czując się dobrze ze sobą można wszystko! Dlatego zapraszam Cię do wspólnej pracy.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Kamila Putyło

psycholog, psychoterapeuta, coach

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Gestalt. Pracuje indywidualnie z dorosłymi i młodzieżą oraz prowadzi warsztaty kompetencji osobistych i społecznych. W swojej pracy łączy różne podejścia biorąc pod uwagę zgłaszaną trudność. Jej uważność i ciepło powoduje, że jest godna zaufania.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe na dwóch kierunkach: Socjoterapię przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz Coaching w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

W Profi Biznes Group przygotowywałam się do uzyskania zawodu coacha, gdzie otrzymałam międzynarodową akredytację International Coach Federation na poziomie ACC. Kolejnym krokiem w rozwoju zawodowym było ukończenie Szkoły Pomocy Psychologicznej w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego s.c. we Wrocławiu, gdzie przygotowywałam się do wykonywania zawodu psychoterapeuty w nurcie psychoterapii Gestalt.
Aktualnie jestem w trakcie doskonalenia zawodowego w 4 letniej szkole Psychoterapii zorganizowanej przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Kurs posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Nieustannie rozwijam się i podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i pracując pod superwizją.
Doświadczenie
Jako psychodietetyk zdobywałam swoje doświadczenie zawodowe we Wrocławskim Instytucie Psychodietetyki, gdzie odbyłam certyfikowany staż zawodowy oraz kurs „Psychodietetyka w praktyce I, II i III stopnia”. Po nabyciu praktycznych umiejętności rozpoczęłam specjalistyczne konsultacje indywidualne oraz rodzinne pomagając osobom z problemami żywieniowymi w drodze po zdrowie, lepsze samopoczucie czy upragnioną sylwetkę.

Jako psycholog rozpoczynałam swoja praktykę w Ośrodku Leczenia Uzależnień Monar NZOZ, gdzie asystowałam w terapiach grupowych jak i indywidualnych. W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Nysie uczyłam się zajmować problemami nieletnich, a w Centrum Dializ Fresenius Nephrocare towarzyszyłam i wspierałam psychologicznie pacjentów ośrodka.

Prowadzę autorskie warsztaty i wykłady o tematyce związanej z psychologicznymi aspektami odchudzania czy zmianą nawyków żywieniowych. Biorę czynny udział w projektach promujących zdrowy styl życia.

Regularnie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach naukowych, szkoleniach i warsztatach, czerpiąc wiedzę od autorytetów z zakresu psychodietetyki , psychoterapii czy dietetyki.

Pracuje z osobami, które:
 • są na wiecznych dietach, bez efektów lub z efektem „jo-jo”
 • są po wielu nieskutecznych próbach odchudzania
 • mają nadwagę lub cierpią na otyłość
 • cierpią na choroby dietozależne lub stosują diety lecznicze i eliminacyjne (insulinooporność, cukrzyca, choroby tarczycy, metaboliczne, nietolerancje pokarmowe)
 • brak im motywacji lub „silnej woli”
 • czują, że straciły kontrolę nad swoim odżywianiem
 • są uzależnione od jedzenia i zajadają emocje
 • mają problem z nadmiernym jedzeniem
 • mają trudności w wytrwaniu i utrzymaniu efektów
 • mają problemy z samooceną, obrazem własnego ciała i akceptacją
 • mają niskie poczucie własnej wartości
 • mają problemy z kontrolą łaknienia i apetytem
 • chcą o siebie zadbać i zmienić swoje nawyki na zdrowsze
 • są aktywne fizycznie lub nie ćwiczą wcale
 • chcą coś zmienić, ale nie wiedzą jak i od czego zacząć
 • doświadczają braku wsparcia ze strony otoczenia
 • doświadczają smutku, depresji i lęku
 • są zestresowane i żyją w ciągłym biegu
 • czują się zagubione w natłoku sprzecznych informacji i teorii


Stale edukuję, rozwijam i wspieram, nie tylko innych, ale również siebie. Zapraszam do kontaktu.
Pasje
Prywatnie interesuję się literaturą, lubię gotować i aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną.
Przeczytaj kawałek historii
Studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia rozpoczęłam w 2002 roku w wyniku zainteresowania naturą człowieka, jego złożonością, bogactwem i możliwościami twórczego przystosowania się do skrajnie trudnych sytuacji. Już wówczas zastanawiałam się nad pytaniami kim jest człowiek? Jakie motywy nim kierują? w jaki sposób został ukształtowany? Najważniejsze jednak wydawało mi się pytanie dotyczące możliwości pomocy jednostce w powrocie do równowagi psychicznej, w rozwoju i zmianie mechanizmów powodujących cierpienie i niemożność realizacji potencjału, który posiada każdy człowiek. W takcie studiów sięgałam do oryginalnych dzieł przewodników duchowych, filozofów i badaczy ludzkiej natury. Chyba jeszcze wtedy nie wiedziałam w jak pasjonującą podróż wybieram się.

Po studiach rozpoczęłam dalszą przygodę i poszukiwania na nurtujące mnie pytania. Rozpoczęłam podyplomowe studia socjoterapii i coachingu. Spotkałam na swojej drodze wielu inspirujących ludzi, którzy dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z pacjentami, przeżywającymi trudności, wpisanymi w ludzie życie. Wówczas wykonałam także intensywna pracę nad sobą, dzięki czemu jeszcze bardziej zbliżyłam się do drugiego człowieka i całym sercem mogłam poczuć trud jaki jednostka pokonuje w drodze do urzeczywistnienia swojego „ja”. Od tego czasu pojawiło się wiele emocji w pracy z drugim człowiekiem, były łzy, była radość, okresowa bezsilność, ale nigdy nie traciłam nadziei, że zawsze można pomóc człowiekowi, pod warunkiem oczywiście, że on także tego chce.

Kolejne etapy mojego rozwoju zawodowego i osobistego to udział w szkole Pomocy Psychologicznej, gdzie pod okiem doświadczonych superwizorów stawiałam swoje pierwsze kroki w tzw. „pomaganiu”. Intensywnie uczyłam się siebie i drugiego człowieka. Największą satysfakcją w pracy z ludźmi był zaszczyt w towarzyszeniu im w pokonywaniu trudności, odkrywaniu wewnętrznych zasobów i odkrywaniu miłości do siebie i bliskich. W trakcie kursu przekonałam się, że „bez korzeni nie ma skrzydeł” i w polu moich zainteresowań pojawiła się psychoterapia systemowa, która przyniosła odpowiedzi na wiele wcześniej zadawanych sobie pytań. W tamtym czasie rozpoczęłam też pracę z osobami niepełnosprawnymi, zagrożonymi wykluczeniem społecznym. To był bardzo intensywny okres w moim życiu, który zbiegł się z założeniem własnej rodziny. Prowadziłam wówczas tzw. warsztaty kompetencji osobistych i społecznych, gdzie wykorzystywałam szeroko pojętą twórczość do pełnej integracji społecznej i zawodowej klientów. Prowadziłam także sesje indywidualne, gdzie łączyłam różne podejścia do pracy z ludźmi, od terapii, poprzez doradztwo i coaching.

Ostatnim etapem w podjęciu decyzji o pracy z pacjentem w gabinecie był staż na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego. Mogłam tam pod okiem doświadczonych terapeutów i superwizorów pogłębiać wiedzę dotyczącą pomagania i uprawiania sztuki psychoterapii. Jestem wdzięczna, że mogłam tak wiele nauczyć się od osób zaangażowanych w pracę na oddziale. Od tego czasu w polu moich zainteresowań stała się praca z ludźmi doświadczającymi kryzysu, depresji, niepokoju, trudności w relacjach z innymi ludźmi, z problemami psychosomatycznymi, zaburzeniami odżywiania, przeżywającymi nadmierny stres, które mają trudności z radzeniem sobie z emocjami.

Aktualnie jestem w trakcie kolejnych studiów Psychoterapii we Wrocławskiej Fundacji Ochrony zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji i dokonuję dalszych odkryć, wszystko po to, aby pełniej towarzyszyć człowiekowi w drodze do rozwoju i znajdywania źródeł miłości do siebie i świata. Zapraszam do kontaktu.
Barbara Wińska

mgr Barbara Wińska

psycholog, psychodietetyk, edukator zdrowego stylu życia

Specjalizuje się w psychologii zdrowia i odżywiania. Pracuje z dorosłymi oraz młodzieżą nad zmianami zachowań zdrowotnych, motywacją, wdrażaniem, kształtowaniem oraz utrzymywaniem nawyków żywieniowych. „Układa na talerzu porządkując w głowie”. Prowadzi warsztaty i wykłady psychodietetyczne , realizuje projekty edukujące.

Wykształcenie
Jestem psychologiem, specjalistą psychodietetyki. Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Brałam udział w programie wymiany studenckiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam studia podyplomowe z Psychodietetyki na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym SWPS we Wrocławiu.
Doświadczenie
Jako psychodietetyk zdobywałam swoje doświadczenie zawodowe we Wrocławskim Instytucie Psychodietetyki, gdzie odbyłam certyfikowany staż zawodowy oraz kurs „Psychodietetyka w praktyce I, II i III stopnia”. Po nabyciu praktycznych umiejętności rozpoczęłam specjalistyczne konsultacje indywidualne oraz rodzinne pomagając osobom z problemami żywieniowymi w drodze po zdrowie, lepsze samopoczucie czy upragnioną sylwetkę.

Jako psycholog rozpoczynałam swoja praktykę w Ośrodku Leczenia Uzależnień Monar NZOZ, gdzie asystowałam w terapiach grupowych jak i indywidualnych. W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Nysie uczyłam się zajmować problemami nieletnich, a w Centrum Dializ Fresenius Nephrocare towarzyszyłam i wspierałam psychologicznie pacjentów ośrodka.

Prowadzę autorskie warsztaty i wykłady o tematyce związanej z psychologicznymi aspektami odchudzania czy zmianą nawyków żywieniowych. Biorę czynny udział w projektach promujących zdrowy styl życia.

Regularnie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w konferencjach naukowych, szkoleniach i warsztatach, czerpiąc wiedzę od autorytetów z zakresu psychodietetyki , psychoterapii czy dietetyki.

Pracuje z osobami, które:
- są na wiecznych dietach, bez efektów lub z efektem „jo-jo”
- są po wielu nieskutecznych próbach odchudzania
- mają nadwagę lub cierpią na otyłość
- cierpią na choroby dietozależne lub stosują diety lecznicze i eliminacyjne (insulinooporność, cukrzyca, choroby tarczycy, metaboliczne, nietolerancje pokarmowe)
- brak im motywacji lub „silnej woli”
- czują, że straciły kontrolę nad swoim odżywianiem
- są uzależnione od jedzenia i zajadają emocje
- mają problem z nadmiernym jedzeniem
- mają trudności w wytrwaniu i utrzymaniu efektów
- mają problemy z samooceną, obrazem własnego ciała i akceptacją
- mają niskie poczucie własnej wartości
- mają problemy z kontrolą łaknienia i apetytem
- chcą o siebie zadbać i zmienić swoje nawyki na zdrowsze
- są aktywne fizycznie lub nie ćwiczą wcale
- chcą coś zmienić, ale nie wiedzą jak i od czego zacząć
- doświadczają braku wsparcia ze strony otoczenia
- doświadczają smutku, depresji i lęku
- są zestresowane i żyją w ciągłym biegu
- czują się zagubione w natłoku sprzecznych informacji i teorii

Stale edukuję, rozwijam i wspieram, nie tylko innych, ale również siebie. Zapraszam do kontaktu.
Pasje
Od lat pasjonuję się psychodietetyką i samorozwojem. W wolnym czasie uwielbiam odkrywać nowe miejsca i smaki. Miłośniczka podróży i przygód, które zawsze rozwijają i wzbogacają życie. Dusza artystyczna. Jestem fanką treningu siłowego oraz spacerów, zwłaszcza górskich.
Przeczytaj kawałek historii
Studiując psychologię nie od razu wiedziałam, że będę chciała zajmować się psychodietetyką. Ta dziedzina jest stosunkowo młoda, a w tamtym czasie mało kto myślał, że psychologia znajdzie swoje zastosowanie w odchudzaniu czy kształtowaniu nawyków żywieniowych. A przecież to jest takie oczywiste! Wtedy modna była bardziej psychologia biznesu niż zdrowia, i być może w ostatnich latach ludzie faktycznie zwiększyli swoją efektywność zawodową i rozwinęli swoje biznesy, za to ucierpiały inne sfery ich życia, głównie właśnie zdrowie. Trochę zajęło mi dostrzeżenie tego związku, a ile jest jeszcze osób, które w pogoni za lepszym jutrem wciąż tego nie widzą? W dzisiejszym świecie zagłuszamy swoje potrzeby, nie chcemy konfrontować się z emocjami, uciekamy od problemów, nie dbamy o jakość swojego życia, zapominamy o sobie i ….chorujemy. Choruje nasze ciało, emocje, relacje. Gdy w moim życiu pojawił moment, w którym okazało się, że zmiana sposobu odżywiania pomoże mi odzyskać zdrowie i lepsze samopoczucie to wcale nie skakałam z radości. Poczułam złość, smutek, rozżalenie, bezsilność, niezrozumienie. Trochę czasu minęło, zanim to zaakceptowałam i odpuściłam, ale dopiero wtedy byłam w stanie sobie pomóc, a frustracja przerodziła się w pasję.

Dzięki temu doświadczeniu, doskonale rozumiem jak trudny jest proces zmiany. W między czasie rozpoczęłam studia podyplomowe z psychodietetyki, który były tylko „kropką nad i” do mojego wykształcenia i dopiero z perspektywy czasu widzę, że wszystko, co mnie doprowadziło do tego miejsca, to nie przypadek. Jestem zdania, że „Gdziekolwiek jesteśmy, zawsze jesteśmy w połowie drogi”.

Dlatego oferuję wsparcie, które sama kiedyś chciałam uzyskać, kładąc nacisk na podejście „życiowe”, pełne empatii, a nie „biznesowe”, nastawione na szybkie efekty. Dostrzegając powiązanie naszego ciała z psychiką, naszych emocji z talerzem i apetytem czy naszych „relacji” z odżywianiem, wiem, że sama wiedza na temat diet nie wystarczy, aby w pełni rozumieć problemy pacjentów. Dopiero połączenie jej z wiedzą psychologiczną pozwala na kompleksowe i skuteczne rozwiązania. Będąc psychodietetykiem, czuję, że jestem odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu.
Anna Chanik-Kowalska

mgr Anna Chanik-Kowalska

psychoterapeuta, psychoterapeuta rodzin, par, dzieci i młodzieży, pedagog- doradca rodzinny, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy, logopeda kliniczny

E-mail: a.chanikkowalska@olgarymkiewicz.pl

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Gestalt oraz Terapii Systemowej. Pracuje indywidualnie, z rodzinami, dziećmi i młodzieżą oraz parami. Nieobce są jej tematy interwencji kryzysowej oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Logopedia kliniczna pozwala szeroko spojrzeć na temat diagnozy rozwoju dziecka. Jest otwarta, empatyczna i ciepła, co buduje odczucie, że można jej zaufać.

Wykształcenie
Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt oraz w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej.

Ukończyłam studia magisterskie na wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego o specjalizacji poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne. Pracę magisterską pisałam z problematyki psychoonkologii badając wpływ wsparcia społecznego na jakość życia i pomoc osobom chorującym na choroby nowotworowe. Praca ta została nagrodzona przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w VIII Ogólnopolskim Konkursie na najlepszą pracę magisterską lub doktorską OTWARTE DRZWI.

Podyplomowo ukończyłam Logopedię Kliniczną na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Program Pomocy Psychologicznej w nurcie Gestalt, Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Stowarzyszeniu Niebieska Linia w Warszawie, wiele szkoleń z zakresu interwencji kryzysowej i wsparcia rodziny doświadczającej przemocy domowej. Swoją wiedzę poszerzałam także w zakresie tematyki pracy z ciałem m.in. w Polskim Instytucie Ericksonowskim, pracy z klientem za pomocą psychodramy w podejściu Gestalt oraz pracy z genogramem w podejściu systemowym.

W terapii z dziećmi wykorzystuję wiedzę ze szkoleń: Setting w pudełku, czyli o psychoterapii psychodynamicznej dzieci, Podejście Gestalt w pracy z dziećmi i osobami dorosłymi doświadczającymi przemocy w rodzinie, Diagnoza psychologiczna sytuacji rodzinnej klienta w oparciu o teorię systemowej terapii rodzin oraz szkolenia z zakresu: Mutyzmu wybiórczego organizowane przez Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku, Opóźnionego rozwoju mowy oraz Jąkania.
Doświadczenie
W pracy pomocowej mam wieloletnie doświadczenie. Od ośmiu lat pracuję z osobami znajdującymi się w kryzysie. Praktykę zawodową zdobywałam we Wrocławskim Ośrodku Interwencji Kryzysowej i w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla osób doświadczających przemocy, gdzie nadal pracuję i prowadzę interwencję kryzysową, poradnictwo oraz psychoterapię indywidualną.

Moje doświadczenie zawodowe poszerzałam także w Centrum Praw Kobiet, gdzie współprowadziłam grupę wsparcia dla kobiet. Natomiast we Wrocławskim Ośrodku Psychoterapii oraz w Poradni Rodzinnej Bajka prowadziłam praktykę psychoterapeutyczną. Pracowałam także jako trener grupowy oraz udzielałam pomocy psychologicznej on-line dla osób znajdujących się w kryzysie emocjonalnym.

Przez rok byłam członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Odbywałam również staż w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych, gdzie uczyłam się diagnozy i pracy z dziećmi oraz ich rodzinami.

W swoim doświadczeniu mam także pracę jako logopeda kliniczny, dzięki czemu potrafię w szeroki sposób spojrzeć i zdiagnozować rozwój dziecka.

Swoją pracę zawodową regularnie superwizuję u certyfikowanych superwizorów. Biorę udział w wielu szkoleniach, konferencjach i warsztatach, co pozwala mi nieustannie podnosić swoje kwalifikacje i uaktualniać wiedzę z zakresu psychologii i psychoterapii.
Pasje
Lubię równowagę w życiu, dlatego tak ważne jest dla mnie łączenie życia zawodowego z moimi pasjami. W wolnym czasie podróżuję, żegluję, smakuję życia. Odprężają mnie długie spacery i wycieczki rowerowe. Uwielbiam sztukę – malarstwo, teatr, kino i taniec, w szczególności tango, a wieczorową porą obowiązkowo książka i dobra herbata.
Przeczytaj kawałek historii
Ciekawość spotkania z drugą osobą, dialog, spojrzenie na daną sytuację z tak wielu perspektyw- to przede wszystkim zaciekawiło mnie w zawodzie psychoterapeuty. Poczułam, że to jest moja przestrzeń, którą chcę poznawać, zgłębiać i praktykować. Już na studiach ukierunkowywałam moje działania tak, by mieć jak największy kontakt z praktycznym pomaganiem i zdobywaniem możliwości pracy z ludźmi potrzebującymi pomocy. Pierwsze kroki w zawodzie pomagacza stawiałam w ośrodku adopcyjnym, poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz w stowarzyszeniu, które umożliwiło mi realny spotkanie z klientem i jego potrzebami.
Po studiach rozpoczęłam roczne szkolenie w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. To doświadczenie upewniło mnie, że praca w tym podejściu jest bliska mojemu sercu. Umożliwia zobaczenie człowieka i jego przeżyć jako całości, w której przenikają się uczucia, sygnały z ciała, a wszystko to dzieje się w egzystencjonalnym spotkaniu dwóch osób terapeuty i klienta.

Następnie zainteresowałam się jak systemy rodzinne i ludzkie wpływają na każdego z Nas. Ta ciekawość doprowadziła mnie do szukania wiedzy i inspiracji do pracy terapeutycznej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej . Aktualnie jestem w procesie certyfikacji w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie.

Moja praca zawodowa jest dla mnie zarówno pasją jak i wyzwaniem. Każde spotkanie z nową osobą jest zaproszeniem do niepowtarzalnej, wspólnej podróży, która może przynieść wiele pytań i odpowiedzi, zaciekawień a także możliwości własnego rozwoju.

Bardzo lubię pracować z rodzinami i dziećmi. Z rodzinami pracuję od kilku lat, wspierając je w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Pomoc rodzinie jest dla mnie ważnym obszarem pracy zawodowej. Podczas wspólnego spotkania staram się stworzyć przestrzeń, w której każda z osób ma możliwość przyjrzenia się trudnościom, z którymi przychodzi oraz odkrycia nowych sposobów komunikacji, wyrażania własnych potrzeb i oczekiwań w atmosferze wzajemnego szacunku.

W pracy z dziećmi najcudowniejsze jest towarzyszenie im w rozwoju, nauce nowych umiejętności i przełamywaniu trudności, a wszystko to odbywa się poprzez zabawę i budowanie wzajemnej i bezpiecznej relacji.
Tomasz Matkowski

dr Tomasz Matkowski

psychoterapeuta, psychoterapeuta uzależnień

E-mail: t.matkowski@olgarymkiewicz.pl

Pracuje w nurcie integracyjnym. Prowadzi terapię z osobami dorosłymi i z młodzieżą, indywidualnie oraz grupowo. Specjalizuje się również w prowadzeniu terapii uzależnień oraz w pracy z osobami współuzależnionymi. Wykorzystuje w pracy psychoterapeutycznej swoją wiedzę z filozofii.

Wykształcenie
Ukończyłem filozoficzne studia wyższe na Uniwersytecie Wrocławskim, następnie otrzymałem tytuł doktora. W mojej pracy głownie analizowałem zagadnienia dotyczące konfrontacji miedzy człowiekiem, a światem, tudzież miejsca człowieka w świecie oraz jego stosunek do samego siebie i innych. Ukończyłem także studia licencjackie na kierunku Kulturoznawstwo. Podczas studiów byłem żywo zaangażowany w życie akademickie, jako założyciel i przewodniczący Koła Naukowego Filozofii Fryderyka Nietzschego oraz założyciel i wiceprzewodniczący Koła Naukowego Filozofii Religii. Jestem też autorem kilkunastu artykułów filozoficznych. Obecnie uczestniczę w czteroletnim kursie Szkoły Psychoterapii, organizowanej przez Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii, certyfikuję się też, jako Specjalista Terapii Uzależnień. Ukończyłem Szkołę Psychoterapii Uzależnień organizowanej przez Centrum Edukacji Doradztwa i Rozwoju (posiadający akredytację PARPA), a także liczne kursy, np. Akademię Profilaktyki i Terapii Uzależnień Behawioralnych (komputer, hazard, praca, seks, zakupy) czy programy szkoleniowe organizowane przez Fundację Błękitny Krzyż. Odbyłem również szkolenie z Programu Ograniczenia Picia (POP), mogę więc prowadzić terapię tych osób, które nie są zdecydowane na pełną abstynencję, chcą jednak wprowadzić zmianę w swoim schemacie spożywania alkoholu bądź zażywania innych substancji psychoaktywnych. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Uzależnień oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Doświadczenie
We Wrocławiu pracuję w dwóch poradniach, należących do Centrum Neuropsychiatrii „NEUROMED”: w Poradni Terapii Uzależnień od Alkoholu i Współuzależnienia oraz w Poradni Terapii Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży; pracuję też w Poradni Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia NZOZ „Ikar” oraz przyjmuję pacjentów we własnym gabinecie. Terapię uzależnień prowadzę również w Rawiczu, w poradni należącej do Centrum Pielęgniarsko-Opiekuńczego.

Prowadzę terapię z osobami dorosłymi i z młodzieżą. Zajmuję się nie tylko uzależnieniami od substancji, ale również behawioralnymi, np. uzależnieniem od komputera czy od pracy; prowadziłem grupy dla młodzieży nałogowo grającej w gry komputerowe, a także grupy dla hazardzistów. Mam bogate doświadczenie w terapii z osobami współuzależnionymi oraz dotkniętymi tzw. „syndromem DDA”. Pierwsze doświadczenia zawodowe zbierałem podczas wolontariatów i praktyk, w ramach których prowadziłem terapię odwykową (grupową) w Dziennym Oddziale Uzależnień w Kamiennej Górze oraz w Zakładzie Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze, a także w Poradni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia we Wrocławiu (indywidualną). Następnie pracowałem w prywatnym ośrodku odwykowym, przechodząc stopniowo na pracę w poradniach. Uczestniczę w Miejskim Programie Profilaktyki Uzależnień, prowadzę w jego ramach zajęcia edukacyjne w szkołach oraz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

Pracuję nie tylko z osobami uzależnionymi i dotkniętymi uzależnieniem osób bliskich, ale prowadzę również pracę psychoterapeutyczną z pacjentami cierpiącymi na liczne zaburzenia: depresyjne, lękowe, obsesyjno-kompulsywne; również z zaburzeniami osobowości. Psychoterapię prowadzę w nurcie integracyjnym, co oznacza, że korzystam z wielu metod terapeutycznych, najbliżej mi jest jednak do pracy skoncentrowanej na relacji z pacjentem.
Pasje
Mam to szczęście, że przedmiot moich studiów, filozofia, jest zarazem przedmiotem mojej najgłębszej i nieustającej życiowej pasji – powiedziałbym, że psychoterapia stanowi dla mnie najlepszą formę jej realizacji.

Od młodych lat interesowałem się również muzyką, to zainteresowanie rozwijało się przez lata i, na szczęście, nie przeszło. Wciąż znajduję przyjemność w chodzeniu na koncerty i festiwale, sam też gram na gitarze elektrycznej w zespole, jestem też zapalonym kolekcjonerem płyt i kaset. Blisko mi przede wszystkim do ciężkiej muzyki spod znaku rozmaitych odmian metalu, uwielbiam też jednak choćby rock progresywny z lat 70tych, przede wszystkim jego niemiecką odmianę – krautrock. Nieobce są mi również klimaty muzyki industrialnej, noisowej czy neofolkowej, przez niemal całe życie towarzyszy mi również pociąg do muzyki poważnej. Interesują mnie też inne niż muzyka formy sztuki, lubię choćby dobre (zazwyczaj stare) kino.

Ze spraw mniej górnolotnych– lubię eksperymentować w kuchni, niekiedy z opłakanym skutkiem. Czyli zawsze z jakimś.
Przeczytaj kawałek historii
Psychoterapia ma wiele wspólnego z filozofią, wątki psychoterapeutyczne i egzystencjalne były dla mnie w moich studiach najbardziej interesujące. Popularne wyobrażenie na temat filozofii głosi, że jest to „bujanie w obłokach”, mające niewiele wspólnego z codziennym życiem. Moim jednak zdaniem nie istnieje dziedzina, która potrafiłaby bardziej niż filozofia człowieka urealnić, a do tego nadać sens jego życiu. Dzięki temu, że zajmuje się ona właściwie każdym wymiarem egzystencji (aby wymienić kilka: wartościami, poznawaniem, cielesnością, znaczeniami), pozwala temu, kto się nią zajmuje, poznać siebie i świat w możliwie najgłębszy sposób. Umożliwia też zachowanie tzw. „otwartego umysłu” wobec drugiej osoby, co w kontekście terapeutycznym oznacza umiejętność nieoceniającego, a pełnego empatii słuchania opowieści pacjenta i szacunku wobec jego sposobu przeżywania świata.

Licząc sobie już ponad dwa i pół tysiąca lat, myśl filozoficzna przeszła wiele; jednym z jej ostatnich dzieci jest psychoterapia. Chęć zostania psychoterapeutą narastała we mnie powoli, choć nieustępliwie, coraz jaśniej uświadamiałem sobie, że wszystko, co jest dla mnie ważne w filozofii, rozgrywa się na sesji terapeutycznej. Struktury przeżywania, sposoby wchodzenia w relacje, zależność między życiem emocjonalnym a intelektualnym, wreszcie kwestie wartości – zainteresowanie tymi zagadnieniami doprowadziło mnie ostatecznie do podjęcia studiów w Szkole Psychoterapii Uzależnień, a następnie w czteroletniej Szkole Psychoterapii. Umiejętności nabyte podczas studiów wciąż wykorzystuję. Nawiązując znów do motywu „bujania w obłokach” powiedziałbym, że psychoterapia nie musi zawsze służyć temu, aby z obłoków zejść, lecz aby zrozumieć, na jakim obłoku i z jakiego powodu na tym właśnie akurat się przebywa.
Tomasz Matkowski

mgr Agnieszka Kiełbik

psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk

E-mail: a.kielbik@olgarymkiewicz.pl

Specjalizuję się w nurcie psychoterapii Gestalt zintegrowanej z podejściem systemowym, z elementami podejścia poznawczo-behawioralnego. Pracuję indywidualnie z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi w zakresie zaburzeń emocjonalnych, zaburzeń zachowania, nadwagi i otyłości oraz zaburzeń odżywiania. Prowadzę również terapię par. Pracując z rodzicami kieruje się filozofią Rodzicielstwa bliskości.

Prowadzę bloga:

https://psychologdzieciecyagnieszkakielbik.blogspot.com

Moja publikacja:

http://dziecisawazne.pl/przyczyny-nadwagi-otylosci-dzieciecej/

Udzielam również wsparcia psychologicznego kobietom w okresie poporodowym.

Wykształcenie
Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Wrocławskim, studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka przy SWPS we Wrocławiu oraz kurs psychoterapii Gestalt zintegrowanej z innymi podejściami w Ośrodku Edukacji Psychologicznej Psyched we Wrocławiu, a także przeszłam szkolenie z Terapii Poznawczo- Behawioralnej Dzieci i Młodzieży w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.
Doświadczenie
Oprócz pracy jako psycholog, pracuje również w Szkole Podstawowej w Radwanicach jako psycholog szkolny. Zajmuje się tu głównie psychoterapią dzieci: indywidualną i grupową, konsultacjami psychologicznymi rodziców- dotyczącymi problemów wychowawczych oraz zaburzeń zachowania i zaburzeń emocjonalnych; prowadzę również zajęcia psychoedukacyjne oraz indywidualne konsultacje dla nauczycieli. Doświadczenie w terapii i diagnozie psychologicznej zdobywałam w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zgorzelcu oraz w trakcie pracy w Szkole Podstawowej w Żernikach Wrocławskich.
Pasje
Joga, to zdecydowanie moja kolejna miłość, po psychoterapii. Lubię się czuć tu i teraz dzięki regularnej praktyce. Ponadto jestem fanką kina i wieczorów przy ciekawej literaturze.
Przeczytaj kawałek historii
Każdy mój życiowy wybór, jest podyktowany wyższym celem. Psychologia, ponieważ zawsze chciałam móc odpowiedzieć sobie na pytanie: Co ludźmi kieruje? Dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej? Co rządzi naszym życiem? Jaka siła motywuje nas do działania? Praca w szkole-, ponieważ sama jako dziecko borykałam się z różnego rodzaju problemami i wiem, jak ważne dla harmonijnego rozwoju, jest zauważenie trudności dziecka w środowisku szkolnym i udzielenie mu pomocy psychologicznej. Psychodietetyka, ponieważ problemy z odżywianiem to tylko czubek góry lodowej i zawsze za niewłaściwym odżywianiem jest głębszy sens trudności. Psychoterapia, bo profesjonalna pomoc jest kluczem do sukcesu terapeutycznego.
Tomasz Matkowski

mgr Katarzyna Ciupider

pedagog, psychoterapeuta, socjoterapeuta

E-mail: k.ciupider@olgarymkiewicz.pl

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii Gestalt z wykorzystaniem podejścia systemowego. Pracuje indywidualnie, z młodzieżą, rodzinami i parami. W swojej pracy stawia na relację z pacjentem opartej na zaufaniu i bliskości.

Wykształcenie
Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego na kierunku pedagogika. Studia podyplomowe z socjoterapii ukończyłam w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium. Wiedzę i umiejętności psychoterapeutyczne w nurcie Gestalt nabyłam w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego. Swoją wiedzę poszerzałam w Szkole Trenerów SIEĆ we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii PLUS. Ukończyłam kurs EEG Biofeedback oraz RSA Biofeedback. Biorę udział w licznych szkoleniach i warsztatach, podnosząc swoje kwalifikacje, np. warsztat terapii par. Jestem pod stałą superwizją pracy własnej.
Doświadczenie
Pracuję w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu, gdzie prowadzę terapię indywidualną, socjoterapię, terapię rodzinną i par oraz terapię EEG Biofeedback. W SPT jestem członkiem zespołu orzekającego wydającego orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niedostosowanie społeczne dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. W ramach pracy w SPT jestem koordynatorem innowacji pedagogicznej „Wspomaganie uczniów wrocławskich szkół przejawiających trudności wychowawcze”. Na stanowisku pedagoga pracowałam w Szkole Podstawowej nr 42 oraz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w ZPO nr 3 we Wrocławiu. Prowadziłam zajęcia socjoterapeutyczne w Szkole Podstawowej nr 64 w ramach projektu unijnego „Indywidualizacja procesu nauczania uczniów klas I-III wrocławskich szkół podstawowych”. Prowadziłam również terapię grupową w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym dla Dziewcząt Niedostosowanych Społecznie we Wrocławiu. Swoją wiedzą i umiejętnościami dzieliłam się prowadząc szkolenie: „Rozumienie, reagowanie i planowanie pracy z wychowankami młodzieżowych ośrodków wychowawczych w ujęciu diagnozy relacyjnej” dla wychowawców, pedagogów i psychologów młodzieżowych ośrodków wychowawczych z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Resocjalizacji.
Pasje
Prywatnie jestem miłośniczką sportów drużynowych, kiedyś w praktyce, dziś jako wierny kibic wybranych drużyn siatkarskich, koszykarskich i szczypiornistów. Uwielbiam czytać kryminały i rozwijać się w sztuce kulinarnej. Doceniam każdą chwilę spędzoną z bliskimi i przyjaciółmi.
Przeczytaj kawałek historii
Odkąd pamiętam, byłam ciekawa i zainteresowana relacjami z ludźmi. Nie przez przypadek dokonałam wyboru studiów magisterskich oraz podyplomowych, gdzie mogłam najpierw w teorii, później w praktyce szkolić się w tym zakresie. Pewności co do ścieżki zawodowej nabrałam w Ośrodku Edukacji Psychologicznej i Treningu Grupowego, gdzie zdobyłam umiejętności psychoterapeutyczne w nurcie Gestalt. I później lawinowo szkolenia, konferencje, warsztaty, kursy dotyczące pracy z człowiekiem, jego emocjami, ciałem i myślami. W Szkole Trenerów SIEĆ we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii PLUS pogłębiałam świadomość siebie jako „pomagacza”. Relacja z drugim człowiekiem od zawsze daje mi radość, satysfakcję i poczucie spełnienia, a jeśli przy okazji mogę pomóc, wysłuchać, wesprzeć, dzielić się radą i doświadczeniem to co stoi na przeszkodzie? 😉 Moja praca jest jednocześnie moją pasją, którą stale rozwijam. Od ponad 10 lat pracuję terapeutycznie prowadząc terapię indywidualną oraz socjoterapię w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej. Od kilku lat prowadzę również terapię rodzinną i par, gdzie istotą jest podejście systemowe. Zamierzam w najbliższym czasie rozpocząć szkołę w ujęciu systemowym.
Maja Stryjska-Łoś

mgr Maja Stryjska-Łoś

psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, seksuolog, socjoterapeuta

E-mail: m.stryjskalos@olgarymkiewicz.pl

Specjalizuję się w psychoterapii psychodynamicznej, pomocy seksuologicznej, psychodietetyce. Pracuję indywidualnie, z parami, dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

Wykształcenie
Jestem magistrem psychologii ze specjalnością kliniczną, dyplomowanym psychoterapeutą, socjoterapeutką. Jestem absolwentką SWPSu, Uniwersytetu Humanistycznospołecznego we Wrocławiu, ukończyłam również Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonlanego, a także Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Psychodynamicznej. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka na SWPSie Uniwersytecie Humanistycznospołecznym pogłębiając swą wiedzę w zakresie zaburzeń odżywiania oraz pracy z osobami z nadwagą i otyłością oraz poradnictwem żywieniowym. Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu poszerzałam swą wiedzę z zakresu seksuologii uczestnicząc w Podyplomowym Studium Pomocy Psychologicznej w Dziedzinie Seksuologii, tam zdobyta wiedza umożliwia mi pracę w obszarze seksualności zarówno z dziećmi, dorosłymi jak i parami.
Doświadczenie
Swoje pierwsze kroki psychologa stawiałam w Szpitalu Psychiatrycznym w Miliczu podczas praktyk jeszcze w czasie studiów. Ukończywszy uczelnię podjęłam swoją pierwszą pracę w Poradni Zdrowia Psychicznego MSWiA we Wrocławiu na stanowisku psychologa, psychoterapeuty podejmując w międzyczasie współpracę z gabinetem psychoterapii w Legnicy. Obecnie współpracuję z prywatną Przychodnią Psychologiczno-Psychiatryczną we Wrocławiu. Prowadziłam również szkolenia i warsztaty dla grup zawodowych stykających się w codziennej pracy z ludźmi w stresie i kryzysie. Stale poszerzam swoje umiejętności i rozwijam kompetencje uczestnicząc w krajowych i międzynarodowych konferencjach, sympozjach oraz szkoleniach i warsztatach. Troszcząc się o jakość swojej pracy poddaję ją regularnej superwizji, która ma na celu kontrolę oraz ocenę jej skuteczności i trafności podejmowanych interwencji.

Swoją pomoc psychoterapeutyczną oferuję osobom dorosłym, które borykają się z :

 • zaburzeniami odżywiania: bulimią, anoreksją, kompulsywnym objadaniem
 • nadwagą i otyłością, efektem jo-jo
 • zaburzeniami osobowości
 • zaburzeniami nastroju, depresją
 • zaburzeniami nerwicowymi, lękowymi
 • poczuciem dyskomfortu w życiu, cierpieniem, kryzysami życiowymi
 • zaburzeniami w sferze seksualnej o podłożu psychologicznym

Parom:

 • trudności w relacji partnerskiej
 • trudności w komunikacji
 • trudności w sferze seksualnej

Dzieciom:

 • trudnościami z przyjmowaniem pokarmu (od 1 roku życia), neofobią żywieniową, wybiorczością pokarmową czy zwyczajnie byciem „niejadkiem”
 • seksualnością dziecięcą
Pasje
Muzyka, jazda na rowerze, książki, zdrowy styl życia, gotowanie
Przeczytaj kawałek historii
Ciekawość drugiego człowieka, rozmowa, budowanie relacji, szukanie odpowiedzi na trudne pytania, przyglądanie się trudnościom z wielu perspektyw i próba rozwiązania problemu to elementy pracy psychoterapeuty, które mnie zafascynowały. Już w trakcie studiów obrałam ścieżkę rozwoju, którą podążałam jeszcze wiele lat po ich zakończeniu. Ukończenie szkoły psychoterapii psychodynamicznej pozwala mi dziś rozumieć zachowania człowieka właśnie z tej perspektywy oraz być bazą mojej działalności zawodowej. Równocześnie dokształcałam się w obszarze pomocy seksuologicznej do czego zainspirowały mnie jeszcze studia, wskazując istotność tej sfery w pracy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Pracując w zawodzie postanowiłam doszkolić się w obszarze psychodietetyki z jednej strony realizując swoją kolejną pasję, a z drugiej odpowiadając na potrzeby osób, z którymi spotykałam się w codziennej pracy. Obszar zaburzeń odżywiania to dla mnie bardzo istotny fragment pracy psychoterapeuty. Nie stając w miejscu, a dalej rozwijając swoje zainteresowania dość naturalnie przyszedł czas na wiedzę z zakresu żywienia, karmienia dzieci i młodzieży, gdyż jest to kolejny obszar trudności z jakimi spotykałam się w swojej praktyce. Mam poczucie zrównoważonego połączenia wszystkich obszarów swojej pracy w jednym, najważniejszym słowie- CZŁOWIEK.
Martyna Wielochowska

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeutka, socjoterapeutka

E-mail: m.wielochowska@olgarymkiewicz.pl

Specjalizuje się w nurcie psychoterapii psychodynamicznej. Pracuje indywidualnie z młodzieżą, osobami dorosłymi i z parami. Potrafi słuchać i trafnie zidentyfikować potrzeby pacjenta oraz zaproponować wysoce skuteczne rozwiązanie. Wychodzi poza schematy wykorzystując w procesie terapeutycznym podejście integracyjne.

Wykształcenie
Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauki Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia. Swoje umiejętności oraz wiedzę psychoterapeutyczną w nurcie psychodynamicznym zdobyłam w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Wykształcenie swoje uzupełniłam na studium z Socjoterapii, Treningu Interpersonalnego Profilaktyki i Proporcji Zdrowia we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii Plus. Wiedzę psychologiczną systematycznie poszerzam licznymi szkoleniami i kursami zawodowymi, co umożliwia mi integracyjne podejście w pracy z pacjentem.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie jako socjoterapeutka i psycholog zaczęłam zdobywać już w trakcie studiów podejmując współpracę w świetlicy środowiskowej „Iskierki” we Wrocławiu, w której przygotowywałam i realizowałam autorskie programy zajęć profilaktycznych: „Diagnoza potrzeb dzieci i rozwijanie ich potencjału” oraz jako stażysta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 we Wrocławiu, gdzie pod okiem specjalisty uczyłam się technik socjoterapeutycznych prowadząc grupy młodzieżowe.
Następnym krokiem w mojej karierze zawodowej było podjęcie pracy w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu, gdzie zdobyłam doświadczanie i umiejętności terapeutyczne w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracowałam również w Gimnazjum nr 22 we Wrocławiu jako psycholog szkolny. W dotychczasowych ośrodkach zapewniałam profesjonalne wsparcie oraz poprawną diagnozę młodzieży z różnego rodzaju problemami. Prowadziłam terapie grupowe i indywidualne dla dzieci i ich rodzin. Diagnozowałam problemy, przeprowadzałam rozmowy wspierające, rekomendowałam konkretne działania oraz pomagałam rodzinom w poradzeniu sobie z sytuacją.
Swoją wiedzę i umiejętności stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach psychologicznych. W mojej pracy terapeutycznej wykorzystuję podejście integracyjne co oznacza, że elastycznie ustalam interwencje, które będą najkorzystniejsze dla pacjenta uwzględniając specyfikę jego problemów. Wierzę, że dobra relacja z terapeutą jest szczególną podstawą doświadczenia, które może zmienić niewłaściwe i trudne relacje z ważnymi dla pacjenta osobami.
Proces terapeutyczny prowadzę z najwyższym poszanowaniem etyki zawodu psychoterapeuty oraz poddaje go regularnej superwizji.
Pasje
W wolnym czasie uwielbiam długie spacery wśród przyrody, gdyż cenię sobie kontakt z naturą. Głęboki relaks i utrzymanie harmonii wewnętrznej uzyskuję poprzez gimnastykę i praktykowanie jogi. Jestem miłośniczką zdrowego podejścia do gotowania, a w szczególności wegetariańskiego i wegańskiego. Oprócz literatury psychologicznej zaczytuję się w książkach przyrodniczych i zielarskich.
Przeczytaj kawałek historii
Spoglądając wstecz i myśląc jak to się zaczęło, że moje ścieżki podążały w kierunku zawodu psychologa i psychoterapeuty rozpocząć należy od tego, iż bardzo wcześnie, jako młoda osoba, zastanawiałam się nad różnymi aspektami życia społecznego i samego funkcjonowania człowieka. Obserwując i analizując moje najbliższe otoczenie zadawałam pytania: o zachowanie człowieka, jego postępowanie, emocje, o tym jak ludzie rozwiązują problemy i jak radzą sobie z cierpieniem, żalem czy też stratą, jaki to ma wpływ na nich, najbliższych, rodzinę oraz w jaki sposób można pomóc w trudnych i kryzysowych sytuacjach pojawiających się w życiu człowieka. Wówczas jeszcze nie do końca miałam świadomość , że dziedzina psychologii i jej całe spektrum wiedzy dotyczącej pomocy psychologicznej jest tym, czym będę zajmowała się. Przełomowym momentem, jeszcze poszukującego człowieka, było otrzymanie w prezencie pierwszej psychologicznej książki: „Człowiek istota społeczna” autorstwa Aronsona Elliota. Lektura ta otworzyła mnie na ścieżki spostrzegania i rozumienia człowieka w obszarach dotąd mi nieznanych. Następnie lawinowo zaczęłam czytać książki psychologiczne, a w szczególności naszego wybitnego psychiatry Antoniego Kępińskiego, który stał się moją inspiracją i przewodnikiem na następne lata. Psychologia stała się dla mnie wyznawaniem, zainteresowaniem i pasją. Od tej pory szukanie i zgłębianie książek związanych z psychologią przekształciło się zarówno w zamiłowanie, zdobywanie wiedzy jak i poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań. Przyszedł czas, że rozpoczęłam studia psychologiczne we Wrocławiu, jednocześnie mając już wewnętrzne przekonanie, że bycie profesjonalnym i odpowiedzialnym psychologiem wymaga solidnej wiedzy, a także doświadczenia. Dlatego w czasie studiów rozpoczęłam Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Podjęcie stażu w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii sprawiło, że pod okiem doświadczonych specjalistów, a zarazem moich mentorów, uczyłam się technik socjoterapeutycznych w grupach młodzieżowych. Umocniło mnie to w przekonaniu o wyborze specjalizacji i rozwoju w kierunku psychoterapii psychodynamicznej.
Obecnie jako doświadczony psycholog, psychoterapeuta, zetknęłam się z kolejnym ważnym aspektem w życiu każdego z nas, a mianowicie odżywianiem się człowieka. Od wielu lat edukuję się w obszarze zdrowego jedzenia.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk, dietetyk sportowy, ultramaratończyk

Agent od dietetycznych zadań specjalnych. Uwielbiający wyzwania. Nawet najtrudniejsze zadanie w udzielanej pomocy pacjentom mobilizuje go do wytężonej pracy. Ponieważ jest ultramaratończykiem nic mu nie straszne- ani szlaki górskie, ani choroby, ani nadmierne kilogramy. Czuje zachowania organizmu jak własną skórę. Dodatkowo pomaga w odnoszeniu rezultatów u par długo starających się o dziecko. Ma doświadczenie w dietetycznym wspomaganiu leczenia niepłodności. Pracuje z dorosłymi, młodzieżą oraz dziećmi.

Wykształcenie
Jestem absolwentem poznańskiego AWF na wydziale gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz oraz wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Dietetyka oraz Psychodietetyka.
Doświadczenie
Jestem dietetykiem praktykującym od 9 lat z bogatym doświadczeniem zawodowym.

Jestem osobą, dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka holistycznie szukając przyczyny powstawania chorób i problemu. Jestem przeciwnikiem leczenia objawów, które mogą być podłożem do rozwoju innych chorób. Uwielbiam wyzwania i pracę z pacjentami, którzy otrzymali wyrok chorób nieuleczalnych pokazując, że niemożliwe nie istnieje. Praktykuje w przychodni od 2010 roku mając również pod swoją opieką pacjentów, którym pomogłem zgubić nawet 65 kg.

Nieustannie zdobywam doświadczenie na górskich szlakach uczestnicząc w zawodach na 100 km i więcej. Jestem ultramaratończykiem praktykującym naturalne odżywianie w czasie biegu. Układam również plany żywieniowe dla biegaczy krótko i długodystansowych, pływaków, triatlonistów, piłkarzy oraz kulturystów.

W tym miejscu możesz uzyskać wsparcie specjalisty- praktyka oraz aktywnego zawodnika sportowego. Wiedza z zakresu żywienia w połączeniu ze współpracą aktywnego zespołu Poradni, w tym również psychologa daje możliwość trwałej zmiany nawyków oraz pozwoli osiągać lepsze wyniki.

Zgłoś się jeżeli:

 • masz problem z regeneracją,
 • często dopadają Cię kontuzję lub przetrenowanie,
 • chcesz osiągać lepsze wyniki w zawodach,
 • masz problem z przybraniem i utrzymaniem masy mięśniowej,
 • masz problem z nadwagą,
 • masz zaburzenia hormonalne,
 • przewlekłe zmęczenie.
Pamiętaj:
Sport to nie tylko trening…
Pasje
Uwielbiam poznawać organizm w ekstremalnych zawodach wytrzymałościowych.
Przeczytaj kawałek historii
Moja przygoda z aktywnością od dzieciństwa była związana ze sportem i niekoniecznie z przemyślanym odżywieniem, co skończyło się niestety zapaleniem trzustki. Chcąc, niechcąc dieta w moim schorzeniu była konieczna, ale przyniosła po 6 miesiącach wygraną. Aby być blisko sportu i mieć solidną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biochemii podjąłem studia na AWF-e w Poznaniu. Grałem w piłkę nożną w 3 lidze, studia nie pozwoliły mi na systematyczne treningi i wymusiły wybór, który dla wielu był niepojęty, również dla mnie. Podjąłem dorosłą i poważną decyzję– sport ma być przyjemnością, a nie sposobem na życie.

Pojawiły się biegi uliczne, górskie, w których sam ustalałem sobie treningi, plan i co ważne byłem niezależny. Treningi dawały mi satysfakcję i spełnienie oraz dużo dzikości (potrzebnej w dzisiejszych czasach) na górskich szlakach. Kiedy pojawiały się trudniejsze biegi górskie podchodziłem do nich bardzo profesjonalnie w przygotowaniach. Regeneracja– jak najszybsza, jak najmniej kontuzji. Aby posiadać wiedzę, która pozwoli osiagnąć mój cel– podjąłem studia na UP we Wrocławiu z dietetyki. Zobaczyłem, że wiedza, którą wykorzystuję w praktyce daje niesamowite rezultaty i utwierdziło mnie w przekonaniu, że przemyślane jedzenie i dobre wchłanianie ma ogromy wpływ na wyniki w sporcie i nie tylko. Niby oczywiste, ale do pewnych wniosków trzeba poprostu dojrzeć i nie chodzi mi o pełnoletniość 🙂 Moja praktyka przynosi sukcesy, ale w pewnym momencie zabrakło mi narzędzi do głębszego zrozumienia i szerszej pomocy pacjentom. Pojawiły się kolejne studia na UP we Wrocławiu na kieruku psychodietetyka, która pokazała nowe spojrzenie na głębszy proces odżywienia i kierunkowego myślenia, aby pacjent po uzyskaniu założonego celu pozostał w nim nadal. Swoją wiedzą i praktyką dzielę się z pacjentami od 9 lat. Mogę pomóc również Tobie.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Renata Kusińska - Sitarz

dietetyk kliniczny, wykładowca

Podejmie się leczenia chorób, pomoże osiągnąć pożądaną sylwetkę, ale też specjalizuje się w prowadzeniu pacjentów z zaburzeniami odżywiania. Jest praktykiem pełną parą- uwielbia gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Wspólna droga z nią to czysta przyjemność, bo relacja z pacjentem jest dla niej bardzo ważna. Pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą jak i dorosłymi. Przyjmuje pacjentów w języku angielskim.

Wykształcenie
Jestem dietetykiem klinicznym, ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz studia drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach z zakresu dietetyki i psychodietetyki duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam jeszcze podczas studiów magisterskich w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami. Obecnie współpracuję z Centrum Zdrowia Mama i Ja, Gabinetami Skwierzyńska oraz Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Jestem również jednym ze specjalistów polecanych insulinoopornym, wpisanym na listę stworzoną przez Fundację Insulinooporność.

Pracuję z dziećmi oraz z osobami dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależymi, zaburzeniami odżywiania, z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla osób rozpoczynających swoją drogę w zawodzie dietetyka oraz dla osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia.

Jestem dietetykiem- praktykiem- uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Stworzyłam stronę internetową, na której umieszczam przepisy i wskazówki dla pacjentów- zarówno dla tych gotujących, oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę. W pracy stawiam na indywidualne podejście oraz edukację żywieniową- razem z pacjentem ustalam odpowiedni plan działania i pomagam w jego realizacji. Dla każdej osoby opracowuję inne- „szyte na miarę” zalecenia. Moim podstawowym celem jest poprawa stanu zdrowia poprzez wdrożenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.
Pasje
Prywatnie jestem miłośniczką kuchennych eksperymentów (zwłaszcza tworzenia zdrowszych wersji słodyczy), kolekcjonerką książek (nie tylko kucharskich) i pasjonatką kina.
Przeczytaj kawałek historii
Nie mogę powiedzieć, że dietetyka, zdrowe odżywianie, było od zawsze moją pasją, bo to po prostu nie byłaby prawda. 🙂 Dorastając byłam typowym niejadkiem- unikałam warzyw, za to uwielbiałam pączki i bułki słodkie. Nie myślałam wtedy o jedzeniu w kontekście zdrowia, być może dlatego, że nie miałam problemów zdrowotnych. Bo choć pączki kochałam szczerą miłością, to byłam też aktywna fizycznie- ten zdrowy nawyk chyba mnie uratował :).

Właśnie z taką kiepską kartoteką żywieniową wylądowałam na studiach. Dietetykę wybrałam dlatego, że chciałam wykonywać zawód, który przynosiłby mi satysfakcję i pozwalał na pracę z ludźmi. Praca w służbie zdrowia wydała mi się wyborem idealnym, a ze wszystkich kierunków dostępnych na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym (wtedy Akademii Medycznej), to właśnie dietetyka zapowiadała się najciekawiej.

Podczas studiów zmieniałam swoje nawyki żywieniowe, oraz, co najważniejsze, swoje podejście do jedzenia. Dlaczego dopiero wtedy? Bo dopiero wtedy ktoś mi uświadomił, jak fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia ma to, co i w jaki sposób jemy. Doświadczenie tego na własnej skórze, tylko umacnia mnie w przekonaniu, że zmiana nawyków żywieniowych to proces, którego kluczowym elementem jest edukacja żywieniowa. Każdy z nas powinien wiedzieć nie tylko jak jeść, ale również dlaczego należy jeść w określony sposób. Wiedza to potęga. 🙂 A przekazywanie tej wiedzy stało się podstawowym celem mojej pracy.

Podczas studiów magisterskich rozpoczęłam od pracy z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami- czyli od samego początku. 🙂 Po jakimś czasie zaczęłam współpracować również z osobami dorosłymi, pomagając nie tylko w pozbyciu się nadmiernych kilogramów, ale także w walce z chorobami dietozależnymi. W 2016 roku rozpoczęłam pracę z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania- pracę niosącą ogromne wyzwania, ale również wiele radości i satysfakcji.

Dużo czasu poświęcam na swoją edukację- dużo czytam, uczestniczę w kursach i szkoleniach- tak by móc pomagać jak najefektywniej. Chętnie pomogę i Tobie!