mgr Olga Rymkiewicz

właściciel, psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny

mgr Ewa Robak

psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeutka

mgr Aleksandra Baca-Marzecka

psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne

mgr Ewa Wróblewska

psycholog, psychoterapeuta integratywny, psychoterapeutka par, pracuje z zaburzeniami odżywiania oraz interesuje się psychodietetyką

mgr Monika Witkowska-Kubas

pedagog, psychoterapeutka par, psychoterapeutka uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień czynnościowych behawioralnych (Internet, gry, hazard, zakupy, sex, modyfikacje ciała, inne), certyfikowany specjalista pomocy ofiarom przemocy, trenerka treningu psychologicznego, socjoterapeutka

mgr Renata Kusińska -Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk i specjalista zaburzeń odżywiania, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeuta, psychoterapeuta par, psychodietetyk, socjoterapeuta, edukator zdrowego stylu życia, motywator pozytywnej zmiany

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk i specjalista zaburzeń odżywiania, dietetyk sportowy, ultramaratończyk, superwizor psychodietetyczny

mgr Agnieszka Bogusz

psycholog, psychoterapeuta, psychoterapeuta par

mgr Alicja Podolak

psychodietetyk, psychoterapeuta, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

mgr Anna Rudowicz

psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk

mgr Marta Morawiak

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia, psychodietetyk, dietetyk

Łukasz Łysiak

Terapeuta uzależnień

mgr Joanna Pacholska

psycholog, psychoterapeuta, coach

Anna Cygan

pedagog, coach, nauczyciel Montessori, trener umiejętności społecznych (TUS), edukator psychodietetyki dziecięcej

mgr Małgorzata Zięta

psychoterapeuta

mgr Anna Gałka-Ruciak

psycholog, psychoterapeuta

mgr Patrycja Łacinnik

Psychoterapeuta, psychoterapeuta par, socjoterapeuta, coach, pedagog

mgr Kornelia Wiśniewska

Psycholog, psychoterapeuta, dietetyk

mgr Aleksandra Ziora-Walas

Psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, terapeuta par, terapeuta rodzin

mgr Klaudia Tyka

Psychodietetyk, dietetyk

mgr Małgorzata Jędrzejczyk

Psychoterapeuta, pedagog, terapeuta par, terapeuta rodzinny

mgr Krzysztof Pyc

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, mediator rodzinny pojednawczy

mgr Agnieszka Żabska

Psychoterapeuta
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Olga Rymkiewicz

właściciel, psycholog, psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny

Jestem pomysłodawczynią naszego Centrum Psychoterapii i Psychodietetyki Rymkiewicz system oraz Rymkiewicz system Academy, czyli naszych projektów szkoleniowych dla specjalistów oraz warsztatów dla pacjentów. Pracuje indywidualnie z młodzieżą, dorosłymi, parami oraz rodzinami w nurcie integracyjnym ze szczególnym uwzględnieniem nurtu systemowo-eriksonowskiego. W swojej pracy z pacjentami wykorzystuje skuteczne techniki terapeutyczne pochodzące z nurtu poznawczo-behawioralnego, psychodynamicznego oraz z terapii w nurcie Gestalt, który jest szczególnie bliski mojemu sercu. W mojej pracy lubię to, że mogę towarzyszyć w tak pięknych i ważnych zmianach w życiu ludzi oraz pomagać budować wartościowe i satysfakcjonujące relacje zarówno ze sobą jak i z bliskimi. Pomagam we wszystkich obszarach, które są dla Ciebie trudne, przygniatające, niezrozumiałe, napawające lękiem czy złością. Integruje wiedzę z zakresu psychodietetyki z psychoterapią tak by pomagać pacjentom w zaburzeniach odżywiania oraz wszelkich odczuwanych trudnościach na tle żywieniowym. Zaburzenia odżywiania to ważna specjalność w naszym Centrum i tak też budujemy zespół żeby w sposób szczególny był w stanie zająć się wątkami dietetycznymi i psychologicznymi w formule Psychodietetyki. Dobrze odnajduje się również jako superwizor psychodietetyczny pomagając innym specjalistom w ich procesach z pacjentami.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam studia na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Psychologia, w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej studia podyplomowe na kierunku Psychodietetyka, w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego, będącego jednocześnie pierwszym stopniem całościowego szkolenia w zakresie psychoterapii psychodynamicznej oraz Szkołę Trenerów w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Cel. Ukończyłam psychoterapię w nurcie integracyjnym ze szczególnym uwzględnieniem nurtu systemowo-eriksonowskiego we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. W pracy wykorzystuję umiejętności dietocoachingu. Członek Towarzystwa Psychodietetyki oraz członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Doświadczenie
Rozpoczęłam zdobywanie swojego doświadczenia stażem na klinicznym oddziale psychiatrycznym i leczenia stresu bojowego w IV Wojskowym Szpitalu Klinicznym na Weigla we Wrocławiu. Od początku swojej pracy pracowałam w gabinecie, indywidualnie z pacjentami. Wiele lat prowadziłam zajęcia na Uniwersytecie Przyrodniczym na studiach podyplomowych z Psychodietetyki oraz wykłady i prelekcje popularnonaukowe szerzące świadomość społeczną z zakresu psychodietetyki oraz psychologii odżywiania. Pracuję również grupowo prowadząc warsztaty tematyczne z zakresu zdrowego żywienia w powiązaniu z psychologicznymi uwarunkowaniami odżywiania się. Stale poszerzam swoją wiedzę na temat psychoterapii, psychodietetyki, skutecznej i trwałej zmiany nawyków prozdrowotnych biorąc udział w różnych szkoleniach, kursach oraz konferencjach. I tak powstało Rymkiewicz system Academy, czyli nasza oferta szkoleniowa dla specjalistów z zakresu psychodietetyki, dietetyki i psychoterapii. W ramach tego projektu uruchomiliśmy Studium Psychodietetyki dla zaawansowanych jako roczny kurs doszkalający specjalistów właśnie z zakresu Psychodietetyki.

Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Pracuje wedle przekonania, że ciało to owoc mądrości, a umysł to przyjemność bycia w zgodzie ze sobą.
Pasje
Moją życiową pasją jest zdrowy styl życia, dlatego już od lat pogłębiam zainteresowanie dziedziną psychodietetyki. Mam to szczęście, że od zawsze robię to, co lubię najbardziej. Jestem pasjonatką podróży, sportu, ogrodu, aromaterapii, a odpoczywam otaczając się przyrodą i zapachami. Szczególnie i wyjątkowo działa na mnie zapach lasu. Interesuje się nowoczesnymi technologiami, aranżacją wnętrz oraz wschodnią filozofią życia. Pisze wiersze i metafory, głównie dla swoich pacjentów.
Przeczytaj kawałek historii
Od lat szkolnych planowałam zostać psychologiem i tak też się stało. Już wtedy czułam, że to właśnie ta droga, którą wybieram na życie… Przepełniało mnie silne i nieustające przez lata przekonanie co do tego wyboru. Wcale nie żałuje☺. Zwieńczeniem nauki była praca dyplomowa “Związek ja cielesnego z zachowaniami jedzeniowymi”- przygotowując się do napisania magistra i obrony, poznałam i zafascynowałam się tematem związku umysłu i ciała.

Odkryłam, że jedzenie to ważny kawałek w psychologii. Przenika się dosłownie jak neurony w sieć połączeń na płaszczyznach medycyny, zdrowia, fitnessu, urody, a nawet odpoczynku i rekreacji. Psychodietetyka to synteza moich zainteresowań i spełnienie zawodowe. Uczestnicząc w różnych miejskich oraz ogólnopolskich eventach, konferencjach, piknikach, szkoleniach oraz pisząc artykuły krok po kroku uświadamiałam ludzi czym jest Psychodietetyka.

Sporo energii włożyłam w szerzenie tego, jakie może mieć zastosowanie w codziennym życiu. Gdy powstawało Centrum niewiele osób słyszało o tym zagadnieniu. Dziś wraz z naszym zespołem specjalistów patrzymy na temat coraz szerzej, wyjątkowo i kompleksowo. Nasze działania mocno kierujemy w stronę psychoterapii.

Dlaczego to robię? Mam poczucie, że mogę pomóc. Mam przed oczami uśmiechnięte twarze osób po terapii zakończonej sukcesem. Bezcenne. Mogę dawać szczęście, czasem po prostu ulgę, zatem czemu nie?
Barbara Wińska

mgr Ewa Robak

psycholog, psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Pracuję w nurcie psychodynamicznym. Specjalizuję się w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi. Oferuję konsultacje i wsparcie psychologiczne dla rodziców. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękami, nerwicą, zaburzeniami odżywiana. Wspieram osoby mające trudności w relacjach międzyludzkich, doświadczające kryzysów.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również Krakowskie Centrum Psychodymaniczne. Jestem dyplomowanym psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Uczestniczę w licznych konferencjach, seminariach i wykładach organizowanych przez ISPHS oraz PTPPa. Swoją pracę pracę regularnej superwizji indywidualnej oraz grupowej.
Doświadczenie
Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi w PZP w Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie oraz z dziećmi i ich rodzinami w PZP dla Dzieci i Młodzieży przy Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałam w ZSP im. Unicef w Bielanach Wrocławskich, na Oddziale Psychiatrii Dzieci i młodzieży w DCZ im. J. Korczaka, Przedszkolach SkyFun i Guliwer we Wrocławiu, Oddziale Leczenia Nerwic w Szpitalu MSWiA w Jeleniej Górze.

Pasje
Interesuje mnie kino niezależne, związki psychoanalizy z filmem, sztuką, literaturą.
Przeczytaj kawałek historii
Na studia psychologiczne postanowiłam pójść w liceum. Potrafiłam słuchać, byłam ciekawa drugiego człowieka, jego przeżyć, tego jak widzi świat, innych ludzi. Czułam, że dawanie porad nie jest dobrym pomysłem, bo skąd mogę wiedzieć, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla danej osoby? Miałam poczucie, że każdy człowiek potrafi sam znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, ale czasami z jakiegoś powodu jest to trudniejsze.

O wyborze ścieżki psychoterapeutycznej zdecydowały praktyki i roczny staż na oddziale psychiatrii dziecięcej. Były tam przyjmowane dzieci z bardzo różnymi zaburzeniami, ale to, co wydawało się je łączyć, był ogromny, niewypowiedziany i niewysłuchany przez nikogo ból emocjonalny. Do dzisiaj pamiętam niektóre z tych dzieci… jedne zbuntowane i agresywne, inne wystraszone, opuszczone, skrajnie wycofane, a jeszcze inne odmawiające sobie nawet jedzenia... Była to praca, która mnie ukształtowała i bardzo dużo nauczyła. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęłam swoją pierwszą płatną pracę jako psycholog w ośrodku dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podjęłam się także 4-letniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Teraz, po ponad 10 latach pracy w różnych wrocławskich i pozawrocławskich ośrodkach, przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego.
Małgorzata Jędrzejczyk

mgr Małgorzata Jędrzejczyk

Psychoterapeuta, pedagog, terapeuta par, terapeuta rodzinny

Jestem pedagogiem i psychoterapeutą psychodynamicznym. Pracuję z młodzieżą oraz osobami dorosłymi. Praca z młodzieżą sprawia mi ogromną satysfakcję, a poznawanie złożonego świata emocjonalnego i rozwojowych wyzwań nastoletnich pacjentów jest dla mnie zawsze inspirującym doświadczeniem. Prowadzę także terapię par, rodzin oraz konsultacje dla rodziców. Pracuję w nurcie psychodynamicznym, ale bardzo chętnie czerpię z wielu podejść w psychoterapii, aby holistycznie wspierać pacjenta w procesie terapeutycznym. W swojej pracy inspiruję się szczególnie elementami terapii systemowej, która traktuje rodzinę, jako nierozerwalny układ wzajemnych zależności i wpływu na siebie nawzajem. Pozwala to szerzej zrozumieć kontekst sytuacji pacjenta oraz wyzwań, czy trudności z którymi się zmaga.

Największą satysfakcją dla mnie jest towarzyszenie pacjentowi w procesie zmiany, wsparcie w przezwyciężaniu kryzysów życiowych i pomoc w budowaniu satysfakcjonujących relacji w życiu. Zakres pomocy obejmuje między innymi: zaburzenia lękowe, stany nerwicowe i depresyjne, trudności w relacjach, zaburzenia odżywiania, objawy psychosomatyczne oraz autodestrukcyjne (samookaleczenia i myśli samobójcze). Obecnie z dużą radością poszerzam swoją wiedzę w obszarze psychodietetyki i zaburzeń odżywiania uczestnicząc w Studium prowadzonym przez Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania.

W pracy z pacjentami kieruję się Kodeksem Etycznym zawodu psychoterapeuty. Niezwykle istotne jest dla mnie budowanie autentycznej, pełnej empatii relacji. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie. Stale rozwijam swoje kompetencje, ponieważ moja praca jest jednocześnie moją prawdziwą pasją i staram się wykonywać ją z największą starannością w trosce o dobro każdego pacjenta.

Specjalizacja:

 • zaburzenia odżywiania
 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia osobowości
 • psychosomatyka
 • stany depresyjne
 • nerwica
 • trudności w relacjach
 • problemy rodzinne
 • kryzys w związkuDoświadczenie

Swoje doświadczenie zdobywałam prowadząc grupy socjoterapeutyczne dla młodzieży, podczas pracy z pacjentami w poradniach psychoterapeutycznych, w szpitalu na Oddziale Psychiatrycznym oraz uczestnicząc w licznych szkoleniach, seminariach i konferencjach naukowych. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji indywidualnej oraz grupowej. Posiadam doświadczenie w pracy z osobami zmagającymi się z zaburzeniami nastroju, lękami, nerwicą oraz zaburzeniami odżywiania. Wspieram osoby mające trudności w relacjach międzyludzkich i doświadczające kryzysów.Wykształcenie

Jestem magistrem pedagogiki i psychoterapeutą w nurcie psychodynamicznym. Ukończyłam Pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim. Następnie podjęłam studia podyplomowe na SWPS w zakresie Diagnozy Klinicznej i psychoterapii. Edukację kontynuowałam doskonaląc się na całościowym 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie psychodynamicznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Ukończyłam również roczne szkolenie "Praca psychoterapeutyczna z młodzieżą" prowadzone przez certyfikowanego psychoterapeutę i superwizora Joannę Bilińską- Gorzelnik. Obecnie z dużą radością poszerzam swoją wiedzę w obszarze psychodietetyki i zaburzeń odżywiania uczestnicząc w Studium prowadzonym przez Ogólnopolskie Centrum Zaburzeń Odżywiania. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.Historia

Od zawsze wiedziałam, że chcę pracować z drugim człowiekiem. Fascynowały mnie mechanizmy kierujące naszą psychiką i różnorodność osobowości. Dzięki psychologii mogę odkrywać to, co tkwi w indywidualnym i unikatowym sposobie funkcjonowania każdego z nas oraz jaki wpływ na to ma historia życia i wrodzona struktura psychiczna. Ukończyłam studia pedagogiczne i postanowiłam rozwijać się dalej tak, by móc wspierać inne osoby w trudnościach oraz nieść pomoc drugiemu człowiekowi, co stało się też moją pasją. Kształcenie w obszarze psychoterapii stało się dla mnie prawdziwą przyjemnością, a zdobywanie wiedzy pozwala mi coraz lepiej rozumieć i wspierać osoby w różnych sytuacjach życiowych, a także towarzyszyć im w procesie poprawy komfortu życia.Pasje

Fascynuje mnie psychologia, muzyka, taniec i teatr. Uwielbiam też chodzić po górach, spacerować z psem i spędzać czas aktywnie trenując fitness.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również Krakowskie Centrum Psychodymaniczne. Jestem dyplomowanym psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Uczestniczę w licznych konferencjach, seminariach i wykładach organizowanych przez ISPHS oraz PTPPa. Swoją pracę pracę regularnej superwizji indywidualnej oraz grupowej.
Doświadczenie
Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi w PZP w Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie oraz z dziećmi i ich rodzinami w PZP dla Dzieci i Młodzieży przy Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałam w ZSP im. Unicef w Bielanach Wrocławskich, na Oddziale Psychiatrii Dzieci i młodzieży w DCZ im. J. Korczaka, Przedszkolach SkyFun i Guliwer we Wrocławiu, Oddziale Leczenia Nerwic w Szpitalu MSWiA w Jeleniej Górze.

Pasje
Interesuje mnie kino niezależne, związki psychoanalizy z filmem, sztuką, literaturą.
Przeczytaj kawałek historii
Na studia psychologiczne postanowiłam pójść w liceum. Potrafiłam słuchać, byłam ciekawa drugiego człowieka, jego przeżyć, tego jak widzi świat, innych ludzi. Czułam, że dawanie porad nie jest dobrym pomysłem, bo skąd mogę wiedzieć, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla danej osoby? Miałam poczucie, że każdy człowiek potrafi sam znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, ale czasami z jakiegoś powodu jest to trudniejsze.

O wyborze ścieżki psychoterapeutycznej zdecydowały praktyki i roczny staż na oddziale psychiatrii dziecięcej. Były tam przyjmowane dzieci z bardzo różnymi zaburzeniami, ale to, co wydawało się je łączyć, był ogromny, niewypowiedziany i niewysłuchany przez nikogo ból emocjonalny. Do dzisiaj pamiętam niektóre z tych dzieci… jedne zbuntowane i agresywne, inne wystraszone, opuszczone, skrajnie wycofane, a jeszcze inne odmawiające sobie nawet jedzenia... Była to praca, która mnie ukształtowała i bardzo dużo nauczyła. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęłam swoją pierwszą płatną pracę jako psycholog w ośrodku dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podjęłam się także 4-letniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Teraz, po ponad 10 latach pracy w różnych wrocławskich i pozawrocławskich ośrodkach, przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego.
Agnieszka Żabska

mgr Agnieszka Żabska

Psychoterapeuta

Mam na imię Agnieszka. Pracuję stacjonarnie z osobami dorosłymi i starszą młodzieżą (16+) w nurcie psychoterapii integratywnej. W psychoterapii ważne jest dla mnie przede wszystkim SPOTKANIE z drugim człowiekiem- młodym, dojrzałym, starszym- jako jednostką zupełnie wyjątkową i niepowtarzalną- bez wyjątku 🙂 Niezależnie od wyznawanego przez nią światopoglądu, historii jaką przeszła, czy też tego, co aktualnie czuje, albo myśli.. Pracując z szesnasto, siedemnastolatkami, równolegle nawiązuję współpracę z ich opiekunami- rozszerzając wówczas zakres moich oddziaływań psychoterapeutycznych, np. o potrzebną rodzicom psychoedukację, czy też szerzej pojęte wsparcie.

Z moimi rozmówcami pracuję w nurcie psychoterapii integratywnej, który to daje mi możliwość czerpania z dorobku różnych nurtów psychoterapeutycznych. Wybrany nurt pozwala mi korzystać z bardzo bogatego wachlarza oddziaływań oraz jak najlepiej dobrać poznane metody z uwzględnieniem specyficznych potrzeb danej osoby. Jednakże najważniejszą w mojej pracy jest RELACJA terapeutyczna- ponieważ pierwotna rana człowieka dokonała się właśnie w relacji z drugim człowiekiem. W relacji terapeutycznej stwarzam bezpieczną przestrzeń do rozmowy o problemach, bezpieczne warunki do zgłębiania ich przyczyn oraz do poszukiwania i rozwoju wewnętrznych zasobów osoby. W swojej pracy korzystam ze wspierających oraz poznawczych narzędzi psychoterapii poznawczo- behawioralnej CBT, ACT, Terapii Schematów, która jest mi szczególnie bliska przez wzgląd na pracę z Wewnętrznym Dzieckiem oraz rozprawianie się z głosami wewnętrznego krytyka, którą to uwielbiam 🙂 Korzystam też z elementów terapii Gestalt, terapii systemowej oraz psychoterapii psychodynamicznej.

Widzę człowieka całościowo- zatem interesują mnie wszystkie aspekty jego funkcjonowania- emocjonalny, duchowy, psychiczny i somatyczny. Interesuje mnie szeroko pojęty dobrostan człowieka- w tym również wpływ jego problemów psychologicznych, emocjonalnych (także przeżytych traum relacyjnych) na trudności związane z odżywianiem. Istotne miejsce w mojej pracy zajmuje wzajemna korelacja problematyki emocjonalnej pacjenta (dysregulacja) i trudności związanych z odżywianiem.

Uważam, że dość ważne miejsce w mojej pracy zajmują również praca z ciałem- m.in. empatyczne skanowanie ciała, relaksacja, medytacja, ćwiczenia oddechowe, ale i ćwiczenia wyobrażeniowe, techniki uważnościowe ( mindfulness).

Zakres oferowanego przeze mnie wsparcia to m.in.:

 • towarzyszenie oraz pomaganie osobom, które cierpią z powodu zaniżonego poczucia własnej wartości, mają problemy z nawiązywaniem relacji oraz własną sprawczością
 • towarzyszenie osobom w przechodzeniu przez nie kryzysów życiowych oraz relacyjnych (straty, choroba, żałoba, śmierć, porzucenia, sytuacje okołorozwodowe, zdrady)
 • pomoc w zakresie przeżywania nadmiernego smutku, lęku- napadów paniki, fobii, nadmiarowego napięcia, depresji, somatyzacji problemów psychologicznych
 • pomoc w zakresie budowania szczęśliwszych i bardziej satysfakcjonujących relacji
 • przepracowywanie śladów przeszłych traum, zaniedbań, naruszania godności osobistej osoby
 • pomoc w poszerzaniu świadomości, uczeniu się własnego modelu emocjonalnego- tu: praca z osobami, które nie potrafią nazwać, zrozumieć swoich potrzeb i uczuć, odcinają się od nich
 • pomoc w uczeniu się regulowania własnych emocji, kiedy to wymykają się one spod kontroli
 • praca z deficytami kontroli impulsów
 • odkrywanie związków pomiędzy zdrowiem psychicznym, emocjonalnym, a stylami odżywiania, np. ,,zajadanie problemów’’- oddziaływanie na tę problematykęDoświadczenie

Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam w Centrum Zdrowia Psychicznego i Terapii Uzależnień w Głogowie na: Oddziale Dziennym Psychiatrycznym, Oddziale Dziennym Rehabilitacji Psychiatrycznej, Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień od Alkoholu oraz Oddziale Dziennym Terapii Uzależnień od Substancji Psychoaktywnych uczestnicząc tam w zajęciach terapii grupowej, udzielając wsparcia w sytuacji kryzysu, prowadząc spotkania indywidualne z elementami psychoterapii indywidualnej, ćwiczenia uważnościowe i oddechowe. Staż kliniczny odbywałam w Szpitalu Psychiatrycznym w Złotoryi na oddziale ogólnopsychiatrycznym, gdzie poznałam pacjentów ze zróżnicowaną diagnozą psychiatryczną i regularnie raz w tygodniu uczestniczyłam w konsylium medycznym zespołu psychiatrycznego. Uczestniczyłam tam w bardzo ciekawych zajęciach psychoterapii grupowej oraz samodzielnie prowadziłam grupę psychoterapeutyczną. Przeprowadzałam warsztaty grupowe, psychoedukacje, a także prowadziłam psychoterapię indywidualną z elementami psychoterapii psychodynamicznej oraz poznawczo-behawioralnej.

Wcześniej doświadczyłam pasjonującej pracy z dziećmi i młodzieżą pełniąc funkcję wychowawcy, ich powiernika, ale też i nierzadko mentora- towarzyszyłam im w bardzo wielu obszarach i trudach. Pracowałam z ludźmi chorymi w placówkach służby zdrowia. Pomaganie zawsze znajdowało się w tle mojego zawodowego życia i moja zawodowa ścieżka bardzo konsekwentnie prowadziła mnie do zawodu psychoterapeuty🙂 Zatem nikogo z mojego otoczenia nie zaskoczyła decyzja o studiach psychoterapeutycznych, która w końcu zapadła - wydawała się ona być logiczną konsekwencją tego wszystkiego, co do tej pory robiłam. Zanim podjęłam decyzję o studiach psychoterapeutycznych pracowałam także m.in. jako wolontariusz w jednostce Cuprum-Med szpital prywatny w Lubinie, roztaczając tam opiekę emocjonalną nad pensjonariuszami (głównie pacjentami geriatrycznymi).Wykształcenie

Jestem dyplomowanym psychoterapeutą po czteroletnim studium psychoterapii w ujęciu integratywnym- Studium Psychoterapii Integratywnej SPCH w Warszawie- jest to szkoła rekomendowana przez European Association for Integrative Psychotherapy (EAIP), European Association for Psychotherapy (EAP) i będąca członkiem stowarzyszenia Polskiej Rady Psychoterapii. Jestem psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji. Szczególnie jestem zainteresowana w mojej pracy tematyką traumy i jej skutków oraz śladów w dorosłości. Ukończyłam kurs Terapia Poznawczo- Behawioralna Zaburzeń Posttraumatycznych (Warszawa Centrum CBT, 20 godz.)

Inne moje kursy dotyczą:

Terapii Poznawczo- Behawioralnej Dzieci i Młodzieży (kurs 100 godzinny- kier. kursu dr n.med. Tomasz Srebrnicki); m.in. Terapia poznawczo-behawioralna nastolatka, terapia zaburzeń depresyjnych i lękowych u dzieci i młodzieży.

Odbyłam również warsztaty:

 • Psychoterapii Gestalt (50 godz.) pod kierunkiem superwizora Gestalt p. Andrzeja Wrońskiego
 • Systemowej Terapii Rodzin (40 godz.) pod kierunkiem superwizora, trenera p. Katarzyny Talmont
 • Podstaw Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej (25 godz. warsztaty) pod kierunkiem p. Emiliana Walendzika i p. Katarzyny Ornat
 • Grupy Balinta (warsztaty 25 godz.) pod kierunkiem certyfikowanych liderów Grup Balinta, p. Joanny Pazik i Anny RudeckiejHistoria

Moje dotychczasowe życie zawodowe polegało zawsze na kontakcie z drugim człowiekiem- dziećmi, nastolatkami, osobami dojrzałymi (tu głównie chorymi, hospitalizowanymi). Obecnie pracuję jako psychoterapeutka prowadząc długoterminowe procesy psychoterapeutyczne z moim pacjentami. Wszystkie przeszłe doświadczenia zawodowe okazały się być bardzo pomocne w obecnej pracy zawodowej z ludźmi, którzy znaleźli się w potrzebie. Sądzę, że wyróżnia mnie relacyjność, komunikatywność- cechy te wykorzystywałam i rozwijam przez całe zawodowe życie i pomagają mi one obecnie w pracy psychoterapeutycznej. Moje otoczenie oraz pacjenci twierdzą, że jestem ponoć ciepłą, empatyczną osobą 🙂Pasje

Moją pasją są zarówno wędrówki po górskich szlakach, jak i samo kontemplowanie piękna przyrody. Zawsze pasjonowała mnie medycyna. Uwielbiam fotografować florę- i to o każdej porze roku 🙂 Do kręgu moich zainteresowań należy także czytanie książek, spotkania z drugim człowiekiem. Zawsze jestem go ciekawa, lubię słuchać. Jestem osobą kochającą zarówno ciszę kontemplacji (wtedy to przychodzą do mnie najlepsze pomysły) jak i przebywanie w atmosferze międzyludzkich relacji. Zawsze pasjonowała mnie medycyna, psychologia oraz literatura (głównie ta w nurcie psychologicznym, z pogranicza psychologii i duchowości- ale nie tylko 🙂). Lubię też nucić, śpiewać, medytować.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również Krakowskie Centrum Psychodymaniczne. Jestem dyplomowanym psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Uczestniczę w licznych konferencjach, seminariach i wykładach organizowanych przez ISPHS oraz PTPPa. Swoją pracę pracę regularnej superwizji indywidualnej oraz grupowej.
Doświadczenie
Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi w PZP w Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie oraz z dziećmi i ich rodzinami w PZP dla Dzieci i Młodzieży przy Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałam w ZSP im. Unicef w Bielanach Wrocławskich, na Oddziale Psychiatrii Dzieci i młodzieży w DCZ im. J. Korczaka, Przedszkolach SkyFun i Guliwer we Wrocławiu, Oddziale Leczenia Nerwic w Szpitalu MSWiA w Jeleniej Górze.

Pasje
Interesuje mnie kino niezależne, związki psychoanalizy z filmem, sztuką, literaturą.
Przeczytaj kawałek historii
Na studia psychologiczne postanowiłam pójść w liceum. Potrafiłam słuchać, byłam ciekawa drugiego człowieka, jego przeżyć, tego jak widzi świat, innych ludzi. Czułam, że dawanie porad nie jest dobrym pomysłem, bo skąd mogę wiedzieć, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla danej osoby? Miałam poczucie, że każdy człowiek potrafi sam znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, ale czasami z jakiegoś powodu jest to trudniejsze.

O wyborze ścieżki psychoterapeutycznej zdecydowały praktyki i roczny staż na oddziale psychiatrii dziecięcej. Były tam przyjmowane dzieci z bardzo różnymi zaburzeniami, ale to, co wydawało się je łączyć, był ogromny, niewypowiedziany i niewysłuchany przez nikogo ból emocjonalny. Do dzisiaj pamiętam niektóre z tych dzieci… jedne zbuntowane i agresywne, inne wystraszone, opuszczone, skrajnie wycofane, a jeszcze inne odmawiające sobie nawet jedzenia... Była to praca, która mnie ukształtowała i bardzo dużo nauczyła. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęłam swoją pierwszą płatną pracę jako psycholog w ośrodku dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podjęłam się także 4-letniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Teraz, po ponad 10 latach pracy w różnych wrocławskich i pozawrocławskich ośrodkach, przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego.
Kornelia Wiśniewska

mgr Kornelia Wiśniewska

psycholog, psychoterapeuta, dietetyk

Jestem psychologiem oraz dietetykiem, a także psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji w Centrum Terapeutyczno-Szkoleniowym TER-COGNITIVA w Krakowie. Na co dzień pracuję indywidualnie z pacjentami doświadczającymi problemów psychologicznych, w różnorodnych kryzysach, cierpiących z powodu zaburzeń i chorób psychicznych. Przyjmuję dzieci od 12 r.ż., młodzież i osoby dorosłe. Studia ukończyłam w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz na Wydziale Farmaceutycznym Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W pracy terapeuty kieruję się zasadami etyki zawodowej, mając na uwadze przede wszystkim dobro klienta. Na płaszczyźnie zawodowej łączę wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie staży i szkoleń, podczas których pracowałam z osobami w kryzysie emocjonalnym, suicydalnym, trudnej sytuacji życiowej, cierpiącymi z powodu chorób somatycznych i zaburzeń psychicznych. Zaufanie do skuteczności CBT zdobyłam dzięki terapii własnej prowadzonej w tym właśnie nurcie. Wykorzystuję techniki DBT, ACT czy elementy terapii schematu. Specjalizuję się w zaburzeniach odżywiania, zaburzeniach lękowych i nastroju. Udzielam wsparcia psychologicznego, pomocy w trudnościach emocjonalnych, zawodowych czy rodzinnych. Pomagam w przezwyciężaniu kryzysów w związkach, zaburzeniach depresyjnych czy lękowych. Oferuję usługi związane z psychoedukacją i profilaktyką zdrowia psychicznego. Służę także pomocą w leczeniu nadwagi, otyłości i niedowagi, skupiając się na aspektach motywacyjno-poznawczych oraz budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem. Pomagam w wypracowaniu umiejętności jedzenia intuicyjnego opartego na odzyskaniu zaufania do wewnętrznych sygnałów głodu i sytości.

Specjalizacja:

 • zaburzenia odżywiania
 • nadwaga, otyłość
 • psychodietetyka, dietetyka
 • choroby psychosomatyczne
 • zaburzenia lękowe
 • zaburzenia nastroju
 • zaburzenia osobowości
 • regulacja emocjonalna
 • problemy rodzinne
 • kryzys w związku
 • stres
 • fobie


Wykształcenie
 • studia magisterskie (psychologia – Uniwersytet Wrocławski)
 • - specjalność: Psychologia Kliniczna i Dorosłych
 • - specjalność: Psychologia Sądowa
 • studia pierwszego stopnia (dietetyka – Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu)
 • szkoła psychoterapii poznawczo-behawioralnej (Ter-Cognitiva w Krakowie) – w trakcie szkolenia


Doświadczenie

Doświadczenie kliniczne zdobywałam na oddziałach szpitalnych - Hematologii, Nowotworów krwii i Transplantacji szpiku, Chirurgii i Urologii dziecięcej, Pediatrii, Alergologii i Kardiologii, Dermatologii, Gastroenterologii dziecięcej oraz Psychiatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Mam za sobą doświadczenia pracy z pacjentem w Domu Opieki Społecznej Karmelkowa we Wrocławiu oraz praktyki w Poradni Chorób Układu Pokarmowego i Chorób Metabolicznych, a także w Poradni Dietetycznej i Dziale Żywienia Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Jestem również pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Uniwersytecie WSB Merito w Opolu, gdzie prowadzę zajęcia z psychodietetyki. Od marca 2024 prowadzę warsztaty psychoedukacyjne oraz psychodietetyczne dla ciężarnych, w Medycznym Centrum Rodzinnym FORTMEDICA we Wrocławiu. Doświadczenie w pracy indywidualnej z pacjentem stale zdobywam i poszerzam, współpracując wrocławskimi placówkami: MINDIO Psychoterapia, Centrum Pomocy Psychologicznej Spokojna Głowa, Centrum Psychoterapii i Psychodietetyki Rymkiewicz System oraz Risify-Psychoterapia online.Historia

Od zawsze odczuwałam naturalną potrzebę kontaktu z ludźmi, pomagania i wspierania. Interesowało mnie, jakie czynniki i w jaki sposób kierują naszymi zachowaniami. Czy cechy charakteru podlegają modyfikacjom czy stwierdzenie “po prostu taki jestem” jest wystarczające. Zastanawiało mnie jak to się dzieje, że niektórzy są zawsze zmęczeni, a inni nie potrafią się zatrzymać. Byłam ciekawa czy “nuda” to niechęć spowodowana brakiem motywacji i obniżeniem nastroju czy celowe powstrzymywanie się od aktywności. Psychologia nieustannie pozwala mi znajdować coraz to nowe odpowiedzi na pytanie- od czego “to zależy”. Wierzę, że aktywny tryb życia, kontakt z ludźmi i zbilansowana dieta to kluczowe czynniki warunkujące psychofizyczny dobrostan, dlatego też połączyłam wiedzę psychologiczną z dziedziną dietetyki, dzięki czemu holistycznie podchodzę do zdrowia moich pacjentów.Pasje

Prywatnie interesuję się malarstwem flamandzkim czy architekturą secesyjną, choć przede mną jeszcze wiele do odkrycia. Uwielbiam sport, a najwięcej frajdy sprawiają mi rajdy rowerowe, rajdy konne, wyprawy górskie, jak i citybreaki, podczas których odkrywam walory estetyczne i historyczne metropolii. Planuję wrócić do biegów długodystansowych. W wolnych chwilach najchętniej wypoczywam aktywnie i w grupie znajomych.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyłam również Krakowskie Centrum Psychodymaniczne. Jestem dyplomowanym psychoterapeutą w trakcie certyfikacji. Uczestniczę w licznych konferencjach, seminariach i wykładach organizowanych przez ISPHS oraz PTPPa. Swoją pracę pracę regularnej superwizji indywidualnej oraz grupowej.
Doświadczenie
Aktualnie pracuję z osobami dorosłymi w PZP w Stowarzyszeniu Św. Celestyna w Mikoszowie oraz z dziećmi i ich rodzinami w PZP dla Dzieci i Młodzieży przy Dziennym Ośrodku Psychiatrii i Zaburzeń Mowy we Wrocławiu. Doświadczenie zdobywałam w ZSP im. Unicef w Bielanach Wrocławskich, na Oddziale Psychiatrii Dzieci i młodzieży w DCZ im. J. Korczaka, Przedszkolach SkyFun i Guliwer we Wrocławiu, Oddziale Leczenia Nerwic w Szpitalu MSWiA w Jeleniej Górze.

Pasje
Interesuje mnie kino niezależne, związki psychoanalizy z filmem, sztuką, literaturą.
Przeczytaj kawałek historii
Na studia psychologiczne postanowiłam pójść w liceum. Potrafiłam słuchać, byłam ciekawa drugiego człowieka, jego przeżyć, tego jak widzi świat, innych ludzi. Czułam, że dawanie porad nie jest dobrym pomysłem, bo skąd mogę wiedzieć, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla danej osoby? Miałam poczucie, że każdy człowiek potrafi sam znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, ale czasami z jakiegoś powodu jest to trudniejsze.

O wyborze ścieżki psychoterapeutycznej zdecydowały praktyki i roczny staż na oddziale psychiatrii dziecięcej. Były tam przyjmowane dzieci z bardzo różnymi zaburzeniami, ale to, co wydawało się je łączyć, był ogromny, niewypowiedziany i niewysłuchany przez nikogo ból emocjonalny. Do dzisiaj pamiętam niektóre z tych dzieci… jedne zbuntowane i agresywne, inne wystraszone, opuszczone, skrajnie wycofane, a jeszcze inne odmawiające sobie nawet jedzenia... Była to praca, która mnie ukształtowała i bardzo dużo nauczyła. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęłam swoją pierwszą płatną pracę jako psycholog w ośrodku dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podjęłam się także 4-letniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Teraz, po ponad 10 latach pracy w różnych wrocławskich i pozawrocławskich ośrodkach, przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego.
Aleksandra Ziora-Walas

mgr Aleksandra Ziora-Walas

Psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk, terapeuta par, terapeuta rodzin

Pracuję dziećmi i młodzieżą, z osobami dorosłymi, parami i rodzinami w szczególności w zakresie pomocy w kryzysach emocjonalnych, osobistych i relacyjnych. Pracuję w nurcie integratywnym. Czerpię techniki i metody pracy z wielu podejść. Metody pracy dostosowywane są do stanu psychicznego i potrzeb pacjenta.

Jestem dyplomowanym psychologiem, absolwentką 5-letnich studiów psychologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, absolwentką podyplomowych studiów z obszaru Psychodietetyki Uniwersytetu SWPS oraz Psychoterapeutką w trakcie procesu certyfikacji we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne.

Posiadam doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami nastroju, zaburzeniami lękowymi, a także doświadczającymi różnego rodzaju kryzysów życiowych i trudności adaptacyjnych. Pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.

Jestem pasjonatka zdrowego i uważnego stylu życia. Jako specjalista do spraw psychodietetyki, łączę wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, psychologii i mindfulness. Koncentruje się na wprowadzaniu trwałych zmian w sposobie odżywiania pacjenta oraz poprawy jakości jego życia. Pomagam zrozumieć istotę problemów emocjonalnych związanych z jedzeniem, wspieram i motywuję w procesie odchudzania.

Wykształcenie

Zdobyłam tytuł psychologa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowałam wczesne wspomaganie rozwoju dzieci oraz psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jestem w trakcie doskonalenia zawodowego z zakresu psychoterapii w nurcie systemowo-ericksonowskim we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne. Ukończyłam również kurs z psychoterapii par w Instytucie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz jestem w trakcie kursu Mindfulness w Mindfulness Association Polska. Stale poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych w temacie uzależnień cyfrowych oraz nowych technologii.Doświadczenie

Doświadczenie zdobywałam w placówkach oświatowych, w domu dziecka, oraz przedszkolach, gdzie prowadziłam terapię z wczesnego wspomagania rozwoju, prowadziłam również szkolenia dla kadry oraz rodziców. Praca z dziećmi jest dla mnie niezmiernie ważnym i cennym doświadczeniem. Pracuje również w placówce medycznej jako psycholog i psychoterapeuta z dorosłymi, młodzieżą i całymi rodzinami. Poddaję swoją pracę regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz ściśle przestrzegam etyki zawodowej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje z zakresu psychoterapii i psychodietetyki, poprzez liczne dodatkowe kursy oraz konferencje naukowe.Historia

Od zawsze inspirują mnie ludzie. Ich historie, relacje i związane z tym emocje. To zaciekawienie i empatia towarzyszą mi podczas spotkań w gabinecie. Dlatego moja praca jest również moja wielką pasją. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i to właśnie moje dzieci codziennie inspirują mnie do bycia lepszym rodzicem, lepszym psychologiem i lepszym człowiekiem.Pasje

Kocham muzykę, śpiew oraz podróże.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Zdobyłam tytuł psychologa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowałam wczesne wspomaganie rozwoju dzieci oraz psychodietetykę na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Jestem w trakcie doskonalenia zawodowego z zakresu psychoterapii w nurcie systemowo-ericksonowskim we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii akredytowanym przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i Psychologiczne. Ukończyłam również kurs z psychoterapii par w Instytucie Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz jestem w trakcie kursu Mindfulness w Mindfulness Association Polska. Stale poszerzam swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych w temacie uzależnień cyfrowych oraz nowych technologii.
Doświadczenie
Doświadczenie zdobywałam w placówkach oświatowych, w domu dziecka, oraz przedszkolach, gdzie prowadziłam terapię z wczesnego wspomagania rozwoju, prowadziłam również szkolenia dla kadry oraz rodziców. Praca z dziećmi jest dla mnie niezmiernie ważnym i cennym doświadczeniem.

Pracuje również w placówce medycznej jako psycholog i psychoterapeuta z dorosłymi, młodzieżą i całymi rodzinami. Poddaję swoją pracę regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz ściśle przestrzegam etyki zawodowej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje z zakresu psychoterapii i psychodietetyki, poprzez liczne dodatkowe kursy oraz konferencje naukowe.
Pasje
Interesuje mnie kino niezależne, związki psychoanalizy z filmem, sztuką, literaturą.
Przeczytaj kawałek historii
Na studia psychologiczne postanowiłam pójść w liceum. Potrafiłam słuchać, byłam ciekawa drugiego człowieka, jego przeżyć, tego jak widzi świat, innych ludzi. Czułam, że dawanie porad nie jest dobrym pomysłem, bo skąd mogę wiedzieć, co będzie najlepszym rozwiązaniem dla danej osoby? Miałam poczucie, że każdy człowiek potrafi sam znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania, ale czasami z jakiegoś powodu jest to trudniejsze.

O wyborze ścieżki psychoterapeutycznej zdecydowały praktyki i roczny staż na oddziale psychiatrii dziecięcej. Były tam przyjmowane dzieci z bardzo różnymi zaburzeniami, ale to, co wydawało się je łączyć, był ogromny, niewypowiedziany i niewysłuchany przez nikogo ból emocjonalny. Do dzisiaj pamiętam niektóre z tych dzieci… jedne zbuntowane i agresywne, inne wystraszone, opuszczone, skrajnie wycofane, a jeszcze inne odmawiające sobie nawet jedzenia... Była to praca, która mnie ukształtowała i bardzo dużo nauczyła. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęłam swoją pierwszą płatną pracę jako psycholog w ośrodku dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Podjęłam się także 4-letniego szkolenia w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Teraz, po ponad 10 latach pracy w różnych wrocławskich i pozawrocławskich ośrodkach, przygotowuję się do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty psychodynamicznego.
Joanna Pacholska

mgr Joanna Pacholska

psycholog, psychoterapeuta, coach - przyjmuje w trybie on-line

Jestem psychologiem oraz psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji. Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym pogłębionym o terapię schematu. Pracuję z młodzieżą od 13 lat, osobami dorosłymi oraz parami przeżywającymi trudności w związku. Można się do mnie zgłosić jeśli pojawiają się trudności emocjonalne, depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, zaburzenia lękowe, zaburzenia obsesyjno- kompulsywne czy zaburzenia odżywiania. Osoby doświadczające różnego rodzaju kryzysów życiowych czy stresu. Wspieram osoby, które borykają się z niskim poczuciem własnej wartości, trudnościami z wyznaczaniem granic i asertywnością oraz trudnościami w relacjach międzyludzkich. W relacji terapeutycznej zwracam szczególną uwagę na zasoby Pacjenta oraz podążam za jego potrzebami.

Moja praca podlega regularnej superwizji. W pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno- Zawodowego Psychologa i Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo- Behawioralnej. Wiem, że każdy człowiek jest inny dlatego dostosowuje metody pracy do potrzeb oraz indywidualnych cech pacjenta. W mojej pracy bardzo ważne jest nawiązanie dobrej relacji, która zapewni poczucie bezpieczeństwa i pełne korzystanie z wizyt.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną po ukończeniu Szkoły Psychoterapii w Centrum CBT-EDU w Warszawie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Ukończyłam również Studium Coacha VCC oraz Roczne Szkolenie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w CTPB.
Doświadczenie
Doświadczenie w pracy zaczęłam zdobywać zaczynjąc od stażu w Prywatnym Sanatorium Psychoterapeutycznym w Nałęczowie. Tam poznawałam specyfikę pracy grupowej. Potem w ramach szkolenia trenera metodą Klanzy prowadziłam warsztaty rozwijające umiejętności społeczne oraz pomagające w budowaniu samooceny. Następnie odbyłam staż w Centrum Pomocy Kryzysowej i Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie na Oddziale Nerwic Młodzieżowych. Prowadziłam konsultacje psychoterapeutyczne w Poradni Zdrowia Psychicznego w Nałęczowie.

Następnie podjęłam pracę w Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Pabianicach. W tym samym czasie pracowałam również w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Pabianicach. Pracuję z młodzieżą od 13 lat, osobami dorosłymi oraz parami przeżywającymi trudności w związku. W relacji terapeutycznej zwracam szczególną uwagę na zasoby Pacjenta oraz podążam za jego potrzebami. W pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno- Zawodowego Psychologa i Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej. Moja praca podlega regularnej superwizji.
Pasje
Uwielbiam wycieczki górskie oraz poznawanie kuchni innych krajów.
Przeczytaj kawałek historii
Na początku odczuwałam pragnienie pomagania. Nieważne jak, nieważne gdzie, liczyło się tylko robić coś dobrego dla drugiej osoby. Pojawił się pomysł studiów fizjoterapii. Jednak nie udało mi się go zrealizować. Zaczęłam studiować ekonomię. W tym samym czasie pracowałam w szkole podstawowej. Następnie w przedszkolu i wtedy też pragnienie pomagania wróciło do mnie. Po trzech latach niedopasowanych do mnie studiów zaczęłam studiować psychologię. W tym też czasie chodziłam na staż do Prywatnego Sanatorium Psychiatrycznego, przyglądałam się terapii grupowej, poznawałam jej schemat funkcjonowania. Dalej w trakcie studiów rozpoczęłam kurs trenera metodą KLANZY, a po nim prowadziłam zajęcia dla dzieci i warsztaty dla młodzieży oraz młodych dorosłych.

Stwierdziłam jednak że to za mało dla mnie i rozpoczęłam kolejny kurs coachingu. Tym razem to było do mnie bliższe, jednak jeszcze nie moje. Wtedy pracowałam wsparciowo w Centrum Interwencji Kryzysowej. Następnie w przedszkolu, a potem liceum. Pracując w przedszkolu rozpoczęłam pierwszy kurs psychoterapii dzieci i młodzieży, a dopiero po nim psychoterapię dorosłych. Specyfikę pracy psychoterapeutycznej z młodzieżą poznawałam na Oddziale Nerwic Młodzieżowych w Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie. Kiedy już ją zgłębiłam rozpoczęłam pracę psychoterapeutyczną z młodzieżą, jak również z młodymi dorosłymi. Pragnienie pomagania oraz chęć nauki nie kończy się, a na mojej liście kursów i szkoleń są kolejne modele terapii do zgłębienia.
Patrycja Łacinnik

mgr Patrycja Łacinnik

psychoterapeuta, psychoterapeuta par, socjoterapeuta, coach, pedagog

Jestem psychoterapeutą, socjoterapeutą, coachem, pedagogiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi. Obecnie pracuję z osobami dorosłymi, parami i młodzieżą w sytuacji życiowych kryzysów, z zaburzeniami lękowymi, problemami emocjonalnymi, stanami depresyjnymi, zaburzeniami nerwicowymi oraz trudnościami w relacjach. Pracuję w nurcie psychoterapii integracyjnej, która zakłada poszukiwanie uporządkowanego oraz całościowego myślenia o pacjencie i procesie zmiany. W swojej pracy dostosowuję techniki terapeutyczne do konkretnej osoby i jej problemów korzystając przede wszystkim z perspektywy psychoterapii systemowej i ericksonowskiej. Prowadzę również indywidualne sesje coachingowe z zakresu life coachingu. Dotyczą one tematów życiowych: relacji, związków, rozwoju osobistego, wyboru drogi życiowej, poznania siebie, pracy na przekonaniach i zasobach.Wykształcenie

Moja wieloletnia praktyka wsparta jest specjalistycznym wykształceniem:
 • Pięcioletni kurs psychoterapii atestowany przez Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego
 • Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowany przez Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,
 • Studium Socjoterapii, Profilaktyki Uzależnień i Promocji Zdrowia (DODN),
 • Program "The Art & Science of coaching" (Erickson College International) akredytowany przez International Coach Federation (ICF)
 • Pedagogika na Uniwersytecie Wrocławskim.
Regularnie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach, konferencjach. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Doświadczenie

Obecnie pracuję również w Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławskim Centrum Zdrowia oraz prowadzę własną praktykę psychoterapeutyczną. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując jako psychoterapeuta w Ośrodku Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci w Wrocławskim Centrum Zdrowia oraz w poradniach terapeutycznych. Prowadziłam konsultacje oraz treningi usprawniające funkcjonowanie emocjonalno–motywacyjne w fundacji zajmującej się osobami po kryzysie psychicznym i przewlekle chorującymi psychicznie. Udzielałam wsparcia osobom dotkniętym depresją, zaburzeniami lękowymi, schizofrenią oraz zaburzeniami afektywnymi. Ponadto pracowałam z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym oraz wspierałam ich rodziny. Prowadziłam konsultacje dla rodziców dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi, trudnościami w relacjach z innymi i mających problemy z zachowaniem.Historia

Od zawsze interesował mnie świat ludzkich przeżyć, uczuć, emocji, to co ludzie myślą, jakie są motywy ich zachowań. Fascynował mnie rozwój człowieka. Myślę, że ta ciekawość, pokłady empatii, uważności doprowadziły mnie do miejsca, w którym jestem dzisiaj. W mojej pracy każdy dzień przynosi coś nowego. Cenna jest dla mnie każda historia, którą słyszę, z każdej uczę się czegoś ważnego. To, że mogę pomagać i rozwijać się w tak wielu obszarach jest dla mnie niezwykle motywujące do dalszej pracy.Pasje

Moją pasją są podróże. Doświadczanie nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi, próbowanie nowych smaków. W wolnych chwilach wędrówki po górach i spacery po lasach z rodziną i przyjaciółmi.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz psychoterapeutką poznawczo-behawioralną po ukończeniu Szkoły Psychoterapii w Centrum CBT-EDU w Warszawie rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Ukończyłam również Studium Coacha VCC oraz Roczne Szkolenie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w CTPB.
Doświadczenie
Doświadczenie w pracy zaczęłam zdobywać zaczynjąc od stażu w Prywatnym Sanatorium Psychoterapeutycznym w Nałęczowie. Tam poznawałam specyfikę pracy grupowej. Potem w ramach szkolenia trenera metodą Klanzy prowadziłam warsztaty rozwijające umiejętności społeczne oraz pomagające w budowaniu samooceny. Następnie odbyłam staż w Centrum Pomocy Kryzysowej i Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie na Oddziale Nerwic Młodzieżowych. Prowadziłam konsultacje psychoterapeutyczne w Poradni Zdrowia Psychicznego w Nałęczowie.

Następnie podjęłam pracę w Poradni Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Pabianicach. W tym samym czasie pracowałam również w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Pabianicach. Pracuję z młodzieżą od 13 lat, osobami dorosłymi oraz parami przeżywającymi trudności w związku. W relacji terapeutycznej zwracam szczególną uwagę na zasoby Pacjenta oraz podążam za jego potrzebami. W pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etyczno- Zawodowego Psychologa i Kodeksu Etycznego Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo Behawioralnej. Moja praca podlega regularnej superwizji.
Pasje
Uwielbiam wycieczki górskie oraz poznawanie kuchni innych krajów.
Przeczytaj kawałek historii
Na początku odczuwałam pragnienie pomagania. Nieważne jak, nieważne gdzie, liczyło się tylko robić coś dobrego dla drugiej osoby. Pojawił się pomysł studiów fizjoterapii. Jednak nie udało mi się go zrealizować. Zaczęłam studiować ekonomię. W tym samym czasie pracowałam w szkole podstawowej. Następnie w przedszkolu i wtedy też pragnienie pomagania wróciło do mnie. Po trzech latach niedopasowanych do mnie studiów zaczęłam studiować psychologię. W tym też czasie chodziłam na staż do Prywatnego Sanatorium Psychiatrycznego, przyglądałam się terapii grupowej, poznawałam jej schemat funkcjonowania. Dalej w trakcie studiów rozpoczęłam kurs trenera metodą KLANZY, a po nim prowadziłam zajęcia dla dzieci i warsztaty dla młodzieży oraz młodych dorosłych.

Stwierdziłam jednak że to za mało dla mnie i rozpoczęłam kolejny kurs coachingu. Tym razem to było do mnie bliższe, jednak jeszcze nie moje. Wtedy pracowałam wsparciowo w Centrum Interwencji Kryzysowej. Następnie w przedszkolu, a potem liceum. Pracując w przedszkolu rozpoczęłam pierwszy kurs psychoterapii dzieci i młodzieży, a dopiero po nim psychoterapię dorosłych. Specyfikę pracy psychoterapeutycznej z młodzieżą poznawałam na Oddziale Nerwic Młodzieżowych w Szpitalu Mazowieckim w Garwolinie. Kiedy już ją zgłębiłam rozpoczęłam pracę psychoterapeutyczną z młodzieżą, jak również z młodymi dorosłymi. Pragnienie pomagania oraz chęć nauki nie kończy się, a na mojej liście kursów i szkoleń są kolejne modele terapii do zgłębienia.
Klaudia Tyka

mgr Klaudia Tyka

psychodietetyk, dietetyk

Specjalizuję się w zakresie dietetyki klinicznej oraz psychodietetyki. Pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi, u których występują zachowania kompulsywnego objadania się, zaburzenia bulimiczne oraz jedzenie pod wpływem emocji. Pomagam również osobom, które potrzebują wsparcia i edukacji żywieniowej w zakresie chorób dietozależnych (otyłość, nadwaga, nadciśnienie, cukrzyca i insulinooporność, niedoczynność tarczycy, PCOS, SIBO/IMO) oraz niepłodności. Pracuję z podejściem zero-jedynkowym, brakiem motywacji i niskim poczuciem własnej wartości oraz sprawczości. Najważniejsze dla mnie jest to, aby w atmosferze empatii, zaufania i zrozumienia, pomóc innym uświadomić to, co nieuświadomione. Uważam, że odkrywając związek między jedzeniem, a naszymi emocjami i przekonaniami, otwieramy drzwi do głębszego zrozumienia i akceptacji samego siebie.

W swojej praktyce staram się stworzyć bezpieczne i wspierające środowisko, które umożliwia odkrycie i zrozumienie źródła trudności związanych z jedzeniem, a także pozwala na wypracowanie indywidualnych strategii radzenia sobie z nimi. Nie chodzi jedynie o stworzenie idealnego planu żywieniowego, ale o głębszą pracę nad zrozumieniem siebie i swoich potrzeb zarówno psychicznych, jak i fizjologicznych. Wierzę również, że relacja z jedzeniem często odzwierciedla relacje z samym sobą, innymi ludźmi i światem wokół nas. Dlatego, tak ważne dla mnie jest indywidualne i holistyczne podejście do zrozumienia drugiej osoby. W niedalekiej przyszłości zamierzam rozpocząć kurs psychoterapii, aby jeszcze bardziej zagłębić się w proces i możliwości jakie daje praca z drugim człowiekiem.

Wykształcenie

Swoją wiedzę zdobywałam na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich na kierunku dietetyka oraz Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku żywienie człowieka i dietetyka. Dodatkowo ukończyłam roczne Studium Psychodietetyki dla zaawansowanych pod okiem Olgi Rymkiewicz i specjalistów z Centrum Psychoterapii i Psychodietetyki Rymkiewicz system.

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe w pracy z osobami dotkniętymi zaburzeniami odżywiania i chorobami dietozależnymi zdobyłam podczas wielu praktyk zawodowych w szpitalach i poradniach dietetycznych, a także podczas pracy indywidualnej z pacjentami. Dodatkowo, w trakcie 10-miesięcznego studium psychodietetycznego uczestniczyłam w licznych sesjach superwizji, zarówno indywidualnych, jak i grupowych przygotowujących do pracy z pacjentem. Obecnie pracuje w placówce medycznej udzielając indywidualnych konsultacji dietetycznych.

Historia

Od zawsze czułam fascynację i potrzebę zrozumienia drugiego człowieka i wszelkich schematów oraz motywów, jakie mogą kierować daną osobą. Już we wczesnych latach szkolnych nie satysfakcjonowała mnie odpowiedź “bo tak”. Zawsze szukałam odpowiedzi na pytanie: dlaczego tak właśnie jest? Zamiłowanie do nauk biologicznych oraz ciekawość siebie i świata skłoniła mnie do pójścia na kierunek biologiczno-chemiczny. Na początku z zamysłem dostania się na studia medyczne. Jednak życie zweryfikowało bardzo szybko, że nie jest to coś dla mnie - z czego bardzo się cieszę, dlatego wybrałam dietetykę, a później psychodietetykę - jako pomost pomiędzy nauką, a bliższym poznaniem i zrozumieniem drugiego człowieka. Odczuwam największą satysfakcję i spełnienie właśnie w tych dwóch kierunkach, o czym doskonale przekonałam się podczas rocznego szkolenia z psychodietetyki :). To właśnie w tamtym momencie poczułam wewnętrzne przekonanie, że jest to coś, co czuję i chcę robić przez całe życie. Uważam, że połączenie wiedzy z zakresu psychologii i dietetyki przynosii najbardziej satysfakcjonujące i trwałe zmiany.

Pasje

Niezmiennie od wielu lat moją pasją jest psychologia. Ogromnie fascynuje mnie ta dziedzina, głównie dlatego, że otwiera drzwi do zrozumienia ludzkiego umysłu, zachowań i emocji, a także pozwala zgłębić tajemnice i złożoność ludzkich osobowości. Szczególne zainteresowanie budzi we mnie wpływ stresu na organizm oraz dynamika relacji międzyludzkich. Oprócz tego uwielbiam rzeczy, które sprawiają, że czuję się wyciszona, zrelaksowana i usatysfakcjonowana - mam tutaj na myśli: jogę, spędzanie czasu w gronie najbliższych, przyrodę, filmy, muzykę, malowanie, a od pewnego czasu też układanie klocków Lego:)

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Swoją wiedzę zdobywałam na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich na kierunku dietetyka oraz Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kierunku żywienie człowieka i dietetyka. Dodatkowo ukończyłam roczne Studium Psychodietetyki dla zaawansowanych pod okiem Olgi Rymkiewicz i specjalistów z Centrum Psychoterapii i Psychodietetyki Rymkiewicz system.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe w pracy z osobami dotkniętymi zaburzeniami odżywiania i chorobami dietozależnymi zdobyłam podczas wielu praktyk zawodowych w szpitalach i poradniach dietetycznych, a także podczas pracy indywidualnej z pacjentami. Dodatkowo, w trakcie 10-miesięcznego studium psychodietetycznego uczestniczyłam w licznych sesjach superwizji, zarówno indywidualnych, jak i grupowych przygotowujących do pracy z pacjentem. Obecnie pracuje w placówce medycznej udzielając indywidualnych konsultacji dietetycznych.
Pasje
Niezmiennie od wielu lat moją pasją jest psychologia. Ogromnie fascynuje mnie ta dziedzina, głównie dlatego, że otwiera drzwi do zrozumienia ludzkiego umysłu, zachowań i emocji, a także pozwala zgłębić tajemnice i złożoność ludzkich osobowości. Szczególne zainteresowanie budzi we mnie wpływ stresu na organizm oraz dynamika relacji międzyludzkich. Oprócz tego uwielbiam rzeczy, które sprawiają, że czuję się wyciszona, zrelaksowana i usatysfakcjonowana - mam tutaj na myśli: jogę, spędzanie czasu w gronie najbliższych, przyrodę, filmy, muzykę, malowanie, a od pewnego czasu też układanie klocków Lego:)
Przeczytaj kawałek historii
Od zawsze czułam fascynację i potrzebę zrozumienia drugiego człowieka i wszelkich schematów oraz motywów, jakie mogą kierować daną osobą. Już we wczesnych latach szkolnych nie satysfakcjonowała mnie odpowiedź “bo tak”. Zawsze szukałam odpowiedzi na pytanie: dlaczego tak właśnie jest? Zamiłowanie do nauk biologicznych oraz ciekawość siebie i świata skłoniła mnie do pójścia na kierunek biologiczno-chemiczny. Na początku z zamysłem dostania się na studia medyczne. Jednak życie zweryfikowało bardzo szybko, że nie jest to coś dla mnie - z czego bardzo się cieszę, dlatego wybrałam dietetykę, a później psychodietetykę - jako pomost pomiędzy nauką, a bliższym poznaniem i zrozumieniem drugiego człowieka. Odczuwam największą satysfakcję i spełnienie właśnie w tych dwóch kierunkach, o czym doskonale przekonałam się podczas rocznego szkolenia z psychodietetyki :). To właśnie w tamtym momencie poczułam wewnętrzne przekonanie, że jest to coś, co czuję i chcę robić przez całe życie. Uważam, że połączenie wiedzy z zakresu psychologii i dietetyki przynosii najbardziej satysfakcjonujące i trwałe zmiany.
Anna Cygan

Anna Cygan

pedagog, coach, nauczyciel Montessori, trener umiejętności społecznych (TUS), edukator psychodietetyki dziecięcej

Pracuję z dziećmi, rodzicami i rodzinami. Jestem pedagogiem, coachem, nauczycielem Montessori (dostosowującym metodę również do dzieci z zaburzeniami rozwoju), trenerem umiejętności społecznych w tym dzieci z dysfunkcjami w sferze społecznej, z zespołem Downa oraz z zaburzeniami ze spektrum. Wiele lat aktywnie pracuję w zawodzie jako opiekun, nauczyciel, wychowawca grup dziecięcych w różnym wieku oraz trener i edukator rodzin. Rozwijam się w swoim zawodzie aby móc efektywniej prowadzić swoich klientów. Uczestniczyłam w szkoleniu: Wybiórczość pokarmowa u dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Obecnie zaczynam przygodę z Dolnośląskim Centrum Psychoterapii będąc uczestnikiem Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej Dzieci i Młodzieży.

Pracuję z dziećmi, które potrzebują wsparcia w tematach zarówno społecznych jak i emocjonalnych. We współpracy ze mną dzieci potrafią świadomie identyfikować swoje trudności, uczą się regulować emocje i zdobywają kompetencje w zakresie komunikacji, która poprawia ich relacje z rodziną i rówieśnikami. Pracuję również w przestrzeni dziecięcych emocjonalnych związków z jedzeniem, czyli zajadanie stresu, smutków i niepowodzeń. Aktywizuję dzieci bierne społecznie, które bezpieczeństwa szukają przy stole.

W pracy z rodzicami staram się wyposażyć ich w narzędzia wychowawcze tak, aby świadomie mogli budować relacje ze swoimi dziećmi. Aby stawianie granic nie było trudnością, a raczej poczuciem bezpieczeństwa dla dziecka. Aby komunikacja nie opierała się na krzyku, a wzajemnym dialogu. Wspólnie dążymy do tego, aby rodzice kreatywnie potrafili podchodzić do sytuacji kryzysowych 🙂

W swojej pracy wykorzystuję filozofię Montessori i komunikację bez przemocy opartą na filozofii Tomasa Gordona. Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie i program pracy dostosowuje do jego potrzeb. W pracy wykorzystuję elementy arteterapii, sensoplastyki i sensoryki. Jako trener TUS pomagam dzieciom w zdobywaniu kompetencji efektywnego radzenia sobie w sytuacjach społecznych, trudnych i stresujących.

Pracując z dziećmi nieodłącznym elementem sukcesu jest współpraca z rodzicami i budowanie ich świadomości wychowawczej i rozwojowej. W tej przestrzeni zapraszam rodziców na Trening Rodzicielski, w trakcie którego zapoznacie się z elementami GordonTSN- Trening Skutecznego Rodzica, czyli jak budować most porozumienia w oparciu o wpływ zamiast władzy, oraz poznacie moje AlterEdu, czyli Edukacja alternatywna- elementy Montessori w rozwoju i wychowaniu. W trakcie tych spotkań powiem Ci co to jest polaryzacja uwagi i fazy wrażliwe, jak budować u dziecka samodzielność i pewność siebie, dzięki kontroli błędu, jak unikać frustracji dzięki izolacji trudności czy jak ułatwić dziecku przyswajanie nowych zagadnień dzięki lekcji trójstopniowej.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku pedagogika / specjalizacja coaching. Swoje kompetencje przez rok zdobywałam również w Skagit Valley College, Mt Vernon, WA, USA Oraz w CUD Montessori w Poznaniu, gdzie ukończyłam roczny kurs nauczyciela Montessori. Posiadam: Certyfikat zawodowy Trenera TUS-SST z zachodniopomorskiego centrum szkoleń i wspierania przedsiębiorczości i certyfikat trenerski "sensoplastyka-plastyka sensoryczna" z pracowni twórczej edukacji i rozwoju Inkubator Inspiracji. Ponadto ukończyłam: kurs Arteterapii w NPDN centrum terapii i edukacji psychologiczno-pedagogicznej Anima oraz Kurs Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela specjalisty w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju Motylek.
Doświadczenie
Doświadczenie w pracy z dziećmi zaczęłam zdobywać jako niania. Wiele lat prowadziłam opiekę domową i wówczas podjęłam kurs opiekuna dziennego oraz opiekuna dzieci w żłobku i klubie dziecięcym, w trakcie którego miałam praktyki w państwowym przedszkolu. Kolejnym krokiem były placówki, w których podejmowałam zatrudnienie: American School of Wrocław, gdzie byłam nauczycielem prowadzącym grupę oraz koordynatorem oddziału żłobkowego czy Ziarenko Happy Home, gdzie również byłam nauczycielem wiodącym. Tu zdobyłam doświadczenie również w pracy z dziećmi wyjątkowymi. Zetknęłam się z potrzebami edukacyjnymi, społecznymi i emocjonalnymi dziecka niedowidzącego, dziecka z implantem słuchowym, mutyzmem wybiórczym czy Zespołem Downa. Będąc przez 2,5 roku indywidualnym asystentem chłopca z Zespołem Downa zdobyłam wiele bezcennych kompetencji i miałam możliwość brać udział w wielu terapiach i czerpać z nich dla siebie: między innymi SI i logopeda. Jako właściciel punktu opieki i kreatywności oraz pracownik GOKiS mogłam również zdobywać doświadczenie w organizacji zajęć, warsztatów, eventów czy spotkań kulturalnych. Pracuję od lat również indywidualnie z dziećmi w różnym wieku i z rożnymi potrzebami, z dziećmi z dysfunkcjami intelektualnymi i ze spektrum. To one najwięcej uczą, pokazują jak odmiennie myślą dorośli, jak czasami sami utrudniamy coś co dla dzieci jest proste. Dzieci są naszymi najlepszymi nauczycielami, pozwalają nam wykorzystać nasze kompetencje w nietuzinkowy sposób, ale też często zmuszają nas do zdobycia pewnych umiejętności tu i teraz.
Pasje
Od zawsze kocham taniec. Tańczę salsę i dzięki temu ładuję swoje baterie, czerpię pozytywną energię i rozładowuje negatywne emocje. Oddaję się również pracom rękodzielniczym w różnym zakresie. Wypalanie w drewnie, czasami maluję czy też tworzę ozdoby świąteczne różnymi technikami. Lubię również majsterkować.
Przeczytaj kawałek historii
Kiedy 22 lata temu zostałam mamą pierwsze lata poświęciłam córkom i to dzięki nim zaczęłam zdobywać doświadczenie w relacjach z dziećmi. Aby połączyć pracę z macierzyństwem postanowiłam prowadzić dzienną opiekę domową i tak mogłam być mamą i nianią zarazem. Ja realizowałam się zawodowo,a moje dzieci rozwijały społecznie w domowym środowisku i rodzicielskiej bliskości. Kiedy obie strony były gotowe na kolejny krok rozwojowy podjęłam pracę poza domem. W tych latach byłam asystentem w interwencyjnym domowym pogotowiu opiekuńczym. Potem zaczęłam się szkolić, podejmować kursy, zdobywać kolejne umiejętności i podjęłam krok samorealizacji zakładając spółkę, w której opiekę nad dziećmi połączyłyśmy z rękodziełem, kulturą, wydarzeniami i spotkaniami rodzinnymi. Od zawsze w pracy z dziećmi wplatałam swoje zamiłowanie do prac manualnych i artystycznych. Zawsze też czułam, że moim celem jest praca z rodziną. Nie tylko z dzieckiem, aby budować świadomość rodziców i pomagać im rozwijać swoje rodzicielskie kompetencje.
mgr Anna Gałka-Ruciak

mgr Anna Gałka-Ruciak

psycholog, psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutką pracującą w nurcie psychodynamicznym, skoncentrowanym na przeniesieniu. Kluczową rolę w terapii odgrywa dla mnie relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu. Na co dzień pracuje z osobami dorosłymi oraz wchodzącymi w dorosłość (16+). Z pacjentami pracuje w obszarach zaburzeń nastroju, trudności relacyjnych oraz zaburzeń osobowości. Interesują mnie także zagadnienia z obszaru zaburzeń odżywiania. Dbam o to aby spotkania odbywały się w atmosferze poczucia bezpieczeństwa. W swojej pracy kieruje się kodeksem etycznym zawodu psychologa oraz psychoterapeuty. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Moje korzenie naukowe sięgają Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie ze specjalnością kliniczną w psychologii. Aktualnie rozwijam się jako Psychoterapeuta w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne.
Doświadczenie
Pierwsze kroki w zawodzie Psychologa stawiałam pracując w Przedszkolu Terapeutycznym, gdzie prowadziłam terapię dzieci ze spektrum autyzmu. W kolejnych latach skoncentrowałam się na diagnozie psychologicznej oraz założeniu i prowadzeniu własnej praktyki, gdzie kierowałam indywidualnymi procesami psychoterapeutycznymi.

Swoje doświadczenie zdobywałam również uczestnicząc w stażu na Oddziale Klinicznym Dziennym Psychiatrycznym Ogólnym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu.
Pasje
Moje pasje zawsze skierowane były w stronę neuropsychologii i funkcjonowania mózgu. Fascynacja tą dziedziną motywuje mnie do dalszego zgłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności w obszarze, który uważam za niezwykle istotny dla zrozumienia ludzkiego umysłu i zachowań.
Przeczytaj kawałek historii
Moja pasja do psychologii rozpoczęła się już w liceum. To wtedy zaczęłam czytać pierwsze książki oraz artykuły z zakresu psychologii. Wtedy zrodziło się we mnie przekonanie, że chcę poświęcić swoją przyszłość pracując z ludźmi, wspierając ich w osiągnięciu lepszego zrozumienia własnych problemów.
mgr Anna Rudowicz

mgr Anna Rudowicz

psycholog, psychoterapeuta, psychodietetyk

Jestem psychologiem, psychodietetykiem oraz psychoterapeutą w trakcie procesu certyfikacji. Specjalizuję się w pracy z dorosłymi, dziećmi i młodzieżą. W swojej codziennej pracy kieruję się podejściem systemowym oraz poznawczo-behawioralnym. Zapraszam do siebie wszystkie osoby, które doświadczają obniżonego nastroju, zagubienia i osamotnienia. Którzy dostrzegają potrzebę wsparcia w budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich czy też w obszarze emocjonalnego zajadania. Podczas spotkań w gabinecie najważniejsze jest dla mnie nawiązanie z pacjentem bezpiecznej, empatycznej relacji terapeutycznej, dzięki której będzie możliwa zmiana w życiu danej osoby.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam 5- letnie studia magisterskie na kierunku Psychologia organizowane przez Uniwersytet Wrocławski oraz Studia Podyplomowe - Psychodietetyka - prowadzone przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Jestem także w trakcie 4-letniego Szkolenia z Psychoterapii Systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Psychoterapii Systemowej. Uczestniczyłam również w Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej dzieci i młodzieży w Centrum Terapii Poznawczo- Behawioralnej w Warszawie. Ukończyłam Studium socjoterapii i psychoterapii psychodynamicznej oraz Studia Podyplomowe Przygotowanie Pedagogiczne oraz specjalistyczne szkolenia m.in.: z zakresu uzależnień behawioralnych.
Doświadczenie
Aktualnie pracuję w formie online indywidualnie z młodzieżą i dorosłymi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas pracy w poradniach psychologiczno - pedagogicznych, placówce medycznej i szkole ponadpodstawowej. Odbyłam także staż na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu. W swojej codziennej pracy starałam się dostrzec perspektywę pacjenta, jego sytuację życiową, istotę problemu, z którym przychodzi. Pracuję zgodnie z etyką zawodu psychologa.
Pasje
Cenię sobie równowagę w życiu, stąd chętnie łączę życie zawodowe z moimi zainteresowaniami. W wolnej chwili spaceruję, żegluję czy też jeżdżę na nartach. Uwielbiam słuchać muzyki, która daje mi wiele radości i odprężenia. Z przyjemnością tańczę taniec towarzyski. W każdej wolnej chwili staram się pamiętać o czasie spędzonym z rodziną i najbliższymi.
Przeczytaj kawałek historii
Swoją ścieżkę zawodową wiązałam z chęcią pomagania innym, budowania pozytywnych relacji i wzorców. Już w trakcie studiów odkryłam, że fascynuje mnie psychologia rozwojowa, to w jaki sposób kształtuje się rozwój psychofizyczny wzrastającego człowieka. W obszarze moich zainteresowań mieściły się relacje rodzinne, modele wychowawcze przekazywane z pokolenia na pokolenie, sposoby radzenia sobie z trudnościami, czy też mocne strony danej jednostki.
Tomasz Matkowski

mgr Alicja Podolak

psychodietetyk, psychoterapeuta, superwizor psychodietetyczny

Specjalizuję się w psychodietetyce oraz psychoterapii. Pracuję w nurcie Psychoterapii Pozytywnej. Jest to podejście integrujące terapię psychodynamiczną oraz humanistyczną. Korzystam także z elementów terapii poznawczo-behawioralnej, głównie w obszarze zaburzeń odżywiania. Wykorzystuję techniki pracy z ciałem. Pracuję z osobami dorosłymi i młodzieżą 16+. Głównym obszarem mojej pracy są traumy relacyjne, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia odżywiania. Prowadzę również terapię m.in. zaburzeń nastroju (w tym leczenie depresji) oraz zaburzeń lękowych. Udzielam pomocy i wsparcia osobom, które chcą zadbać o siebie, swoje samopoczucie, potrzebują wsparcia emocjonalnego, chcą zyskać wgląd w siebie, przepracować trudne doświadczenia. W pracy najważniejsza jest dla mnie relacja z Pacjentem, oparta na wzajemnym zaufaniu i poczuciu komfortu, dająca przestrzeń na odkrycie potencjału i zasobów. Poza psychoterapią zajmuję się tworzeniem artykułów oraz prowadzę szkolenia psychodietetyczne.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem psychoterapeutką w trakcie doskonalenia zawodowego w 4- letniej szkole Psychoterapii we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, a także specjalistą dietetykiem, psychodietetykiem. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Na tej samej uczelni ukończyłam, również studia podyplomowe z Psychodietetyki, na których szkoliłam się pod okiem m.in. Olgi Rymkiewicz. Ukończyłam liczne szkolenia specjalistyczne z zakresu psychodietetyki, dietetyki oraz technik pracy terapeutycznej.
Doświadczenie
Zdobywanie doświadczenia zawodowego rozpoczęłam od prowadzenia zajęć psychoedukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz rodziców, w placówkach oświatowych na terenie Wrocławia i pobliskich miast. Jako psychodietetyk uczestniczyłam, również w stażu zawodowym organizowanym przez Wrocławski Instytut Psychodietetyki, w ramach którego rozwijałam praktyczne umiejętności, niezbędne w pracy psychodietetyka. W dalszych etapach mojej pracy zawodowej zdobywałam doświadczenie pracując w specjalistycznych poradniach psychologiczno- terapeutycznych, we Wrocławiu, gdzie pracowałam głównie z osobami cierpiącymi na nadmierną masę ciała oraz prowadziłam terapię zaburzeń odżywiania. Pracowałam także w prywatnym gabinecie dietetycznym we Wrocławiu, gdzie jako dietetyk i psychodietetyk uczyłam zasad świadomego odżywiania oraz pracowałam z Pacjentami nad zmianą nawyków żywieniowych i bezpieczną redukcją masy ciała.

Biorę udział w tworzeniu kursów szkoleniowych z zakresu psychodietetyki oraz piszę artykuły tematyczne. Na co dzień uczestniczę w projektach społecznych poświęconych szeroko pojętej tematyce zdrowia oraz zdrowia psychicznego. Bałam udział, jako ekspert merytoryczny, w tworzeniu kampanii społecznej dotyczącej zdrowia psychicznego "Zrozum. Poczuj. Działaj!".

Jako psychoterapeuta poddaję moją pracę regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów oraz ściśle przestrzegam etyki zawodowej. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje z zakresu psychoterapii i psychodietetyki, uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych.
Pasje
Joga i pilates to moje pasje, które oprócz kondycji i zdrowia fizycznego dają mi także poczucie komfortu i spokoju ducha. Oprócz tego- maluję, szkicuję, tańczę i uwielbiam spędzać czas przy książce i herbacie.
Przeczytaj kawałek historii
Od zawsze interesowała mnie praca w kontakcie z ludźmi. Praca, która oprócz swojej podstawowej funkcji, wnosił coś więcej w życie moje i innych. Praca psychoterapeuty jest właśnie dla mnie takim zajęciem. Za każdym z nas kryje się historia, która wpływa na nasze życie, działania, emocje. W gabinecie mamy szansę wspólnie ją odkrywać.
Martyna Wielochowska

mgr Martyna Wielochowska

Psycholog, psychoterapeutka, psychoterapeuta par, psychodietetyk, socjoterapeutka, edukator zdrowego stylu życia, motywator pozytywnej zmiany

W swojej pracy kieruje się podejściem holistycznym w pracy z pacjentem. Poszukuje potencjałów i sił aby zachować równowagę i zdrowie. Pracuje indywidualnie z młodzieżą, osobami dorosłymi, prowadzi terapię par. Potrafi słuchać i trafnie zidentyfikować potrzeby pacjenta oraz zaproponować wysoce skuteczne rozwiązanie. Wychodzi poza schematy wykorzystując w procesie terapeutycznym podejście integracyjne. Skutecznie łączy psychoterapie psychodynamiczną z podejściem systemowym, doradztwem psychologicznym, profilaktyką zdrowia oraz psychodietetyką.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Nauki Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku psychologia. Swoje umiejętności oraz wiedzę psychoterapeutyczną w nurcie psychodynamicznym zdobyłam w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Wykształcenie swoje uzupełniłam na studium z Socjoterapii, Treningu Interpersonalnego Profilaktyki i Proporcji Zdrowia we Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii Plus. Wiedzę psychologiczną systematycznie poszerzam licznymi szkoleniami i kursami zawodowymi, co umożliwia mi integracyjne podejście w pracy z pacjentem.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie jako socjoterapeutka i psycholog zaczęłam zdobywać już w trakcie studiów podejmując współpracę w świetlicy środowiskowej „Iskierki” we Wrocławiu, w której przygotowywałam i realizowałam autorskie programy zajęć profilaktycznych: „Diagnoza potrzeb dzieci i rozwijanie ich potencjału” oraz jako stażysta w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 we Wrocławiu, gdzie pod okiem specjalisty uczyłam się technik socjoterapeutycznych prowadząc grupy młodzieżowe.
Następnym krokiem w mojej karierze zawodowej było podjęcie pracy w Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej we Wrocławiu, gdzie zdobyłam doświadczanie i umiejętności terapeutyczne w pracy z młodzieżą i osobami dorosłymi. Pracowałam również w Gimnazjum nr 22 we Wrocławiu jako psycholog szkolny. W dotychczasowych ośrodkach zapewniałam profesjonalne wsparcie oraz poprawną diagnozę młodzieży z różnego rodzaju problemami. Prowadziłam terapie grupowe i indywidualne dla dzieci i ich rodzin. Diagnozowałam problemy, przeprowadzałam rozmowy wspierające, rekomendowałam konkretne działania oraz pomagałam rodzinom w poradzeniu sobie z sytuacją.
Posiadam doświadczenie w pracy z pacjentami z zaburzeniami odżywiania w szczególności z anoreskcją, bulimią i ortoreksją. Swoją wiedzę i umiejętności stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach psychologicznych, psychoterapeutycznych, psychodietetycznych.
Swoją wiedzę i umiejętności stale rozwijam uczestnicząc w licznych kursach i warsztatach psychologicznych. W mojej pracy terapeutycznej wykorzystuję podejście integracyjne co oznacza, że elastycznie ustalam interwencje, które będą najkorzystniejsze dla pacjenta uwzględniając specyfikę jego problemów. Wierzę, że dobra relacja z terapeutą jest szczególną podstawą doświadczenia, które może zmienić niewłaściwe i trudne relacje z ważnymi dla pacjenta osobami.
Proces terapeutyczny prowadzę z najwyższym poszanowaniem etyki zawodu psychoterapeuty oraz poddaje go regularnej superwizji.
Pasje
W wolnym czasie uwielbiam długie spacery wśród przyrody, gdyż cenię sobie kontakt z naturą. Głęboki relaks i utrzymanie harmonii wewnętrznej uzyskuję poprzez gimnastykę i praktykowanie jogi. Jestem miłośniczką zdrowego podejścia do gotowania, a w szczególności wegetariańskiego i wegańskiego. Oprócz literatury psychologicznej zaczytuję się w książkach przyrodniczych i zielarskich.
Przeczytaj kawałek historii
Spoglądając wstecz i myśląc jak to się zaczęło, że moje ścieżki podążały w kierunku zawodu psychologa i psychoterapeuty rozpocząć należy od tego, iż bardzo wcześnie, jako młoda osoba, zastanawiałam się nad różnymi aspektami życia społecznego i samego funkcjonowania człowieka. Obserwując i analizując moje najbliższe otoczenie zadawałam pytania: o zachowanie człowieka, jego postępowanie, emocje, o tym jak ludzie rozwiązują problemy i jak radzą sobie z cierpieniem, żalem czy też stratą, jaki to ma wpływ na nich, najbliższych, rodzinę oraz w jaki sposób można pomóc w trudnych i kryzysowych sytuacjach pojawiających się w życiu człowieka. Wówczas jeszcze nie do końca miałam świadomość , że dziedzina psychologii i jej całe spektrum wiedzy dotyczącej pomocy psychologicznej jest tym, czym będę zajmowała się. Przełomowym momentem, jeszcze poszukującego człowieka, było otrzymanie w prezencie pierwszej psychologicznej książki: „Człowiek istota społeczna” autorstwa Aronsona Elliota. Lektura ta otworzyła mnie na ścieżki spostrzegania i rozumienia człowieka w obszarach dotąd mi nieznanych. Następnie lawinowo zaczęłam czytać książki psychologiczne, a w szczególności naszego wybitnego psychiatry Antoniego Kępińskiego, który stał się moją inspiracją i przewodnikiem na następne lata. Psychologia stała się dla mnie wyznawaniem, zainteresowaniem i pasją. Od tej pory szukanie i zgłębianie książek związanych z psychologią przekształciło się zarówno w zamiłowanie, zdobywanie wiedzy jak i poszukiwanie odpowiedzi na wiele pytań. Przyszedł czas, że rozpoczęłam studia psychologiczne we Wrocławiu, jednocześnie mając już wewnętrzne przekonanie, że bycie profesjonalnym i odpowiedzialnym psychologiem wymaga solidnej wiedzy, a także doświadczenia. Dlatego w czasie studiów rozpoczęłam Studium Socjoterapii i Treningu Interpersonalnego w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Podjęcie stażu w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii sprawiło, że pod okiem doświadczonych specjalistów, a zarazem moich mentorów, uczyłam się technik socjoterapeutycznych w grupach młodzieżowych. Umocniło mnie to w przekonaniu o wyborze specjalizacji i rozwoju w kierunku psychoterapii psychodynamicznej.
Obecnie jako doświadczony psycholog, psychoterapeuta, zetknęłam się z kolejnym ważnym aspektem w życiu każdego z nas, a mianowicie związkiem pomiędzy emocjami, zdrowiem psychicznym a stylami odżywiania. Od wielu lat edukuję się w obszarze zdrowego jedzenia, profilaktyki zdrowia, zmiany szkodliwy nawyków w konstruktywne działania.
Aleksandra Baca-Marzecka

mgr Aleksandra Baca-Marzecka

psycholog, psychoterapeuta, trener rekomendowany przez

Polskie Towarzystwo Psychologiczne

W swojej pracy terapeutycznej integruję metodę Gestalt z elementami terapii psychodynamicznej. W gabinecie pracuję indywidualnie z osobami dorosłymi. W trakcie długoterminowego wsparcia, wraz z pacjentem poszukuję wzorców, których stopniowa zmiana, pozwala łatwiej żyć. Pasjonuję się asertywnością i wszystkim, co nią związane. Inspiruję do stawiania granic w relacjach. Jestem entuzjastką tezy, że rozwój człowieka trwa przez całe życie.

Jeśli czujesz, że życie nie sprawia Ci przyjemności, wymyka się z rąk, że nie realizujesz swojego potencjału – zapraszam Cię na konsultację. Jeśli masz poczucie, że nie potrafisz zbudować satysfakcjonujących relacji z innymi lub te, w których jesteś, dostarczają Ci cierpienia – umów się na wizytę. Przyjdź także wtedy, gdy: nie radzisz sobie ze stresem, straciłeś radość życia, nie potrafisz wyrażać swoich emocji lub Cię one obezwładniają, nie możesz spać, doświadczasz dolegliwości fizycznych (np. bólu brzucha, serca, głowy), a badania wykluczają ich medyczne przyczyny oraz gdy potrzebujesz wsparcia w innych, ważnych dla Ciebie problemach.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Równolegle ukończyłam także 4-letnie całościowe szkolenie z zakresu Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie. Posiadam rekomendację trenerską I stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, zdobytą po przeprowadzeniu cyklu szkoleń pod czujnym okiem superwizorów.
Doświadczenie
Od lat pracuję terapeutycznie z osobami dorosłymi, prowadząc dla nich psychoterapię indywidualną. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji, by stale podnosić jej jakość. Mam kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla młodzieży oraz dorosłych, a także warsztatów rozwojowych oraz treningów umiejętności wychowawczych, które w sposób praktyczny rozwijają umiejętności ich uczestników. Współpracowałam m.in. z wieloma wrocławskimi organizacjami pozarządowymi, Młodzieżowym Centrum Informacji i Rozwoju, Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego, Wyższą Szkołą Bankową, PCPR czy Fundacją Medicover.
Pasje
W górach jest wszystko co kocham.
Przeczytaj kawałek historii
Studia psychologiczne to jeden z moich ważniejszych życiowych wyborów. Rozpoczynałam z gotowością do pracy przede wszystkim z dziećmi, jednak w toku zawodowego (i osobistego) rozwoju nabrałam przekonania, że moją drogą jest pomoc osobom dorosłym, które z takiego czy innego powodu znajdują się w kryzysie, doświadczają cierpienia, czy zwyczajnie, a właściwie niezwyczajnie 😉 chcą się rozwijać. Ukończone czteroletnie, całościowe szkolenie z psychoterapii, wzbogaciło moje kompetencje pomocowe. Pracując w gabinecie wspieram pacjentów, motywując ich do wprowadzania zmian, polepszających jakość ich życia. Dodatkowo od kilkunastu lat prowadząc różnego rodzaju grupy, tworzę przyjazne mikroświaty wzbogacające wewnętrznie ich tymczasowych członków.
mgr Arkadiusz Łysiak

Łukasz Łysiak

terapeuta uzależnień

Pracuje w nurcie humanistycznym opartym na relacji i podmiotowości człowieka, poprzez motywację, która motywuje go do zmiany. W mojej pracy staram się towarzyszyć w procesie rozwoju i pomagać osiągać określone przez pacjenta cele. Szacunek i zgoda dla autonomicznych decyzji pacjenta jest dla mnie bardzo ważna. Czynniki zewnętrzne mogą hamować rozwój człowieka, ale siła znajdujaca się we wnętrzu jego samego jest decydujaca. Dlatego uważam, że terapeuta powinien być towarzyszem przy którym pacjent odnajdzie i odzyska swoją sprawczość. Kieruje się ideą, że każda pozytywna zmiana jest sukcesem terapeutycznym. Pracuje indywidualnie lub z grupami, z młodzieżą i osobami dorosłymi. Prowadzę spotkania również w języku angielskim.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłem szkołę Terapii Uzależnień “CARE BROK”. Obecnie jestem w procesie certyfikacji. Ukończyłem szkolenie “ Program Ograniczenia Picia”.

Ukończyłem kurs uprawniający do prowadzenia szkoleń w zakresie podstawowej wiedzy o HIV i AIDS, w ramach realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV, Opieki nad Żyjącymi z HIV i Chorymi AIDS; Kraków, 03. 2003 r.

Ukończyłem kurs pod tytułem: „Budowanie efektywnych programów profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w zakresie zintegrowanych usług pomocy społecznej z wykorzystaniem zasad partnerstwa lokalnego”; Kraków, 02. 2004 r.

Brałem udział w programie warsztatowo – stażowym dla kandydatów do pracy profilaktycznej w Studium Przeciwdziałania Patologii Społecznej; Kraków, 12. 2004

Ukończyłem szkolenie „Program Ograniczenia Picia” upoważniającego do prowadzenia zajęć w placówkach leczenia uzależnień i innych instytucjach Brok 01.03.23
Doświadczenie
Swoje doświadczenie zdobywałem w Krakowskim Towarzystwie Pomocy Uzależnionym/ MONAR Kraków. Pracując jako Streetworker– brałem udział w programie redukcji szkód z pacjentami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych.

Pracowałem również jako Edukator- do moich obowiązków należało prowadzenie zajęć profilaktyczno-edukacyjnych dla szkół podstawowych, średnich i wyższych oraz poszczególnych grup zawodowych (nauczycieli, policji) pod tytułem: ”Narkotyki- uwaga zagrożenie”. Prowadziłem również zajęcia profilaktyczno-edukacyjne w zakresie profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych dla szkół wyższych. Pracowałem też w telefonie zaufania HIV i AIDS.

Odbyłem Staż kliniczny w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i współuzależnienia- Ośrodek Terapii Odwykowej w Toruniu jak i w Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnień w Radzimowicach.

Obecnie pracuje w Ośrodku Terapii Uzależnień „Nadzieja” Siedlec trzebnicki- prowadzę terapię grupową i indywidualną jak i w Punkcie konsultacyjnym i informacyjnym w Gminie Długołęka. Prowadzę również zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla szkół.
Pasje
Interesuje się gastronomią i szeroko pojętą duchowością człowieka. Lubię czytać, ale nie pogardzę też dobrym kinem. W wolnych chwilach uwielbiam pracować w ogrodzie lub udać się na spacer po lesie ze swoim psem, gdzie mogę poskładać myśli i cieszyć się bogactwem przyrody.
Przeczytaj kawałek historii
Człowiek zawsze był dla mnie bardzo ważny, zawsze intrygowało mnie dlaczego tyle osób sięga po różnego rodzaju używki. Dlaczego niektórzy się od nich uzależniają, a niektórzy nie. Skąd bierze się w człowieku poczucie pustki i dlaczego tak trudno odnaleźć ten brakujący element i jak on się nazywa. Na początku mojej pracy z osobami uzależnionymi zauważyłem jak wielka mają oni potrzebę drugiego człowieka, jak ważna jest dla nich bliskość, relacja i poczucie bezpieczeństwa. Empatia i uważność pomagają mi zrozumieć historię osób zmagających się z problem uzależnienia. Szkoła Terapeutów Uzależnień “CARE BROK”, którą ukończyłem potwierdziła że wybrałem odpowiedni kierunek, a słowo CARE to właśnie opieka, uważność, ostrożność, dbałość, pielęgnacja. Tak też rozumiem swoją pracę. Nurt humanistyczny jest bardzo bliski mojemu sercu i w tym nurcie też chce się szkolić i rozwijać.
mgr Ewa Wróblewska

mgr Ewa Wróblewska

psycholog, psychoterapeuta integratywny, psychoterapeutka par, pracuje z zaburzeniami odżywiania oraz interesuje się psychodietetyką

Pracuje z osobami dorosłymi, młodzieżą i parami w nurcie Gestalt integrując elementy psychoterapii psychodynamicznej i systemowej. Patrzy holistycznie starając się jak najpełniej zrozumieć naturę problemów klienta i wspólnie z nim poszukiwać optymalnych rozwiązań. Interesuje się zagadnieniami psychosomatyki i psychologii zdrowia. Bazuje na potencjale i mocnych stronach. Zwolenniczka przekonania, że optymizmu można się nauczyć.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, ukończyłam Roczny Program Edukacji Psychologicznej, Studium Psychologicznego Treningu Grupowego i Warsztatu Umiejętności Psychospołecznych oraz Studium Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie.
Doświadczenie
Pracuję w Domach dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom oraz w Ośrodku Wsparcia dla Rodzin PORT gdzie prowadzę poradnictwo psychologiczne i psychoterapię dla osób dorosłych, młodzieży oraz rodzin. Odbyłam staż kliniczny w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu, w ramach którego prowadziłam terapię indywidualną dla pacjentów oddziału oraz grupowe zajęcia psychoedukacyjne i terapeutyczne. Uczestniczyłam w naradach zespołu lekarzy dotyczących diagnoz i projektowaniu planu leczenia. W ramach wolontariatu uczestniczyłam w prowadzeniu grup terapeutycznych dla dzieci z zaburzeniami emocjonalnymi oraz brałam udział w terapii rodzin prowadzonej na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży przy ul Białowieskiej we Wrocławiu. Prowadziłam kursy szybkiego uczenia, z wykorzystaniem technik pamięciowych, w szkołach ponadpodstawowych.
Pasje
Prywatnie jestem domatorką z okresowymi tendencjami do ciekawych podróży 🙂 Cenię czas w gronie rodziny i przyjaciół. Otaczam się roślinami z przekonaniem, że im bardziej zielono tym lepiej. Chętnie sięgam po książkę, zaopatrzona w kubek czarnej kawy lub dobrej herbaty. Pasjonuje mnie zdrowy styl życia, na najlepsze pomysły wpadam podczas długich spacerów.
Przeczytaj kawałek historii
Odkąd pamiętam interesowały mnie rozmowy z ludźmi, przyglądanie się emocjom, rozpatrywanie dylematów, szukanie rozwiązań. Wybrałam studia psychologiczne a następnie psychoterapeutyczne w nadziei, że pasja może stać się pracą i nie zawiodłam się. Rozpoczęłam od wspierania osób dorosłych, co szybko doprowadziło mnie do przekonania, że potrzebuję kontekstu rodzinnego i spojrzenia systemowego by widzieć w pełni zarówno ich trudności jak i mocne strony. W miarę zdobywania doświadczenia zdecydowałam się na pracę również z młodzieżą i rodzinami. Staram się widzieć problemy moich klientów w sposób holistyczny co umożliwia osiąganie dobrze ugruntowanych zmian. Dziś, po 12 latach pracy terapeutycznej, jestem tak samo ciekawa drugiego człowieka jak na początku mojej drogi zawodowej, napotykane trudności motywują mnie do działania, mam w sobie spokój i akceptację, którymi chcę się dzielić.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Agnieszka Bogusz

psycholog, psychoterapeuta, psychoterapeutka par

Pracuje z pacjentami w kryzysach emocjonalnych i relacyjnych. Obejmuje wsparciem młodzież, pary i rodziny. Specjalizuje się we wspieraniu w wychodzeniu z depresji, zaburzeń lękowych, epizodów przeciążeń emocjonalnych, problemach w radzeniu sobie z emocjami. Pomaga budować sprawność komunikacyjno – emocjonalną. Pracuje systemowo i holistycznie zarówno indywidualnie jak i grupowo. Łączy metody pracy z umysłem i z ciałem. Prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców i wychowawców. Uśmiechnięta, empatyczna pasjonatka tego co w życiu najważniejsze – czyli relacji międzyludzkich.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentką psychologii na wrocławskim SWPS. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu pedagogiki. Obecnie kończę kurs terapeutyczny w ramach Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Ukończyłam również szereg kursów kierunkujących mnie na efektywną pomoc pacjentom:

 • • Mindfulness – zastosowanie w praktyce
 • Skuteczne metody terapii uzależnień
 • • Terapia poznawczo – behawioralna – praktyczne narzędzia
 • • Trening umiejętności społecznych w pracy z młodzieżą
 • • Aktywna Imaginacja – śladami Junga
 • • Umiejętności osobiste
 • • Hard Trainer – roczna szkoła trenerów
 • • Public Relations – kurs podyplomowy
 • • Droga Artysty – kreatywne metody pracy w terapii
 • • Co się dzieje w głowie nastolatka?
 • • • Metody interwencji kryzysowej
 • • • Poradnictwo psychologiczne w praktyce
 • • • Filologia polska – jednolite studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim
Doświadczenie
Swoje doświadczenie w pracy psychologa zdobywałam pracując w Poradni Rodzinnej prowadzonej przez fundację „Promyk Słońca” a także w gabinetach psychologa szkolnego. Od 2 lat prowadzę też własny gabinet poradnictwa psychologicznego. Udzielam konsultacji w formie stacjonarnej oraz online. Mam bogate doświadczenie w prowadzeniu form grupowych – superwizji, grup wsparcia, warsztatów nakierowanych na rozwój kompetencji miękkich i społecznych. Jestem autorką warsztatów dla rodziców „Siódme niebo”, dla par „Bo kłócimy się z miłości” i dla wychowawców „Nauczycielskie SPA”. Pracowałam przy wdrażaniu programu prof. Zimbardo „Szkoła bohaterów” – tworząc scenariusze lekcji wychowawczych o ogólnopolskim zasięgu.
Pasje
Uwielbiam kino alternatywne, muzykę jazzową, spotkania z bliskimi. Słucham wraz z moimi uczniami hip-hopu. Czytam poezję z okresu Młodej Polski. Dużo spaceruję po lasach, parkach odkrywając przyrodę wraz z moją 4,5 letnią córeczka Alicją.
Przeczytaj kawałek historii
Jestem bardzo szczęśliwa, że pracuję w zawodzie psychologa i psychoterapeuty. Łączenie zawodu z pasją pomaga mi być otwartą i życzliwą w kontakcie z druga osobą. Mam w sobie dużo empatii i spokoju co czyni mnie dobrym rozmówcą. Możliwość ciągłego doskonalenie się w tym kierunku daje mi ogromną radość w życiu. Psychologiem chciałam być od kiedy pamiętam. Słowa i emocje zawsze stanowiły obszary mojej refleksji. Jako filolog polski i psycholog łączę pracę na pogłębianiu słów i ich znaczeń w naszym życiu – pomagam przeformułowywać je na takie, które nas wspierają i umacniają w rozwoju i osiąganiu pełni życiowego potencjału. Po blisko 10ciu latach praktyki w tym zawodzie ciągle jestem ciekawa następnych historii, przeżyć i doświadczeń.

mgr Monika Witkowska-Kubas

pedagog, psychoterapeutka par, psychoterapeutka uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz uzależnień czynnościowych behawioralnych (Internet, gry, hazard, zakupy, sex, modyfikacje ciała, inne), certyfikowany specjalista pomocy ofiarom przemocy, trenerka treningu psychologicznego, socjoterapeutka.

Specjalizuję się w prowadzeniu terapeutycznym młodzieży, dorosłych i par zarówno w kontakcie indywidualnym, grupowym i pracy z rodziną. Interesuję się psychosomatyką oraz psychodietetyką, włączając je do pracy psychoterapeutycznej. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy w obszarach: kompulsji w tym kompulsywnego objadania się; uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze oraz uzależnień behawioralnych m.in uzależnienie od sexu, pornografii, gier komputerowych, smartfonów, modyfikacji ciała, pożyczek itp.) przemocy, kłopotów z zapanowaniem nad złością lub innymi emocjami czy też pracy z osobami przeżywającymi różne trudności w życiu codziennym oraz z rodzicami w obszarach trudności wychowawczych. Pracuję w oparciu o model poznawczo – behawioralny i integratywny. Przyjmuje również pacjentów w języku angielskim.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Magister pedagogiki resocjalizacyjnej, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany specjalista pomocy osobom doświadczającym przemocy, absolwentka Studium Socjoterapii i Psychoterapii, absolwentka Szkoły trenera treningu psychologicznego Integra, trener programu korekcyjno- edukacyjnego the Duluth model, trener Programu Wzmacniania Rodziny, interwent kryzysowy
Doświadczenie
Specjalizuję się w prowadzeniu terapeutycznym młodzieży i dorosłych zarówno w kontakcie indywidualnym, grupowym i pracy z rodziną. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy w obszarach: kompulsji w tym kompulsywnego objadania się; uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze oraz uzależnień behawioralnych m.in uzależnienie od sexu, pornografii, gier komputerowych, smartfonów, modyfikacji ciała, pożyczek itp.) przemocy, kłopotów z zapanowaniem nad złością lub innymi emocjami czy też pracy z osobami przeżywającymi różne trudności w życiu codziennym oraz z rodzicami w obszarach trudności wychowawczych. Pracuję w oparciu o model poznawczo – behawioralny i integratywny. W pracy terapeutycznej skupiam się na relacji i słuchaniu, wsparciu i towarzyszeniu. Moje wieloletnie doświadczenia pokazały mi, że problemy rzadko kiedy są płaskie i jednowymiarowe, dające zakwalifikować się do jednej diagnozy, najczęściej trudności zgłaszane przez osoby są kombinacją wielu aspektów i należy je traktować wielowymiarowo poszukując skutecznych metod zwiększenia komfortu funkcjonowania psychicznego.
Pasje
Moją pasją jest człowiek i psychosmatyka.
Przeczytaj kawałek historii
Swoją przygodę z pomaganiem innym rozpoczęłam od pracy w stowarzyszeniu Monar Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz w Centrum Psychologii Zdrowia.
mgr Marta Morawiak

mgr Marta Morawiak

Psychoterapeuta w trakcie szkolenia, psychodietetyk, dietetyk

Pracuję z osobami dorosłymi oraz młodzieżą, u których pojawiają się: kompulsywne jedzenie, zachowania bulimiczne i inne niespecyficzne zaburzenia odżywiania. Wspieram osoby, które borykają się z niskim poczuciem własnej wartości, trudnościami z wyznaczaniem granic i asertywnością oraz trudnościami w relacjach międzyludzkich. Pomagam również w nauce rozpoznawania i przeżywania emocji w bezpieczny sposób, jak również w budowaniu elastyczności psychologicznej oraz pogłębianiu samoświadomości.

W swojej pracy uwzględniam elementy zaczerpnięte z terapii systemowej, narracyjnej oraz psychodynamicznej. Korzystam z narzędzi i technik wzmocnionej terapii poznawczo-behawioralnej, terapii akceptacji i zaangażowania oraz dialogu motywującego. Oznacza to, że staram się znaleźć w rozmowie równowagę pomiędzy spokojnym tempem pracy, dopasowanym do potrzeb i możliwości osoby na dany moment życia, a nadawaniu pewnej struktury naszym spotkaniom. Gdyby porównać to do podróży to narzędzia byłyby mapą lub kompasem, natomiast tempo w jakim przejdziemy drogę będzie zależeć od Ciebie. Dzięki temu zmiany, które będą pojawiały się w trakcie procesu będą mogły zostać z Tobą na długo. Wierzę, że spokojne tempo pracy, dopasowane do Twoich potrzeb i wartości, otwartość w komunikacji i zasoby, które w sobie masz pozwolą nam znaleźć się w miejscu, którego dla siebie potrzebujesz. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanej superwizorki.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Aktualnie realizuję akredytowany kurs psychoterapii integratywnej, systemowej we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii. Jestem absolwentką pięcioletnich studiów magisterskich dietetyki klinicznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Swoją wiedzę z zakresu dietetyki i psychologii pogłębiałam na studiach podyplomowych z Psychodietetyki na SWPS, stażu szkoleniowym Instytutu Psychodietetyki oraz na licznych kursach i konferencjach.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania oraz z chorobami dietozależnymi zdobywałam na licznych praktykach zawodowych w szpitalach i poradniach dietetycznych, a także prowadząc współprace indywidualne jako członkini interdyscyplinarnych zespołów specjalistów zajmujących się żywieniem. Dzięki temu moja praca podlega regularnej interwizji, czyli konsultacjom wewnątrzzespołowym, dzięki którym wsparcie pacjenta mogło być bardziej holistyczne i skuteczne.
Pasje
Pasją, której od lat niezmiennie się oddaję jest psychologia oraz od niedawna psychoterapia. Przewodniczką tej podróży jest ciekawość- siebie i drugiego człowieka w różnych kontekstach i z różnych perspektyw, tych indywidualnych, ale też społecznych i kulturowych. Szczególnym obszarem moich zainteresowań jest psychologia analityczna Junga, terapia narracyjna, humanistyczno-egzystencjalna oraz terapia akceptacji i zaangażowania. Jestem miłośniczką kolarstwa szosowego, czytania książek i przebywania w otoczeniu natury.
Przeczytaj kawałek historii
Moja ścieżka do znalezienia się w miejscu, w którym obecnie jestem była dość zawiła. Na początku marzyłam o tym żeby zostać lekarką. Długie lata nauki i wysiłku, by to marzenie zrealizować zakończyły się zwątpieniem i zmienieniem kursu - na dietetykę. Czy wtedy pokochałam zgłębianie tajników wytycznych żywieniowych dla różnych jednostek chorobowych i grup wiekowych? Nie do końca. Lubimy się, ale to, co zawsze stanowiło dla mnie najciekawszy kawałek pracy z drugim człowiekiem to jego procesy psychiczne. Podążając za tą wiedzą o sobie najpierw ukończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki, a później rozpoczęłam szkolenie psychoterapeutyczne. Czuję, że dzięki takiemu spotkaniu dwóch dziedzin - dietetyki i psychologii, a także psychoterapii towarzyszenie osobie w zmianie w obszarze żywienia zyskuje zupełnie inny, pogłębiony wymiar.

mgr Małgorzata Zięta

Psychoterapeuta

Jestem psychoterapeutką psychodynamiczną wykorzystującą w swojej pracy technikę TFP (Transference-Focused Psychotherapy), czyli skoncentrowaną na przeniesieniu.

Pracuję z osobami dorosłymi i wchodzącymi w dorosłość (16+), wspierając w przepracowaniu trudnych, czasami traumatycznych doświadczeń, szeroko rozumianych strat (jak śmierć, poronienie, rozstanie, utrata pracy), trudności w relacjach (rodzicielskich, małżeńskich, partnerskich, rodzinnych, przyjacielskich, zawodowych). Zajmuję się leczeniem m.in. zaburzeń odżywiania, zaburzeń osobowości, depresyjnych, zaburzeń psychosomatycznych, lękowych, nerwic, czy natręctw.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem psychoterapeutką w trakcie całościowego, czteroletniego Szkolenia Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, rekomendowanym przez Polskie Towarzystwa Psychologiczne i Psychiatryczne, a także członkinią Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Na bieżąco aktualizuję i poszerzam swoją wiedzę, biorąc udział w szkoleniach, sympozjach i konferencjach.
Doświadczenie
Swoje doświadczenie zdobywałam na Oddziale Psychiatrycznym Stacjonarnym Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, na Oddziale Klinicznym Dziennym Psychiatrycznym Ogólnym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu (pracując z pacjentami indywidualnie i grupowo), dodatkowo prowadząc prywatną praktykę własną, a w niej pacjentów indywidualnych, a także będąc we współpracy, jako psychoterapeuta, z Kliniką Zdrowego Umysłu.

Posiadam doświadczenie psychoterapii własnej prowadzonej w nurcie psychodynamicznym.

Przez trzy lata byłam wolontariuszką Fundacji Mam Marzenie, aktualnie wolontaryjnie współpracuję z Fundacją Teraz Człowiek, przy projekcie „niewypalsię” szerząc wiedzę dotyczącą m.in. profilaktyki wypalenia zawodowego.
Pasje
Pasjonuję się psychologią rozwoju dziecka, tym że każde jego zachowanie ma swoje rozwojowe wyjaśnienie, a także tym, co utrwalenie poszczególnych wzorców może przynieść w przyszłości, u już dorosłego człowieka.

Neuroplastyczność mózgu i jego zdolność adaptacji jest dla mnie niezwykle fascynująca, dlatego zgłębiam również ten temat. Lubię czytać i słuchać podcastów. Relaksuję się praktykując jogę, spacerując wśród zieleni, celebrując odgłosy przyrody i ciszę.
Przeczytaj kawałek historii
Człowiek, patrząc holistycznie, intryguje mnie od zawsze. Zainteresowanie psychologią i medycyną towarzyszy mi od czasów nastoletnich. Często zadawałam sobie pytania, dlaczego dokonujemy takich, a nie innych wyborów, czym się kierujemy, co ma na nie wpływ? Co spowodowało, że nasz charakter ukształtował się w taki, a nie inny sposób, czy możemy to zmienić? Postanowiłam odbyć psychoterapię własną, a fascynacja ludzkim umysłem, psychoanalizą i psychiatrią pochłonęła mnie tak bardzo, że zdecydowałam się na dalszy rozwój w kierunku psychoterapii.
mgr Krzysztof Pyc

mgr Krzysztof Pyc

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, mediator rodzinny pojednawczy - przyjmuje w trybie on-line

Pracuję z osobami dorosłymi w nurcie psychodynamicznym, integrując elementy psychoterapii psychodynamicznej i egzystencjalnej. Obejmuje wsparciem pacjentów w kryzysach emocjonalnych i relacyjnych, wspieram w wychodzeniu z depresji, zaburzeń lękowych, problemach w radzeniu sobie z emocjami, żalem, cierpieniem, kryzysem w relacjach małżeńskich i partnerskich oraz żałobą. Pomagam budować sprawność komunikacyjno-emocjonalną. Pracuję na przeniesieniach, łącząc metody pracy z umysłem i ciałem. Pracuję z zaburzeniami odżywiania oraz interesuję się psychodietetyką. Obecnie jestem w trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej PTP, a także w terapii własnej, a pracę psychoterapeutyczną prowadzę pod nadzorem certyfikowanego superwizora. Kieruję się sentencją: „przewodnik musi odsłonić szlak leżący przed wędrowcem, ale nie wolno mu wybierać drogi”.

Wykształcenie

Ukończyłem 4-letni całościowy kurs psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w nurcie psychodynamicznym. Obecnie kończę psychologię w Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie. Moje korzenie naukowe wiele lat temu sięgają Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na którym ukończyłem ekonomię. Ukończyłem też podyplomowe studia Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tam też ukończyłem kurs Mediacje Pojednawcze w Rodzinie, zgodny ze Standardami Szkolenia Mediatorów Społecznej Rady d/s Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

Doświadczenie

Pierwsze kroki w zawodzie psychoterapeuty stawiałem będąc wolontariuszem w Lubelskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Lublinie, prowadząc psychoedukację na oddziale pobytu dziennego osób dorosłych. Kolejnym etapem była psychoterapia środowiskowa osób dorosłych. Po ukończeniu kursu psychoterapii skoncentrowałem się na psychoterapii dorosłych online. Swoje doświadczenie zdobywałem również uczestnicząc w stażu na oddziale dziennym psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego W Krakowie, współprowadząc psychoterapię grupową osób dorosłych.

Historia

Moja pasja do psychologii zaczęła się od mediacji rodzinnych. Następnie ewoluowała w stronę relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień. Książki oraz artykuły z zakresu psychologii egzystencjalnej utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto jest wyjść naprzeciw potrzebom z jakimi borykają się obecnie pacjenci oczekujący pomocy i wsparcia.

Pasje

Moją pasją są książki z dziedziny psychoterapii egzystencjalnej i filozofii. Fascynacja tą dziedziną motywuje mnie do dalszego zgłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności w obszarze, który uważam za niezwykle istotny dla zrozumienia zachowań ludzkich na przestrzeni wieków.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Ukończyłem 4-letni całościowy kurs psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w nurcie psychodynamicznym. Obecnie kończę psychologię w Szkole Głównej Menedżerskiej w Warszawie. Moje korzenie naukowe wiele lat temu sięgają Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na którym ukończyłem ekonomię. Ukończyłem też podyplomowe studia Relacji Interpersonalnych i Profilaktyki Uzależnień na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tam też ukończyłem kurs Mediacje Pojednawcze w Rodzinie, zgodny ze Standardami Szkolenia Mediatorów Społecznej Rady d/s Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.
Doświadczenie
Pierwsze kroki w zawodzie psychoterapeuty stawiałem będąc wolontariuszem w Lubelskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Lublinie, prowadząc psychoedukację na oddziale pobytu dziennego osób dorosłych. Kolejnym etapem była psychoterapia środowiskowa osób dorosłych. Po ukończeniu kursu psychoterapii skoncentrowałem się na psychoterapii dorosłych online. Swoje doświadczenie zdobywałem również uczestnicząc w stażu na oddziale dziennym psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego W Krakowie, współprowadząc psychoterapię grupową osób dorosłych.
Pasje
Moją pasją są książki z dziedziny psychoterapii egzystencjalnej i filozofii. Fascynacja tą dziedziną motywuje mnie do dalszego zgłębiania wiedzy i rozwijania umiejętności w obszarze, który uważam za niezwykle istotny dla zrozumienia zachowań ludzkich na przestrzeni wieków.
Przeczytaj kawałek historii
Moja pasja do psychologii zaczęła się od mediacji rodzinnych. Następnie ewoluowała w stronę relacji interpersonalnych i profilaktyki uzależnień. Książki oraz artykuły z zakresu psychologii egzystencjalnej utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto jest wyjść naprzeciw potrzebom z jakimi borykają się obecnie pacjenci oczekujący pomocy i wsparcia.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Daniel Milewicz

dietetyk, psychodietetyk i specjalista zaburzeń odżywiania, dietetyk sportowy, ultramaratończyk, superwizor psychodietetyczny

W ramach przygotowania się do konsultacji dietetycznej warto zrobić: morfologię z rozmazem, lipidogram, glukozę i insulinę na czczo, mocz ogólny, próby wątrobowe (ASPAT, ALAT, GGTP), żelazo, ferrytyna, TSH, FT3, FT4 lub przynieść najbardziej aktualne wyniki badań dotyczące swojej jednostki chorobowej.

Od 13 lat jestem dietetykiem i psychodietetykiem, praktykiem specjalizującym się w ciężkich jednostkach chorobowych jakimi są m.in: (choroby układu pokarmowego) uchyłki jelit, nadżerki, stany zapalne, wrzody, gastropatię, opieka po operacjach bariatrycznych, a od 7 lat bardzo intensywnie pracuję z pacjentami chorymi na anoreksję, bulimię oraz kompulsywnie objadającymi się.

Jestem osobą dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka wszechstronnie szukając przyczyny powstawania chorób i problemu. Jestem przeciwnikiem leczenia objawów, które może być podłożem do rozwoju innych jednostek chorobowych.

Sam będąc zawodnikiem biegów górskich, prowadzę zawodników i osoby aktywne fizycznie w ułożeniu planów żywieniowych pod trening lub zawody, aby czerpać maksymalne korzyści fizjologiczne. Doświadczenie zdobywałem i nadal zdobywam na górskich szlakach uczestnicząc w zawodach w dystansach 100 km, 240 km i 330 km.

Motywują mnie wyzwania i praca z trudnymi pacjentami. Praktykuje w przychodni od 2010 roku mając również pod swoją opieką pacjentów, którym pomogłem zgubić nawet 65 kg. Od kilku lat prowadzę pacjentów po operacjach bariatrycznych.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem absolwentem poznańskiego AWF na wydziale gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej oraz oraz wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego na wydziale Dietetyka oraz Psychodietetyka.
Doświadczenie
Specjalizuje się w ciężkich jednostkach chorobowych jakimi są m.in:

 • (choroby układu pokarmowego) uchyłki jelit, nadżerki, stany zapalne, wrzody, gastropatię,
 • opieka po operacjach bariatrycznych,
 • pracuję z pacjentami chorymi na anoreksję, bulimię oraz kompulsywnie objadającymi się.
 • praca ze sportowcami ( piłkarze wyższych lig dorośli i młodzież, biegacze górscy i uliczni , siłownia, zawody i osiąganie wagi do zawodów )

W tym miejscu możesz uzyskać wsparcie specjalisty- praktyka oraz aktywnego zawodnika sportowego. Wiedza z zakresu żywienia w połączeniu ze współpracą aktywnego zespołu Centrum, w tym również psychologa daje możliwość trwałej zmiany nawyków oraz pozwoli osiągać lepsze wyniki.

Zgłoś się też jeżeli:

 • masz problem z regeneracją lub utrzymującym się zmęczeniem po treningach
 • często dopadają Cię kontuzję lub przetrenowanie,
 • chcesz osiągać lepsze wyniki w zawodach,
 • masz problem z przybraniem i utrzymaniem masy mięśniowej,
 • masz problem z nadwagą,
 • masz zaburzenia hormonalne,
 • przewlekłe zmęczenie.
Pamiętaj:
Sport to nie tylko trening…
Pasje
Uwielbiam poznawać organizm w ekstremalnych zawodach wytrzymałościowych.
Przeczytaj kawałek historii
Moja przygoda z aktywnością od dzieciństwa była związana ze sportem i niekoniecznie z przemyślanym odżywianiem, co skończyło się niestety zapaleniem trzustki. Chcąc, nie chcąc dieta w moim schorzeniu była konieczna, ale przyniosła po 6 miesiącach wygraną. Aby być blisko sportu i mieć solidną wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i biochemii podjąłem studia na AWF-e w Poznaniu. Grałem w piłkę nożną w 3 lidze, studia nie pozwoliły mi na systematyczne treningi i wymusiły wybór, który dla wielu był niepojęty, również dla mnie. Podjąłem dorosłą i poważną decyzję– sport ma być przyjemnością, a nie sposobem na życie.

Pojawiły się biegi uliczne, górskie, w których sam ustalałem sobie treningi, plan i co ważne byłem niezależny. Treningi dawały mi satysfakcję i spełnienie oraz dużo dzikości (potrzebnej w dzisiejszych czasach) na górskich szlakach zwłaszcza na zawodach kilkudniowych 240 km i 330 km w Szwajcarskich Alpach ponieważ wtedy żywienie i głowa to 50%-70% sukcesu. Kiedy pojawiały się trudniejsze biegi górskie podchodziłem do nich bardzo profesjonalnie w przygotowaniach. Regeneracja– jak najszybsza, jak najmniej kontuzji poprzez przemyślany i wszechstronny trening. Aby posiadać wiedzę, która pozwoli osiągnąć mój cel– podjąłem studia na UP we Wrocławiu z dietetyki. Zobaczyłem, że wiedza, którą wykorzystuję w praktyce daje niesamowite rezultaty i utwierdziło mnie w przekonaniu, że przemyślane jedzenie i dobre wchłanianie ma ogromy wpływ na wyniki w sporcie i nie tylko. Niby oczywiste, ale do pewnych wniosków trzeba po prostu dojrzeć i nie chodzi mi o pełnoletniość 🙂 Moja praktyka przynosi sukcesy, ale w pewnym momencie zabrakło mi narzędzi do głębszego zrozumienia i szerszej pomocy pacjentom. Pojawiły się kolejne studia na UP we Wrocławiu na kierunku psychodietetyka, która pokazała nowe spojrzenie na głębszy proces odżywienia i kierunkowego myślenia, aby pacjent po uzyskaniu założonego celu pozostał w nim nadal.
mgr Olga Rymkiewicz

mgr Renata Kusińska - Sitarz

dietetyk kliniczny, psychodietetyk i specjalista zaburzeń odżywiania, wykładowca, superwizor psychodietetyczny

Jestem dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem, absolwentką studiów pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, studiów drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz studiów podyplomowych (na kierunku psychodietetyka) na Wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym. Ukończyłam także pierwszy stopień szkolenia w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Centrum Rozwiązań w Toruniu oraz Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania w modelu psychologicznym.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, psychodietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z dziećmi i ich rodzicami. Obecnie współpracuję z poradniami psychodietetycznymi zapewniającymi opiekę zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Specjalizuję się w pracy z osobami chorującymi na zaburzenia odżywiania, ale pracuję także z dziećmi i dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależnymi (nadwaga, otyłość, cukrzyca, alergie i nietolerancje pokarmowe itp.), z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Prowadzę spotkania również w języku angielskim.

Pracuję z pacjentami indywidualnymi, ale także prowadzę warsztaty psychodietetyczne w grupach terapeutycznych (dla pacjentów chorujących na zaburzenia odżywiania). Prowadzę szkolenia i warsztaty dla specjalistów z zakresu pracy z osobami chorującymi za zaburzenia odżywiania oraz osobami mającymi zaburzoną relację z jedzeniem.

W pracy z pacjentem stawiam na indywidualne podejście oraz pracę opartą na zasadach partnerstwa. Pracuję w duchu dialogu motywującego, korzystam z technik terapii poznawczo-behawioralnej, ACT oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.

Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu dietetyki, psychodietetyki oraz psychologii, duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.

Wykształcenie
Doświadczenie
Historia
Pasje
Wykształcenie
Jestem dietetykiem klinicznym, ukończyłam studia pierwszego stopnia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz studia drugiego stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Stale poszerzam swoją wiedzę, uczestnicząc w kursach, szkoleniach z zakresu dietetyki i psychodietetyki duży nacisk kładąc na zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania.
Doświadczenie
Doświadczenie zawodowe zdobywałam w poradniach dietetycznych, szpitalach, żłobkach oraz innych placówkach żywienia zbiorowego na terenie Wrocławia oraz aglomeracji śląskiej. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam jeszcze podczas studiów magisterskich w Centrum Zdrowia Mama i Ja, pracując głównie z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami. Obecnie współpracuję z Centrum Zdrowia Mama i Ja, Gabinetami Skwierzyńska oraz Ogólnopolskim Centrum Zaburzeń Odżywiania. Jestem również jednym ze specjalistów polecanych insulinoopornym, wpisanym na listę stworzoną przez Fundację Insulinooporność.

Pracuję z dziećmi oraz z osobami dorosłymi, zmagającymi się z chorobami dietozależymi, zaburzeniami odżywiania, z osobami pragnącymi wprowadzić pozytywne zmiany w swoim żywieniu, zadbać o zdrowie i lepsze samopoczucie. Prowadzę również szkolenia i warsztaty dla osób rozpoczynających swoją drogę w zawodzie dietetyka oraz dla osób zainteresowanych tematyką zdrowego żywienia.

Jestem dietetykiem- praktykiem- uwielbiam gotować i eksperymentować z nowymi smakami. Stworzyłam stronę internetową, na której umieszczam przepisy i wskazówki dla pacjentów- zarówno dla tych gotujących, oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją kulinarną przygodę. W pracy stawiam na indywidualne podejście oraz edukację żywieniową- razem z pacjentem ustalam odpowiedni plan działania i pomagam w jego realizacji. Dla każdej osoby opracowuję inne- „szyte na miarę” zalecenia. Moim podstawowym celem jest poprawa stanu zdrowia poprzez wdrożenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych.
Pasje
Prywatnie jestem miłośniczką kuchennych eksperymentów (zwłaszcza tworzenia zdrowszych wersji słodyczy), kolekcjonerką książek (nie tylko kucharskich) i pasjonatką kina.
Przeczytaj kawałek historii
Nie mogę powiedzieć, że dietetyka, zdrowe odżywianie, było od zawsze moją pasją, bo to po prostu nie byłaby prawda. 🙂 Dorastając byłam typowym niejadkiem- unikałam warzyw, za to uwielbiałam pączki i bułki słodkie. Nie myślałam wtedy o jedzeniu w kontekście zdrowia, być może dlatego, że nie miałam problemów zdrowotnych. Bo choć pączki kochałam szczerą miłością, to byłam też aktywna fizycznie- ten zdrowy nawyk chyba mnie uratował :).

Właśnie z taką kiepską kartoteką żywieniową wylądowałam na studiach. Dietetykę wybrałam dlatego, że chciałam wykonywać zawód, który przynosiłby mi satysfakcję i pozwalał na pracę z ludźmi. Praca w służbie zdrowia wydała mi się wyborem idealnym, a ze wszystkich kierunków dostępnych na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym (wtedy Akademii Medycznej), to właśnie dietetyka zapowiadała się najciekawiej.

Podczas studiów zmieniałam swoje nawyki żywieniowe, oraz, co najważniejsze, swoje podejście do jedzenia. Dlaczego dopiero wtedy? Bo dopiero wtedy ktoś mi uświadomił, jak fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia ma to, co i w jaki sposób jemy. Doświadczenie tego na własnej skórze, tylko umacnia mnie w przekonaniu, że zmiana nawyków żywieniowych to proces, którego kluczowym elementem jest edukacja żywieniowa. Każdy z nas powinien wiedzieć nie tylko jak jeść, ale również dlaczego należy jeść w określony sposób. Wiedza to potęga. 🙂 A przekazywanie tej wiedzy stało się podstawowym celem mojej pracy.

Podczas studiów magisterskich rozpoczęłam od pracy z kobietami w ciąży, dziećmi i ich rodzinami- czyli od samego początku. 🙂 Po jakimś czasie zaczęłam współpracować również z osobami dorosłymi, pomagając nie tylko w pozbyciu się nadmiernych kilogramów, ale także w walce z chorobami dietozależnymi. W 2016 roku rozpoczęłam pracę z pacjentami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania- pracę niosącą ogromne wyzwania, ale również wiele radości i satysfakcji.

Dużo czasu poświęcam na swoją edukację- dużo czytam, uczestniczę w kursach i szkoleniach- tak by móc pomagać jak najefektywniej. Chętnie pomogę i Tobie!
Facebook
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter
Twitter
Instagram
Instagram
Instagram